تعمیر ساختمان بتنی
۲۳
بهمن

تعمیر ساختمان بتنی

آیا بتن زیر خانه شما دچار مشکل است؟ آیا قصد تعمیر ساختمان بتنی خود را دارید؟ مشکلات بنیادی می تواند منجر به آسیب اساسی در ساختمان شما شود. چه صاحب خانه باشید و چه خریدار احتمالی ، مسائل بنیادی ترسناک است و احتمالاً سوالات زیادی دارید.

 

پیشنهاد نویسنده: برنامه های طراحی داخلی و خدمات تزئینات داخلی، ۱۵ تغییر کوچک در دکور خانه که تاثیری بزرگ دارند

 

 

تعمیر ساختمان بتنی
تعمیر ساختمان بتنی

 

دو سوال اصلی عبارتند از:

هزینه تعمیر ساختمان بتنی چقدر است؟
آیا بیمه من خسارت اساسی را پوشش می دهد؟
خوشبختانه روش هایی برای ترمیم پایه بتونی بدون نیاز به پاره شدن و شروع از ابتدا وجود دارد.

اگر مشکوک به مشکل هستید ، موارد زیر را انجام دهید:

بنیاد را خودتان برای مسائل واضح بررسی کنید
از یک متخصص تعمیرات بخواهید بازرسی از زیرسازی منزل را انجام دهد
در صورت لزوم با یک مهندس سازه مشورت کنید

علائم مشکلات بنیادی در تعمیر ساختمان بتنی چیست؟

آیا تعجب می کنید که آیا مشکلات اساسی در تعمیرات خود دارید؟ همه پایه ها با گذشت زمان حل و فصل می شوند ، اما مشکلات زمانی رخ می دهد که این تسویه حساب ناهموار یا شدید باشد.

در اینجا علائم رایج مشکلات در پی وجود دارد:

– علائم هشدار دهنده بیرونی
– چرخش دیوار
– جدا شدن در اطراف درب گاراژ ، پنجره ها و / یا دیوارها
– آجرهای ترک خورده
– پایه شکسته و / یا ترک خورده
– قالب های جابجا شده

 

علائم هشدار دهنده داخلی

– درها و پنجره ها را ناصحیح تنظیم کنید
– ورق شکسته ترک خورده
– ترک کف
– کف های ناهموار

 

برآمدگی کف ، ترک خوردگی دیوار ها و در هایی که بسته نمی شوند ، همه نشانه های مشکل در پایه است. ۶۰ درصد از کل خانه های ساخته شده در خاک های گسترده از پریشانی بنیاد رنج می برند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که فقط بخشی از پی ساز بلند شده یا ته نشین شود و باعث ایجاد ترک و آسیب دیگری شود.

این حرکت دیفرانسیل عمدتا به دلیل تفاوت در رطوبت خاک ایجاد می شود. از بین رفتن یا افزایش رطوبت خاک باعث جمع شدن یا تورم جدی می شود.

اگر چارچوب خانه تا بعد از سه سال یا بیشتر از عملکرد رضایت بخش شروع به تحریف نکند ، تردید وجود دارد که این اعوجاج ناشی از ته نشینی پایه با عمق کامل است ، که همیشه با وجود شکاف های منطبق اثبات می شود. در هر طرف بخشی از دیواره فونداسیون که در حال حرکت به سمت پایین است و در اثر خرابی بلبرینگ ایجاد می شود ، ترک هایی ایجاد می شود.

ترک های ته نشینی تقریباً همیشه عمودی هستند و نباید آنها را با ترک هایی که هنگام جابجایی جانبی دیواره از فشار خاک ایجاد می شود اشتباه گرفت.

تعمیر ساختمان بتنی
تعمیر ساختمان بتنی

چه موضوعاتی بنیاد را ایجاد می کند؟

برای اکثر قریب به اتفاق خسارت ، مقصر اصلی آب است. تغییرات رطوبت باعث تورم یا کوچک شدن اجزای خاک می شود و منجر به حرکت در زیر پی می شود.

