تعمیرات

تعمیرات

تعمیرات

خدمات تعمیرات و نگهداری ساختمان عمدتا شامل فعالیت ها و کارهایی است که برای حفظ شرایط مناسب ساختمان ها، خدمات مربوط به آن و کارهایی با کاربری معمول ساختمانی انجام می شود. جالب است بدانید که عامل اصلی و تعیین کننده در استاندارد مورد نیاز برای نگهداری ساختمان در واقع کاربردی که ساختمان ها برای آن تهیه و طراحی می شوند است. حال این خدمات یعنی خدمات مربوط به تعمیرات و نگهداری از ساختمان مورد نظر ما شامل طیف گسترده ای از تعمیرات کوچک و بزرگ از یک تعمیر ساده گرفته تا بازسازی های عظیم یک ساختمان هستند که در اجزای مختلف ساختمان انجام می شوند.

در این جا پیش از شروع این بحث یک نکته بسیار مهم باید عنوان شود و آن هم این است که آگاه باشید که از نگهداری بیش از حد ساختمان باید خودداری شود. در عین حال، تعمیر و نگهداری ساختمان باید ایمنی را برای ساکن یا مردم تضمین کند و باید با الزامات قانونی مطابقت داشته باشد. این نیاز به شدت استفاده و نوع کاربری ساختمان و همچنین ساکنان آن نیز بستگی دارد.

 

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

 

ویدیو + صوت تعمیرات

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

تعمیرات

انواع کارهای تعمیر و نگهداری ساختمان

 • تعمیرات روزمره و امکاناتی شامل سرویس های روزانه، هفتگی و ماهانه
 • تعمیرات سالانه
 • تعمیرات ویژه و مخصوص زمان های خاص یا در زمان بروز مشکل

علاوه بر موارد فوق، موارد اضافی و تغییرات در ساختمان ها، تهیه و نگهداری مبلمان و اثاثیه ساختمان نیز باید انجام شود.

۱. تعمیرات روزمره

تعمیرات روزمره شامل تعمیرات سرویس دهی است که گهگاه در خدمات ساختمان ها مانند کارهای لوله کشی، آب رسانی ساختمان و غیره انجام می شود.

مثال هایی برای این گونه تعمیرات عبارتند از: برداشتن تراکم لوله های زهکشی، حل مشکلات مربوط به آب و پمپاژ آن در ساختمان، تعویض فیوز و رسیدگی به مسائل مربوطه، تعمیرات کلیدهای معیوب، آبیاری گیاهان، چمن زنی، برش پرچین و رسیدگی به محوطه ساختمان، جارو زدن برگ ها و جمع آوری زباله های ساختمان و غیره.

هدف از این سرویس نگهداری اطمینان از عملکرد مداوم رضایت بخش خدمات مختلف در ساختمان ها و همچنین افزایش طول عمر و بازدهی آن است.

 

۲. تعمیرات سالانه

این سرویس نگهداری برای حفظ زیبایی ساختمان ها و خدمات و همچنین بالا بردن عمر آن ها انجام می شود.  برخی از کارها مانند شست و شو های خاص، رنگ آمیزی کل ساختمان، راهروها و واحدهای ساختمان، تمیز کردن بخش های مختلف، رسیدگی به مخازن و خدمات عمومی ساختمان غیره به صورت دوره ای انجام می شود.  این کارها معمولا سال به سال برنامه ریزی شده است و در ایران معمولا قبل از عید سال نو شروع می شود.

 

۳. تعمیرات ویژه

تعمیرات ویژه ساختمان شامل خدمات جایگزینی و تعمیراتی اجزایی از ساختمان است که به مرور زمان فرسوده و قدیمی شده و یا به دلیل بروز حادثه دچار مشکل شده اند. تعمیرات ویژه زمان خاصی نمی شناسد و هر گاه که نیاز به تعمیر یا تعویض بخشی از ساختمان باشد باید در اسرع وقت انجام شود. تعمیرات ویژه معمولا بستگی به عمر ساختمان، کیفیت متریال به کار رفته در ساختمان و همچنین نوع کاربری آن توسط ساکنان ساختمان دارد.

 

۴. اضافات و تغییرات در فرآیند تعمیرات

کارهای مربوط به اضافات و تغییرات در ساختمان ها متناسب با نیازهای ویژه ساکنان برای افزایش بازدهی و کارایی عملکرد ساختمان انجام می شود. با انجام چنین کارهایی، امکانات موجود در ساختمان ها به روز می شود. این کارها می تواند شامل رسیدگی به آسانسورها، نصب درب های ضد حریق در ساختمان و انواع کارهای مربوط به زیبایی و کارایی ساختمان باشد.

 

۵. نگهداری پیشگیرانه در فرآیند تعمیرات

نگهداری پیشگیرانه و اقدامات مربوط به آن در واقع برای جلوگیری از خرابی ماشین آلات و بروز مشکلات نگهداری در ساختمان ها و خدمات انجام می شود و نوعی پیشگیری برای نیاز به تعمیرات ویژه ساختمان است. کارهای نگهداری پیشگیرانه بر اساس بررسی منظم بازرسی و همچنین گزارشات مدیر ساختمان انجام می شود.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه شامل کارهایی برای جلوگیری از خرابی قطعات ساختمان (که به شرایط آب و هوایی هم بستگی دارد)، آلودگی ساختمان و هوا، حمله حشرات در برخی از مناطق خاص، نشست زمین و مسائل مربوط به بنای ساختمان، جاری شدن سیل و یا سایر حوادث طبیعی و غیر مترقبه، فرسودگی ساختمان و عمر آن، نوع کاربری ساختمان از اداری گرفته تا مسکونی و غیره.

 

کار تعمیر روتین ساختمان و تعمیر و نگهداری ساختمان

تأسیسات ساختمان برای بازدهی بالاتر ساختمان، حفظ محیطی امن و خدمت رسانی برای ساکنان آن ساختمان نیازمند تعمیر روتین و نگهداری مداوم هستند. کارگران تعمیرات ساختمان برای تعیین مناطقی که نیاز به توجه و بازرسی مداوم دارند، بازرسی منظم انجام می دهند و سپس وظایف مربوطه به آن را انجام می دهند.

تعمیر و نگهداری منظم ساختمان ممکن است شامل تعویض دستگیره فرسوده، روغنکاری لولاهای قدیمی و یا تعویض سایر موارد آسیب دیده باشد. کارگرانی که وظیفه تعمیر و نگهداری را برعهده دارند کارهای متنوعی انجام می دهند. آن ها ممکن است از کارهای ساده ای مانند بازرسی لامپ های سوخته و تعویض آن ها شروع کنند و به تعویض فیلترهای سیستم تهویه مطبوع و یا قفل ها و سیستم امنیتی ساختمان برسند یا هیچ وقت نیازی به کار جدی و تخصصی ای نداشته باشند.

