تعمیرات خانه
۲۳
بهمن

تعمیرات خانه

صرف نظر از اینکه چقدر برای انجام امور نگهداری معمول و روزمره و تعمیرات خانه خود وقت صرف می کنید تا همه چیز در وضعیت بالایی قرار داشته باشد ، باز هم در مقابل خرابی های غیرمنتظره تعجل می کنید. اما شما می توانید مشکلات را قبل از بروز آن ها از بین ببرید و صرفه جویی زیادی در هزینه و دردسر خود انجام دهید.

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات خانه در شهرهایی قدیمی، بازسازی و تعمیرات

مرحله اول تعمیرات خانه: شیلنگ های واشر را تعویض کنید تا از وقوع سیل جلوگیری شود

 

مرحله اول تعمیرات خانه
مرحله اول تعمیرات خانه: شیلنگ های واشر را تعویض کنید تا از وقوع سیل جلوگیری شود

 

براساس بیمه مزرعه ایالتی ، تقریباً ۱۷۰ میلیون دلار خسارت سالانه به خانه های ایالات متحده وارد می شود که به دلیل خرابی شلنگ ماشین لباسشویی است. دیک لوئدکه ، سخنگوی ایالت مزرعه می گوید: “ما به مشتریان خود توصیه می کنیم که مرتب شلنگ های ماشین لباسشویی خود را بازرسی کنند. مطمئن شوید که اتصالات ایمن است.” “شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که حداقل ۴ اینچ فاصله بین اتصال آب و پشت ماشین لباسشویی وجود دارد. این احتمال پیچ خوردگی شلنگ را کاهش می دهد. ما همچنین به شما توصیه می کنیم ماشین لباسشویی خود را روشن نگه ندارید تو در خانه نیستی.”

شیلنگ های تقویت شده از لاستیک و فولاد ضد زنگ می توانند بشکنند ، حتی آنهایی که می گویند “مقاوم در برابر ترکیدگی” یا “ضد ترکیدگی” است. شلنگ ها معمولاً در همان نقطه خراب می شوند – کوپلینگ. اما شکاف و نشتی در نقطه اتصال نیز معمول است ، بنابراین این مورد را نیز بررسی کنید. اگر شلنگ های شما بیش از پنج سال عمر دارند ، آنها را با ساخته شده از فولاد ضد زنگ بافته جایگزین کنید. این ۲۰ دلار سرمایه گذاری برای یک بسته دوتایی می تواند هزاران دلار از خسارت خرطومی خراب شده را برطرف کند.

 

مرحله دوم تعمیرات خانه: سیم پیچ یخچال خود را تمیز کنید قبل از اینکه عملکرد آن خراب شود

 

 مرحله دوم تعمیرات خانه

مرحله دوم تعمیرات خانه: سیم پیچ یخچال خود را تمیز کنید قبل از اینکه عملکرد آن خراب شود

 

کویل های زیر یا پشت یخچال باعث جذب گرد و غبار ، آوار و موهای سگ می شوند. علاوه بر ناخوشایند بودن ، کویل های کثیف می توانند جریان هوا را محدود کرده و یخچال را سخت تر کنند ، که می تواند طول عمر آن را کاهش دهد و کارایی آن را کاهش دهد. Lakshmanan Ramamoorthi ، دانشمند ارشد مصرف کننده فناوری یخچال ، برای Whirlpool می گوید: “اگر کویل ها به اندازه کافی کثیف شوند تا بتوانند مبادله هوا را متوقف کنند و یا تبادل هوا را کاهش دهند ، در نتیجه تمیز کردن آنها به بهبود مصرف انرژی و ظرفیت خنک کننده کمک می کند.”

برای تمیز کردن سیم پیچ ها از برس کویل یخچال (۱۰ دلار در مراکز خانگی) استفاده کنید. اگر یخچال جدیدتری دارید ، ممکن است از قلاب خارج شوید. بعضی از مدل های جدید دارای کویل های محصور شده هستند ، بنابراین تمیز کردن لازم نیست. برای بقیه ما سالی دو بار سیم پیچ را تمیز کنید.

