طراحی کافی شاپ کلاسیک
07
مهر

طراحی کافی شاپ کلاسیک

طراحی کافی شاپ کلاسیک

یکی از مهم ترین مسائلی که باید حین باز کردن یک کافی شاپ کلاسیک به آن فکر کنید نحوه طراحی کافی شاپ کلاسیک شماست. شما باید با خودتان فکر کنید که غیر از قهوه، مردم چه دلایل دیگری برای بازدید از کافی شاپ شما دارند؟ محیط کافی شاپ و نحوه طراحی کافه شما نقش بسزایی در جذب مشتری از طریق درهای شما دارند. خصوصا اگر یک کافی شاپ به سبک کلاسیک داشته باشید این موضوع برای شما مهم تر هم خواهد بود، مشتریان کافی شاپ های کلاسیک افرادی خاص پسند هستند و به راحتی به هر کافه ای اعتماد نخواهند کرد.

ما به عنوان تیم طراحی و معماری در طول این سال ها به هزاران نفر کمک کرده ایم که کافی شاپ باز کنند و آن را به بهترین نحو طراحی نمایند. ما از نزدیک دیدیم که آن ها با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اند و به آن ها کمک کردیم از همه چیز به سادگی گذر کنند.

یکی از مهمترین مواردی که افراد برای مشاوره در این فرایند به ما مراجعه می کنند، طراحی کافی شاپ کلاسیک است. منطقی است. شما میلیون ها تومان سرمایه گذاری می کنید و تلاش زیادی برای تحقق رویای خود انجام می دهید و می دانید که جزئیات کوچک به همان اندازه محصولی که می فروشید و خدمات مشتری که ارائه می دهید اهمیت دارد. اگر مشتریان شما به طور غریزی مکان مناسب برای ایستادن را ندانند شاید گیج شوند، احساس ناراحتی کنند و احتمال بازگشت آن ها کمتر باشد. اگر زیبایی شما با مشتریان هدف شما مطابقت ندارد، شاید آن ها احساس بیگانگی کنند و به مشتریان همیشگی تبدیل نشوند.

در اینجا قوانین و اصول طراحی کافی شاپ کلاسیم را برایتان لیست کرده ایم، با دکوطرح همراه باشید! اما قبل از همه این ها، بیایید کافی شاپ کلاسیک را مروری کنیم…

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

طراحی کافی شاپ کلاسیک

کافی شاپ کلاسیک چیست؟!

برای بسیاری از دوستداران قهوه ، ورود به تجارت قهوه مبهم و گاهی ترسناک به نظر می رسد، نوعی تصویر مه آلود از آن ها که برای پشت سر هم مشتریان قهوه می ریزند یا بر دستگاه اسپرسو پشت پیشخوان نظارت می کنند. دیگران با درک این نکته که پول خوبی برای فروش نوشیدنی داغ مورد علاقه به تعداد زیادی از طرفدارانش جذب می شود، به سمت تجارت قهوه کشیده می شوند. کسانی که از طریق فروش قهوه امرار معاش می کنند، به زودی متوجه می شوند که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

کافه ها بیشتر بر فروش قهوه دم کرده تمرکز می کنند تا دانه ها و اغلب محصولات پخته شده مانند کلوچه، مافین، کیک قهوه و موارد مشابه را ارائه می دهند. آن ها برای مکان های پر رفت و آمد مانند مراکز خرید و ایستگاه های اتوبوس ایده آل هستند و می توانند با حداقل سرمایه گذاری بسیار سودآور باشند. اگر ترجیح می دهید وسایلی برای تهیه قهوه فوق العاده خود در خانه به مردم ارائه دهید، کافی شاپ کلاسیک ممکن است بهترین نوع تجارت برای شما باشد.

