تعمیرات ساختمان مسکونی
۲۳
بهمن

تعمیرات ساختمان مسکونی

تعمیرات ساختمان مسکونی و نگهداری عمر خانه شما را افزایش می دهد ، قابلیت زندگی آن را بهبود می بخشد و خطرات سلامتی را کاهش می دهد. با مشاوره از یک سازنده یا طراح ، یک برنامه تعمیرات ساختمان مسکونی و نگهداری از آن را تهیه کنید که مشکلات فوری را در اولویت قرار دهد. روی قسمت هایی از خانه که قصد دارید آن را حفظ کنید تمرکز کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: پکیج های دیواری، نگاه طراحانه

تعمیرات ساختمان مسکونی
تعمیرات ساختمان مسکونی

 

شناسایی مواد خطرناک و مدیریت ریسک

قبل از ایجاد مزاحمت برای مواد موجود ، محتاط باشید. بسیاری از ساختمان های قبل از سال ۱۹۸۲ دارای آزبست از جمله آسترهای لبه های بام ، سقف ، دیوارهای پوششی و روکش ها هستند.
بیشتر ساختمان های قبل از ۱۹۷۰ دارای رنگ سربی هستند. سایر مواد مضر می توانند شامل PCB ها (بی فنیل های پلی کلرینه) از اتصالات نور فلورسنت قدیمی ، الیاف شیشه سست یا عایق لوله آزبست و مجاری قدیمی باشند. در مورد حذف یا آب بندی مواد خطرناک به دنبال مشاوره متخصص باشید.

حذف لزوما بهترین گزینه نیست – گاهی اوقات بهتر است مهر و موم شده و محصور شوید. به دنبال مشاوره تخصصی باشید. از متخصصانی استفاده کنید که می توانند مواد خطرناک را مطابق با روش ها و مقررات مصوب حذف کنند (به عنوان مثال کد ملی تمرین ، کار ایمن استرالیا ، WorkCover NSW و تاسمانی ، WorkSafe Victoria ، WA ، SA ، NT و کوئینزلند)

 

موریانه ها؛ در تعمیرات ساختمان مسکونی حواستان به موریانه ها باشد.

– تهویه کف و نور کافی نباشد
– تکیه گاه با ساختار حساس یا خاک (به عنوان مثال تخته ، ایوان ، پاسیو ، پله)
– تخلیه نامناسب سایت ، نشت آب
– وجود جاذبه های زیر کف (به عنوان مثال ریشه درختان ، الوارهای مدفون ، مناطق مرطوب)
– ترک و شکاف در اسلب
– اتصالات سرویس

 

تعمیر ساختمان
تعمیر ساختمان

 

محافظت تعمیرات ساختمان مسکونی از موریانه

هرگونه الوار آسیب دیده به موریانه را برداشته و تعمیر یا تعویض کنید و اطمینان حاصل کنید که آفات دیگر فعال نیستند و قادر به دسترسی به ساختمان نیستند. نقطه دسترسی را برای هرگونه آسیب قبلی شناسایی کرده و موانع را ترمیم یا نصب کنید. موانع جسمی ، فاصله کافی و بازرسی های سالانه بهترین محافظت در برابر موریانه ها است.

تمام مراحل پیشگیرانه توصیه شده در گزارش موریانه خود را انجام دهید از جمله:
– بررسی کلیه درپوش ها و موانع مورچه ها
– ترمیم حداقل فاصله ۴۰۰ میلی متری زیر سازه های چوبی کف و اطمینان از تهویه و زهکشی مناسب
– پاکسازی تخت های باغ و جمع شدن مالچ از دیوارها و در معرض قرار گرفتن حداقل ۱۰۰ میلی متر از لبه های تخته در صورت امکان.