اگر:

– این بنا بر روی خاک رس گسترده ساخته شده است
– این بنا بر روی خاکهای پر از فشرده سازی نامناسب ساخته شده است
– اطراف فونداسیون دارای زهکشی ضعیف است
– شما در منطقه ای با تغییرات فصلی شدید زندگی می کنید
– شما در زیر خانه خود نشتی لوله کشی را تجربه کرده اید
– ریشه های درخت بسیار نزدیک به خانه شما رشد می کنند
– زمین لرزه ، سیل یا خشکسالی سازه را به خطر انداخته است
آن دسته از خاک هایی که بالاترین میزان رس را دارند بیشتر حساس هستند در حالی که کمترین خاک رس کمترین تأثیر را دارند. در بعضی مناطق حرکت ناچیز است. در دیگران ، کاملاً مشخص است.

وقتی از خاک های ناپایدار به عنوان پایه استفاده می شود ، حرکت به پی منتقل می شود. از آنجا که حرکت خاک به ندرت یکنواخت است ، فونداسیون تحت یک تغییر و تحول قرار می گیرد. این مسئله هم در پایه های دال و هم از نوع اسکله و تیر مشاهده می شود.

اگر تمام خاک زیر یک پایه به طور یکنواخت متورم شود ، معمولاً مشکلی وجود ندارد. با این وجود وقتی فقط بخشی از خانه حل و فصل می شود ، مسائل پیش می آید. سپس ، حرکت دیفرانسیل باعث ایجاد ترک یا آسیب دیگر می شود.

 

مسائل ناشی از تسویه حساب بنیاد:

– آسیب به سازه
– از دست دادن ارزش املاک و مستغلات
– خطرات لغزش
– ترک های ناخوشایند
– سو عملکرد تجهیزات

دلیل آن هرچه باشد ، تسویه حساب می تواند ارزش خانه شما را از بین ببرد و حتی آن را نا امن کند. اگر علائمی از خرابی مشاهده کردید ، در حل مشکل تأخیر نداشته باشید. هرچه بیشتر منتظر بمانید ، بنیان شما بیشتر فرو می رود و باعث خسارت بیشتر و هزینه بیشتری می شود.

 

تعمیر ساختمان بتنی
تعمیر ساختمان بتنی

 

روش های تعمیر بنیاد بتن

تکنیک های گذشته برای ترمیم بتن غرق شده متفاوت بوده است. چوب ، بتن ، سیمان و فولاد برای نجات این پایه ها و اسلب ها ریخته ، هل داده شده ، تبدیل شده یا به نوعی به زمین مجبور شده اند ، در حالی که در اوایل ، هر کسی و هر کس ، آموزش دیده یا آموزش ندیده ، “متخصص” این نوع تعمیرات می شود. غالباً چنین نبود ، تعمیرات بی فایده بود.

روش های دیگر اصلاح ، موفق تر ، شامل اخلال گسترده در خانواده یا تجارت با استفاده از ساختمان است. معمولاً مطلوب است که اسکان اسلب های ساختمانی و پایه های یکپارچه در مناطق مسکونی بدون نیاز به جابجایی کلیه مبلمان ، وسایل خانگی و احتمالاً کل خانواده یا در مناطق تجاری بدون ایجاد مزاحمت در تجارت اصلاح شود.

با این حال ، با استفاده از فناوری امروز و متخصصان آموزش دیده ، تعدادی از راه حل های بسیار موفق برای حل مشکل بتن غرق شده وجود دارد که مختل شدن در زندگی عادی یا زندگی روزمره در کار است.

دو روش متداول در این نوع تعمیرات ، اسلبجک زدن و جک هیدرولیک است (که به آن پیرینگ نیز می گویند).

در یک عملیات دزدگیر ، دوغاب زیر یک دال یا تیر پمپ می شود تا یک نیروی بالابرنده ایجاد کند که عضو را به ارتفاع اولیه خود بازگرداند.

در جابجایی ، پست های فولادی از طریق خاک ناپایدار هدایت می شوند و از جک های هیدرولیکی برای بالا بردن یا تثبیت صفحات بتونی تحت تأثیر تغییرات خاک زیرین استفاده می شود. روش ترمیم استفاده شده به نوع پریشانی درمان شده بستگی دارد.