 

تعمیر و نگهداری تاسیسات الکتریکی در فرآیند تعمیرات

نصب تاسیسات مربوط به برق ساختمان با نصب و نگهداری آن از طریق افراد دارای مجوز ایمن می شود و نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شود. لازم است که نصب به صورت دوره ای بررسی شود و این دوره ها بدون تاخیر انجام شوند. فاصله زمانی توصیه شده برای بررسی تاسیسات الکتریکی عبارت اند از:

 • آزمایش زمینی تاسیسات الکتریکی و ساختمان– سالی یک بار
 • عایق بندی ساختمان– سالی دو بار
 • قطبیت تاسیسات الکتریکی – هر پنج سال یک بار

 

نگهداری محافظ در فرآیند تعمیرات

در ساختمان برخی از سطوح فقط به تمیز کردن و رنگ آمیزی نیاز دارند و به عبارت دیگر نیاز به مواردی بیش از بررسی زیبایی ندارند. سطح های جنس فولاد معمولا راه پله و راهرو و همچنین ورودی ها را در بر می گیرند. سایر سطوح فولادی نیز از جمله سایبان ها و بخش های تزئینی ساختمان و نمای آن هستند. همه این بخش هایی که نام بردیم در ساختمان برای این که زنگ نزنند و خراب نشوند قطعا به یک پوشش خوب و مناسب و محافظ با کیفیت نیاز دارند. همچنین از طرف دیگر اجزای سازه ای ساختمان مانند تیرها و ستون ها نیاز به بازبینی منظم و پوشش های محافظتی برای مقاوم نگه داشتن آن ها دارند که در بازرسی ها لحاظ خواهد شد.

 

تعمیرات ساختمان مسکونی

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

تعمیرات ساختمان در واقع همان طور که گفتیم شامل جایگزینی و یا تعمیر قطعات ریز و درشت ساختمان است که با بالا رفتن سن ساختمان ممکن است دچار مشکل شده و یا به کلی نیاز به تعویض داشته باشند. بازرس مسئول وارسی و تشخیص نیاز به تعمیرات و نگهداری ساختمان، سازه های ساختمانی، لوله کشی، تاسیسات و زیرساخت های برق است و در صورت نیاز مجوز تمامی این موارد را خواهد گرفت.

جلوگیری از خرابی و بازیابی ساختار و خدمات مربوط به ساختمان فوق العاده ضروری است. در بخش تعمیرات شامل لوله کشی، تعمیر و نگهداری ساختمان، تعمیرات مربوطه، کارهای برقی، رنگ آمیزی و مسائل مربوط به زیبایی ساختمان، کار با RCC ، ضد آب بودن و جلوگیری از نشتی تراس و مسائل مربوط به آسانسور، گچ، آجر کاری و غیره. اما چرا در میان این همه مورد مهم از نشتی نام بردیم؟ نشتی ها نه تنها در ایران بلکه در همه جا از دلایل اصلی ترمیم و نیاز به تعمیرات ساختمان هستند. تعمیرات ساختمان ها باید بلافاصله پس از شناسایی علائم خوردگی فولاد و آسیب دیدگی ناشی از نشتی صورت گیرد.

خوب است که بدانیم عملکرد یک ساختمان به کیفیت نگهداری آن بستگی دارد. با پیر شدن و فرسودگی ساختمان، استفاده زیاد آن بسته به نوع کاربری و قرار گرفتن ساختمان در معرض محیط های مختلفی مثل مناطق سرد یا مرطوب می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت ساختمان تأثیر بگذارد. روش های مختلفی برای مقابله با این مسائل و انواع تعمیرات ساختمان وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شرکتی برای ساختمان خود انتخاب کنید که دلسوزانه و ماهرانه مسائل مربوط به آن را بررسی کرده، به بهترین نحو و در کمترین زمان و همچنین با بالاترین کیفیت خدمات تعمیر و نگهداری تعمیرات ساختمان را انجام دهد. یکی از بهترین شرکت هایی که هم در این حوزه و هم در حوزه دکوراسیون و بازسازی ساختمان فعالیت می کند دکوطرح است که متخصصان ماهری را برای انجام کار های نگهداری استخدام می کند. ما تیم تحقیق و توسعه داریم که تحت راهنمای آن تیم کارهای تعمیر ساختمان انجام می شود. ما معتقدیم ساختمانی که به خوبی نگهداری شود به همان زیبایی روز اول به نظر می رسد.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

ما طیف گسترده ای از تعمیرات ساختمان و خدمات نگهداری املاک را در سراسر ایران  با استفاده از مهندسین و متخصصین با تجربه و حرفه ای ارائه می دهیم، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که کار ساختمان شما به درستی انجام شده است. ما با بررسی های مداوم و گزارش تمام مسائل ساختمان و انجام تمامی موارد به بهترین نحو از ساختمان شما و ساکنان آن به خوبی محافظت خواهیم کرد.

خدمات تعمیر و نگهداری خانه ما شامل موارد زیر است:

 • تعمیرات، تغییرات و تاسیسات ساختمان از جمله کف، سقف، دیوارها و پنجره ها
 • بازسازی ساختمان
 • نجاری و مسائل مربوط به کار با چوب در ساختمان
 • مسائل مربوط به بیمه و ایجاد الزامات امنیتی در ساختمان
 • رنگ آمیزی و زیبایی ساختمان
 • لوله کشی و اتصالات گاز
 • برق و تاسیسات برقی ساختمان
 • تعمیرات و بازسازی دوش، حمام، توالت و لباسشویی
 • خدمات مربوط به قفل سازی
 • آجرکاری و گچ بری
 • خدمات بتن و سنگ فرش ساختمان
 • خدمات و تعمیرات سیستم تهویه مطبوع ساختمان
 • کاشی کاری
 • کنترل مسائل مربوط به آفات

به نظرتان در چه زمینه ای برای خانه خود به کمک نیاز دارید؟ تعمیر کردن پنجره ها برای سال جدید، تغییرات ریز و درشت مربوط به ساختمان، نصب و یا تعویض کف خانه، ارتقا دادن حمام و دستشویی، حتی پارتیشن بندی دفتر و شرکت و یا حتی خدمات ساختمانی مربوط به کنترل آفات از هر نظر؟! دانستنش سخت نیست، می توانید همین امروز با تیم دکوطرح تماس گرفته و از خدمات ساختمانی ویژه ما استفاده کنید!

 

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

بتن ریزی در تعمیرات

ما خدمات پیمانکاری مربوط به ساخت و ساز بتن قابل اطمینان را خدمتتان ارائه می دهیم؛ خدماتی مانند اسلب بتونی، ساخت مسیرهای بتونی، بتن ریزی استنسیل، روکش مجدد بتن و تعمیرات بتن در کل ساختمان ، ساخت بتن مدنی، کارهای فولادی ساختمان، تولید و در نهایت تحویل بتن.

 

قفل و تعمیرات پنجره در تعمیرات

در صورت وجود نقص در پنجره های ساختمان از هر نوعی ما می توانیم به شما کمک کنیم، از این خدمات می توان به تعمیرات پنجره، تعویض قفل و نصب آن اشاره کرد.

 

علامت گذاری خط در تعمیرات

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح نه تنها در زمینه ساختمان های مسکونی به شما کمک می کند بلکه در کارهای بازاریابی و اموری مانند ساخت و تعمیرات جاده ها، نگهداری جاده ها، کارهای عمرانی، پارکینگ ها، انبارها، تجهیزات ذخیره سازی، خطوط ایمنی داخلی، مراکز خرید، مدارس، مناطق کارگاهی، کارخانه و باشگاه ها و سالن های ورزشی نیز به کمک شما خواهد آمد.