محافظت کافی از موریانه را برای تعمرات ساختمان مسکونی بررسی و نصب کنید (اگر در حال تعمیر یا بازسازی هستید ، این کار را در حالی که ساختار موجود در معرض آن است انجام دهید) با:
– سپر موریانه مقاوم به حفره ها
– پوشش مورچه ای برای اسکله ها و حامل ها
– سپرهای نفوذ سرویس.

مقاوم سازی با استفاده از موانع فیزیکی روش ارجح است. آنها برای خانه های با کف چوب بلند و پایه های جدا شده ساده ترین و برای پایه های سنگ تراشی محیطی یا دال بر روی زمین ساده ترند. موانع مقاوم سازی برای محافظت از حفره های دیواری مانند مش یا سنگ درجه بندی شده و نفوذ خدمات ضد موریانه با استفاده از موانع فیزیکی.

موانع شیمیایی خوش خیم از نظر زیست محیطی کمترین ترجیح را دارند اما ممکن است در بعضی شرایط لازم باشد. از مواد شیمیایی با حداقل سمیت استفاده کنید. مواد شیمیایی که نیاز به استفاده مجدد منظم دارند معمولاً ایمن ترین گزینه هستند. اطمینان حاصل کنید که مطابق برنامه پیشنهادی دوباره اعمال شده اند. برای محافظت شیمیایی ، یک سیستم مشبک را در حفره ها مقاوم سازی کنید. برای بازرسی موریانه سالانه توسط بازرس معتبر و دارای مجوز برنامه ریزی و پیش رزرو کنید.

 

نشت در تعمیرات ساختمان مسکونی

نشت می تواند به سرعت منجر به آسیب قابل توجهی شود.

نشت کف را معمولاً می توان به نشت لوله ها یا رطوبت زیر صفحات بتونی که از طریق ترک و شکاف در اثر فشار هیدرواستاتیک بالا می رود ، ردیابی کرد. با ترمیم یا تعویض زهکشی (به لوله کش نیاز است) یا نصب تخلیه یا انحراف کافی آب زیرزمینی با شیب بالا اصلاح می شوند (توصیه های حرفه ای توصیه می شود).

نشت دیواره حفره غالباً به دلیل عدم موفقیت در درپوش حفره یا چشمک زدن و سوراخ سوراخ سوراخ در امتداد پایه دیوار یا پنجره ها و بازشوها درب ایجاد می شود. جرقه زنی ها (لوله کش و آجر) را جایگزین کنید ، سوراخ های سوراخ شفاف را پاک کنید و در صورت لزوم آجرها را بردارید / جایگزین کنید تا از شر بقایا و فضله های ملات (DIY یا آجر) خلاص شوید.

نشت سقف معمولاً هنگام باران به بهترین وجه قابل تشخیص است زیرا آب می تواند از منبع به نقطه مرطوب مسیری طولانی را طی کند. تثبیت کننده های شل سقف و سوراخ های مهر و موم را با نوار پشتی سیلیکونی یا قیر و یک اسلحه حرارتی جایگزین کنید.

در صورت ناکافی بودن عایق رطوبتی یا خرابی ، شکاف های دوش ممکن است منبع نشتی باشد. در صورت لزوم بررسی و تعمیر کنید.

لوله های تامین آب و زهکشی را از نظر زنگ زدگی و / یا نشت بررسی کنید. در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید و در حالی که در آنجا هستید ، لوله های آب گرم در معرض را عایق بندی کنید.

ترک و برطرف شدن

ترک و برطرف شدن می تواند به عنوان مواد آرایشی یا نشانگر مشکلات ساختاری جدی تر باشد. علل متداول عبارتند از: “زیاد شدن” خاکهای واکنشی (رسی) ، لغزش توسط خاکهای ناپایدار یا آشفته ، ته نشینی در زیر پایه های آماده نشده ، رطوبت متغیر خاک باعث تورم پایه یا ناهمواری به دلیل خشک شدن توسط ریشه های درخت ، یا زهکشی ضعیف.