 

برای مشکلات بزرگتر ، به ویژه مواردی که در تعمیرات و جابجایی پی ساختمان و ساختمان تجاری وجود دارد ، از پایه های هیدرولیکی معمولاً برای بلند کردن و تثبیت پایه استفاده می شود.

پیرینگ شامل استفاده از جک های مکانیکی استراتژیک قرار داده شده برای بلند کردن تیر ته نشین شده به درجه است. برای جلوگیری از آسیب بیشتر یا غیر ضروری ، باید پرتو را با دقت بالا آورد. پس از بلند شدن ، پرتو توسط یک پایه مخصوص پایه و اسکله تا ارتفاع نگه داشته می شود.

پایه به اندازه کافی عمیق تنظیم می شود تا از تغییرات رطوبت خاک مستقل باشد. همچنین برای توزیع مناسب بار بدون ایجاد فله یا جرم غیرضروری طراحی شده است. اسکله با فولاد به پایه بسته شده و از تیر پایه پشتیبانی می کند.

آیا شکاف در دیوارها نشان دهنده یک مشکل سازه ای است؟

ترک های تنش بزرگتر هنگام نشستن خانه یا جابجایی زمین در زیر آن اتفاق می افتد. این نوع ترک ها معمولاً یکپارچگی ساختاری خانه را تهدید نمی کنند ، اما یک نقطه ورود برای آب های زیرزمینی ، حشرات و گاز رادون ایجاد می کنند. در اینجا ، ما یک روش ساده و موثر برای وصله ترک دیوارهای بتونی ریخته شده به شما نشان خواهیم داد.

اگر در خانه خود شکاف های بزرگ و مکرر یا دیوارهای برجسته مشاهده کردید ، خودتان سعی نکنید این شرایط را برطرف کنید. این ترک ها ممکن است نشان دهنده یک مشکل ساختاری جدی تر باشد. برای ارزیابی دقیق از یک مهندس سازه دعوت کنید.

چندین محصول وصله سنگ تراشی ، مانند سیمان هیدرولیک ، کار کافی در پر کردن ترکهای دیواره های بتونی دارند. با این حال ، اگر پایه و یا دیواره نگهدارنده شما کمی حرکت کند ، این محصولات ممکن است از کار بیفتند ، و انتخاب کمی برای شما باقی می ماند و آنها را از ابتدا شروع می کنید.

 

قبل از شروع تعمیر ساختمان بتنی

قبل از شروع تعمیر ساختمان بتنی و دیوار آن ، مطمئن شوید که ترک خشک است. اگر ترک کمی مرطوب است ، آن را با سشوار خشک کنید ، سپس ۱۵ دقیقه صبر کنید. در صورت خشک ماندن ، تعمیر را ادامه دهید.

با این حال ، اگر رطوبت بازگردد ، آب هنوز به داخل شکاف تراوش می کند و شما باید صبر کنید تا خود به خود خشک شود.

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات ساختمان مسکونی، چک لیست تعمیرات ساختمان

 

مرحله ۱: آن را تمیز کنید

ابتدا ترک را از هر نوع بتن سست ، رنگ یا پرکننده قدیمی با استفاده از برس سیمی پاک کنید. با خلا shop مغازه همه گرد و غبار و آوار را پاک کنید.

مرحله ۲: از یک ناخن برای تراز کردن نقاط تزریق استفاده کنید

روی ۳ در ضربه بزنید. (۱۰ د) ناخن های تمام شده تا حدی به ترک ، فاصله ۱۲ اینچ. از آنها برای تراز کردن درگاه های تزریق با ترک استفاده خواهید کرد.

 

مرحله ۳: سیلر ترک اپوکسی دو بخشی را مخلوط کنید

دو ظرف درزگیر اپوکسی را باز کرده و مقادیر مساوی قسمت A و قسمت B را بیرون بیاورید. برای جلوگیری از آلودگی از دو چوب جدا استفاده کنید. با استفاده از چاقوی بتونه تمیز دو قسمت را روی تخته قراضه مخلوط کنید. مخلوط کنید تا به یک رنگ خاکستری یکنواخت برسید.

تعمیر ساختمان بتنی
تعمیر ساختمان بتنی

 

مرحله ۴: سیلر را روی پایه پهن کنید

مقداری سیلر را روی پایه یکی از درهای تزریق پلاستیک پهن کنید ، مواظب باشید سوراخ آن متصل نشود. درگاه را روی یکی از میخ های خارج شده از ترک بکشید و آن را به دیوار فشار دهید.