 

رنگ آمیزی در تعمیرات

یکی از مهم ترین قسمت های تعمیراتی یک ساختمان، قسمت رنگ آمیزی آن است. این که شما رنگ مناسب سازه‌ ی خود و همچنین تجهیزات داخل آن و جزئیاتش را انتخاب کنید اهمیت زیادی دارد. چرا که اولین چیزی که افراد در بدو ورود به ساختمان شما و داخل خانه‌ ی شما می بینند، رنگ آن است که می تواند آن ها را جذب کند یا نکند.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

طراحان تیم دکوطرح متخصصان تمام عیار نقاشی و نگهداری صنایع تجاری و صنعتی هستند. ما تمامی خدمات ساختمان را در زمینه رنگ آمیزی، شست و شوی تخصصی، نگهداری ساختمان و پوشش های محافظتی و عایق ها را ارائه می دهیم.

 

تعمیر و نگهداری سقف در تعمیرات

دکوطرح سال هاست که تجربه خوبی در زمینه تعمیر و نگهداری سقف از جمله پوشش سقف فلزی، ناودان ها و تعویض لوله های داخلی و بیرونی ساختمان دارد. همچنین ما نیاز به ترمیم نشتی سقف و یا تعویض آن، نصب محافظ ناودان یا تمیز کردن سیستم ناودان را بررسی می کنیم و در صورت نیاز به شما اطلاع خواهیم داد.

 

تمیز کردن آب با فشار بالا در تعمیرات

دکوطرح در قسمت های گفته شده از ساختمان می تواند خدمات مربوط به تمیز کردن با آب فشار بالا را انجام دهد: کاشی های سقف مانند کاشی های سفالی و کاشی های سقفی سیمانی، کاشی و سرامیک ساختمان، دیوارهای آجری، دیوارهای ساخته شده از ماسه سنگ، چوب، شیشه و فولاد ضد زنگ.

 

آجرکاری در تعمیرات

دکوطرح درک روشنی از ساختمان و مراحل ساخت آن دارد چرا که ما تنها یک شرکت ارائه کننده خدمات محافظتی و تعمیران ساختمان نیستیم، ما از صفر تا صد پروژه هایی مانند ساخت و ساز و بازسازی و طراجی همراه شما هستم و اطمینان می دهیم که ما چیزی جز طراحان و مهندسان حرفه ای و کارگران ماهر و قابل اعتماد به کار نخواهیم گرفت و صلاح شما و ساختمان را اولویت خود قرار خواهیم داد.

حیطه آجر کاری دکوطرح جنبه های مختلفی را شامل می شود از جمله ساختمان های جدید با روکش آجر یا آجر تنها برای یک طبقه، ساختمان های دو طبقه، تجاری و حتی برج های بزرگ.

ما همه نوع آجرکاری را برای سازندگان و مالکان، پیمانکاران ساختمان، مدیران املاک و توسعه دهندگان انجام می دهیم.

 

نجاری در تعمیرات

یکی از خدمات بسیار ظریف و خوب دکوطرح انجام کارهای مربوط به نجاری در ساختمان است. دکوطرح می تواند خدمات نجاری و نازک کاری برای کارهای تعمیراتی ساختمان و همچنین کلیه بازسازی های عمومی املاک و همچنین موارد مربوط به دکوراسیون داخلی مانند نرده های چوبی، کف سازی یا ساخت و سازهای داخلی، تعمیرات بزرگ یا جزئی را ارائه دهد.

 

برق و لوله کشی در تعمیرات

دکوطرح در کارهای تخصصی تر و سنگین تر پیمانکاری مانند برق و لوله کشی برای املاک تجاری و همچنین کارهای نگهداری ساختمان ها و طبقات مسکونی تخصص ویژه ای دارد. اگر برای کار در مراکز خرید یا مراکز اداری یا مغازه خودتان نیاز به برق کار و متخصص تاسیسات برقی دارید، با کارشناسان تعمیر و نگهداری صنعتی دکوطرح تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و همه روزه دکوطرح بهره ببرید و سریع ترین و بهترین راه را پیدا کنید.

گذشته از این ها اگر کمی با فضای کار برق و لوله کشی و به طور کلی تاسیسات اصلی و داخلی ساختمان آشنا باشید حتما به خوبی می دانید سپردن این قبیل کارها به دست یک غیر متخصص چه نتایج فاجعه باری را می تواند به بار بیاورد.

 

انواع کارگران نگهداری ساختمان در فرآیند تعمیرات

کارگران و مسئولان ساختمان به طور معمول بر اساس تجربه و مسئولیت ها و وظایف خاص خود به چندین دسته تقسیم می شوند.

سرایدار: سرایداران معمولا وظیفه‌ی نظافت ساختمان یا شرکت را بر عهده دارند. این شامل پاک کردن کف ساختمان و رسیدگی به نظافت، نظافت سرویس بهداشتی و شستن پنجره ها و درهای شیشه ای و آینه ها در ساختمان است.

تکنسین تعمیر و نگهداری ساختمان: تکنسین ها بسته به بزرگی ساختمان و همچنین کاربری آن از مسکونی گرفته تا اداری و آموزشی می توانند از یک نفر تا یک تیم بزرگ متغیر باشند. باید توجه داشت که وظایف معمولاً با دستور کار تعیین شود و کارگران نگهداری به سرپرستان نظارت بر وظایف خود گزارش دهند.

سرپرست نگهداری: ناظران تیمی از کارگران نگهداری را برای یک شیفت خاص برنامه ریزی، تعیین و اداره می کنند. سرپرستان نگهداری همچنین مسائل مربوط به پرسنل مانند مصاحبه، استخدام و آموزش کارگران نگهداری و تعمیرات ساختمان در بخش های مختف را بر عهده دارند.

 

نمونه ای از نگهداری ساختمان

به عنوان نمونه بیایید این مسئله را بررسی کنیم:

 • در بخش نگهداری، فردی برای اداره کردن کلیه سیستم ها و کارهای مختلف وجود دارد تا در طول هر روز، از فعالیت مرکز مراقبت کند. غالباً، سایر ساکنین و کارگران بسیاری از کارهای تیم نگهداری و تعمیرات را امری عادی می دانند. آن ها به سادگی انتظار دارند که ساختمان تمیز بماند، برف در زمستان برداشته شود و در گرمای تابستان تهویه مطبوع هر روز روشن باشد و به بهترین نحو کار کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که مجتمع آپارتمانی مسکونی هم یکی از نمونه های ملک های تجاری است که نیازهای مختلفی دارد. مدیریت نیاز به مراقبت منظم از ملک و همچنین تمیز کردن و تعمیر واحدها در هنگام ورود و خروج ساکنان دارد. ساکنان خود سفارشات کار را با درخواست تعمیر لوازم خانگی یا مشکلات کنترلی آغاز می کنند. مناطق مشترک نیز نیاز به نظافت دارند و هیچ ساختمانی چه کوچک چه بزرگ نیست که نیازی به این نوع از خدمات نداشته باشد. سازمان هایی که از نگهداری ساختمان استفاده می کنند:
 • مشاغل: تقریباً در هر شغل به خدمات نگهداری ساختمان احتیاج است. سازمان های کوچکتر این مسئولیت ها را تحت عملکردهای کلی بر عهده دارند و خودشان خدمات را به خارج از سازمان سپرده اند. مشاغل بزرگتر برای مدیریت این نیازها بخش نگهداری داخلی را در اختیار دارند. سازمان های مربوط به مجتمع های مسکونی و شهرک ها: مجتمع های آپارتمانی و شهرک هایی که مجموع خانه ها و یا آپارتمان های مربوط به نهاد خاص و یا آپارتمان های آزاد هستند تیم نسبتا گسترده از طیف کارگران نگهداری از ساختمان را برای خود دارند. این کارگران به عنوان مثال بازرسان آپارتمان، مسئولین تعمیر و تجهیز و همچنین سمت های مدیریتی هستند. این آپارتمان ها و به طور کلی آپارتمان های سطح تمام شهر معمولا یک یا چند مدیر و تیم مدیریتی و همچنین تکنسین ها و بازرس هایی دارند که وضعیت ساختمان را بررسی و همواره نسبت به آن هوشیار هستند و صادقانه مسائل و مخارج آپارتمان را با خانواده ها در میان می گذارند که به آن جلسات ماهانه ساختمان گفته می شود.
 • دولت: شهرداری ها از تیم های نگهداری ساختمان استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که ساختمان های شهر، دفاتر پست و کتابخانه ها در خدمت به نیازهای عموم مردم سالم هستند و به خوبی خدمت رسانی می کنند.

 

مجوز های تعمیر و نگهداری ساختمان و آموزش

کارگران می توانند برای افزایش مهارت های خود و پیشبرد شغل خود، برای دریافت گواهینامه های مختلف درخواست دهند.

گواهینامه های مربوط به کارهای لازم برای نگهداری از سیستم های ساختمانی: BOMI International، یک موسسه مستقل برای مدیریت املاک و تأسیسات استو این گواهی برای کسانی که سیستم های ساختمانی را نگهداری می کنند توصیه می شود.

صدور گواهینامه اپراتور ساختمان: این گواهینامه از طریق شبکه ارائه دهندگان تأیید شده، آموزش سطح یک و دو را ارائه می دهد. مباحث تحت پوشش شامل مدیریت انرژی، توزیع برق، مدیریت نقاط کنترل و HVAC است.

صدور گواهینامه HVACR کارآموزی: این گواهینامه از طریق Associated Builders and Contractors  و انجمن ملی خانه سازان به کارگران نگهداری کمک می کند تا گواهینامه HVACR را بدست آورند. داوطلبان بر اساس دانش خود در مورد گرمایش، تهویه هوا و تابش آزمایش می شوند.

 

اخبار و منابع نگهداری ساختمان

انجمن بین المللی مدیریت تسهیلات: IFMA بزرگترین انجمن متخصصان مدیریت امکانات است و دانش و منابع زیادی را برای متخصصان فراهم می کند. انتشاراتی مانند مجله FMJ و خبرنامه Wire اعضا را در جریان آخرین تحولات قرار می دهد و یک کتابخانه دانش اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

انجمن مهندسی تاسیسات: AFE  این انجمن مهندسی همچنین فرصت های توسعه حرفه ای، فصل های محلی و یک خبرنامه انجمن منابع عالی اطلاعاتی را برای متخصصان نگهداری ساختمان فراهم می کند.

 

در ارتباط با تعمیرات ساختمان مسکونی بیشتر بخوانید.

تعمیر ساختمان بتنی

وقتی یک ترک یا شکستگی بر پیکر یک ساختمان بستنی و عملکرد سازه تأثیر می گذارد، آنگاه ما یعنی تیم دکوطرح به گونه ای آن را ترمیم می کنیم که خصوصیات ساختاری آن را بازیابی مثل روز اول بازیابی کرده و احتمال هر مشکل ثانویه ای را از بین ببریم. تزریق اپوکسی به طور معمول پایه این نوع ترمیم ساختمان بتنی اضافه شده است. اپوکسی چیست؟ اپوکسی در واقع از بتن قوی تر است و می تواند مقاومت بتن را مانند روز اول و بدون هیچ مشکلی به ساختمان بازگرداند.

برای استفاده از روش تزریق اپوکسی برای ترمیم ترک و تعمیر ساختمان بتنی، ابتدا ترک به وسیله شستشو با آب پاک می شود تا هرگونه آلودگی از آن خارج شود. سپس ترک های سطح مورد نظر ما برای جلوگیری از اتمام اپوکسی تزریق شده با محصولی به نام ژل اپوکسی مهر و موم می گردد. سپس در ادامه این پورت های تزریقی و تخلیه ای را نصب نموده و مجدد اپوکسی را تزریق می کنیم. دقت کنید طی این روند از فشار بالا استفاده نمی شود زیرا در واقع انجام دادن تزریق با فشار بالا و مقدار زیاد می تواند ترک ها را گسترش دهد. پس از پر شدن ترک ها، درگاه ها و مهر و موم های سطح برداشته می شوند، به طور معمول با آسیاب کردن سطوح با ماتریس بتن تراز می شوند. تزریق اپوکسی همچنین با موفقیت برای ترمیم لایه لایه شدن سطح اسلب ها استفاده شده است.

وقتی بتن به حدی برسصد که حتی برای تزریق اپوکسی هم شانسی نداشته باشد، آنگاه تمام بتن نامناسب و خراب ساختمان برداشته می شود و بتن جدیدی به جای آن قرار می گیرد. بدیهی است که باید برای تثبیت سازه قبل از برداشتن بتن آسیب دیده، با استفاده از تراش یا روشهای دیگر، احتیاط زیادی به خرج دهیم. سپس فولاد تمیز می شود تا محصولات زنگ زده و سست طی این مرحله از بین بروند. اگر سطح مقطع فولاد به میزان قابل توجهی کاهش یافته باشد، قبل از تعویض بتن، فولاد جدید به فولاد موجود ساختمان متصل می شود.

مثل سایر و بیشتر مناطقی که تعمیر شده اند لبه های این مناطق ترمیم شده حتما باید با زاویه نود درجه بریده شده و قرار بگیرند. مراقب باشید که لبه دقیقا نود درجه باشد، مربع شکل و به صورت کاملا قائم تعمیر شده باشد تا در مقاوم ترین حالت خود قرار گرفته و از بروز احتمالی ترک هم جلوگیری شود.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

در صورت نیاز به مقاوم سازی ساختمان و بنای آن، انواع مختلفی از تکنیک ها استفاده می شود ، از جمله افزایش اندازه بتن و استفاده از تقویت کننده های خارجی. تقویت خارجی معمولاً با اتصال نوعی تقویت کننده انعطاف پذیر مانند الیاف کربن یا شیشه به قسمت خارجی بتن و سپس پوشاندن آن با بتن قرار داده شده، بتن ماله ای یا بتونه ساخته می شود.

با توجه به حجم عظیم سازه های بتونی که روز به روز ما را احاطه کرده اند، آسان است که استفاده از بتن را امری مسلم بدانیم و این که چگونه این امکان را برای ما فراهم می کند تا در خانه های محکم تری زندگی کنیم. اما باید بدانید که دقیقاً مانند ما، بتن نیز باید حفظ شود و نیاز به مراقبت و وارسی های مداوم از سوی تکنسین ها دارد.

تخریب بتن ممکن است به دلیل خوردگی، آسیب های ساختاری، نفوذ آب به بتن و ترک خوردگی، فعالیت لرزه ای  و سایر حوادث طبیعی و یا دلایل زیادی رخ دهد. سال ها تحقیق به علاوه چندین دهه تجربه عملی، دکوطرح را قادر ساخته است تا یک راه حل کاملاً جامع برای بازسازی سازه های بتنی ارائه دهد و در تعمیر ساختمان های بتنی رقیب نداشته باشد.

اما نترسید! ترک در کف بتونی یا مجموعه ای از آجرهای شکسته به معنای نیاز به تعویض فوری کل بنای ساختمان یا حتی اسباب کشی نیست. زمانی صاحبان ساختمان ها چنین علائمی را به راحتی نتیجه فرسودگی ساختمان و تخریب آن می دانستند، اما خوشبختانه اکنون گرایش به بررسی گزینه های تعمیر و مرمت در افراد بیشتری وجود دارد. دلیل آن نیز روشن است: هزینه تعمیر یک ساختمان همیشه کمتر از دوباره ساختن آن است!

 

پیشگیری از آسیب در تعمیرات

درک آن چه در تعمیر و مرمت سازه های بتونی و سنگ تراشی نقش مهمی دارد از خود تعمیر ساختمان مهم تر است! درست است که روند تعمیرات ساختمان یک روند اصلاحی و در جهت رشد و سلامت ساختمان و ساکنین آن است اما نباید از خطرات و آسیب های موجود در این راه نیز غافل شویم. مسئله دیگری که خوب است به آن توجه کنیم این است که خیلی وقت ها آسیب های بزرگی که در ساختمان پدید می آیند نتیجه غفلت از مشکلات کوچکی هستند که پیشتر به آن ها بی توجهی شده است.

در همین راستا مهندس لمپلی متخصص طراحی ساختمان می گوید: “خیلی اوقات، من ساختمان هایی را می بینم که به شدت مورد غفلت واقع شده اند و می دانم با نگهداری صحیح و مناسب می توانستند به اندازه ساختمانهای جدید باشند.” “مالکان اکنون به جای نگهداری جزئی، به دنبال یک پروژه تعمیرات اساسی هستند.”

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

روند بازرسی و مراقبت از ساختمان و اهمیت دادن به کوچک ترین مشکلات و ایرادات آن اصلا به سرمایه گذاری هنگفتی از نظر زمان و هزینه نیاز ندارد. لمپلی به دارندگان ساختمان توصیه می کند که سالانه برای بازرسی از ساختمان با یک پیمانکار یا مهندس سازه باتجربه برنامه ریزی کنند تا مواردی را که باید حل شود تعیین کنند. چند علامت وجود دارد که باید هنگام بازرسی به آن ها توجه کنید و حتما آن ها را جدی بگیرید:

تغییر رنگ سطح ساختمان اغلب به علت قرارگیری در برابر عناصر طبیعی و هوا ایجاد می گردد و می تواند نشانگر نفوذ رطوبت و زمینه ساز مشکلات جدی تر باشد.

ترک خوردگی گچ در اطراف یک ترک، نشان دهنده وجود رطوبت از طریق بتن است که از وخیم بودن ساختار خبر می دهد.

در صورت عدم رسیدگی به این ایرادات، هر یک از این علائم هشدار دهنده می تواند خسارت عمده در ساختمان را ناشی شود که گاها ممکن است جبران ناپذیر بوده و یا بدتر از آن موجب خسارات مالی و جانی فراوان شود، بنابراین ایجاد یک برنامه تعمیر و نگهداری برای اصلاح نقص ساختمان هنگام بروز آن بسیار مهم است. جالب است بدانید که در صورت نگهداری صحیح، بسیاری از ساختمان ها می توانند بیش از ۱۰۰ سال عمر کنند، برخی حتی برای مدت نامحدود نیز پابرجا می مانند.

در ارتباط با تعمیرات ساختمان بتنی بیشتر بخوانید.

 

تعمیرات خانه

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرحو حالا می رسیم به تعمیرات خانه! شاید شما هم مثل بسیاری از افراد که تصمیم می گیرند با انجام بسیاری از کارهای خانه خود با تکیه به مهارت خودشان از خرج اضافه جلوگیری کنند، اما بیایید قبول کنیم که همه افراد مهارت لازم برای تعمیر خانه خود را ندارند؛ حتی با کمک فیلم های آنلاین آموزشی و یا تجربه های کوچک در این زمینه. تلاش برای انجام یک پروژه تعمیر خانه بدون آماده سازی دقیق و آگاهی کامل از وظیفه انجام شده و بدون کمک از یک حرفه ای در این زمینه واقعا ممکن است فاجعه آفرین شده و هزینه های خیلی بیشتری داشته باشد! به خاطر داشته باشید که ما حتی اگر تجربه و دانش خیلی بالایی هم داشته باشیم باز هم خیلی مهم است که مجوزهای مربوطه و همچین تکنسین ها و متخصصین مورد نیاز را برای تعمیر و یا تجهیز و ارتقای خانه خود در نظر بگیریم.

داشتن یک خانه رویایی می تواند خیلی راحت به واقعیت تبدیل شود، اما دنیای مالکیت خانه چیزی فراتر از آرامش بخشیدن به تعطیلات آخر هفته در عرشه و شب های صمیمی خانواده جلوی شومینه است. این امر مستلزم تعهد در جهت ایمن نگه داشتن واحد مسکونی و ساختمان شماست. انجام دادن مسائل مهم خانه از جمله تعمیرات دوره ای و ضروری هر خانه ای می تواند بخشی از این تعهد در جهت ایمن نگه داشتن منزلتان باشد. حواستان باشد که اگر حتی آدم فنی ای نیستید و اهل انجام کارهای خانه حتی ساده ترین تعمیرات و جزئی ترین بررسی ها نیستید باید لاقل با چند مورد آشنا شوید تا بتوانید در مواقع ضروری آن ها را تشخیص داده و حداقل به یک حرفه ای مراجعه نمایید.

 

فرسوده ، مصرف شده ، کسل کننده ، کثیف ، مسدود در فرآیند تعمیرات

تعمیرات برای افرادی که اهل فن نیستند اغلب به معنای تعویض ساده قطعات فرسوده یا از کار افتاده است که قرار است توسط صاحب خانه به صورت دوره ای تمدید شود، مانند لامپ های سوخته، باتری های فرسوده خانه یا کیسه های جارو برقی بیش از حد پر شده. اما کلاس دیگری از تعمیرات خانه مربوط به بازگرداندن چیزی به شرایط مفید و بالاترین حد بازدهی خود است، مانند رسیدگی به ابزار یا مثلا تیز کردن چاقوها، تعویض شیر آب و تعمیر چکه کردن آن، تمیز کردن لوله کشی از جمله لوله کشی زیر سینک، و همچنین رسیدگی به وضعیت ناودان های خانه. به دلیل دقت لازمه، ابزارهای تخصصی مورد نیاز و یا خطرات انجام این کارها، برخی از این موارد بهتر است که به متخصصانی مانند لوله کش و یا مسئول تاسیسات برق واگذار شود. یکی از تعمیرات اضطراری که ممکن است مثال خوبی در این حیطه باشد، توالت فرنگی است.