بعید به نظر می رسد که کویل های کثیف عمر دستگاه شما را بیش از حد کاهش دهند ، اما تمیز کردن آنها می تواند باعث افزایش بهره وری انرژی شود. و در حالی که در این کار هستید ، این نکات اضافی را از Lucinda Ottusch ، یکی از طرفداران مصرف در Whirlpool دنبال کنید. “مقدار” اقلام قدیمی “را در یخچال که دیگر استفاده نمی شود کاهش دهید و جریان هوا را در خنک کردن سایر وسایل مسدود کنید. کنترلهای مربوط به یخچال و فریزر را برای تأمین نیاز خود تنظیم کنید – داشتن وسایل سردتر از نیاز آنها استفاده می کند انرژی اضافی. ”

 

مرحله سوم تعمیرات خانه: قبل از آتش گرفتن پرزهای خشک کن را بردارید

 

 

مرحله سوم تعمیرات خانه
مرحله سوم تعمیرات خانه: قبل از آتش گرفتن پرزهای خشک کن را بردارید

 

اداره آتش نشانی ایالات متحده تخمین می زند که آتش سوزی خشک کن لباس ها هر ساله حدود ۱۵۶۰۰ بار اتفاق می افتد. علت اصلی این آتش سوزی پرزهای موجود در دام ، دریچه هوا و اطراف خشک کن است – پرزها بسیار قابل اشتعال هستند. اگر خشک شدن لباس شما مدت زیادی طول می کشد یا لمس خشک کن گرم است ، ممکن است دریچه خشک کن شما مسدود شود.

در حالی که تمیز کردن دام پرز داخل خشک کن بعد از هر بار استفاده آسان است ، تمیز کردن خود دریچه یک عمل چند مرحله ای است. در اینجا یک گام به گام سریع آورده شده است:

– خشک کن را از برق بکشید.
– خشک کن را از دیوار دور کنید.
– اتصال آن را به دیوار جدا کنید. اگر متوجه شدید که کانکتور یک دریچه پلاستیکی انعطاف پذیر است. اینها برای تهویه فن های حمام و نه خشک کن ها طراحی شده اند. در صورت خراب شدن ، برش یا انقباض شدید کانکتور ، آن را تعویض کنید.
– از میله های تمیز کننده دریچه استفاده کنید ، یا با دست مسواک بزنید تا ابتدا تصفیه هوای خشک کن را پاک کنید. میله / قلم مو را فشار داده و بکشید و دریچه را تمیز کار کنید.
– سپس ، یک دریل بی سیم وصل کنید و دریچه را تمیز کنید و بیرون بروید ، جلو پنجره مشبک را خارج کنید و روش را از بیرون تکرار کنید. اگر طول کل دریچه خشک کن بیش از چند فوت باشد ، در واقع می توانید از یک دمنده برقی برقی برای تمیز کردن دریچه استفاده کنید. نازل آن را به داخل دهانه خشک کن هوا در دیواره داخل خانه قرار دهید و در حین تمیز کردن دریچه ، دریچه را از داخل (بیرون به داخل) منفجر کنید. بله ، این بدان معنی است که هنگام پاک کردن از بیرون ، این صورت در صورت شما احساس می شود ، اما آیا می خواهید دریچه هوا تمیز باشد یا نه؟
– پانل جلوی خشک کن را برداشته و قسمت داخلی دستگاه را تمیز کنید ، مخصوصاً در از بین بردن تجمع پرزها در نزدیکی مشعل (در صورت گاز) یا در نزدیکی جعبه عناصر بخاری ، اگر برقی است ، تمیز باشید.
– در صورت امکان ، پنل محافظ مجموعه سنسور رطوبت را بردارید. خود مونتاژ و هر پرز تمیزکننده در خشک شدن رطوبت خشک کن را تمیز کنید.