قبل از تعمیر از یک مهندس مشاوره حرفه ای بگیرید. گاهی اوقات تعمیرات می تواند در هنگام تورم پی در فصل مرطوب یا خشک بعدی ، به عنوان گوه عمل کرده و آسیب ساختاری را افزایش دهد.

خاک های رسی راکتیو در برخی مناطق باعث ترک خوردگی می شوند. اصلاح می تواند زیربنای پایه ها را ایجاد کند تا بتواند پشتیبانی بهتر یا اتصال بهتری را ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که هر بخش از ساختمان توسط موادی با ارزش تحمل مشابه پشتیبانی می شود (یعنی همه با همان مقدار حرکت می کنند). گاهی اوقات ، برای اطمینان از اینکه دیواره های داخلی بر روی موادی با محتوای رطوبت مشابه خورشید و دیواره های خارجی در معرض باد قرار دارند ، به زهکشی از کف نیاز است ، تا حتی باعث ایجاد فشار شود. اتصالات کنترلی که حرکت را حفظ می کنند در حالی که مهر و موم شده اند ، در صورت عدم دستیابی به بالا آمدن ممکن است لازم باشد.

 

مشکلات رطوبت

پوسیدگی و کپک زدن خطرات سلامتی هم برای خانه و هم برای ساکنان آن است. در صورت عدم مراقبت می توانند باعث شکست سریع ساختار و مشکلات جدی سلامتی شوند. عموماً به دلیل تهویه ضعیف کف یا فاصله از سطح زمین ، رطوبت بیش از حد (نشت فلش ، لوله یا لوله کشی) یا تجمع میعانات ایجاد می شود. دریچه های کف و دیواره حفره را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که با اضافات قبلی ، تختخواب باغچه ، ایجاد مالچ یا لانه حشرات مانع ایجاد نشده اند. در صورت نیاز دریچه های اضافی نصب کنید. لوله های نشتی را ترمیم کرده و آب طوفان را منحرف کنید.

چگالش باعث ایجاد کپک ، کپک و پوسیدگی می شود و می تواند به پنجره ها ، دیوارها و سقف ها آسیب برساند. هم علامت است و هم باعث کاهش کیفیت هوای داخل ساختمان می شود و معمولاً به دلیل تهویه نامناسب قسمت های حمام و آشپزخانه یا استفاده از بخاری های نامناسب و بدون دودکش است. با بهبود سطح تهویه و نصب فن های اگزوز خارج از هوا و گرمایش مناسب اصلاح کنید.

افزایش رطوبت دلیل ناخوشایند کیفیت پایین هوای داخلی از طریق پوسیدگی و قالب است. این در غیاب یا خرابی دوره های ضد رطوبت در سنگ تراشی ایجاد می شود و در صورت عدم درمان ، الوارهایی که در تماس با سنگ تراشی هستند ، پوسیده می شوند و باعث خرابی های ساختاری می شوند. فرورفتگی فرورفتگی های دوش یک مشکل رایج در خانه های ساخته شده از اواسط دهه ۱۹۷۰ است که معمولاً به دلیل حرکت در سازه های چوبی و خرابی غشای ضد آب است. مرطوب در حال افزایش می تواند توسط یک شرکت متخصص به طور دائمی برداشته شود و کیت های DIY نیز موجود است ، ترجیحاً برای استفاده در ابتدای بازسازی و تعمیرات ساختمان مسکونی.

 

پیشنهاد نویسنده: فرآیند و روش هاى تخریب براى ساختمان ها و سازه ها

 

حمله نمک

نمک موجود در آجرچینی به دلیل بالا بودن میزان شوری خاک و / یا بالا رفتن سطح آبهای آبی ایجاد می شود. این معمولاً در زیر دوره ضد رطوبت اتفاق می افتد و می تواند آجرکاری را به طور کامل از بین ببرد ، در صورت عدم درمان باعث ریزش می شود. در موارد شدید ، همچنین می تواند از فولاد تقویت کننده ضعیف قرار گرفته یا محافظت شده در پایه ها و اسلب ها زنگ بزند. در مورد علت و راه حل های آن به دنبال مشاوره تخصصی باشید.

