اجرای دکوراسیون داخلی تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
23
بهمن

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری : طراحی و اجرای دکوراسیون فضای داخلی ملک تجاری شما به آسانی قدم زدن در یک پارک نیست. فضایی که ایجاد می کنید باید مقرون به صرفه و کارآمد بوده و منعکس کننده انتظارات مداوم مشتریان شما نیز باشد.

شاید تصور کنید اجرای دکوراسیون داخلی تجاری کار ساده ای است و هر کسی می تواند به راحتی آن را انجام دهد. اما طراحی دکوراسیون و طراحی داخلی یک ملک تجاری اهمیت بسیار بیشتری نسبت به ملک اداری یا مسکونی شما دارد. اول آنکه در هنگام طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری، شما باید متوجه این موضوع باشید که ملک شما باید توسط سلیقه‌ های بسیار مختلفی پسندیده شود. طراحی داخلی مغازه یا فروشگاه شما باید چشم بینندگان و مراجعه کنندگان مختلفی را به خود جلب کند. با این که در یک خانه و ملک مسکونی، طراح داخلی کافی است که سلیقه‌ی افراد حاضر در خانه را بررسی کرده و بر اساس آن برای دکوراسیون و طراحی داخلی خانه ایده های خودش را بیان کند.

اما قبل از این که بخواهیم ببینیم در اجرای دکوراسیون داخلی تجاری، چه نکاتی حائز اهمیت هستند، باید بدانیم منظور از طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی چیست؟ چه تفاوت هایی در میان این دو عبارت وجود دارد؟ همچنین باید بدانیم برای داشتن یک تجارت موفق، چطور می توانیم از اصل ESG استفاده کنیم؟

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی عبارت است از طراحی کردن فضای داخلی یک محیط و تغییر دادن ساختار آن، به نحوی که محیط بهتری برای کارفرما ایجاد شود. طراحی داخلی شامل طراحی چیدمان وسایل و طراحی ساختار کلی خانه است. تفاوت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون در این است که طراح دکوراسیون به طراحی داخل خانه و وسایل آن می پردازد در حالی که طراح داخلی وظیفه های دیگری نیز دارد.

 

ESG چیست؟

یکی از مهم ترین اصولی که در طراحی دکوراسیون داخلی یک مجموعه‌ی تجاری استفاده می شود، اصل ESG است. این کلمه، مخفف عبارت Environmental, Social, and Governance بوده که به معنای داشتن تعادل و هماهنگی میان سه آیتم عوامل محیطی، اجتماعی و شرکتی است.

حال بیایید ببینیم چه نکاتی را می توانیم برای داشتن یک طراحی داخلی زیبا و مطمئن استفاده کنیم تا مشتریان خود را در مغازه یا فروشگاهمان راضی نگه داریم. با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح در این مطلب همراه باشید.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: صفر تا صد رشته طراحی دکوراسیون داخلی – بخش اول

 

۱. آن را جذاب کنید

هنگامی که شما اجرای دکوراسیون داخلی تجاری خود را شروع می کنید ، بدون شک سلیقه فعلی کارمندان و مصرف کنندگان خود، هدف برند تجاری خود و همچنین شخصیت فروشگاه خود را منعکس می کنید.

برای داشتن محیط تجاری آرام کارهای زیادی می توانید انجام دهید. یکی از مهم ترین آن ها، پخش کردن موسیقی آرام در فضای فروشگاه است. هنگام انتخاب آهنگ های خود نیز، بهتر است اطمینان حاصل کنید که ویژگی و شخصیت کسب و کار را نشان می دهید. به طور کلی منظور از جذاب کردن محیط تجاری، اضافه کردن آیتم ها و اجسام خارجی به ظاهر محیط است. شما باید محیط تجاری خود را طوری طراحی و چیدمان کنید که برای همه‌ی افراد با سلیقه‌ های مختلف دلپذیر و مطلوب باشد.

برای داشتن ظاهری مناسب در یک محیط تجاری باید به سه گزینه‌ی رنگ، الگو و بافت توجه کنید. این سه عامل، مهم ترین عوامل برای داشتن یک طراحی دکوراسیون داخلی خوب است. چه مسکونی، چه اداری و چه تجاری.

