طراحی فضای سبز به سبک مدیترانه ای
13
شهریور

طراحی فضای سبز به سبک مدیترانه ای

طراحی فضای سبز به سبک مدیترانه ای

فضای سبز محلی است که این روزها بیش از پیش، به وجود آن نیاز داریم. مکانی طبیعی و با طراوت که افراد برای به دست آوردن آرامش و تجدید قوا به آن روی می آورند. فضای سبز در واقع بخشی از زندگی طبیعی ما بوده که با گذر زمان و صنعتی شدن شهرها و پدیدۀ آپارتمان نشینی، ابعاد آن روز به روز تقلیل یافته و کوچکتر شده است. با این حال افراد در تلاشند تا با اختصاص دادن فضایی حتی در مقیاس کوچک، فضای سبزی مجزا برای خود و خانواده شان داشته باشند تا در آن به استراحت و تفریح بپردازند. برای داشتن چنین فضایی در ابتدا باید به طراحی آن فکر کرد، چراکه داشتن فضای سبزی بدون طراحی اصولی، تنها محیطی آشفته و بی نظم را رقم خواهد زد که به دست آوردن آرامش در آن مشکل می شود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی فضای سبز به سبک مدیترانه ای

محوطه سازی مدیترانه ای؛ بهشتی رنگارنگ!

محوطه سازی مدیترانه ای برای سالیان طولانی یکی از پرطرفدارترین سبک های طراحی فضای سبز است. سبکی کاربردی و زیبا که در عین تاریخی بودن فرهنگ مدیترانه ای را نیز با خود دارد. این سبک با اینکه در حاشیه مدیترانه گسترش یافت، در بسیاری مناطق دیگر که اقلیم مشابه (تابستان های خشک و زمستان های پر بارش) دارند، نیز طرفدار دارد و سازگار است. منشا الهام این نوع سبک را باغ های ایران باستان می دانند.

 

ایجاد سایه در فضای نشیمن خارجی

سایه در فضای نشیمن خارجی در محوطه، یکی از دیگر آیتم های مهم در طراحی مدیترانه ای است که پناهگاهی برای روزهای داغ تابستان به شمار می رود. اجزایی مانند پرگولا، آلاچیق، درخت مو و دالان های طاق دار در ایجاد سایه در این سبک نقش عمده ای دارند.

 

فضای سبز در خانه

شما می توانید با طراحی های فضای سبز در منزل مسکونی خویش پوششی سرسبز سرشار از آرامش را ارمغان خانه های خویش سازید تا با وجود طراحی های فضای سبز مدرن و بی نظیر متناسب با زندگی امروزی خویش بتوانید از زندگی شاداب و پرانرژی خویش لذت وافری ببرید.

عوامل مختلفی سبب پوشاندن ردای سبز رنگ در حیاط خانه های شما می شوند که در این بین می توان به عناصر طبیعی موجود در منزل مسکونی شما و نیز کفپوش های فوق العاده بی نظیر در حیاط منزل خویش در کنار مبلمان یا آلاچیق ها و نیمکت های کوچک چوبی سبک دکوراسیون حیاط خانه ویلایی یا حیاط دار منزل مسکونی خویش را به یک جنگلی تبدیل سازید که با وجود طراحی های فضای سبز شما می توانید فضایی بی نظیر را در منزل مسکونی خویش پدید آورید که موجب شگفتی و حیرت شما می گردد.

 

طراحی فضای سبز در مکان های مختلف

لزومی ندارد که طراحی های فضای سبز تنها منوط به فضاهای بسیار گسترده ای به مانند پارک ها و فضاهای سبز خارج از منزل باشد تا برای دیدن مناظر طبیعی آن مجبور شوید که به کوچه و خیابان های مختلف بروید تا از فضای باز پارک ها و مکان های تفریحی مختلف با وجود طراحی های فضای سبز آن لذت ببرید؛ بلکه شما می توانید امروزه از وجود طراحی های فضای سبز در مکان های کوچک مختلفی نیز بهره مند شوید.

برای این منظور می توانید از وجود طراحی های فضای سبز در تراس؛ پاسیو، بالکن، حیاط خانه های معمولی و خانه های ویلایی و… به بهترین نحو ممکن متناسب با سبک زندگی امروزی بهره مند شوید که مسلما می تواند خیلی جذاب تر، متفاوت تر و فوق العاده بی نظیر و شگفت انگیز باشد. ایده های بسیار زیادی برای طراحی های فضای سبز در مکان های نامبرده شده در منزل مسکونی شما وجود دارد که شما می توانید از هر یک از این ایده ها به خوبی بهره مند شوید تا منزل مسکونی خویش را با جامه ای سبز رنگ مزین نمایید.

دیزاین و دکوراسیون منزل فقط منوط به داخل ساختمان شما نمی باشد؛ بلکه شما می توانید دکوراسیون بیرونی منزل خود را نیز به مانند دکوراسیون داخلی آن با وجود طراحی های فضای سبز به گونه ای به وجود آورید که در همان لحظه ورود به ساختمان چشم ها را به خود معطوف می دارد و سبب شگفتی و روحیه بخشی همگان می گردد. وجود این ایده ها و طراحی های فضای سبز باعث می شود که زندگی شما را از این حالت یکنواختی و خشک و منجمد امروزی خود خارج سازد و فضای خانه را برای شما به مانند یک طبیعت و جنگلی کوچک تبدیل سازد که مسلما از وجود آن لذت وافری خواهید برد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]