کافی شاپ های کلاسیک عموماً بر فروش دانه های قهوه و ظروف هدیه مرتبط با قهوه تمرکز می کنند. همچنین شما می توانید یک کافی شاپ خرده فروشی را در داخل یک کافی شاپ کلاسیک راه اندازی کنید یا یک هدیه یا فروشگاه خرده فروشی قهوه مستقل بسازید.

 

فضا سازی و انتخاب موسیقی درست در کافه های کلاسیک

موسیقی راک با صدای بلند ممکن است طرفداران کافه کلاسیک شما را کمی آزار بدهد، باید علاوه بر همه این ها جمعیت کافه و سن و سال آن ها و همچنین فعالیتی که به آن مشغولند را در نظر بگیرید، کتاب می خوانند؟ می نویسند؟ با دوستی صحبت می کنند؟ پای تلفن هستند؟ یا در آرامش از اسپرسوی خود لذت می برند؟ شاید لازم باشد لحظه ای را در نظر بگیرید که جمعیت موردنظر شما چگونه است و آیا انتخاب های شما به طور مداوم به طور موثر از آن ها استفاده می کند.

 

متاسفانه یا خوشبختانه در برخورد اول باید عالی باشید!

نمی توان از اهمیت اولین برداشت غافل شد. هر روز با مشتریان جدیدی ملاقات خواهید کرد که قبلاً مشاغل شما را ندیده اند، چه برسد به اینکه وارد خانه شده باشید، با یک باریستا ارتباط برقرار کرده یا خریدی انجام داده باشید. ظاهر کافی شاپ شما باید این تصور را ایجاد کند که کسب و کار شما برای جامعه ای که در آن خدمت می کند قابل دسترسی، جذاب و مطلوب است. اولین برداشت مشتری از کافه شما یک عامل مهم و بسیار مهم از منظر بازاریابی است زیرا تا حد زیادی تعیین می کند که چه کسی مشتری شما خواهد شد.

 

هویت خود را به عنوان یک کافه کلاسیک یافته و آن را حفظ کنید!

مطمئن باشید که در برند شما انسجامی وجود دارد که مردم می توانند آن را به عنوان مکانی که در آن زمان می خواهند به یاد بیاورند. مثلا دنج و عجیب؟ پر جنب و جوش و اتفاق می افتد؟ ثابت قدم باشید، تا مردم بدانند وقتی وارد خانه می شوند چه انتظاری دارند و همچنین وقتی در مورد شما به دیگران می گویند.

 

ساعات شلوغی کافه و طراحی کافه کلاسیک

شما می خواهید طرح شما به شما کمک کند تا به مشتریان خود حتی در شلوغ ترین زمان خود خدمات سریع ارائه دهید و در عین حال احساس آرامش و استقبال کنید. مردم درک می کنند که کافی شاپ ها مشغول کار هستند، اما نمی خواهند احساس کنند که آن ها دلیل استرس شما هستند و مخصوصاً نمی خواهند خودشان نیز استرس داشته باشند آن هم فقط زیرا طرح کافی شاپ شما ضعیف طراحی شده است.

 

و مثل همیشه، از یک طراح دکوراسیون کمک بگیرید تا کافی شاپ کلاسیم شما را ارزیابی کند

اگر در چیدمان خیلی خوب نیستید، از یک دکوراتور یا طراح داخلی بخواهید تا قدم بزند و درمورد کافی شاپ کلاسیک شما نظر بدهد. ظاهر و ظاهر نوار قهوه شما تصویر کسب و کار شما را منتقل می کند و نحوه درک تجارت شما را تعیین می کند. این یک عامل مهم و بسیار مهم در بازاریابی است زیرا تا حد زیادی تعیین می کند که چه کسی مشتری شما خواهد شد. فراموش نکنید اگر برای کسی مانند آن دیزاینر جذاب نیستید، برای هیچ کس و هیچ کدام از مشتریان خود جذاب نیستید! پس جدی باشید و برای رسیدن به کافه رویاهایتان سخت کار کنید!

 

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]