کابینت زمینی چیست؟!
01
مهر

کابینت زمینی چیست؟!

کابینت زمینی چیست؟!

کابینت زمینی همان طور که از نامش پیداست به زبان ساده کابینتی است که روی زمین قرار می گیرد، شاید همین ابتدا برایتان سوال پیش بیاید که مگر کابینت در جایی غیر از زمین هم قرار می گیرد؟! باید بگوییم که بله! کابینت های هوایی و کابینت های دیواری هم وجود دارند که شاید تنها اسمشان عجیب باشد، وگرنه همه ما آن ها را در خانه دیده ایم.

کابینت های زمینی بزرگترین محل ذخیره سازی سیستم کابینت آشپزخانه با عمق معمولی ۲۴ اینچ هستند. هنگام خرید کابینت های زمینی آشپزخانه، بهتر است به دنبال کابینت هایی باشید که همراه با پایه به عنوان ست همراه به فروش می رسند. کابینت های اصلی آشپزخانه پایه ذخیره سازی کل اتاق است و نقش مهمی در دکوراسیون کلی آشپزخانه بازی خواهد کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

کابینت زمینی چیست؟!

انواع کابینت زمینی

کابینت های زمینی می توانند ساختارهای متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال، در حمامی که دارای سینک پایه است، کابینت زمینی می تواند نمای ساده ای برای پوشاندن لوله کشی بدون ارائه هیچ گونه ذخیره سازی باشد. طراحی های فاکس ممکن است به کابینت حمام بدون افزایش کارایی ابعاد بیشتری ببخشد. بسته به قیمت کابینت کابینت، همین امر در مورد کابینت آشپزخانه نیز صادق است. کابینت های زمینی از مواد مختلفی ارائه می شوند و می توان آن ها را با در یا بدون در خریداری کرد یا می توان از اول به طور سفارشی یکی از آن ها را تقاضا نمود. برای صرفه جویی در هزینه، برخی از کابینت های زمینی  پایه را می توان طوری ساخت که فقط نمای قابل مشاهده آن ها از چوب جامد ساخته شده باشد یا حتی از پایه با روکش چوب تهیه شده باشد.

 

تعریف و اصطلاحات کابینت زمینی آشپزخانه

این لیست تعاریف و اصطلاحات قطعات آشپزخانه و قطعات کابینت آشپزخانه است. اگر درگیر آشپزخانه جدید یا بازسازی شده هستید، مطمئناً با واژه ها و اصطلاحات منحصر به فردی روبرو شده اید که قطعات آشپزخانه و قطعات کابینت آشپزخانه را تعریف می کنند. این صفحه تعاریف طیف وسیعی از کلمات و عبارات مورد استفاده در پروژه های آشپزخانه جدید و بازسازی شده را توضیح می دهد. ما تصاویری از قطعات کابینت را قرار داده ایم تا به شما کمک کند به وضوح ببینید که چه چیزی چیست. امیدواریم این تعاریف به شما در درک بهتر انتخاب هایی که هنگام بازسازی آشپزخانه موجود یا ساختن آشپزخانه جدید دارید کمک کند.

گفتیم که کابینتی که روی زمین می نشیند کابینت زمینی است. این کابینت ها معمولاً از میزهای پیشخوان پشتیبانی می کنند. آن ها با کابینت های دیواری که روی دیوار آویزان هستند متفاوت هستند. کابینت های پایه معمولاً ۲۴ اینچ عمق دارند و عرض آن ها متفاوت است.

 

لولا مخفی کابینت زمینی

یک لولاست که در قسمت جلوی کابینت قابل مشاهده نیست. لولا پنهان به داخل درب متصل شده است.

 

صورت یا جلوی کشو

قطعه جلویی که به جعبه کشو وصل شده است. همچنین می توان جلوی کشو را نامید. این جایی است که دسته کشو به آن وصل شده است.

 

قاب جلویی کابینت زمینی

قاب چوبی که به لبه های جلویی جعبه کابینت متصل شده است را قاب کابینت زمینی می گوییم. قاب به جعبه استحکام بیشتری می بخشد و درهای کابینت برای ظاهر تمیز در قاب صورت قرار می گیرد. کابینت های Face Frame با افزودن این قاب چوبی در قسمت جلوی کابینت متفاوت از کابینت های بدون قاب هستند، کابینت های بدون قاب هیچ قاب جلویی ندارند.

 

جنس های مختلف کابینت زمینی

چوب سخت فشرده

چوب درختان برگ ریز سخت ترین و مقاوم ترین چوبی است که طبیعت تولید می کند. انتخاب ها همچنین کابینت های آشپزخانه عالی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال می توان به: بلوط، افرا، گیاه کندو، گیلاس، توسکا و احتمالاً چوب های سخت عجیب و غریب مانند لیپتوس اشاره کرد.

 

تخته سه لا

لایه هایی از چوب های متوسط ​​تا نرم تر که به هم چسبیده اند و مصالح ساختمانی قوی کابینت را تشکیل می دهند. دانه های چوبی هر لایه پی در پی در زوایای مختلف اجرا می شوند ، این باعث ایجاد استحکام بیش از چوب های سخت جامد می شود. کار با این نوع از کابینت زمینی نسبتاً آسان است.

 

MDF – تخته فیبری با چگالی متوسط

چوب ام دی اف الیاف چسب و چسب نازکی است که با فشار و حرارت به هم چسبیده اند. این ماده قوی و نسبتاً ارزان است. به ویژه در مقایسه با چوب های سخت. منبسط نمی شود و منقبض می شود و به راحتی روکش های چوبی را می پذیرد.

نوع دیگری نیز معروف به خاک ذرات هست که در اصل خاک اره و چسب است که با فشار و حرارت با هم ترکیب شده اند. این ماده به اندازه MDF قوی نیست.

 

روکش چوبی

ورق های نازک – معمولاً از چوب واقعی – به بستری مانند تخته فیبر با چگالی متوسط ​​چسبانده شده است. روکش ظاهر کابینت های چوبی جامد را به شما می دهد، بدون اینکه هزینه زیادی بپردازید.

 

ملامین

ورقه های نازکی از پلاستیک است – به ماده ای مانند تخته MDF ذوب شده است. پلاستیک بیشتر از چوب در برابر خط و خش مقاوم است. ملامین تقریباً در مجموعه ای بی پایان از رنگ ها وجود دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]