سبک دکوراسیون آلمانی
27
مهر

سبک دکوراسیون آلمانی

سبک دکوراسیون آلمانی

هنگامی که طراحی آلمان را ذکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن می آید خانه های مرتب و شبیه اسباب بازی است که نمای سفید شده آن ها توسط تخته های باریک و تیره به قسمت های جداگانه تقسیم شده است. طراحی مشابهی از نمای بیرونی را خانه نیمه چوبی (fachwerk) می نامند. یکی از شاخه های معماری سبک فوق. در میان طراحان حرفه ای، نظری وجود دارد که سبک طراحی داخلی کلاسیک آلمانی چیزی بیش از یکی از تغییرات سبک امپراتوری نیست. در بیشتر موارد، این درست است، اما ما گاه شماری وقایع در تاریخ ظهور و توسعه آن را کمی در زیر در نظر خواهیم گرفت. آلمانی، مانند هر سبک قومی دیگر، ویژگی های ملتی را که آن را ایجاد کرده است جذب کرده است. این سختگیرانه، محدود، لاکونیک و حتی خام در برخی از تفاوت های ظریف است. در عین حال، فضای آن عاری از براق و سردی نیست. بیایید در مورد ویژگی های مشخصه سبک آلمانی در فضای داخلی صحبت کنیم و با استفاده از مثال های خاص، گزینه های مبلمان هر یک از اتاق ها را در نظر بگیریم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک دکوراسیون آلمانی

تاریخچه سبک آلمانی

طبیعت التقاطی، توسط طراحان آلمانی و اتریشی به عنوان جایگزینی برای سبک امپراتوری ایجاد شد، که در آن روزها (اواسط قرن ۱۹) آخرین روزهای خود را سپری می کرد. از آنجا که تجمل گرایش به روند مرگ دیگر در فضاهای کوچکی که به طور فعال جایگزین عمارت ها بودند، مناسب نبود، تعدادی تغییر باید انجام شود. بیدرمایر برخی از سبک های امپراتوری را حفظ کرد اما عناصر تروبادور و جزئیات گوتیک را اضافه کرد. در فضاهای داخلی از مبلمان عظیم، فراوانی قالب گچی و مقدار زیادی دکور غیر عملی استفاده شده است. در اتاق های تنگ ، بیدرمایر کاریکاتور به نظر می رسید، زیرا مردم حتی نام مستعار توهین آمیز “رنسانس اشکال” را به او دادند. همانطور که می گویند، این نمی تواند طولانی بماند، بنابراین در پایان دهه ۳۰ قرن گذشته، سبک جدیدی از آلمانی پدیدار شد. نه خود به خود، بلکه به طور سیستماتیک ظاهر شد.

کار معمار والتر گروپیوس و دانش آموزان مدرسه او به نام “Bauhaus” با مفهومی از یک جهت مدرن، لاکونیک و عملی، که با التقاط و الگوهای تزئینی بی معنی بیگانه بود، ارائه شد. درست است، سبک آلمانی خالی از لطف نیست، زیرا گروپیوس، اول از همه، معمار بود. از آنجا که یک جزء معماری به فضای داخلی اضافه شد. این جهت نشان دهنده ویژگی مدرنیته، مینیمالیسم و ​​ساخت گرایی با چند ویژگی ملی است. سبک طراحی آلمانی با فضاهای آزاد بزرگ، ترکیبی از یک طبقه تیره با تزئین دیوار روشن، خطوط گرد، سکوها و مبلمان کاربردی مشخص می شود. اگرچه جهت در همه جا در اروپا وجود دارد، اما به ندرت در شکل خالص آن در خارج از سرزمین مادری یافت می شود. سبک آلمانی به عنوان یک گزینه “خبره” در نظر گرفته می شود. تنوع مدرن آن بیشتر از همه شبیه نسخه میانی بین قومیت محض و مینیمالیسم است که به طور کامل به آن تبدیل نشد.

 

ویژگی های خاص

سبک آلمانی با ویژگی های زیر مشخص می شود:

  • یک تعادل ایده آل و متعادل بین عملکرد و راحتی
  • چیدمان مناسب مبلمان
  • همه اجسام به گونه ای قرار گرفته اند که حرکت بین آن ها مناسب است
  • اول از همه، طراحان به راحتی و تنها پس از آن به زیبایی اهمیت می دهند
  • رنگ بندی آرام است، که به طور مبهمی شبیه به پالت داخلی داخلی است، زیرا بر اساس رنگ سفید و سایه های قهوه ای است
  • استفاده متوسط ​​از عناصر تزئینی
  • زاویه دید مبلمان با منحنی های نرم ترکیب شده است
  • وجود یک تریبون و طاقچه ای با طراحی مشابه در سقف
  • مورد دوم در تنوع مدرن از سبک آلمانی استفاده می شود
  • نقوش گلدار و خطوط متضاد در بافت روکش و پارچه ویژگی بارز آن است

 

مواد مورد استفاده برای تکمیل

برای اتمام سقف از یک گچ ساده و بدون بافت استفاده کنید. در نسخه های مدرن، می توانید به پارچه کشش مات متوسل شوید. در فضای داخلی کلاسیک آلمانی، می توانیم با ساختارهای پیچیده ای با تیرهای چوبی تزئینی ملاقات کنیم که سقف خانه های باواریایی را تزئین کرده است (مانند کلبه ها یا روستاها). دیوارها رنگ آمیزی، کاغذ دیواری یا گچ پوشانده شده اند. سطح دومی یا تک رنگ در سایه های خاموش یا با الگوی گیاهی محرمانه انتخاب می شود. در برخی موارد، یک نوار یا قفس به تزئین دیوار برجسته کمک می کند. کف به طور سنتی از چوب سخت است. اگر از تخته های قبلی برای این اهداف استفاده می شد، اکنون از ورقه ورقه، پارکت یا کاشی مدرن (در آشپزخانه و حمام) استفاده می کنند.

 

منسوجات، دکور و لوازم جانبی دکوراسیون آلمانی

دکوراسیون به سبک داخلی آلمان، مانند بقیه وسایل ، ساده و ساده است. توصیه می شود از گلها و همه چیزهایی که با آن ها ارتباط دارد استفاده کنید: گلدان، گاهی حتی بطری. اتاق خواب دارای یک دسته گل رز زنده یا گل داودی روی میز آرایش است. در اتاق نشیمن می توانید چند گلدان یا گلدان کشیده با شاخه های خشک پیدا کنید. گلدان های مینیاتوری با گیاهان داخلی در آشپزخانه قرار می گیرند. دکور آلمانی عاشق قرار دادن گروه های گلدان است که از نظر شکل، اندازه و رنگ شیشه متفاوت است. دکوراسیون دیوار شامل چند تابلوی نقاشی با موضوعات خنثی، شمعدان و ساعت است. پارچه های طبیعی در منسوجات غالب هستند. روکش مبلمان عمدتا از مواد متراکم است. برای داشتن جلوه ای مجلل، می توانید صندلی هایی با صندلی مخمل یا مخمل خریداری کنید. پنجره ها با پرده های ساده از کف تا سقف پوشانده شده اند. همچنین، می توانید ترکیبی زیبا از بالش های دو رنگ را روی مبل در اتاق نشیمن یا روی تخت در اتاق خواب قرار دهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]