برای انتخاب رنگ برای محیط، در ابتدا باید به هدف تجاری خود توجه کنید. شما در فروشگاه خود چه چیزی عرضه می کنید؟ برند شما چه شخصیتی دارد؟ به عنوان مثال اگر فروشگاه شما مربوط به وسایل بازی برای بچه ها یا لباس نوزاد است، باید از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید. رنگ های تیره و جیغ، می تواند نوزادان و کودکان را ناراحت کرده و به آن ها احساس ناامنی دهد. انتخاب رنگ می تواند موثرترین آیتم در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری شما باشد، چرا که اولین عامل که هر فردی در یک محیط متوجه آن می شود، رنگ محیط است. رنگ محیط تجاری شما می تواند کاری کند که مشتریان شما بخواهند زمان بیشتری را در فروشگاه شما بگذارنند و از کالاهای بیشتری دیدن کنند. در مقابل، می تواند احساس بدی به مراجعه کنندگان بدهد و آن ها را از مغازه‌ی شما براند.

الگوها نیز می توانند کمک زیادی به افزایش زیبایی فضای داخلی تجاری شما کنند. شما می توانید با الگویی متناسب با نیازهای فعلی خود پیش بروید ، اما توصیه می شود در کنار الگوهای زیبای خود، با الگوهای هندسی در مقیاس بزرگ نیز کار کنید. چنین الگوهایی به کسب و کار شما کمک می کند تا گزاره ای بیان کند که بیانگر شخصیت باشد و در افراد مختلفی به ملک تجاری شما مراجعه می کند، تأثیر طولانی مدت ایجاد کند.

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

۲. آن را قابل دسترسی کنید

اگر می خواهید طرحی را توسعه دهید که در نهایت منجر به موفقیت در کسب و کار شود ، باید آن را برای همه، به ویژه بخش مخاطبان و کارمندان خود که دارای معلولیت هستند، در دسترس قرار دهید. اهمیت دادن به افرادی که از لحاظ روحی یا جسمی مستثنی هستند، علاوه بر یک وظیفه‌ی انسانی، به برند تجاری شما شخصیت والایی می بخشد.

ایجاد فضایی که همه افراد احساس راحتی و امنیت کنند ، نکته اساسی در ارتقا بهره وری است. بنابراین ، هنگام ایجاد یک فضای برتر تجاری ضروری است که شما از یک معمار برتر تجاری که روی طراحی های جهانی تمرکز دارد استفاده کنید.

طراحی جهانی طرحی است که مشکلات احتمالی را پیش بینی کرده و آن ها را از بین می برد. این به معنای ایجاد فضایی است که مورد توجه همه قرار گیرد و برای همه‌ی افراد قابل استفاده باشد. اطمینان حاصل کنید که مبلمان اداری و فناوری های مورد استفاده در فروشگاه شما برای افراد مختلف مناسب هستند. همچنین می توانید فضای تجاری خود را به مانیتورها، پریزهای قابل دسترس و میزهای قابل تنظیم ارتفاع مجهز کنید.

علاوه بر این ، مدیریت و بهبود کف زمین را نیز در نظر بگیرید زیرا امکان حرکت آسان برای افراد دارای ویلچر را آسان می کند. همچنین احتمال لغزش و آسیب دیدگی افراد را کاهش می دهد.

دکوراسیون داخلی تجاری
دکوراسیون داخلی تجاری

 

۳. از طرح فاصله بگیرید

شما در حال طراحی یک شرکت یا فروشگاه نوپا هستید و ممکن است فضای کافی برای کارکنان خود نداشته باشید ، اما اکنون استفاده بهینه از فضا بیش از هر زمان دیگری مهم است.

فضای فروشگاه شما باید به گونه ای طراحی شود که افراد در عین حال که می توانند تا حد نیاز به یکدیگر دسترسی داشته باشند، از یکدیگر دور باشند تا فضا دچار ازدحام نشود.

