اصول طراحی کافی شاپ
03
مهر

اصول طراحی کافی شاپ

اصول طراحی کافی شاپ؛ ۶ قانون مهم برای دیزاین کافی شاپ!

طراحی کافی شاپ بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت در حوزه کافه است. شما باید با خودتان فکر کنید که غیر از قهوه، مردم چه دلایل دیگری برای بازدید از کافی شاپ شما دارند؟ محیط کافی شاپ و نحوه طراحی کافه شما نقش بسزایی در جذب مشتری از طریق درهای شما دارند.

ما به عنوان تیم طراحی و معماری در طول این سال ها به هزاران نفر کمک کرده ایم که کافی شاپ باز کنند و آن را به بهترین نحو طراحی نمایند. ما از نزدیک دیدیم که آن ها با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اند و به آن ها کمک کردیم از همه چیز به سادگی گذر کنند.

یکی از مهمترین مواردی که افراد برای مشاوره در این فرایند به ما مراجعه می کنند، طراحی کافی شاپ است. منطقی است. شما میلیون ها تومان سرمایه گذاری می کنید و تلاش زیادی برای تحقق رویای خود انجام می دهید و می دانید که جزئیات کوچک به همان اندازه محصولی که می فروشید و خدمات مشتری که ارائه می دهید اهمیت دارد. اگر مشتریان شما به طور غریزی مکان مناسب برای ایستادن را ندانند شاید گیج شوند، احساس ناراحتی کنند و احتمال بازگشت آن ها کمتر باشد. اگر زیبایی شما با مشتریان هدف شما مطابقت ندارد، شاید آن ها احساس بیگانگی کنند و به مشتریان همیشگی تبدیل نشوند.

در اینجا ۶ قانون طراحی کافی شاپ را برایتان لیست کرده ایم، با دکوطرح همراه باشید!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

اصول طراحی کافی شاپ

اولین دیدار، حرف اول را می زند!

نمی توان از اهمیت اولین برداشت غافل شد. هر روز با مشتریان جدیدی ملاقات خواهید کرد که قبلاً مشاغل شما را ندیده اند، چه برسد به اینکه وارد خانه شده باشید، با یک باریستا ارتباط برقرار کرده یا خریدی انجام داده باشید. ظاهر کافی شاپ شما باید این تصور را ایجاد کند که کسب و کار شما برای جامعه ای که در آن خدمت می کند قابل دسترسی، جذاب و مطلوب است. اولین برداشت مشتری از کافه شما یک عامل مهم و بسیار مهم از منظر بازاریابی است زیرا تا حد زیادی تعیین می کند که چه کسی مشتری شما خواهد شد.

 

فضا سازی و انتخاب موسیقی درست

موسیقی راک با صدای بلند ممکن است به کسب و کار شما در یک محله خاص کمک کند که به افرادی که از موسیقی راک با صدای بلند لذت می برند کمک می کند، اما اگر قسمت های دیگر زیبایی شما نشان می دهد که این مکان برای نشستن و خواندن مقاله است، شاید لازم باشد لحظه ای را در نظر بگیرید که جمعیت موردنظر شما چگونه است و آیا انتخاب های شما به طور مداوم به طور موثر از آن ها استفاده می کند.

 

هویت خود را یافته و آن را حفظ کنید!

مطمئن باشید که در برند شما انسجامی وجود دارد که مردم می توانند آن را به عنوان مکانی که در آن زمان می خواهند به یاد بیاورند. مثلا دنج و عجیب؟ پر جنب و جوش و اتفاق می افتد؟ ثابت قدم باشید، تا مردم بدانند وقتی وارد خانه می شوند چه انتظاری دارند و همچنین وقتی در مورد شما به دیگران می گویند.

 

چیدمان ایده آل با بازسازی های کم هزینه

داشتن محیط عالی معجزه نیست و ناگهان برایتان اتفاق نمی افتد با یک طرح بندی خوب شروع می شود. شما می خواهید با ورود افراد، با منوهای ساده ای که خواندن و درک آن ها آسان است، از استقبال روشن برخوردار باشید. همیشه سعی کنید این را در نظر داشته باشید که هدف شما خدمت رسانی موثر به مردم است.

اگر سال ها در این حوزه از تجارت بوده اید و نمی توانید هزینه بازسازی را بپردازید، سعی کنید عملکرد خود را از منظر مشتری مشاهده کنید تا تغییرات کم هزینه ای را نشان دهد که خدمات بهتر را تسهیل می کند. مثلا آیا باریستاهای شما به طور موثر حرکت می کنند؟ آیا دسترسی به همه صندلی ها آسان است؟

 

ساعات شلوغی را حتما در نظر بگیرید

شما می خواهید طرح شما به شما کمک کند تا به مشتریان خود حتی در شلوغ ترین زمان خود خدمات سریع ارائه دهید و در عین حال احساس آرامش و استقبال کنید. مردم درک می کنند که کافی شاپ ها مشغول کار هستند، اما نمی خواهند احساس کنند که آن ها دلیل استرس شما هستند و مخصوصاً نمی خواهند خودشان نیز استرس داشته باشند آن هم فقط زیرا طرح کافی شاپ شما ضعیف طراحی شده است.

 

از یک دیزاینر کمک بگیرید و بخواهید تا کافی شاپ شما را ارزیابی کند

اگر در چیدمان خیلی خوب نیستید، از یک دکوراتور یا طراح داخلی بخواهید تا قدم بزند و نظر بدهد. ظاهر و ظاهر نوار قهوه شما تصویر کسب و کار شما را منتقل می کند و نحوه درک تجارت شما را تعیین می کند. این یک عامل مهم و بسیار مهم در بازاریابی است زیرا تا حد زیادی تعیین می کند که چه کسی مشتری شما خواهد شد. فراموش نکنید اگر برای کسی مانند آن دیزاینر جذاب نیستید، برای هیچ کس جذاب نیستید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]