سبک اروپایی در بازسازی خانه
04
اسفند

سبک اروپایی در بازسازی خانه

صفر تا صد سبک اروپایی در بازسازی خانه

برای بازسازی سبک‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را با توجه به سلیقه و هزینه‌ای که در نظر گرفته‌اید، انتخاب کنید. یکی آن‌ها سبک اروپایی در بازسازی خانه است که مخصوصا در این روزهای آخر سال، میان مشتریان ما طرفداران خاصی پیدا کرده است. سبک اروپایی دارای دو نوع کلاسیک و مدرن است که تفاوت‌های چشمگیری با یکدیگر دارند. برای مثال در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی در نوع کلاسیک از عتیقه‌جات و وسایل و ظروف آنتیک استفاده می‌شود اما در نوع مدرن از وسایل و ظروف مدرن و امروزی.

 

اگر شما هم دوست دارید از سبک اروپایی در بازسازی خانه بیشتر بدانید، این نوشته‌ها را بخوانید!

 

 

رازهای سبک اروپایی در بازسازی خانه

اصلی‌ترین دلیل طراحی و بازسازی ویلا و منزل کهنگی و قدیمی بودن بنا است. کاملا مشهود است که هرچه سن بنا بیشتر شود ساختمان به همان میزان نیز دچار فرسودگی می‌شود. حتی در مواردی که به فرسودگی بنا توجهی نمی‌شود امکان خراب شدن قسمتی از آن وجود دارد. بنابراین اولین و اصلی‌ترین دلیل اهمیت بازسازی بدون تخریب منزل محافظت از جان و تامین امنیت ساکنین است.

سبک اروپایی در بازسازی خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

دومین دلیل سبک اروپایی در بازسازی خانه عدم وجود نقشه مناسب و جذاب و شیک در بیرون و داخل منزل و عدم وجود فضای کافی است. به مرور زمان و ورود سبک‌های مختلف و جدید به صنعت ساختمان سازی، اکثر ساختمان‌ها به این سبک‌ها ساخته می‌شوند. این در حالی است که منازل قدیمی قدیمی بر اساس سبک‌های قدیمی طراحی شده‌اند.

سبک اروپایی در بازسازی خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

طراحی این منازل مطابق میل صاحبخانه‌ها نخواهد بود و آن‌ها ترجیح می‌دهند گزینه سبک اروپایی در بازسازی خانه با پارتیشن بندی جدید را مد نظر قرار دهند. از این رو زیبایی و جذابیت ساختمان نیز یکی از دلایل اهمیت بازسازی است. برای مثال در بازسازی منازل تنها با نورپردازی نما می‌توان جلوه‌ایی بی نظیر به ظاهر ساختمان بخشید. مهم‌ترین بازسازی منزل به سبک اروپایی در هزینه‌ می‌باشد. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی بازسازی در مقایسه با ساخت منزل بسیار مقرون به صرفه‌تر است. از طرفی با بازسازی منازل قدیمی و انجام برخی تغییرات قیمت خانه هنگام فروش افزایش می‌یابد.

 

مبلمان سبک اروپایی در بازسازی خانه

همانطور که گفتیم سبک اروپایی کلاسیک و مدرن از نظر وسایل و مبلمان نیز با یکدیگر تفاوت دارند. در سبک اروپایی کلاسیک از مبلمان با چوب کنده‌کاری شده و پارچه‌های با کیفیت استفاده می‌شود که این امر عمده‌ترین تفاوت بین دو سبک اروپایی با یکدیگر است.

 

پالت رنگی سبک اروپایی در بازسازی خانه

در سبک اروپایی در بازسازی خانه از رنگ‌های خنثی بیشترین استفاده را می‌توان کرد و اغلب رنگ‌های مورد استفاده در این سبک نیز از همین نوع رنگ هستند. رنگ‌های خنثی شامل سفید، طوسی روشن، خاکستری، کرم و … می‌باشند. لازم به ذ‌کر است که برای جلوگیری از یکنواخت شدن فضا می‌توانید به میزان بسیار کم از رنگ‌ها گرم نیز استفاده کنید. این رنگ‌ها برای به کار بردن در نمای ساختمان نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

آشپزخانه و کابینت سبک اروپایی در بازسازی خانه

در سبک اروپایی کلاسیک برای کابینت‌های از چوب با رنگ‌های متفاوت و مورد پسند کارفرما استفاده می‌شود اما در سبک اروپایی مدرن از طرح‌های جدید و مدرن استفاده می‌شود، همچنین در این سبک می‌توانید از تضاد رنگی در کابینت‌های آشپزخانه برای جلوه بیشتر استفاده کنید.