 

شکسته یا آسیب دیده در فرآیند تعمیرات

شاید گیج کننده ترین تعمیراتی که یک صاحب خانه با آن روبرو شود خرابی مطلق است. در دنیایی زندگی می کنیم که معمولا جایگزین کردن راه حل بهتری نسبت به تعمیر به شمار می آید اما اگر کمی اهل صرفه جویی باشید حتما به خوبی می دانید که یک تعمیرکار با شناسایی دقیق مشکل، سپس یافتن مواد، لوازم، ابزار و مهارت های لازم برای تعمیر، هم هزینه ها را کاهش می دهد و هم برای خود شما مفید است. برخی از موارد مانند شکسته شدن شیشه ها، مشکلات خرابی یا حتی سوختن لوازم خانگی یا اشکالات مبلمان را می توان به یک متخصص سپرد، اما تعمیرات بسیاری هم وجود دارد که می توان آن ها را به راحتی و به تنهایی انجام داد، مانند وصله های گچ به دیوار، تمیز کردن لکه ها، جمع کردن خرده های شیشه یا تعویض کلید یا پریز برق و لامپ های سوخته و خراب.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

از طرف دیگر برخی تعمیرات ممکن است فوریتی داشته باشد، مانند شکستگی لوله های آب، شکستگی درها، قفل ها یا پنجره ها، یا نشتی سقف خانه یا نشتی مخزن آب و این عامل مطمئناً می تواند درخواست کمک حرفه ای را در سریع ترین زمان ممکن توجیه کند. تا زمانی که یک متخصص حرفه ای احضار نشود، به هیچ عنوان نباید به کارهایی وارد شوید که هیچ سر رشته ای از آن ها ندارید چرا که علاوه بر ضرر مالی ممکن است با جان خود بازی کنید!

 

تعمیرات اضطراری در تعمیرات

شرایط اضطراری در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد، بنابراین مهم است که بدانید چگونه می توانید مشکل را سریع و کارآمد برطرف کنید و پس از آن برآیید. تعمیرات اضطراری یکی از مهم ترین تعمیراتی است که با خیال راحت و با اطمینان انجام می شود، این تعمیرات معمول شامل رفع نشت، شکستگی پنجره، جاری شدن سیل و ترکیدگی لوله ها، یخ زدگی لوله ها یا گرفتگی توالت است.

تعمیرات | شرکت معماری دکوطرح

هر مشکلی می تواند یک راه حل رفع نسبتاً ساده داشته باشد، می توان نشتی سقف را پیدا کرد یا پنجره شکسته را وصله زد، می توان از گرما استفاده کرد و یخ لوله ها را ذوب کرد و آن ها را تعمیر کرد و همچنین توالت ها با یک ماده شیمیایی می توانند از گرفتگی راحت شوند. اما حواستان باشد که در بیشتر موارد، تعمیرات اضطراری دائمی نیستند و بعد از تعمیر موقتی باید به دنبال یک حرفه ای باشید که مشکل را اساسی و از ریشه رفع کند.

 

نگهداری در فرآیند تعمیرات

جالب است بدانید که نگهداری دوره ای ساختمان نیز در رده کلی تعمیرات منزل قرار می گیرد و بدون توجه به این که مشکلی هست یا نیست نگهداری دوره ای و بازرسی هایی در بازه های زمانی مختلف باید بی کم و کاست و با دقت کامل انجام شوند. به طور کلی مواردی که شامل نگهداری و نگهداری دوره ای می شوند عبارت اند از بازرسی، تنظیمات دوره ای ساختمان، مسائل مربوط به نظافت و همچنین مسائل مربوط به تکنسین ها و بازرسی های مهندسین. همه این موارد باید به طور منظم انجام شود تا عملکرد صحیح همه سیستم های یک خانه تضمین شود و از موارد اضطراری پرهزینه و حوادث و آسیب ها جلوگیری شود. به عنوان مثال می توان به آزمایش و تنظیم سالانه سیستم های هشدار، سیستم های گرمایش یا سرمایش مرکزی (الکترودها، ترموکوپل ها و فیلترهای سوخت)، تعویض اجزای تصفیه آب یا فیلترهای کنترل کننده هوا، تصفیه شوفاژهای رادیاتور و مخازن آب، یخ زدایی لوله ها، یخچال و همچنین وکیوم اشاره کرد.

نمونه هایی از تعمیر و نگهداری کمتر خانه که باید به طور منظم پیش بینی و بودجه بندی شود شامل رنگ آمیزی مجدد یا رنگ آمیزی چوب یا فلز در فضای باز، رنگ آمیزی وسنگ تراشی، سنگ تراشی ضد آب، تمیز کردن سیستم های سپتیک، جایگزینی الکترودها در آبگرمکن ها، جایگزینی شلنگ های ماشین لباسشویی قدیمی (ترجیحاً با فولاد ضد زنگ) و سایر موارد در منزل مانند تعویض سیستم های منسوخ شده یا پیری با عمر مفید محدود (بخاری آب، اجاق های چوبی، پمپ ها و زونا سقف های غیر ایزوگامی یا چوبی) هستند.

کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری منازل مانند محوطه سازی، تمیز کردن پنجره و ناودان خانه، شستشوی مربوط به تاسیسات برقی که باید توسط یک حرفه ای انجام شود و غیره معمولا در پایین لیست کارهای مردم قرار دارد. اغلب، هنگام کار با ماشین آلات سنگین یا هنگام بالا رفتن از نردبان یا سقف های اطراف خانه، ممکن است آسیب دیدگی رخ دهد، بنابراین اگر فردی برای انجام این کارها در شرایط جسمی مناسب نیست ، باید با یک متخصص مشورت کند و یا از یک حرفه ای کمک بگیرد.

 

عملیات خوب در فرآیند تعمیرات

یکی دیگر از موضوعات مرتبط برای جلوگیری از تعمیرات پرهزینه (یا بلایا) در خانه، تضمین عملکرد صحیح یک خانه، از جمله سیستم ها و وسایل خانگی است، به روشی که از آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کند. به عنوان مثال، در عرض های جغرافیایی بالاتر، حتی یک ناودان کوچک و به ظاهر بی اهمیت می تواند به طور ناگهانی در زمستان سد یخی ایجاد کند و در نتیجه باعث نشت یا حتی جاری شدن سیل در داخل دیوارها یا اتاق ها شود. با نصب یک عامل مانع رطوبت در زیر کاشی های سقف می توان از این امر جلوگیری کرد. یک صاحب خانه محتاط باید نسبت به شرایطی که می تواند منجر به مشکلات بزرگ تر شود هوشیار باشد و قبل از وقوع آسیب اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد. مثلا نفوذ آب یکی از موذی ترین منابع آسیب رساندن به خانه است. نشتی های کوچک می تواند منجر به بروز لکه های آب  و پوسیدگی چوب سقف و دیواره های خانه شود. چوب نرم و پوسیده یک هدف عالی برای موریانه ها و سایر حشرات آسیب رسان به چوب است و بدون مراقبت، نشتی کوچک می تواند منجر به آسیب قابل توجهی در سازه شود و نیاز به تعویض تیرها و قاب های خانه باشد.

با داشتن یک انتخاب مفید از ابزار، مواد معمول و لوازم موجود و همچنین دارا بودن برخی از اطلاعات یا تجربه های مفید تعمیرات منزل، یک صاحب خانه باید بتواند تعداد قابل توجهی از تعمیرات خانه را انجام دهد و مواردی را که نیاز به توجه ویژه دارند شناسایی کند تا از یک حرفه ای کمک بگیرد.

 

اصلاح مشکلات زیست محیطی در تعمیرات

هنگامی که خانه ای فروخته می شود، بازرسی هایی انجام می شود که در راستای همین بازرسی ها ممکن است خطرات زیست محیطی مانند گاز رادون در زیرزمین یا تأمین آب یا مواد ساخته شده از آزبست قابل انعطاف (که باعث سرطان ریه می شود)، لایه برداری یا ایجاد اختلال در رنگ سرب (خطری برای کودکان و بانوان باردار) باشد. همچنین مخازن روغن که ممکن است آب های زیرزمینی را آلوده کند یا مواردی که می تواند برای کسانی که به آسم یا آلرژی مبتلا هستند، ایجاد مشکل کند شناسایی می شوند. به طور معمول خریدار خانه فروشنده یا صاحب پروژه را مجبور می کند تا تمامی این موارد را رفع کند تا قرارداد خانه بدون مشکل بسته شود و مجوز اخذ گردد.

 

تعمیرات ساختمان یا بازسازی؟

تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان دو اقدام مهم و ضروری برای حفظ و افزایش ارزش ساختمان است. هر دوی این اقدامات می‌توانند باعث بهبود عملکرد و زیبایی ساختمان شوند، اما تفاوت‌های مهمی بین آن‌ها وجود دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام یکی از آن‌ها، به آن‌ها توجه کرد. اما تفاوت این دو در چیست و اصلا چگونه تعریف می‌شوند؟ تعمیرات ساختمان توصیه می‌شود یا بازسازی؟

 

تعمیرات ساختمان

تعمیرات ساختمان به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای رفع خرابی‌ها و مشکلات موجود در ساختمان انجام می‌شود. تعمیرات ساختمان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تعویض یا تعمیر قطعات فرسوده یا آسیب‌دیده ساختمان، مانند سقف، دیوارها، کف، لوله‌کشی، تاسیسات برقی و مکانیکی
 • رفع مشکلات عملکردی ساختمان، مانند نشتی آب، خرابی سیستم گرمایش و سرمایش، و نقص در سیستم برق
 • بهبود ظاهر ساختمان، مانند رنگ‌آمیزی، نصب کاغذ دیواری، و تعویض درب و پنجره

تعمیرات ساختمان معمولاً به صورت موردی و برای رفع مشکلات خاصی انجام می‌شود. هدف از تعمیرات ساختمان، حفظ عملکرد و ایمنی ساختمان و افزایش عمر مفید آن است.

 

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای تغییر کلی ساختمان انجام می‌شود. بازسازی ساختمان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییرات در ساختار ساختمان، مانند تغییر در پلان‌بندی، تغییر در ابعاد فضاها، و تغییر در ارتفاع ساختمان
 • تغییرات در ظاهر ساختمان، مانند تغییر در نما، تغییر در دکوراسیون داخلی، و تغییر در کاربری ساختمان
 • به‌روزرسانی سیستم‌های ساختمان، مانند سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم برق، و سیستم لوله‌کشی

بازسازی ساختمان معمولاً به صورت کلی و برای بهبود عملکرد، زیبایی، و ارزش ساختمان انجام می‌شود. هدف از بازسازی ساختمان، ایجاد تغییرات اساسی در ساختمان و افزایش ارزش آن است.

 

تفاوت‌های بین تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان

تفاوت‌های اصلی بین تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان عبارتند از:

 • دامنه: تعمیرات ساختمان معمولاً به صورت موردی و برای رفع مشکلات خاصی انجام می‌شود، در حالی که بازسازی ساختمان معمولاً به صورت کلی و برای ایجاد تغییرات اساسی در ساختمان انجام می‌شود.
 • هدف: هدف از تعمیرات ساختمان، حفظ عملکرد و ایمنی ساختمان و افزایش عمر مفید آن است، در حالی که هدف از بازسازی ساختمان، ایجاد تغییرات اساسی در ساختمان و افزایش ارزش آن است.
 • هزینه: هزینه تعمیرات ساختمان معمولاً کمتر از هزینه بازسازی ساختمان است.
 • زمان: زمان مورد نیاز برای انجام تعمیرات ساختمان معمولاً کمتر از زمان مورد نیاز برای انجام بازسازی ساختمان است.

 

تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان، کدام گزینه بهتر است؟

تعمیرات ساختمان یا بازسازی ساختمان، کدام گزینه بهتر است؟ این سوالی است که پاسخ آن به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • وضعیت ساختمان: اگر ساختمان دچار آسیب‌های جدی شده است، بازسازی گزینه بهتری است.
 • بودجه: اگر بودجه محدودی دارید، تعمیرات گزینه بهتری است.
 • هدف: اگر می‌خواهید فقط مشکلات ساختمان را برطرف کنید، تعمیرات گزینه بهتری است.
 • تغییرات مورد نظر: اگر می‌خواهید تغییرات اساسی در ساختمان ایجاد کنید، بازسازی گزینه بهتری است.

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد اینکه تعمیرات ساختمان انجام شود یا بازسازی، یک تصمیم شخصی است که باید با توجه به شرایط و نیازهای خاص ساختمان گرفته شود.

 

تصمیم‌گیری بین بازسازی ساختمان یا تعمیرات

در ادامه، چند نکته برای تصمیم‌گیری در مورد تعمیرات ساختمان یا بازسازی ارائه می‌شود:

 • یک مشاور ساختمانی باتجربه را برای بررسی ساختمان خود استخدام کنید: مشاور ساختمانی می‌تواند وضعیت ساختمان شما را ارزیابی کند و بهترین گزینه را برای شما پیشنهاد دهد.
 • بودجه خود را مشخص کنید: هزینه تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین، مهم است که قبل از تصمیم‌گیری، بودجه خود را مشخص کنید.
 • هدف خود را از تعمیرات یا بازسازی مشخص کنید: آیا می‌خواهید فقط مشکلات ساختمان را برطرف کنید یا می‌خواهید تغییرات اساسی در آن ایجاد کنید؟
 • تغییرات مورد نظر خود را بررسی کنید: چه تغییراتی در ساختمان می‌خواهید ایجاد کنید؟ آیا این تغییرات ضروری هستند یا فقط برای بهبود ظاهر ساختمان هستند؟

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با تعمیرات

فرق تعمیرات با باز سازی چیه ؟

تو بازسازی اگه به صورت کلی باشه تمام زیرساخت ها عوض میشه و از متریال های نو استفاده میشه و لی در تعمیرات قسمتی که خراب شده تعمیر و یا تعویض میشه که به صورت کلی نیست و در تعمیرات شما چه بخواین و چه نخواین مجبور به تعمیر قسمت آسیب دیده هستین ولی بازسازی میتونه برای تغییرات در فضا با توجه به نیازهای کسایی که در اون فضا زندگی می کنن انجام بشه

آیا تعمیرات میتونه بدون تخریب باشه ؟

بستگی به قسمتی داره که دچار آسیب شده مثلا

آیا تعمیرات سالیانه خوبه ؟

بله اگه شما هر سال کل ساختمانو چک کنید هم عمر مفید شاختمونتون بالا میره و هم اینکه اگه قسمتی خراب شده باشه شما به موقع به این موضوع پی می برین و قبل از اینکه به قسمت های دیگه آسیب بزنه نسبت به تعمیر اون قسمت اقدام می کنید و با هزینه کمی تعمیرات اون قسمتو انجام میدین

تو چه زمانی نباید تعمییرات انجام داد ؟

زمانی که فرسودگی به صورت کلی باشه تعمیرات فایده ای نداره چون شما هر قسمت رو که تعمیرکنید یه جای دیگه خراب میشه و هزینه هاتون خیلی بالا میره و تمام وقتتون باید صرف تعمیرات بشه که ما توصیه می کنیم تو این مرحله به صورت کلی بازسازی بشه که یکباره با یک هزینه کلی عمر مفید ساختمونو بالا ببرید

هزینه تعمیرات در مشاعات به عهده کیه؟

هزینه تعمیرات در مشاعات به عهده کل ساکنین هستش که تو این مرحله مدیر ساختمان هزینه تقریبی رو محاسبه می کنه و به ساکنین اعلام میکنه و ساکنین موظفند وجهی رو برای این موضوع اختصاص بدن که در اسرع وقت تعمیرات انجام بشه

آیا مدیر ساختمان موظفه که ساکنین رو دزر جریان ریز تعمیرات قرار بده ؟

بله مدیر موظفه که تمام ساکنین رو در جریان تمام خرید ها و کار هایی که در مشاعات انجام میشه قرار بده

آیا برای تعمیرات باید از شهرداری مجوز گرفت ؟

بهتر اینه که در جریان کار قرار بگیرن که اگر از طرف همسایه ها شکایتی به شهرداری شد جلوی کارتونو نگیرن

 

گالری تصاویر تعمیرات

 

در ارتباط با تعمیرات خانه بیشتر بخوانید.

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]
 • شاهین 5228
  شاهین

  سلام شما تعمیر کابینت هم انجام میدین؟

  • پشتیبان سایت 5297
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • نمازی 5229
  نمازی

  سلام هزینه تعمیرات ایزوگام یک بام ۱۰۰ متری چقدر میشه؟

  • پشتیبان سایت 5296
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • سید علی موسوی 5230
  سید علی موسوی

  شما برای بازدید شهرستان هم نیرو دارین؟

 • mostafa 5231
  mostafa

  سلام لطفا از پیج ما هم دیدین فرمایید

  • دکوطرح 5263
   دکوطرح

   لطفا آدرس پیج خودتان را برای ما ارسال کنید

 • امیر 5232
  امیر

  سلام شما صفر تا ۱۰۰ تعمیرات ساختمان رو انجام میدین؟

  • دکوطرح 5262
   دکوطرح

   بله؛ خدمات تعمیرات و بازسازی ساختمان از اصلی ترین خدمات شرکت معماری دکوطرح می باشد.

 • mehraban 5233
  mehraban

  رنگ طوسی برای دیوار قشنگ میشه؟

  • پشتیبان سایت 5295
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • یاسان حمید وند 5234
  یاسان حمید وند

  موفق باشید

 • رایان 5235
  رایان

  خیلی خوبه عکس از کارهای خودتون میذارین

  • پشتیبان سایت 5294
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   خوشحال میشیم امتیاز بدین

 • sadra 5236
  sadra

  agha vaghan afarin

 • یکتا 5237
  یکتا

  شما نظارت رو پروژه هاتون انجام میدین؟

  • پشتیبان سایت 5293
   پشتیبان سایت

   سلام
   روزتون بخیر
   بله

 • ساعی 5238
  ساعی

  از ۲۰ چه نمره ای به شرکت خودتون میدین؟

 • علی توتونی 5239
  علی توتونی

  کاشکی میشد از نزدیک اومد سر پروژه هاتون تا بتونیم کار یاد بگیریم

 • bahari 5240
  bahari

  aliw hastin

 • omid gh 5241
  omid gh

  سلام برای تعمیرات هم باید مجوز بگیریم؟

  • پشتیبان سایت 5292
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • sara darvish 5242
  sara darvish

  سلام روزتون بخیر برای کندن کاغذ دیواری میشه از آب استفاده کرد؟

  • پشتیبان سایت 5291
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • mahan 5243
  mahan

  dadash damet garm

 • صبا روشن 5244
  صبا روشن

  سلام شما کار بازسازی هم انجام میدین؟

  • دکوطرح 5257
   دکوطرح

   بله ؛ یکی از اصلی ترین خدمات شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح بازسازی مسکونی، بازسازی خانه، بازسازی ویلا، بازسازی اداری، بازسازی تجاری و … می باشد.

 • parimah 5245
  parimah

  سلام هزینه تعمیر شوفاژخونه چقدر میشه؟

  • پشتیبان سایت 5290
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • javad 5246
  javad

  سلام من نمیدونم چرا انقدر با سایت شما حال میکنم

  • دکوطرح 5256
   دکوطرح

   دوست عزیز شما خیلی به دکوطرح و تیم ما لطف دارید امیدواریم در آینده تجربه ی بهتری برای شما عزیزان بسازیم

 • آرزو کریمی 5247
  آرزو کریمی

  سلام پیج اینستاگرام دارین؟

  • پشتیبان سایت 5283
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   بله در خدمتتون هستیم

 • علی انصاری فر 5248
  علی انصاری فر

  سلام لواسان اجازه ساخت و ساز میدن؟

  • پشتیبان سایت 5286
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   متاسفانه اطلاعی نداریم

 • احسان حسنی 5249
  احسان حسنی

  خسته نباشید خوب بود

  • پشتیبان سایت 5282
   پشتیبان سایت

   سلام
   سلامت باشید
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید

 • مبین 5250
  مبین

  مشاورتون رایگان هست؟

  • دکوطرح 5255
   دکوطرح

   بله در حال حاضر خدمات مشاوره ای شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح به صورت رایگان انجام می شود.

 • taha 5251
  taha

  perfect as always

  • دکوطرح 5254
   دکوطرح

   متشکریم لطفا از دیگر صفحات سایت دکوطرح نیز دیدن کنید

 • shaghayegh 5252
  shaghayegh

  تعمیرات چوب هم انجام میدین؟

 • ahanresan 8450
  ahanresan

  سلام مطلب خوبی بود

  • دکوطرح 8488
   دکوطرح

   مرسی از نگاهتون

یک پاسخ بگذارید


صفحه اینستاگرام دکوطرح
ارسال پیام به واتساپ
تماس مستقیم
09122460089
09121471847