مرحله ۵: یک دسته بزرگتر از اپوکسی سیلر را مخلوط کرده و اعمال کنید

بعد ، یک دسته سیلر اپوکسی کمی بزرگتر را مخلوط کرده و با استفاده از یک چاقوی بتونی با عرض ۱ ۱/۲ اینچ یا ماله حاشیه آن را روی کل ترک بمالید.
سیلر را به ضخامت ۱/۸ سانتی متر و در دو طرف ترک ۱ سانتی متر گسترش دهید. همچنین ، کل فلنج هر درگاه تزریق را با درزگیر ترک بپوشانید ، فقط قسمت گردن کشیده نشان داده شود. سیلر را صاف کنید و لبه های آن را با یک برس رنگ آغشته به روحیات معدنی پر کنید.
اگر طرف دیگر دیوار قابل دسترسی است ، ببینید آیا ترک از بین رفته است یا خیر. اگر این کار را کرد ، آن را با مهر و موم ترک نیز ببندید. قبل از تزریق اپوکسی ، به مهر و موم اجازه دهید ۶ تا ۱۰ ساعت خوب شود.

مرحله ۶: اپوکسی LCR را پخش کنید

با استفاده از میله پیستون همراه کیت ، اپوکسی LCR را کاملاً مخلوط کنید. کارتریج LCR را درون یک تفنگ درزدار قرار دهید. با شروع از پایین ترین درگاه تزریق ، اپوکسی را در ترک پخش کنید.

مرحله ۷: بنادر را پر کنید

فشار دادن ماشه را ادامه دهید تا زمانی که اپوکسی از درگاه مستقیم بالا شروع به تراوش کند. اسلحه را برداشته و درگاهی را که تازه پر کرده اید وصل کنید.
اکنون نوک کارتریج را به درگاهی که در حال شل شدن است وارد کنید و ماشه را فشار دهید تا اپوکسی پخش شود. این روش را برای درگاه های باقیمانده تکرار کنید. قبل از رفتن به مورد بعدی ، هر کدام را وصل کنید.

مرحله ۸: گردن بندرها را ببرید

به مدت ۵ روز به LCR اجازه دهید تا درمان شود ، سپس با اره برقی گردن درگاه ها را قطع کنید. در صورت تمایل ، می توانید پورت های جدا شده را با کمی کرک سیلر وصله کنید.

 

تعمیر ساختمان بتنی
تعمیر ساختمان بتنی

 

پیشنهاد نویسنده: هزینه تعمیرات خانه و آپارتمان

 

پروژه های مرتبط با تعمیر ساختمان بتنی که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با تعمیر ساختمان بتونی

تعمیر و ترمیم بتن چیست ؟

به اصلاح و جایگزین مصالح و اعضای آسیب دیده و معیوب در یک سازه اطلاق میشه

در چه مواردی ترمیم و تعمیر سازه بتنی صورت میگیره؟

در مواردی همچون مشکلات اجرایی ، شرایط محیطی ، سولفاته ، تبلور نمک ، واکنش قلیایی ، عملکرد میکروبی ، آتش سوزس ، زلزله ، سایش ، خوردگی اسید و ... باید عملیات ترمیم و تعمیر بتن انجام بدیم

قبل از تعمیر ساختمان بتنی باید به چه نکتهای توجه کنیم ؟

قبل از شروع عملیات ترمیم و تعمیر ساختمان بتنی باید علت خراب شدن سازه را پیدا کنیم تا با توجه به علت اقدامات لازم صورت بگیره

هزینه تعمیر ساختمان بتنی چقده ؟

بعد از پیدا کردن علت با توجه به میزان مصالح مصرفی و هزینه پیمانکار می تونیم هزینه ترمیم و تعمیر ساختمان بتنی را محاسبه کنیم

علت کرمو شدن بتن چیست ؟

ویبره کردن زیاد استفاده کردن از آب زیاد بتن ریزی غیر اصولی پر نکردن کامل قالب بتن بتن سفت یا بی استفاده

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]