بازسازی مشارکتی در تهران
14
اردیبهشت

بازسازی مشارکتی در تهران

صفر تا صد بازسازی مشارکتی در تهران

مشارکت در بازسازی و ساخت یا همان بازسازی مشارکتی در تهران و هر شهر دیگری، در واقع نوعی قرارداد است که در حوزه پیمانکاری و ساخت و ساز منعقد‌ می‌شود. بازسازی مشارکتی در تهران تنها به پروژه‌های بزرگ یا برج‌ها اختصاص ندارد، بلکه این قرارداد در مورد کلیه پروژه‌‌‌های تجاری، اداری و مسکونی قابل اجرا است. قراردادهای بازسازی مشارکتی در تهران جزو مهم‌‌ترین قراردادها به حساب‌ می‌آیند؛ چرا که مستقیماً بر مال و دارایی طرفین قرارداد اثر‌ می‌گذارند، به همین دلیل هم قوانین مشارکت در ساخت فراوانی وضع شده تا از این حقوق محافظت کند و بازسازی مشارکتی به بهترین شکل پیش برود.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد بازسازی مشارکتی در تهران نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

بازسازی مشارکتی در تهران چیست و چگونه انجام می‌شود؟

نحوه بازسازی مشارکتی در تهران به این صورت است که مالک یک قطعه زمین یا ساختمان قصد احداث واحدهایی مسکونی یا تجاری را دارد ولی برای پیاده سازی ایده‌اش پول و سرمایه کافی ندارد.

بازسازی مشارکتی در تهران | شرکت معماری دکوطرح

در چنین شرایطی قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران به یاری مالک‌ می‌آید. بر اساس این قرارداد مالک زمین در اجرای پروژه ساخت و ساز خود از خدمات، امکانات و سرمایه پیمانکار بهره‌مند خواهد شد.

ساخت مشارکتی در تهران

ناگفته نماند بر اساس قرارداد منعقد شده بخش یا درصدی از پروژه به طرف سازنده تعلق خواهد گرفت. به این ترتیب تقسیم هزینه میان مالک و سازنده صورت‌ می‌گیرد.

 

شرایط بازسازی مشارکتی در تهران

در خصوص شرایط و نحوه بازسازی مشارکتی در تهران لازم است نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • محاسبه میزان بازسازی مشارکتی در تهران و همین طور درصد سود هر یک از طرفین قرارداد باید طبق نرخ تورم و تغییرات قیمت مسکن در بازار انجام شود.
 • هزینه‌‌‌های پروژه بازسازی مشارکتی در تهران بسته به عوامل مختلفی از جمله شهر و منطقه مورد نظر متفاوت خواهد بود. به همین دلیل هزینه‌‌‌های ساخت و ساز بر اساس قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز در همان شهر و منطقه حساب‌ می‌شود.
 • در پروژه‌‌‌های بازسازی مشارکتی در تهران پیش از هر اقدامی باید ارزش ملک و ارزش نهایی پروژه را محاسبه نمود. توجه داشته باشید تعیین میزان سود و همین طور ارزش ملک با به‌کارگیری فرمول‌‌‌های ویژه‌ای انجام‌ می‌گیرد.
 • همان طور که گفته شد مشارکت ساخت و ساز نوعی قرارداد است. خاصیت قراردادها را‌ می‌توان در این دانست که طبق نظر طرفین آن تنظیم‌ می‌شود. به عنوان مثال طرفین‌ می‌توانند کلیه شرایط قرارداد از جمله میزان سود و… را با توافقی دو طرفه انجام دهند. با این حال‌ نمی‌توان منکر تاثیر شرایط عرفی جامعه و همین طور قوانین مشارکت در ساخت ساختمان شد.
 • پس از انعقاد قرارداد مشارکت و پیش از شروع ساخت و ساز پیمانکار وجهی بلاعوض را به مالک‌ می‌دهد. به این علت که بتواند در طول پروژه مکانی را برای سکونت خود و خانواده‌اش تهیه نماید.
 • به توصیه وکلا و افراد خبره در زمان انعقاد قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران بهتر است شخصی را به عنوان داور تعیین نمایید. این فرد در صورت بروز مشکلات احتمالی به قضاوت میان طرفین خواهد پرداخت. مشروط به این که در ابتدای امر شرایط، وظایف و مسئولیت هایش را به او ابلاغ نمایید. به این ترتیب برای حل و فصل اختلافات لزومی ندارد به دادگاه و مراجع قانونی مراجعه نمایید. مگر در شرایط خاص و استثنائی.
 • از جمله مهم‌‌ترین شرایط انعقاد قراردادهای مشارکتی تعیین دقیق مسئولیت‌‌‌ها و وظایف هر یک از طرفین قرارداد است.
 • چنانچه طرف پیمانکار یک شرکت حقوقی باشد بهتر است مالک ابتدا از اعتبار عملکرد و فعالیت‌‌‌های این شرکت مطلع گردد. به این ترتیب از بروز هر گونه خسارت، ضرر مالی و… جلوگیری خواهد شد.
 • انعقاد قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران با شرکت‌‌‌های پیمانکاری حقوقی باید با امضای رسمی و مهر شرکت انجام گیرد.
 • در صورت عدم پایبندی هر یک از طرفین قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران به تعهداتشان طرف دیگر از حق فسخ قرارداد برخوردار خواهد بود.
 • توصیه‌ می‌شود در مشارکت ساخت و ساز چک‌‌‌های معتبر بانکی را جایگزین سفته نمایید؛ چرا که به این ترتیب در صورت بروز مشکلات احتمالی دچار سختی و مشقت نخواهید شد.
 • اطلاع رسانی مستمر در بازه‌‌‌های زمانی یک الی دو ماهه جزو وظایف پیمانکار در ساخت مشارکتی در تهران است؛ یعنی باید مراحل تکمیل کار را به صورت گزارش یا صورت جلسه به اطلاع مالک یا شرکت‌‌‌های طرف قرارداد برساند.
 • چنانچه فرد یا افرادی به عنوان نماینده مالک رسیدگی به فعالیت‌‌‌های شرکت پیمانکاری را عهده دار باشند؛ لازم است نامشان در قرارداد ذکر شود. به اضافه این که بهتر است شرایط جایگزین شدن نماینده به جای مالک اصلی نیز در قرارداد درج گردد.
 • با توجه به این که ممکن است صاحب زمین یا ساختمان در طول اجرای پروژه فوت کند؛ در این صورت وراث او ادامه بازسازی مشارکتی در تهران را عهده دار خواهند شد.
 • با پایان یافتن زمان قرارداد ساخت ساختمان مشارکتی در تهران اگر ساخت و ساز به اتمام نرسیده باشد؛ هر دو طرف در صورتی حق فسخ یا مطالبه ضرر را خواهند داشت که شرایط آن در قرارداد ذکر شده باشد.
 • تنظیم قرارداد بازسازی مشارکتی در تهران باید بر اساس بودجه مالی مالک و همین طور حیطه فعالیت پیمانکار انجام گیرد.
 • از جمله الزامات بازسازی مشارکتی در تهران تعیین و دریافت ضمانت برای اجرای پروژه و تعهدات است.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]