اجرای دکوراسیون داخلی تجاری
۲۳
بهمن

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی و اجرای دکوراسیون فضای داخلی ملک تجاری شما قدم زدن در پارک نیست. فضایی که ایجاد می کنید باید مقرون به صرفه و کارآمد باشد و باید منعکس کننده انتظارات مداوم مشتریان شما باشد.

برخلاف تصور رایج ، طراحی داخلی منحصر به فرد برای دفتر کار شما جذابیت خاصی ندارد. و حتی اگر معماری بیرونی بسیار مهم است. این کار عمدتا مربوط به ایجاد اولین برداشت مثبت نسبت به کسب و کار شما است – چیزی که می تواند کمک زیادی به فروش برند شما در عرصه تجارت امروز کند.

برای کمک به شما در ایجاد یک طراحی داخلی که تجارت شما را به یک موضوع مهم در میان مشتریان و رقبای خود تبدیل کند ، در زیر چند نکته کاربردی آورده شده است که می توانید استفاده کنید.

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: صفر تا صد رشته طراحی دکوراسیون داخلی – بخش اول

 

۱. آن را جذاب کنید

هنگامی که شما اجرای دکوراسیون داخلی تجاری خود را شروع می کنید ، بدون شک سلیقه فعلی کارمندان و مصرف کنندگان خود را منعکس می کنید و بیش از همه مطمئن شوید که هر دو را درگیر می کند.

هنگام انتخاب آهنگ های خود ، اطمینان حاصل کنید که ویژگی کسب و کار را منعکس می کنید. تجارت شما این را الزام می کند ، اما یک مثال این است که اگر شما یک شرکت محیط زیست با ارزش های زیست محیطی مدرن بودید ، باید با زنگ های خنک کننده عمیق کار کنید. می توانید خاکستری ها و ذغال های خاکستری را که با لمس سبز رنگ مخلوط می شوند انتخاب کنید. آنها را با استفاده از تاج ، سنگ و عاج مخلوط کنید تا تعادل خیره کننده ای ایجاد کند ، فضا را معاصر ، جذاب و مرتبط نگه دارید.

الگوها همچنین می توانند کمک زیادی به افزایش زیبایی فضای داخلی تجاری شما کنند. شما می توانید با الگویی متناسب با نیازهای فعلی خود پیش بروید ، اما توصیه می شود با الگوهای هندسی در مقیاس بزرگ کار کنید. چنین الگوهایی به کسب و کار شما کمک می کند تا گزاره ای بیان کند که بیانگر شخصیت باشد و در هر کسی که با آنها در تماس باشد تأثیر طولانی مدت ایجاد می کند.

شما رنگ برند سازمانی خود را دارید و اگر می خواهید فضای تجاری شگفت انگیزی را با استفاده از رنگ ایجاد کنید ، روی مواردی که نشان دهنده تجارت شما هستند تمرکز کنید. به این ترتیب ، مشتریان می توانند تجارت شما را از بقیه متمایز کنند ، که به آن چشم اندازی قابل توجه می بخشد.

۲. آن را قابل دسترسی کنید

اگر می خواهید طرحی را توسعه دهید که در نهایت منجر به موفقیت در کسب و کار شود ، باید آن را برای همه ، به ویژه بخش مخاطبان و کارمندان خود که دارای معلولیت هستند ، در دسترس قرار دهید.

ایجاد فضایی که همه افراد احساس راحتی و مراقبت کنند ، نکته اساسی در ارتقا بهره وری است. بنابراین ، هنگام ایجاد یک فضای برتر تجاری ضروری است که شما از یک معمار برتر تجاری که روی طراحی جهانی تمرکز دارد استفاده کنید.

طراحی جهانی طرحی است که مشکلات احتمالی را پیش بینی کرده و آنها را از بین می برد. این به معنای ایجاد فضایی است که مورد توجه همه قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که مبلمان اداری و فناوری شما به دست می آورید انعطاف پذیر است. به زبان ساده ، فضای تجاری خود را به بازوهای قابل تنظیم مانیتور ، پریزهای پلاگین قابل دسترسی و میزهای قابل تنظیم ارتفاع مجهز کنید.

علاوه بر این ، مدیریت کابل و کف کف را نیز در نظر بگیرید زیرا امکان حرکت آسان برای افراد دارای ویلچر را آسان می کند. همچنین احتمال لغزش و آسیب دیدگی افراد را کاهش می دهد.

اگر دفتر کار شما دارای چند طبقه است ، تحرک چند سطح باید نگران کننده ای باشد که باید در راس لیست کارهایی که باید انجام دهید ، نوشته شود. آسانسور در محل خود داشته باشید تا افراد مسن و افرادی که توانایی متفاوتی دارند بتوانند به راحتی بین سطوح مختلف مطب حرکت کنند. اصول اما اصول مهم اما.

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

۳. از طرح فاصله بگیرید

قابل درک است – شما در حال طراحی یک شرکت نوپا هستید ، و ممکن است فضای کافی برای فضای کارمندان خود نداشته باشید ، اما بیشترین استفاده از فضا اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است.

همه گیری را کنار بگذارید ، به یاد داشته باشید ، ازدحام کارمندان یکی از مطمئن ترین راه های از بین بردن بهره وری است.

از آنجا که فضای کمی دارید ، یک راه عالی برای فاصله گرفتن از کارمندان ، تجدید نظر در طرح است. وقت خود را صرف کنید و با واحدهای ذخیره سازی و سازماندهی فضای کار خلاق باشید.

به جای داشتن کابینت های عظیم که فضای زیادی را اشغال می کنند ، کابینت های دیواری نصب کنید و از فضای کف صرفه جویی شده برای قرار دادن میزهایی که برخی از کارمندان می توانند در آن کار کنند استفاده کنید.

ایجاد طرح های چند منظوره همچنین به صرفه جویی در فضای زیادی برای کارمندان کمک می کند. به عنوان مثال ، شما می توانید کابینت هایی با صندلی های کشویی خریداری کنید ، که هر زمان که آنها را بخورید ، مفید خواهند بود. جلسات تجاری لحظه ای همچنین می توانید صندلی های استراحت که دارای بازوی تبلت هستند تهیه کنید. این صندلی ها به کارمندان اجازه می دهد تا دور از میز کار کنند و ازدحام را به حداقل برسانند.

 

۴. روی محصول تمرکز کنید

یکی از اصلی ترین دلایلی که می خواهید فضای تجاری شگفت انگیزی ایجاد کنید این است که می خواهید نیازهای مشتریان بالقوه خود را برآورده کنید. شما می خواهید یک فضای تجاری ایجاد کنید که مستقیماً پاسخگوی نیازها و خواسته های مشتری باشد. این یک تصمیم محتاطانه است که می تواند تجارت شما را بالاتر از رقابت قرار دهد.

اما هنگام انجام این کار ، به یاد داشته باشید که اگر محصولی که ارائه می دهید دیده نشود ، به موفقیت مطلوب نخواهید رسید. بنابراین ، هنگامی که مشتری را متمرکز می کنید ، از طرح خود برای تأکید بر کاری که تجارت شما انجام می دهد استفاده کنید.

مبلمان ، طرح های رنگی ، الگوها ، مبلمان اداری یا پارچه های آن ، هر انتخاب طرحی را که انتخاب می کنید باید هم به مشتری و هم به محصول متمرکز شود ، در غیر این صورت مشتری تمرکز خود را از دست می دهد و فروش کاهش می یابد.

 

۵. آن را دوستدار محیط زیست نگه دارید

مسئولیت اجتماعی عاملی اساسی است که به رشد تجارت و موفقیت نهایی کمک می کند. اگر هنگام ایجاد طرح خود به تعهدات اجتماعی عمل نکنید ، کسب و کار شما موفق نخواهد شد.

چه بخواهید با استفاده از معماران تجاری در لندن یا هرجای دیگر در انگلستان به اهداف خود برسید ، بیشتر معمارانی که در آنجا نمک دارند درک عمیقی از نحوه ساخت سازگار با محیط زیست دارند اما هنوز هم توصیه می شود در ابتدا این موضوع را مطرح کنید برای حفظ محیط زیست مختصر. به عنوان مثال ، به جای نصب عینک های معمولی ، از عینک های فتوولتائیک استفاده کنید که حاوی سلول های خورشیدی است که در سطح پنجره تعبیه شده اند. آنها نه تنها فضای شما را زیبا می کنند ، بلکه انرژی سبز نیز ایجاد می کنند که در هزینه های آب و برق صرفه جویی می کنید. انبوهی از گزینه های معماری سبز وجود دارد که در نهایت می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

 

امروز یک فضای تجاری جذاب ایجاد کنید!
هنگامی که شما یک فضای کاری دعوت کننده ایجاد می کنید ، این امر باعث وفاداری مشتری می شود و کارکنان را به ادامه کار سخت برای مدت طولانی ترغیب می کند. افزایش بهره وری به معنای درآمد بیشتر است که به معنای دستیابی سریع به اهداف تجاری است.

با استفاده از ترفندهای ذکر شده در بالا نکات جزئی را وارد کنید که هر کسی را که به تجارت شما بیاید راحت می کند.

به یاد داشته باشید ، حتی اگر فضای تجاری مدرن شما باید اهداف حرفه ای ، روابط جامعه ، فرهنگ و ارزشهای اصلی کسب و کار شما را منعکس کند ، باز هم به شما تعلق دارد. بنابراین ، می توانید چند ویژگی شخصی اضافه کنید که سبک شما را منعکس می کند تا برجسته تر شود.

فراموش نکنید که طراحی خود را به گونه ای تغییر دهید که برای همه قابل دسترسی باشد و از تأکید آن بر مشتری و محصول اطمینان حاصل کنید. وقتی این کار را می کنید ، دلیلی ندارد که تجارت شما از جمعیت متمایز نشود!

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: دکوراسیون دفتر کار – بخش اول، دکوراسیون دفتر کار – بخش دوم

 

طراحی فضای داخلی برای املاک تجاری کاری دشوار است. فضا باید کارآمد و مقرون به صرفه باشد ، اما یک تجربه منحصر به فرد و جذاب را نیز ایجاد کند.

برای پیچیدگی بیشتر این مشکل ، انتظارات به طور مداوم در حال پیشرفت است ، بنابراین مشاغل باید به طور منظم فضای داخلی خود را متناسب با سلیقه مصرف کنندگان ، بازدید کنندگان و کارمندان خود تنظیم کنند.
خوشبختانه ، برخی از روندهای مدرن به آنها کمک می کند تا با طراحی های خود چابک بمانند.

۱. زنگ های عمیق

با بازتاب زیبایی ذاتی طبیعت ، رنگ های خنک کننده عمیق عطر و طعم سال است. به دنبال استفاده از زغال چوب و خاکستری های مایل به سبز هستید. برای تعادل آنها را با عاج ، سنگ و مروارید ترکیب کنید.
اگر به نظر می رسد همه اینها کمی محفوظ است ، چند رنگ پاپریکای آتشین یا آهک دلپذیر برای رنگ اضافه کنید.

۲. الگوهای فوق مقیاس و هندسی

مدت هاست که از کفپوش هتل یا بیمارستان در سراسر کشور طراحی های مقیاس کوچک انتظار می رود. اما انتظار می رود که شاهد حذف تدریجی آنها در سال ۲۰۱۳ به نفع الگوهای هندسی چشمگیرتر ، در مقیاس بزرگ باشید.
این طرح های چشمگیر به تجارت کمک می کند تا بیانیه ای درست در طراحی ایجاد کند که بیانگر شخصیت باشد و تأثیر ماندگاری در بازدیدکنندگان بگذارد.

۳. عملکرد بیش از شکل

قبلاً این بود که هزینه اصلی ترین عامل تأثیرگذار در تصمیم گیری برای خرید مبلمان اداری بود. با این حال ، با تمرکز روزافزون بر طراحی ارگونومیک ، مبلمان در محل کار مدرن نیاز به راحتی و مقرون به صرفه بودن دارند.

انتظار می رود ویژگی های بیشتری مانند بازوها و تکیه گاه های قابل تنظیم در صندلی های اداری و همچنین ظهور میزهای ایستاده را مشاهده کنید.

علاوه بر این ، مصرف کنندگان به دنبال کیفیت هستند – و مبلمان تجاری در حال تغییر هستند تا با استفاده از مواد با دوام تر مانند چوب های روستایی ، پوشش های فلزی و شیشه های معتدل ، این امر را منعکس کنند.

 

۴. ترکیب های دمدمی مزاج

امروزه طراحان داخلی از مضامین فرمول واضح فاصله می گیرند و در عوض انواع لمس های عجیب و غریب غیر منتظره را برای منحصر به فرد کردن هر فضا در نظر می گیرند.
یک نمونه قابل توجه بالا آمدن کاشی های کف غیر همسان است که اگرچه عجیب به نظر می رسد اما اگر به روش صحیح اجرا شود می تواند عالی به نظر برسد.

۵. طرح های دو منظوره

نتیجه این همه محدود کردن بودجه به این معنی است که تجارت دائماً به دنبال راه های جدید برای پس انداز پول است. فضای داخلی تجاری مجموعه ای از امکانات را ارائه می دهد که در محبوبیت روزافزون طرح های چند منظوره منعکس می شود.

نمونه هایی از این نبوغ اقتصادی را می توان در پر کردن کابینت هایی با صندلی های کشویی مشاهده کرد که در آن جلسات کاری لحظه به لحظه برگزار می شود. حتی صندلی های استراحت دارای بازوی تبلت هستند ، بنابراین کارمندان مجبور نیستند پشت میز کار کنند.

 

۶. سازگار با محیط زیست

با توجه به اینکه شرکت ها برای انجام تعهدات اجتماعی تحت فشار فزاینده ای قرار می گیرند ، انگیزه ای برای ارتقا. طرح های تجاری سازگار با محیط زیست است.

در حالی که به طور کلی استفاده از شیشه به عنوان علامت عدم کارایی انرژی در نظر گرفته شده است ، اما پیشرفت های جدید در طراحی پنجره بدان معنی است که دیگر چنین نیست – به نظر می رسد شیشه به یکی از اصلی ترین سازه های زیست محیطی در آینده تبدیل خواهد شد.
نصب شیشه فتوولتائیک را در نظر بگیرید که نسل بعدی سلولهای خورشیدی را مستقیماً در سطح پنجره قرار می دهد. این اجازه می دهد تا یک ویژگی طراحی یکبار مصرف برق شروع به تولید انرژی خود کند.

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

۷. همکاری – نه انزوا

در دوره افزایش تعامل و ارتباطات مداوم ، کارگر مدرن دیگر حاضر نیست در یک اتاقک کوچک و بدون دسترسی به نور طبیعی منزوی بماند. در نتیجه ، فضاهای تجاری در حال حرکت به سمت یک رویکرد مشارکتی تر ، تغییر طرح داخلی خود برای ایجاد فضاهای کاری بازتر هستند.

میزها با پانل های کم یا شفاف جدا می شوند ، یا این پارتیشن ها به طور کلی به نفع ایستگاه های کاری دایره ای که باعث افزایش ارتباطات و انتقال دانش می شوند ، برداشته می شوند.

البته ، برای بیشتر املاک تجاری انجام مرتب سازی و بازسازی منظم در مقیاس کامل امکان پذیر و عملی نیست. درعوض ، تأکید بر ایجاد تغییرات کوچکتر – تغییر در چیدمان مبلمان یا رنگ جدید رنگ – است که می تواند بدون تغییر بانک ، تفاوت ایجاد کند.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: اصول دکوراسیون داخلی، کابینت هایگلاس

 

پروژه های مرتبط با اجرای دکوراسیون داخلی تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

عامل اصلی جذب مشتری به داخل مغازه در مراکز تجاری چیست؟

ویترین مغازه عامل اصلی است که مشتری را از بیرون مغازه جذب میکند و مشتاق میشود تا برای تماشا و خرید به داخل مغازه برود.

ورودی فضا های تجاری باید به چه صورت باشد؟

قسمت ورودی که بین ۵ تا ۱۵ قدم اول مشتری در نظر گرفته میشود باید با رنگ، نور پردازی و چیدمان مناسب برای مشتری جذاب به نظر برسد تا مشتری به مسیر خود ادامه دهد.

آیا نحوه ی چیدمان اجناس در مغازه مهم است؟

بله باید اجناس پر فروش تر بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و محصولات کم فروش تر کم تر در معرض دید باشند که همین امر باعث میشه مشتری راحت تر خریدش انجام شود.

کدام سمت مغازه بیشتر در معرض دید مشتری قرار میگیره؟

قسمت راست مغازه مهم تره چون بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشتریان به محض ورود به یک مغازه به قسمت راست آن توجه میکنند و بر روی دید فرد نسبت به تمام اجناس یک مغازه تاثیر میزاره.

مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چیست؟

مسیر حرکت مشتری باید به سمت اجناس باشد که همین امر در افزایش تمایل مشتری به خرید کمک میکند.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]