 

نکات عمومی نگهداری و تعمیرات ساختمان مسکونی

یک برنامه نگهداری را تدوین و دنبال کنید.

– نقاشی خارجی را بررسی کنید و در صورت لزوم لمس کنید.
– مناطق زیر طبقه را از نظر رطوبت بررسی کنید. در صورت ناکافی بودن تهویه موجود ، آب های زیرزمینی را منحرف کرده و تهویه مکانیکی زیر طبقه را تأمین کنید.
– آندهای قربانی خورده را در مخازن آب گرم بررسی و جایگزین کنید و شیر عملکرد فشار را از نظر عملکرد و نشت بررسی کنید.
– برای جلوگیری از اتلاف گرما ، لوله های آب گرم در معرض را عایق بندی کنید (به سرویس آب گرم مراجعه کنید).
– نشت هوا را بررسی کنید. میراگرها را برای دودکش های دودکش نصب کنید (یا در صورت استفاده نشدن عایق بندی کنید) ، در اطراف پنجره ها و درها را ببندید و شکاف ها و شکاف ها را پر کنید تا ناصافی ها کاهش یابد (نگاه کنید به آب بندی خانه خود).
– از پنجره ها و نازک کاری های قدیمی محافظت و بازیابی کنید.
– شیشه ها یا پنجره های شکسته را با نشت هوا تعمیر یا مهر و موم کنید تا از نشت و کاهش گرما کاسته شود. پنجره های مسدود شده یا “رنگ بسته” را تعمیر کنید و آنها را برای بهبود تهویه متقابل فعال کنید. نوارها ، نوارها و مهر و موم های مختلف از مواد سخت افزاری در دسترس است (به آب بندی خانه خود مراجعه کنید).
– برای تشویق خنک سازی طبیعی و “پاکسازی شبانه” در هوای گرم ، صفحه های حشرات را نصب ، تعمیر یا تعویض کنید.

 

تمام لوله های در معرض را عایق بندی کنید.

– درهایی را که برداشته شده جایگزین کنید تا بتوانید مناطق را برای کنترل جریان گرمایی منطقه بندی کنید (به بخش گرمایش و سرمایش مراجعه کنید).
– عایق هایی را که در سقف ها جابجا شده یا آسیب دیده جایگزین کنید و شکاف های عایق را پر کنید. عایق قدیمی اغلب ته نشینی یا افت می کند و خاصیت عایق بندی خود را از دست می دهد. عمق و “انبار” را بررسی کنید و در صورت لزوم جایگزین کنید (عایق را ببینید).
– نورافکن های هالوژن را با گزینه های کم انرژی (به عنوان مثال LED) که گرمای کمتری از خود ساطع می کنند ، جایگزین کنید تا بتوان آنها را با ایمنی با عایق پوشانده یا محفظه های ضد حرارت موجود در بازار را برای مهر و موم کردن دریچه های نور و اجازه عایق بندی مداوم قرار دهید (نگاه کنید به روشنایی).
– مهر و موم درب یخچال را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر یخچال شما از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی نیست ، اکنون زمان آن است که به یک دستگاه با درجه ستاره بالا ارتقا دهید (به لوازم خانگی مراجعه کنید).
ردیاب های دود را نصب کنید و / یا باتری های موجود در آنها را بررسی کنید.
– سیستم های گرمایشی / سرمایشی خود را بررسی و نگهداری کنید (به بخش گرمایش و سرمایش مراجعه کنید).
– فرشهای فرسوده را بردارید. آنها منبعی از گرد و غبار و مواد حساسیت زا هستند و ممکن است کف چوب یا یک تخته بتونی را که می تواند برای قرار گرفتن در معرض جرم حرارتی پرداخت شود ، پنهان کنند.
– دیوارها و سقف ها را با رنگهای کم VOC (ترکیب آلی فرار) برای رنگ آمیزی و کیفیت هوا رنگ و تعمیر کنید.
– کاشی های سقف ترک خورده را جایگزین کرده و در صورت لزوم برآمدگی سقف را تعمیر کنید.
– ناودان ها را مرتبا تمیز کرده و نشتی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سقوط کافی برای خروج وجود دارد.
– درختان و درختچه های دور از خانه را اصلاح کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: ادراک محیط در ارتباط با انسان، معرفی بایرامیکس

 

پروژه های مرتبط با تعمیرات ساختمان مسکونی که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با تعمیرات ساختمان مسکونی

تعمیرات در خانه شامل چند مرحله است ؟

تعمیرات در خانه شامل دو مرحله است که در مرحله اول باید آماده سازی و برنامه ریزی بشه و در مرحله دوم باید عملیات اجرایی انچام بشه

تعمیرات به چند دسته تقسیم میشن ؟

تعمیرات ساختمان به دو دسته کلی و جزئی تقسیم میشن که به طور مفصل در مقالات بارگذاری شده در سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح توضیح داده ایم

هزینه تعمیرات چطوری محاسبه میشه ؟

هزینه تعمیرات با توجه میزان تعمیرات مشخص میشه و به همین جهت قبل از شروع به کار باید تغییرات مشخص بشه تا بتونیم به راحتی برآورد هزینه بکنیم

چه عواملی در برآورد هزینه موثره ؟

متراژ پروژه ، میزان خرابی و متریال هایی که در طراحی مشخص شده در هزینه های پروژه تاثیر مستقیم داره

چطور می تونیم یک شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی خوب پیدا کنیم؟

در ابتدا میتونید با یک سرچ کوچک تمام شرکت های معماریو پیدا کنید و در مرحله بعد ، رزومه و نمونه کارهای هر کدومو به دقت بررسی کنید.

بازسازی با تعمیرات چه تفاوتی داره ؟

تعمیرات برای حفظ امنیت و راحتی ساکنین انجام میشه و بازسازی و در بازسازی با نادیده گرفتن خرابی های جزئی و بالا رفتن سن ساختمان این خرابی ها وسیع شده و مالک مجبور به بازسازی اساسی در ساختمان میشه

بازسازی ساختمان چیست ؟

به مجموعه فعالیت های کلی و جزئی که در راستای بالا بردن کارایی و عمر ساختمان انجام میشه بازسازی میگن

تعمیرات در ساختمان به چه جهت انجام میشه ؟

وقتی شما در یک خانه زندگی می کنید با گذشت زمان عمر ساختمان بالا میره و مواد و مصالح به کار رفته در اون دچار فرسودگی میشه و برای اینکه این فرسودگی ها کنترل بشه و عمر مفید ساختمان بالا بره تعمیرات و بازسازی در اون ساختمان انجام میشه

تعمیرات شامل چند نوعه ؟

تعمیرات در ساختمان شامل دو نوعه که نوع اول از پیش برنامه ریزی شده و به منظور پیشگیری انجام میشه و تعمیرات نوع دوم به صورت اضطراری حادث میشه مانند ترکیدن لوله آب

بازسازی به چند بخش تقسیم میشه ؟

بازسازی کلا به دو دسته تقسیم میشه بازسازی تزیینی و بازسازی سازه ای و ساختاری

بازسازی سازه ای چه نوع بازسازیه ؟

بازسازی سازه ای به بازسازی میگن که تغییراتی در نقشه و فضاها ایجاد میشه و در این نوع بازسازی جابجایی تاسیسات صورت میگیره

 

گالری تصاویر تعمیرات ساختمان مسکونی

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۵]