طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک
07
اردیبهشت

طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک

طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک

ساختمان های اصلی تمدن های قدیم به دقت طراحی و اجرا می شده اند. ویتروویوس سه اصل اساسی معماری کلاسیک را به خوبی بیان کرده است که عبارتند از: ایستایی، کارایی و زیبایی. این سه اصل اساسی امروزه نیز در طراحی ها به کار رفته و در کنار هم معماری قابل قبول و مناسب زندگی را شکل می دهند.

ویلا های کلاسیک جزو سبک هایی می باشد که از زمان های قدیم به خاطر ویژگیهایی که دارد توسط عموم مردم مورد توجه قرار گرفته است. ستون هایی با ارتفاع زیاد، مجسمه هایی تزئینی، سرستون، طاق های بلند، قوس های زیبا، تزئینات از ویژگی هایی است که جلب توجه می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک

اصول طراحی داخلی ویلا کلاسیک

در طراحی ویلا کلاسیک تنوع متریال استفاده شده، طراحی نما نسبت به طراحی ویلا های دیگر کمتر می باشد و بیشتر از سنگ که برای نمای های کلاسیک مناست تر است استفاده می شود. نورپردازی نمای ویلا های کلاسیک خیلی مهم می باشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می کند.

طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک که با استفاده از سنگ های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع بلند، ستون های بلند، پنجره های متقارن، مبلمان با شکوه و استیل، اشیاء تزیینی از جمله، آینه های قدی، کاغذ دیواری، مجسمه ها همچنین استفاده از رنگ های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک نشان داده می شود.

 

متریال ویلای کلاسیک در ایران

آبنماهایی که در طراحی ویلاهای کلاسیک به کار می روند به شیوه سنتی طراحی می شوند. همچنین از روشنایی طبیعی و مصنوعی در طراحی داخلی ویلا استفاده می شود. در طراحی ویلاهای کلاسیک تنوع مصالح ساختمانی مورد استفاده نسبت به طراحی ویلاهای مدرن کمتر، و بیشتر نمای سنگی برای طراحی این نوع ویلاها استفاده می شود. باید توجه کرد که سبک ویلاهای کلاسیک به دلیل وجود کار گذاری تزئینات، مصالح درجه یک سبک گرانی به حساب می آید. برای کاهش هزینه در طراحی این نوع از ویلاها، می توان از مصالح های جایگزین مانند سیمان در طراحی نما، و کمتر کردن تزئینات لوکس استفاده کرد.

 

تقارن در ویلا کلاسیک

در طراحی ویلا کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم است و تعادل را در همه قسمت های آن می توان مشاهده کرد. فرش ها، مبلمان، تابلوهایی که بر روی دیوار قرار دارند، نقش و نگار های سقف و دیوار، همه و همه در توازن و تعادلند.

برخی ممکن است این شیوه را دوست نداشته باشند و به سبک های مدرن و تلفیقی علاقه بیشتری داشته باشند چرا که روحیه تنوع طلبی دارند. اما اگر شما فردی هستید که بیشتر خواهان نوعی آرامش هستید، و در این نوع از ویلا های احساس آرامش بیشتری می کنید، احتمالا ساخت یک ویلای کلاسیک مناسب شما خواهد بود.

 

رنگ ها در ویلای کلاسیک

در طراحی ویلاهایی که به شیوه کلاسیک انجام می شوند، بر خلاف ویلا های مدرن بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود؛ که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته خواهد کرد. رنگهایی از قبیل مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی از جمله رنگ های خنثی می باشند که در طراحی های کلاسیک به کار می روند.

 

استفاده از چوب در ویلای کلاسیک

در طراحی ویلای کلاسیک از چوب و مظاهر چوب، نظیر رنگ قهوه ای استفاده می شود؛ و ممکن است که نرده ها، سقف، و به طور کلی نمای ساختمان از چوب درختان مختلفی استفاده شود؛ که سبب می شود که روحی گرم و جذاب بر فضا حکم رانی کند و به فضا حالت دنج و راحتی ببخشد.

 

فرش و قالی در ویلای سبک کلاسیک

در دکوراسیون داخلی خانه هایی که به سبک سنتی ساخته می شوند؛ معمولا از فرش های دستباف و سنتی استفاده می شود؛ و فرشهایی که با نخ های پلاستیکی و همانند آن هستند، در اینگونه از خانه ها به چشم نمی خورد.

 

ستون ها در ویلای کلاسیک

از عناصر مورد استفاده در معماری کلاسیک می توان به ستون ها اشاره کرد که در بناهای به جا مانده از یونان و روم باستان به وفور دیده می شوند. ستون ها به عنوان عناصر عمودی معماری و طراحی کلاسیک سقف های صاف را نگه می داشته اند. البته رومی ها با به کار بردن طاق ها و قوس ها معماری کلاسیک را یک قدم جلوتر بردند. آن ها توانستند به کمک طاق ها و قوس ها، تعداد ستون ها را کاهش داده و فضای داخلی را بزرگ تر کردند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]