 

مرحله چهارم تعمیرات خانه: قبل از گیر افتادن ، یک درب کشویی آزاد تهیه کنید

 

مرحله چهارم تعمیرات خانه
مرحله چهارم تعمیرات خانه: قبل از گیر افتادن ، یک درب کشویی آزاد تهیه کنید

 

اگر باز و بسته شدن درب پاسیو شما شبیه کار کردن است ، احتمالاً آوار باعث مسدود شدن مسیر و مسدود شدن چرخ ها می شود. شما می خواهید قبل از شکستن درب دستگیره (یا فشار دادن عضله) برطرف کنید.

با برداشتن درب از مسیر شروع کنید. فرایند برداشت می تواند بسته به درب متفاوت باشد ، اما به طور معمول ، نیاز به برداشتن پیچ های ریل بالا و پایین و سپس بیرون کشیدن پوشش استیل است که باعث می شود پانل های در بلند نشوند. سپس در را بلند کرده و قسمت پایین آن را به سمت خود بکشید تا از مسیر خارج شود. برای جزئیات بیشتر ، به مقاله تعویض درب پاسیو مراجعه کنید.

از آنجا که درب سنگین است داشتن یک مددکار ایده خوبی است. در را صاف بگذارید و به چرخهای پایین آن نگاه کنید. در صورت خراب شدن ، باید جایگزین آنها شوید. در غیر این صورت ، چرخ ها ، ته درب و مسیر درب را با آب گرم و صابون تمیز کنید. همه چیز را خشک کنید و سپس در را تعویض کنید. روان کننده سیلیکونی را روی پیست اسپری کنید ، سپس درب را چند بار به عقب و جلو بلغزانید تا روان کننده در سطح مسیر پخش شود.

 

مرحله پنجم تعمیرات خانه: قبل از گسترش ترک ها ، سنگ تراشی در حال خراب کردن را برطرف کنید

 

مرحله پنجم تعمیرات خانه
مرحله پنجم تعمیرات خانه: قبل از گسترش ترک ها ، سنگ تراشی در حال خراب کردن را برطرف کنید

 

ملات خرد شده می تواند باعث شل شدن آجرها و حتی بیرون آمدن از دیوار یا دودکش شود. وقتی متوجه ترک خوردگی عمیق در خمپاره شدید و زنبورها در سوراخهای سنگ تراشی شما ساکن شده اند ، وقت آن است که اقدام کنید. ممکن است فقط یک طرف خانه ، دودکش یا دیوار حائل دارای مشکل باشد ، اما قبل از بدتر شدن باید رفع شود.

برای انجام تعمیرات ملات جزئی ، می توانید با دوغاب ریزی شروع به کار کنید: سیمان پرتلند ، آهک و ماسه را مخلوط کرده و به شکاف ترکیبی در ملات ایجاد کنید. (توجه داشته باشید که ملات جدید احتمالاً دقیقاً با رنگ موجود مطابقت ندارد ، اما با گذشت زمان برای یک مسابقه کاملاً مناسب هواساز خواهد بود.)

اگرچه برای انجام تعمیرات جدی تر در ملات ، باید از ابزارهای نشانگر tuckpoint استفاده کنید. Tuckpointing شامل استفاده از آسیاب زاویه ای و اسکنه متصل به برداشتن ملات قدیمی به عمق حدود سه چهارم اینچ تا اینچ است. بعد از اینکه ملات را مخلوط کردید ، آن را روی شاهین یا ماله بگذارید ، آن را در کنار دیوار نگه دارید ، سپس با استفاده از یک ماله اشاره دار ملات را درون مفاصل قرار دهید. هنگامی که ملات شروع به سخت شدن می کند ، از ابزار ضربه ای مشترک برای “پایان” اتصالات استفاده کنید ، که از اتصالات عمودی شروع می شود و با اتصالات افقی پایان می یابد.

با این حال (و این مهم است): Tuckpointing یک کار ترمیم بسیار بزرگتر از دوغاب سازی است. اگر صحیح انجام نشود پتانسیل ایجاد آسیب جدی را دارد. بنابراین اگر خانه شما نیاز به تعمیرات اساسی ملات دارد و می خواهید این کار را خودتان انجام دهید ، ابتدا حتماً آموزش ببینید.