به جای داشتن کابینت ها و قفسه های عظیم که بر روی زمین قرار می گیرند و فضای زیادی را اشغال می کنند ، قفسه های دیواری نصب کنید و از فضای کف برای قرار دادن میزهایی که برخی از کارکنان و فروشندگانتان می توانند از آن بهره ببرند، استفاده کنید.

ایجاد طرح های چند منظوره به صرفه جویی در فضای زیاد برای کارمندان کمک می کند. به عنوان مثال ، شما می توانید قفسه هایی با صندلی های کشویی خریداری کنید تا هر زمان که افراد به نشستن احتیاج داشتند، از آن استفاده کنند. جلسات تجاری که از قبل چیده نشده و ناگهانی اتفاق می افتد، می توانید در این قسمت از فروشگاه شما انجام شود. این صندلی ها به کارکنان و فروشندگان اجازه می دهد تا دور از میز کار کنند و ازدحام را به حداقل برسانند.

 

۴. روی محصول تمرکز کنید

یکی از اصلی ترین دلایلی که شما به عنوان مدیر پروژه‌ی تجاری خود می خواهید فضای تجاری شگفت انگیزی ایجاد کنید این است که می خواهید نیازهای مشتریان بالقوه خود را به بهترین نحو برآورده کنید. شما می خواهید یک فضای تجاری ایجاد کنید که مستقیماً پاسخگوی نیازها و خواسته های مشتری باشد. این یک تصمیم محتاطانه است که می تواند تجارت شما را بالاتر از سطحی قرار دهد که نیاز به رقابت داشته باشید.

اما هنگام انجام این کار ، به یاد داشته باشید که اگر محصولی که ارائه می دهید توسط مشتری دیده نشود، به موفقیت مطلوب نخواهید رسید. بنابراین، در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری خود به نحوهای مختلف سعی کنید محصولی که ارائه می کنید را به نمایش بگذارید یا طوری طرح بزنید که هدف تجاری شما را نشان دهد.

طرح های رنگی ، الگوها ، مبلمان اداری یا پارچه های آن ، هر انتخاب طرحی را که انتخاب می کنید باید هم بر مشتری و هم به محصول متمرکز شود ، در غیر این صورت مشتری تمرکز خود را از دست می دهد و فروش شما کاهش چشمگیری می یابد.

 

۵. آن را دوستدار محیط زیست نگه دارید

مسئولیت اجتماعی عاملی اساسی است که به رشد تجارت و موفقیت نهایی شما کمک زیادی می کند. اگر هنگام ایجاد طرح خود به تعهدات اجتماعی عمل نکنید ، کسب و کار شما موفق نخواهد شد. انجام کارهای دوستانه و انسانی علاوه بر یک ضرورت در انسانیت، می تواند شما را در پیشگاه مشتریان خود بسیار موفق نشان دهد.

چه بخواهید با استفاده از معماران تجاری در تهران و یا هرجای دیگر در ایران به اهداف خود در مورد مراقبت از محیط زیست برسید، بیشتر معمارانی که در مناطق مختلف ایران کار می کنند و درک عمیقی از نحوه ساخت محیطی سازگار با محیط زیست دارند را انتخاب کنید. اما هنوز هم توصیه می کنیم در ابتدا برای آنها مشخص کنید که از آن ها چه چیزی می خواهید و نیاز های شما شامل چه مواردی می باشد. به عنوان مثال می توان گفت که به جای نصب شیشه های معمولی ، از شیشه های فتوولتائیک استفاده کنید که حاوی سلول های خورشیدی است که در سطح پنجره تعبیه شده اند. آنها نه تنها فضای شما را زیبا می کنند، بلکه انرژی سبز نیز ایجاد می کنند تا در هزینه های آب و برق صرفه جویی می شود. انبوهی از گزینه های معماری سبز وجود دارد که در نهایت می تواند هم در هزینه شما صرفه جویی کند و هم شخصیت برند تجاری شما را بالا ببرد.

 

امروز یک فضای تجاری جذاب ایجاد کنید!

