معماری های معروف یونان بخش دوم
05
خرداد

معماری های معروف یونان بخش دوم

معماری های معروف یونان؛‌ معماری کلاسیک یونان از پنج نظم تشکیل می شود: Doric ، Ionic ، Corinthian ، Tuscan ، و Composite. Doric ، Corinthian و Ionic مواردی هستند که اغلب با آن‌ها روبرو می شوید. ساده ترین راه برای تشخیص ساختارها از این دوره ها ، مشاهده ستون ها ، مهمترین ویژگی در یک ساختمان یونانی است. یک ستون از نظم دوریک کمترین از همه است – دارای یک شکل فلوت ، بدون پایه و یک سرمایه ساده در زیر چرتکه مربع است. ستون یونی کمی دقیق تر است – با پایه ها ، تزئینات برگ خرما در بالا و یک فر. ستون های قرنتیه با جزئیات باورنکردنی آراسته ترین ستون ها هستند. این سفارشات بر معماری مدرن غربی تأثیر می گذارد ، با نمونه هایی از آن‌ها در هر شهر مدرن در سراسر جهان ظاهر می شود. عناصر آن بعداً در قرن ۱۸ و ۱۹ در معماری احیا نئوکلاسیک و یونان گنجانده شد.

در اینجا ما معماری های معروف یونان باستان را گردآوری کرده ایم که تا به امروز دستاوردهای خارق العاده برنامه ریزی و مهندسی یونان محسوب می شوند.

 

پیشنهاد نویسنده: ۱۲ نمونه زیبا از معماری اسپانیا

ورزشگاه پاناتنیک ، آتن

معماری های معروف یونان | ورزشگاه Panathenaic یکی از مهمترین مکانهای دیدنی آتن است. این مکان در محلی ساخته شده بود که قرن ها استادیوم باستانی میزبان مسابقات ورزشی بود. استادیوم پاناتنیک همچنین مکانی است که در آن اولین بازی های المپیک مدرن در سال ۱۸۹۶ برگزار شده و شعله های المپیک قبل از شروع سفر به سراسر جهان در آنجا آورده می شود.

صومعه های متئو ، کالاباکا

معماری های معروف یونان | گروه صومعه هایی که در بالای Meteora قرار دارند مطمئناً منظره ای عجیب را ایجاد می کنند. آن‌ها در زمان بیزانس ساخته شده اند زیرا راهبان معتقد بودند که در بالای صخره ها به خدا نزدیکتر خواهند بود. اولین صومعه در قرن ۱۴ ساخته شد و چند صد سال دیگر نیز در طی صد سال آینده با رونق یافتن جامعه صومعه دنبال شد (از ۲۴ مسیحی که وجود داشت ، امروز تنها شش سکونت دارند). راهبان از طریق نردبان های بلندی مصالح ساختمانی صومعه ها را حمل می کردند که با بالا بردن آن‌ها ، اطمینان حاصل می کردند که هیچ مهمان ناخوانده ای به آن‌ها دسترسی ندارد.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

برج سفید ، تسالونیکی

معماری های معروف یونان | برج سفید که در دومین شهر بزرگ یونان ، تسالونیکی واقع شده است ، توسط عثمانی ها در قرن ۱۵ ساخته شد تا از این شهر در برابر مهاجمان محافظت کند. بعداً به زندانی تبدیل شد که به دلیل اعدامهای زیادی که در آن صورت گرفت ، بدنام بود. هنگامی که یونان در آغاز قرن بیستم کنترل شهر را به دست گرفت ، برج سفید رنگ شد (از این رو نام آن). اکنون موزه برج سفید که به تاریخ تسالونیکی اختصاص داده شده است ، در آن قرار دارد.

کاخ کنوسوس ، کرت

معماری های معروف یونان | با مساحت بیش از ۲۱۵،۲۵۰ فوت مربع ، کاخ مینوی کنوسوس در کرت زمانی تقریباً دارای ۱۳۰۰ اتاق در چهار بال بود. برجسته ترین ویژگی های کاخ ستون های قرمز آن است که برخلاف بیشتر ستون های یونان باستان که از بالا باریک تر می شوند ، عکس آن هستند – به این معنی که از بالا پهن تر و در پایه کوچکتر هستند.

صومعه سنت جان متکلم ، پاتموس

معماری های معروف یونان | افسانه ها حاکی از آن است که سنت جان متکلم انجیل و کتاب مکاشفه خود را در جزیره کوچک پاتموس نوشت. بنابراین در آغاز قرن یازدهم ، صومعه ای در دامنه تپه ساخته شد که به مقدس اختصاص یافته بود. آنچه در مورد این ساختار بیزانس منحصر به فرد است این است که این بنا همچنین به عنوان یک قلعه نیز خدمت می کرده است. در واقع ، از بیرون ، بیشتر شبیه یک قلعه با برج ها و چاله های آن است تا یک ساختمان مذهبی. این بنای برجسته در سال ۱۹۹۹ به میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

معبد آپولو ، ناکسوس

معماری های معروف یونان | این معبد ناتمام در جزیره سیکلادیک ناکسوس برای روبرو شدن با دلوس ، جزیره همسایه و زادگاه آپولو ساخته شده است. لیگدمیس ، سفارش دهنده این پروژه ، قصد داشت این بزرگترین معبد در کل یونان باشد ، اما پس از سرنگونی وی در سال ۵۰۶ قبل از میلاد ، و محل ساخت و ساز متروک شد. امروزه فقط یک درب مستطیل مرمر در این مکان باقی مانده است ، اما باستان شناسان می دانند که معبد چه شکلی است زیرا پایه های آن نیز پیدا شده است. Lygdamis برای این سازه قصد داشت ۱۸۱ فوت طول و ۸۰ فوت عرض با شش ستون یونی در جلو و عقب معبد و ۱۲ یا ۱۳ در طرفین اندازه گیری کند.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه

موزه ملی باستان شناسی ، آتن

معماری های معروف یونان | موزه ملی باستان شناسی یونان یکی از مهمترین موزه های جهان است زیرا بزرگترین مجموعه آثار باستانی یونان را در خود جای داده است. این ساختمان در سال ۱۹۸۹ به سبک نئوکلاسیک که شامل عناصر معماری یونان و روم باستان است ، به پایان رسید. چهار ستون به سبک یونیکی ورودی بزرگ آن را پشتیبانی می کند.

کاخ دزدان Mystras

معماری های معروف یونان | Mystras که “عجایب موره” نامیده می شود ، یک شهر کوچک واقع در جنوب شرقی پلوپونز است و یکی از معروف ترین مکان های باستان شناسی یونان است. این شهر تحت سلطه کاخ Despots واقع شده است ، که در قرن ۱۴ ساخته شده است ، در بالای تپه ای. این کاخ بعد از قسطنطنیه دومین کاخ مهم در امپراتوری بیزانس محسوب می شد.

کاخ آشیلون ، کورفو

معماری های معروف یونان | کاخ آشیلون در سال ۱۸۹۰ یکی از مشهورترین بناهای دیدنی نئوکلاسیک در یونان و در جزیره کورفو ساخته شد. در ابتدا ، این کاخ خانه تعطیلات ملکه الیزابت اتریشی بود که ساختمان را به آشیل اختصاص داد. ستون ایونی نیز به این سازه اضافه شد و باغ های آن با مجسمه های مختلف جنگجوی بزرگ یونان تزئین شده بود.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط معماری های معروف یونان برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]