 

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات و مرمت واحدهای مسکونی

 

مرحله ششم تعمیرات خانه: قبل از برداشتن سر از عرشه ، از ریل های شل مطمئن شوید

 

مرحله ششم تعمیرات خانه
مرحله ششم تعمیرات خانه: قبل از برداشتن سر از عرشه ، از ریل های شل مطمئن شوید

 

پایه های عرشه و نرده هایی که به عقب و جلو حرکت می کنند ممکن است خراب شوند. پیچ و میخ این مشکل را برطرف نمی کند. این کار نیاز به یک اتصال خاص دارد که نرده ها را به قاب عرشه محکم می کند و نیازهای کد را برآورده می کند.

چندین شرکت این نوع اتصال را ارائه می دهند. به عنوان مثال شرکت Simpson Strong-Tie دارای یک اتصال Dk Post Post DTT2 است که پست ها را به تیرچه ها متصل می کند. سیمپسون Strong-Tie توصیه می کند: “از آنجا که پست به جای تیرچه لبه به تیرهای عرشه بسته می شود ، اتصال نسبت به نصب پیچ و مهره معمولی قوی تر است و با الزامات کد IRC و IBC در مورد اتصالات پست نرده و گاردریل مطابقت دارد. برای عرشه ”

مرحله هفتم تعمیرات خانه: رشته فرش Wayward Snip برای از بین بردن دویدن ها

 

مرحله هفتم تعمیرات خانه
مرحله هفتم تعمیرات خانه: رشته فرش Wayward Snip برای از بین بردن دویدن ها

 

این یکی آسان ، اما شگفت آور مهم است. رشته های فرش حلقه ای که بالاتر از بقیه کف می چسبند ، باید اندازه آنها را برش دهید. در غیر این صورت ، می توانید یکی را با جاروبرقی خود گیر بیاورید یا یک بچه کنجکاو روی آن بکشید ، که باعث باز شدن آن می شود و زمین را اجرا می کند. صنایع موهاک ، تولید کننده کف پوش ، توصیه می کند: “هرگز چنگال را نکشید.” “شما تمام خط را از دست خواهید داد.”

رفع این مشکل آسان تر از این نیست – فقط رشته هایی را که با قیچی چسبیده اند ببرید تا زمانی که با فرش اطراف هم سطح شوند. مشکل حل شد!

 

مرحله هشتم تعمیرات خانه: قبل از جدا کردن کشو ، اسلایدهای کشو را تعویض کنید

 

مرحله هشتم تعمیرات خانه
مرحله هشتم تعمیرات خانه: قبل از جدا کردن کشو ، اسلایدهای کشو را تعویض کنید

 

اگر بیرون کشیدن کشو به یک قدرت فوق العاده تبدیل شده است ، فقط کافی است که صورت را از کشو بیرون بکشید – یا اینکه با استفاده از تمام وزن بدن خود را برای بالا انداختن آن بالا ببرید. مشکل احتمالاً از این قرار است اسلایدهای فرسوده این اتفاق برای کشوهای ظروف نقره ای می افتد ، زیرا وزن آنها را تحمل می کند.

برای رفع مشکل ، اسلایدهای کشو را با اسلایدهایی که هم اندازه یا تقریباً هم اندازه آنهایی که اکنون دارید تغییر دهید. این کار می تواند چالش برانگیز باشد: شامل باز شدن پیچ های قدیمی و پیچاندن پیچ های جدید است ، اما دستیابی به آنها و دیدن آنها به پیچهایی که در داخل کابینت مونتاژ شده اند دشوار است. اگر سوراخ های پیچ روی اسلایدهای جدید دقیقاً مطابق با سوراخ های قدیمی نیست ، قبل از رانندگی پیچ ها سوراخ های خلبان را سوراخ کنید.

