سبک های طراحی کافی شاپ
12
مهر

سبک های طراحی کافی شاپ

سبک های طراحی کافی شاپ

در نوشته زیر سه اصل را باید هنگام تنظیم فضای داخلی کافی شاپ خود به خاطر بسپارید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک های طراحی کافی شاپ

پیشخوان کافی شاپ با چراغ های سیم بالای سر

برند و رسالت خود را منعکس کنید. کافه شما اگر نام تجاری قدرتمندی داشته باشد که از طریق دکوراسیون، کارکنان، خدمات و اقلام ارائه شده شما قابل لمس باشد، به یادماندنی خواهد بود. برند شما شامل مفهوم، هویت، شخصیت و رسالت رستوران شما است. دکوراسیون کافه و طراحی داخلی کافی شاپ شما باید با برند شما سازگار بوده و آن را تقویت کند و محیطی را ایجاد کند که برای مشتریان شما آشکار است.

در صورت امکان، از نور طبیعی برای استفاده از نور ارگانیک و صرفه جویی در انرژی استفاده کنید. در طول روز، چراغ های خنک نیز گزینه مناسبی هستند، زیرا مناطقی را با رنگ های مشابه با نور روز روشن می کنند. برای ایجاد فضایی آرامش بخش در شب، تن های گرم و ملایم ایده آل هستند زیرا کنتراست ملایم تری از تاریکی ایجاد می کنند. با این حال، بسته به مارک کافی شاپ خود، ممکن است همیشه از رنگ های سرد یا گرم استفاده کنید.

آن را تعاملی کنید. مطالعات نشان می دهد که صنعت رستوران همچنان رونق دارد زیرا مردم از غرق شدن در تجربیاتی مانند بیرون رفتن برای صرف غذا لذت می برند. علاوه بر این، با رشد رسانه های اجتماعی، افراد بیشتری منتظر هستند تا تجربیات خود را از طریق تصاویر در سیستم عامل هایی مانند اینستاگرام با دیگران به اشتراک بگذارند. مجهز کردن فضای داخلی کافی شاپ خود با عناصر جذاب و جذاب به ایجاد یک تجربه کامل برای مهمانان شما کمک می کند و در عین حال به عنوان یک تاکتیک بازاریابی رایگان عمل می کند.

 

ایده های کافی شاپ برای تم داخلی شما

فضای داخلی کافی شاپ شما فضای فضای شما را تعیین می کند و باید با نام تجاری شما سازگار باشد. موضوعات زیر را در نظر بگیرید تا نام تجاری، مفهوم و ارزش های خود را به معرض نمایش بگذارید.

 

 1. کافی شاپ داخلی به سبک صنعتی

یک موضوع صنعتی از انبارها ، کارخانه ها و دیگر فضاهای صنعتی الهام می گیرد. در زیر نمونه هایی از آنچه در کافی شاپ با دکوراسیون سبک صنعتی مشاهده می کنید آورده شده است.

 • معماری نمایان، مانند لوله ها، آجر، تیرهای سقف، تقویت کننده های آهن و چوب هوازده
 • خطوط مربع شکل و اشکال بلوک
 • اجزای مکانیکی مانند چرخ دنده، مهره و پیچ و مهره
 • استفاده از مواد مفید فشرده مانند چرم، مس، سنگ و آلومینیوم
 • کنار هم قرار دادن اجزای قدیمی و مدرن، مانند یک لامپ مدرن در بالای میز جانبی قدیمی
 • پالت رنگ: خاکستری، مشکی، برنزه، سفید و تیره تر، مانند سرمه ای

 

 1. فضای داخلی کافی شاپ مدرن

محبوبیت دکوراسیون به سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم افزایش یافت. یک اصل اساسی در این سبک طراحی این است که فرم باید از عملکرد پیروی کند، بدین معنا که هر مبلمان و دکوراسیونی باید ساده با یک هدف عملی و عمدی باشد. در زیر نمونه هایی از آنچه در کافی شاپ با دکوراسیون مدرن مشاهده می کنید آورده شده است.

 • خطوط واضح و سطوح صاف
 • عدم وجود جزئیات پیچیده
 • ترکیبی از عناصر راحت و پیچیده
 • خطوط تمیز و رنگ های خنثی ممکن است با لوازم جانبی و بافت جسورانه ، مانند یک مبل رنگ روشن، بالش یا یک اثر هنری انتزاعی متعادل شوند.
 • بافت با پارچه هایی مانند ابریشم، مخمل خرد شده، کتان یا پشم اضافه می شود
 • فولاد ضد زنگ، نیکل و کروم که ظاهری براق ایجاد می کند
 • رنگ های چوبی بسیار روشن یا تیره
 • بدون بی نظمی؛ تمیز و منظم
 • پالت رنگ: قهوه ای، طوسی، کرم یا سفید خالص

 

 1. فضای داخلی کافی شاپ قرون وسطی

از اواسط دهه ۱۹۳۰ تا دهه ۶۰، طراحی اواسط قرن با کاوش مواد جدید با توجه به فناوری جدید و در عین حال تجلیل از مواد سنتی مشخص می شود. مواد به دلیل منحصر به فرد بودن آن ها مورد تقدیر قرار گرفت تا تقلید. مشابه طراحی مدرن ، اواسط قرن بر عملکرد بر فرم تأکید می کند. در زیر نمونه هایی از آنچه در کافی شاپ با دکوراسیون وسط قرن مشاهده می کنید آورده شده است.

برخی از منحصر به فردترین فضاهای داخلی کافه، اجزایی را از چندین موضوع مختلف جمع آوری می کند. همیشه با خیال راحت قهوه خانه خود را مطابق خواسته ها و نام تجاری خود تنظیم کنید در حالی که از این موضوعات به عنوان راهنما یا الهام استفاده می کنید.

 

دکوراسیون کافی شاپ: کتاب و گلدان روی قفسه آویزان با آجر سفید پشت آن

بسته به کافه شما، بخش های خاصی از شخصیت کافی شاپ، ارزش ها و ماموریت شما در طرح رنگ و موضوع دکور کافی شاپ شما ظاهر می شود یا نه. انتخاب درستتضمین می کند که نام تجاری و ارزش های شما برای مشتریان شما آشکار می شود. علاوه بر این، دکوراسیون کافه شما می تواند فضای شما را جذاب تر و جذاب تر کند.

 • کتاب ها و مجلات: کتاب هایی را که مربوط به نام تجاری و ماموریت شما است تنظیم کنید. اگر از مزارع محلی حمایت می کنید، کتاب های مربوط به کشاورزی پایدار را درج کنید. اگر از بزرگ شدن در غرب میانه الهام گرفته اید، کتاب های مربوط به شهر خود را درج کنید. حتی می توانید مجموعه ای التقاطی از کتاب ها را برای برآوردن طیف وسیعی از علایق مشتری قرار دهید.
 • سرویس و ظروف سرو: سبک و رنگ لیوان ها و ظروف شما می تواند شخصیت برند شما را آشکار سازد. به عنوان مثال، یک کافی شاپ مدرن ممکن است لیوان و نعلبکی رنگ روشن داشته باشد ، در حالی که یک کافه روستایی ممکن است لیوان های رنگ خنثی و شیشه های سنگ تراشی برای آب ارائه دهد.
 • اثر هنری: هنرهایی را که مربوط به ارزش ها، رسالت و نام تجاری شما است، در خود گنجانید. هنرمندان محلی را انتخاب کنید تا نشان دهند بخشی از جامعه محلی هستید یا بر تجارت عادلانه تأکید دارید. اگر دلیلی برای شما عزیز است، مانند حقوق شهروندی، شامل آثار هنری که آن را بیان می کند ، مانند عکاسی از جنبش حقوق مدنی یا آثار هنری که فراگیری را به تصویر می کشد.
 • موسیقی: موسیقی این ظرفیت را دارد که فضای خاصی را در کافه شما ایجاد کند. شما می توانید لیست پخش موسیقی خود را بر اساس نام تجاری خود یا زمان روز تغییر دهید. اگر از کافه روستایی استفاده می کنید، سعی کنید موسیقی محلی پخش کنید. اگر نقطه شما مدرن است، ممکن است آهنگ های شادتر و محبوب تر را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید موسیقی خود را بر اساس مشتری خود تغییر دهید. اگر کافه شما مملو از مهمان هایی است که روی رایانه خود کار می کنند، موسیقی بدون حواس پرتی مانند جاز یا آهنگ های بدون متن را انتخاب کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]