هنگامی که شما می خواهید یک فضای تجاری عالی و مطلوب ایجاد کنید، دقت و توجه شما در طراحی خدمات و سایر عوامل باعث وفاداری مشتری می شود و کارکنان را به تلاشی سخت برای مدت طولانی ترغیب می کند چرا که شاهد پیشرفت مجموعه هستند. افزایش بهره وری به معنای درآمد بیشتر است که همین موضوع یعنی دستیابی سریع به اهداف تجاری!

فراموش نکنید که طراحی خود را به گونه ای تغییر دهید که برای همه قابل دسترسی باشد و از تأکید مناسب آن در طراحی فروشگاه برای مشتری و عرضه‌ی درست محصول، اطمینان حاصل کنید.

طراحی فضای داخلی برای املاک تجاری کاری دشوار است. فضا باید کارآمد و مقرون به صرفه باشد ، اما یک تجربه منحصر به فرد و جذاب را نیز در مشتریان و مراجعه کنندگان ایجاد کند.

علاوه بر آن انتظارات افراد مختلف به طور مداوم در حال بیشتر شدن است، بنابراین مشاغل باید به طور منظم فضای داخلی خود را متناسب با سلیقه مصرف کنندگان، بازدید کنندگان و کارمندان خود تنظیم و طراحی کنند.

انجام دادن برخی از نکات می تواند به شما برای داشتن یک محیط تجاری حرفه ای کمک کند. این نکات به صورت زیر هستند:

دکوراسیون تجاری
دکوراسیون تجاری

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: دکوراسیون دفتر کار – بخش اول، دکوراسیون دفتر کار – بخش دوم

 

۱. زنگ های عمیق

همان طور که پیشتر گفتیم، یکی از مهم ترین کارهایی که در طراحی یک فضا انجام می شود استفاده از رنگ های مناسب برای‌ آن محیط است. شما می توانید برای انتخاب رنگ مناسب مجموعه‌ی خود با توجه به هدف تجاری و خدماتی که ارائه می دهید عمل کنید. همچنین می توانید از رنگ های به کار رفته در برند تجاری خود استفاده کنید.

شما رنگ برند سازمانی خود را دارید و اگر می خواهید فضای تجاری شگفت انگیزی را با استفاده از رنگ ایجاد کنید ، روی مواردی که نشان دهنده تجارت شما هستند تمرکز کنید. به این ترتیب ، مشتریان می توانند تجارت شما را از بقیه متمایز کنند که این کار به فروشگاه شما و برندتان، چشم اندازی قابل توجه می بخشد.

 

۲. الگوهای فوق مقیاس و هندسی

منظور از الگو، استفاده از طرح هایی ثابت و هماهنگ در قسمت های مختلف فروشگاه است. به عنوان مثال اگر می خواهید در قسمتی از طرح های رنگی و الگوهای سافت و نرم استفاده کنید، بهتر است در سایر بخش ها نیز این الگو را رعایت کنید. استفاده از الگوهایی با اشکال هندسی مانند مستطیل یا دایره می تواند زیبایی ملک تجاری شما دوچندان کند.

 

۳. عملکرد بیش از شکل

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری خود به آن توجه کنید، استفاده از اجزایی است که بیشتر از یک عملکرد دارند. به عنوان مثال از صندلی هایی استفاده کنید که ضمن ایجاد راحتی برای افراد، بر زیبایی محیط نیز  بیافزایند. قبلاً به این صورت بود که هزینه اصلی ترین عامل تأثیرگذار در تصمیم گیری برای خرید وسایل مختلف مانند مبلمان بود. با این حال، با تمرکز روز افزون بر طراحی ارگونومیک، مبلمان محل کار نیاز به ویژگی هایی مانند راحتی و مقرون به صرفه بودن دارند.

 

۴. ترکیب های متفاوت

امروزه طراحان داخلی از مضامین و طراحی های ثابت برای فضاهای داخلی فاصله می گیرند و در عوض، انواع طراحی های عجیب و غریب و غیر منتظره را برای منحصر به فرد کردن هر فضا در نظر می گیرند. استفاده از ترکیب های مختلف در رنگ ها، الگوها و طراحی های داخلی یک فضا، به میزان خلاق بودن طراح بستگی دارد. اگر خودتان می خواهید محیط تجاری را طراحی کنید، بهتر است ذهن خود را آزاد کرده و به چیزهایی فراتر از تصور بیندیشید.

 

۵. طرح های دو منظوره

هدف از محدود کردن بودجه در هر ملک تجاری این است که مجموعه بتواند پول بیشتری را پس انداز کرده و در آینده برای کارهای مهم تری از آن استفاده کند. این موضوع هیچ اشکالی ندارد. اما باید در نظر داشته باشید که هزینه کردن برای ظاهر یک ملک تجاری قطعا در طولانی مدت به نفع شما خواهد بود. برای آسان تر کردن روند و همچنین پایین آوردن هزینه ها، می توانید از طراحی ها و وسایلی استفاده کنید که چند منظوره هستند.

 

۶. سازگار با محیط زیست

با توجه به اینکه شرکت ها برای انجام تعهدات اجتماعی و انسانی همواره تحت فشار فزاینده ای قرار می گیرند، یک انگیزه برای ارتقای مجموعه‌ی بزرگ شما، طرح های تجاری سازگار با محیط زیست است.

یک مثال از این طرح ها که قبلا” نیز به آن اشاره کردیم استفاده از شیشه های فتوولتائیک است. به طور کلی شیشه برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی به کار می رود. نصب شیشه فتوولتائیک را در برنامه های خود در نظر بگیرید. این دسته از شیشه ها می توانند باعث کاهش مصرف انرژی و در نهایت پایین آمدن هزینه ها شوند.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

 

۷. همکاری – نه انزوا

در دوره ای که تعامل و ارتباطات مداوم و همچنین فناوری رو به پیشرفت است، یک کارمند امروزی، دیگر حاضر نیست در یک اتاقک کوچک و بدون دسترسی به تکنولوژی و افراد مختلف، منزوی بماند. در نتیجه ، فضاهای تجاری باید طوری طراحی شوند که افراد ضمن داشتن یک فضای نسبتا خصوصی، با محیط و دیگر افراد نیز در ارتباط باشند.

یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت یک مجموعه‌ی تجاری، تعامل و مشارکت افراد در گفتمان هایی است که می تواند بین دو کارمند یا کارمند و مشتری صورت بگیرد. بنابراین فروشندگان و کارکنان فروشگاه خود را ترغیب کنید تا با افراد مختلف در تعامل باشند، اشتباه کنند و یاد بگیرند.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای دکوراسیون داخلی تجاری: اصول دکوراسیون داخلی، کابینت هایگلاس

 

پروژه های مرتبط با اجرای دکوراسیون داخلی تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

عامل اصلی جذب مشتری به داخل مغازه در مراکز تجاری چیست؟

ویترین مغازه عامل اصلی است که مشتری را از بیرون مغازه جذب میکند و مشتاق میشود تا برای تماشا و خرید به داخل مغازه برود.

ورودی فضا های تجاری باید به چه صورت باشد؟

قسمت ورودی که بین ۵ تا ۱۵ قدم اول مشتری در نظر گرفته میشود باید با رنگ، نور پردازی و چیدمان مناسب برای مشتری جذاب به نظر برسد تا مشتری به مسیر خود ادامه دهد.

آیا نحوه ی چیدمان اجناس در مغازه مهم است؟

بله باید اجناس پر فروش تر بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و محصولات کم فروش تر کم تر در معرض دید باشند که همین امر باعث میشه مشتری راحت تر خریدش انجام شود.

کدام سمت مغازه بیشتر در معرض دید مشتری قرار میگیره؟

قسمت راست مغازه مهم تره چون بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشتریان به محض ورود به یک مغازه به قسمت راست آن توجه میکنند و بر روی دید فرد نسبت به تمام اجناس یک مغازه تاثیر میزاره.

مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چیست؟

مسیر حرکت مشتری باید به سمت اجناس باشد که همین امر در افزایش تمایل مشتری به خرید کمک میکند.

 

گالری تصاویر اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]