مراکز خانگی انتخاب کوچکی از اسلایدهای کشو را حمل می کنند ، اما شما می توانید طیف گسترده ای از تأمین کنندگان را به صورت آنلاین پیدا کنید. انواع مختلفی وجود دارد ، مانند کناره ، مرکز یا زیر سوار ، با روش های مختلف عملکرد. گزینه های کمتر گران قیمت معمولاً دارای چرخ های غلتکی پلاستیکی هستند که در امتداد یک مسیر حرکت می کنند ، در حالی که اسلایدهای گران قیمت بلبرینگ به طور کلی نرم تر می شوند و وزن بیشتری دارند ، و برخی از آنها گزینه خود بسته شدن را دارند.

 

مرحله نهم  تعمیرات خانه: شکاف ها را در یک مسیر آسفالت پر کنید

 

مرحله نهم  تعمیرات خانه
مرحله نهم  تعمیرات خانه: شکاف ها را در یک مسیر آسفالت پر کنید

 

ترک های کوچک بزرگراه می توانند با آب پر شده و سپس یخ بزنند و باعث بزرگتر شدن و تکثیر شوند. به علاوه ، علفهای هرز و علفهای هرز در نهایت در این ترکها رشد می کنند ، که به نظر می رسد شنیع است. بنابراین با استفاده از علف کش برای از بین بردن آن علف های هرز یا علف شروع کنید.

هنگامی که آنها مردند ، آنها را بیرون بیاورید و مفصل را با یک تیغ اره قدیمی اره یا تیغ اره متقابل تمیز کنید ، یا برای ترکهای وسیع تر ، از یک چاقوی بتونی استفاده کنید. برای ترک های شدید ، ممکن است مجبور شوید از روش تمیز کردن قدرتمندتری مانند برس چرخ سیم بر روی پنجه باغ Mantis یا ماشین اجاره استفاده کنید. اگر در ترک ها باقی مانده ای مانند سنگریزه یا سنگ باقی مانده است ، آنها را با استفاده از خلا با یک نازل باریک بردارید.

ترکهای گسترده را با ماسه تمیز پر کنید – ماسه را محکم بسته بندی کنید – یا از میله پشتی استفاده کنید. سپس ترک را با یک پچ سرد یا ماده پر کننده ترک پر کنید. توصیه های سازنده را برای حداکثر عرض ترک وصله یا پرکننده قابل تحمل دقیقاً رعایت کنید.

پرکننده های ترک به خصوص برای ترک های عمیق و گسترده دوام زیادی ندارند. اما استفاده از سیلر می تواند کمک کند. پس از پر کردن شکاف ها ، فراموش نکنید که کل راه را مهر و موم کنید – در غیر این صورت ممکن است همه کارهای شما بی فایده باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات و بازسازی نما، هزینه تعمیرات خانه و آپارتمان

 

پروژه های مرتبط با تعمیرات خانه که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با تعمیرات خانه

برای تعمیر سالن پذیرایی و نشیمن از کدام قسمت میتوان شروع کرد؟

رنگ آمیزی دیوار ها راحت ترین و سریع ترین کاری است که برای تغییر شکل و تعمیر دیوار های پذیرایی میتوان انجام داد.

اگر قسمتی از دیوار کنده شده بود چگونه میشه روی آن را پوشاند؟

ابتدا با مقداری بتونه داخل درز ها رو بگیرید و برای پنهان کردن خرابی های دیوار میشه از کاغذ دیواری استفاده کرد.

در چه صورتی تعمیر کابینت های آشپزخانه کم ترین هزینه را خواهد داشت؟

عوض کردن در های کابینت و یا چسباندن استیکر روی در های کابینت کم هزینه ترین روش برای تعمیر کابینت هاست.

آیا بر روی کاشی و سرامیک های سرویس های بهداشتی هم میتوان استیکر چسباند؟

در صورتی که کاشی ها در معرض آب قرار نداشته باشند میتوان به جای عوض کردن کل کاشی ها بر روی آن ها استیکر چسباند.

آیا خودمان میتوانیم تعمیرات خانه را شخصا انجام دهیم؟

برای تعمیرات کوچک خانه نیازی به افراد متخصص نیست ولی برای تعمیرات اساسی و موارد خطرناک مثل برق کشی و لوله کشی بهتر است آن را به متخصصین سپرد.

 

گالری تصاویر تعمیرات خانه

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۸]