 

اکسسوری و دکوریجات سبک اروپایی در بازسازی خانه

انتخاب اکسسوری یکی از مواردی است که بعد از انتخاب سبک اروپایی برای بازسازی منزل باید به آن بپردازید. استفاده از گل و گیاه، آباژور و … در سبک اروپایی مدرن مرسوم‌تر است. اما در سبک اروپایی کلاسیک بیشتر از تابلوهای نقاشی، مجسمه و … استفاده می‌شود. استفاده از پارکت برای بازسازی کف منزل در سبک اروپایی بسیار رایج است. همچنین زیبایی دو چندانی که این متریال به فضا می‌بخشد، بی‌نظیر و چشم‌نواز است.

 

ویژگی‌های معماری سبک اروپایی در بازسازی خانه

به کار گیری سنگ‌های گران قیمت و زیبا مانند مرمر در طراحی نمای ساختمان و نصب کتیبه بارزترین ویژگی‌های معماری منزل به سبک اروپایی است. یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی سبک اروپایی نورپردازی در نمای ساختمان است. هنگام ساخت یا سبک اروپایی در بازسازی خانه تعبیه لامپ‌ها در نمای ساختمان منظره زیبا و منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. استفاده از کفپوش‌های سنگی در بازسازی راه پله یکی از ویژگی‌های بارز سبک اروپایی است. مزیت نصب کفپوش‌های سنگی کیفیت فوق العاده، مقاومت در برابر ضربات و فشارها و همچنین سهولت در تمیز کردن آن‌ها است.

سبک اروپایی در بازسازی خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اتاق خواب یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه است، زیرا برای استراحت و رفع خستگی روزمره شما طراحی شده است. در نتیجه طراحی این اتاق باید طبق نظر و سلیقه شخصی شما باشد تا محیطی در از آرامش را داشته باشید. اگر می‌خواهید اتاق خوابی به سبک اروپایی داشته باشید باید آن را به شکلی ساده طراحی کنید و وسایل و مبلمان اضافی در اتاق قرار ندهید. انتخاب‌ رنگ‌های مناسب یکی از با اهمیت‌ترین اقدامات برای داشتن منزلی به سبک اروپایی است.

سبک اروپایی در بازسازی خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

انتخاب و به کارگیری رنگ‌های براق و روشن از جمله بنفش، سبز، قرمز و … در سبک اروپایی رایج نیست. همانطور که اشاره کردیم رنگ‌های خنثی و گرم مانند طوسی، سفید و … بهترین و مناسب‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در بازسازی ساختمان به سبک اروپایی هستند. این نکته را می‌توان هنگام طراحی دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی نیز در نظر گرفت. برای مثال در صورت استفاده بیش از حد از رنگ‌های براق، حتی اگر بهترین مبلمان و چیدمان را نیز تهیه کرده باشید شیک بودن و جذابیت دکوراسیون داخلی منزلتان هرگز مشخص نمی‌شود.

سبک اروپایی در بازسازی خانه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

نورپردازی در طراحی اتاق خواب به سبک اروپایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای داشتن نورپردازی بهتر می‌توانید از لوستر، لامپ‌های هالوژنی یا مخفی، آباژور و … استفاده کنید. همچنین استفاده از کاغذ دیواری، تابلوهای نقاشی، پرده زیبا و … می‌تواند فضای اتاق خواب را زیباتر کند. اما توجه کنید که اتاق خواب را نباید بیش از حد شلوغ کنید. سعی کنید در سبک اروپایی در عین سادگی، زیبایی خلق کنید.

طراحی اتاق نشیمن به سبک اروپایی

در طراحی اتاق نشیمن به سبک اروپایی نیازی به استفاده از وسایل و اکسسوری‌های زیاد نیست. از ویژگی‌های خوب این سبک شیک بودن آن است که در عین سادگی جذابیت بسیار زیادی دارد. بسته به اینکه شما سبک اروپایی مدرن یا اروپایی کلاسیک را انتخاب می‌کنید وسایل و اکسسوری‌های به کار گرفته شده نیز متفاوت است. اما همانطور که گفتیم خوبی این سبک سادگی آن است. به همین دلیل می‌توانید با استفاده از یک دست مبل و میز و اکسسوری‌های که پیشتر معرفی کردیم، اتاق نشیمن زیبایی به سبک اروپایی داشته باشید. برای مبلمان استفاده از رنگ طلایی جذابیتآن را دو چندان می‌کند. در طراحی دکوراسیون اروپایی می‌توان از وسایلی که رنگ طلایی یا رگه‌هایی از این رنگ در آن‌ها وجود دارد استفاده کرد.

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳]