ساخت مشارکتی در گرمابسرد
09
اردیبهشت

ساخت مشارکتی در گرمابسرد

ساخت مشارکتی در گرمابسرد و مزایای آن

بسیاری از ما این روزها نگران حفظ ارزش املاک و دارایی‌هایمان هستیم و دوست داریم که این ارزش را تضمین کرده و گسترش دهیم. ساخت مشارکتی در گرمابسرد همان‌طور که از نامش هم پیداست، یک توافق دوطرفه است که در آن دو نفر که عبارت‌اند از مالک و سازنده، به توافق می‌رسند که برای احداث یک ساختمان، طبق شرایط و مشخصات تعیین شده سرمایه گذاری مشترکی داشته باشند و به نسبت سرمایه و آورده‌شان باهم شریک شوند. ساخت مشارکتی در گرمابسرد یکی از روش‌های محبوب برای خانه‌دار شدن یا انجام پروژه‌های ساختمانی است، چون نه تنها باعث می‌شود به هدف خود به بهترین و بالاترین کیفیت برسید و سود زیادی بکنید، بلکه می‌توانید در زمان کمتر و با امکانات بهتر و تجربه‌ی یک پیمانکار حرفه‌ای این کار را با خیال راحت پیش ببرید و نگران کم بودن بودجه‌تان هم نباشید!

 

به اطلاعات بیشتری درمورد ساخت مشارکتی در گرمابسرد نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

نکات مهم و کلیدی ساخت مشارکتی در گرمابسرد

از آنجایی که مشارکت در ساخت یک قرارداد دو طرفه است و سود و زیان طرفین در آن نقش پر رنگی را ایفا‌ می‌کند. بنابراین، لازم است تا به نکات مهمی در این زمینه توجه شود. در ادامه به برخی از نکات خواهیم پرداخت.

  • اگر سازندگان یا مالکین ساخت مشارکتی در گرمابسرد چند نفر هستند تعهدات هر یک در قرارداد ساخت مشارکتی در گرمابسرد به روشنی ذکر شده و یکی از آن‌ها به عنوان نماینده اصلی جهت ارتباط با طرفین تعیین شود.
  • قراداد ساخت مشارکتی در گرمابسرد حتما با حضور همه مالکین و طرف مستقیم معامله تنظیم شود. به علاوه، قدر السهم‌های مشارکت و نیز موارد دیگری که مهم به نظر می‌رسند با بیان جزئیات درج شوند. به عنوان مثال، در صورتی که قرار بر احداث ساختمانی ۱۰ طبقه باشد مشخص شود که چند طبقه به مالک و چند طبقه به سازنده‌ می‌رسد.
  • تعداد طبقات قابل ساخت در پروژه‌ی ساخت مشارکتی در گرمابسرد از ابتدا باید مشخص باشد و قدرالسهم هریک از طرفین بر اساس درصدی از پروژه مشخص شود. حتی اگر واحد مشترکی هم در ساختمان وجود دارد باید سهم هریک از دو طرف در آن واحد مشخص شود.

 

ساخت مشارکتی در گرمابسرد

  • مالکیت پارکینگ، انباری و حتی شرح مشاعات در قرارداد‌های ساخت مشارکتی در گرمابسرد مندرج و در صورت تغییر در تعداد طبقات احداثی، درصد و سهم طرفین از قبل معلوم باشد.
  • مقدار سرمایه و آورده‌های طرفین در پروژه ساخت مشارکتی در گرمابسرد را در متن قرارداد درج کنید. همچنین ارزش واقعی زمین و املاک به مالک شرح داده شده و اگر امکانات دیگری دارد که قابل انتقال به ملک جدید است هم مطرح گردد.
  • برای سازنده تمامی هزینه‌های ساخت مشارکتی در گرمابسرد اعم از هزینه‌های انتقال سند مالکیت، صدور پروانه ساختمان، عوارض و هزینه‌های احتمالی مربوط به شهرداری و… باید در قرارداد درج گردد.

 

ساخت مشارکتی در گرمابسرد

  • تاریخ مواردی مثل تخلیه ملک توسط مالک، زمان اتمام پروژه مشارکت در ساخت، دریافت و انتقال سند و تمامی مواردی که باید انجام شود، حتما با تاریخ دقیق و ذکر روز و ماه و سال عنوان شود تا فرد متعهد نتواند در انجام امور موظف نسبت به آن تاخیر داشته باشد.
  • قرارداد ساخت مشارکتی در گرمابسرد را در دفاتر رسمی یا مشاور املاک مطمئن و دارای پروانه کسب ببندید. هرچقدر تشریفات و روند کار رسمی‌‌تر باشد، در آینده با مشکلات کمتری روبه رو‌ می‌شوید.
  • اگر ملک ورثه‌ای است، حتما گواهی انحصار وراثت و پرداخت مالیات بر ارث را به قرارداد مشارکت ساخت ضمیمه کنید.
  • در پروژه‌های ساخت مشارکتی در گرمابسرد که تجاری هستند، وضعیت مالکیت مثل سرقفلی مغازه و… باید مشخص شود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]