چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه
09
مهر

چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه

چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه

چیدمان و دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی بسیاری ازمردم بعد از مدتی زندگی کردن در فضای مسکونی خود تصمیم می گیرند که چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه خود را هر از چندگاهی تغییر دهند و این تصور را دارند که دکوراسیون داخلی خانه های کوچک کار بسیار دشواری است  اما کاملا برعکس فکر می کنند و این در حال است که در دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ بسیار دشوار است و باید در طراحی و اجرای آن قوانین و اصول زیادی را در نظر داشت تا بتوان یک دکوراسیون داخلی ایده آل و مطلوب را به وجود آورد.

در درجه اول باید در خرید المانها و متریالها به این نکته توجه داشته باشیم که با ابعاد خانه و فضای ما  با این المان ها همخوانی داشته باشند.

 

چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه

مساله بسیار مهمتر این است که در طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه های بزگ نور پردازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و این گزینه باید با دقت در طراحی به کار برده شود زیرا تمام عناصر و المان های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل به وسیله نور پردازی صحیح و درست است که به چشم می آید و توجه بیشتری را به سمت خود جلب می کند و شما باید بتوانید در کنار این نور پردازی نقطه های کانونی را پیدا کنید و چیدمان آن فضا را طوری انجام دهید که توجه مخاطب به این المان ها بیشترجلب شود.

با این که خانه های بزرگ دارای اتاقهای بزرگترو شاید بیشتری می باشند و شکوه و جلال بیشتری در چیدمان و تزیینات از خود نشان می دهند اما اگر طراحی درستی نشده باشند جذابیت خود را نخواهند داشت و خیلی زود به فضایی یکنواخت و کسل کننده تبدیل میشوند  به همین جهت طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در چیدمان فضاهای بزرگ باید این مساله توجه داشت که چیدمان باید به گونه ای باشد که مسیر رفت و آمد دشوار نباشد و فضای بین مبلمان و فاصله بین آنها باید به اندازه ای باشد که مانند یک بخش فشرده در یک فضای بزرگ نباشد و از طرف دیگر نباید این فاصله آنقدر زیاد باشد که جلوه چیدمان فضا به هم ریخته شود و زیبایی المانها و عناصری که در چیدمان منزل مسکونی به کار رفته است از بین برود.

باید قبل از شروع به چیدمان یک تصویر ذهنی از آنچه که می خواهید انجام دهید در ذهن خود تجسم کنید تا دچار سر در گمی نشوید.

پیشنهاد ما به شما در خانه های بزرگ به دلیل وسعت در پذیرایی و اتاقها این است که کار طراحی و چیدمان منزل مسکونی خود را به مهندسین و شرکت های طراح واگذار کنید تا آنها با بهره گیری از سلیقه و نیازهای شما و با به کار گیری از المانها و متریالهای روز دنیا بتوانند محیطی گرم و آرام را برای شما به ارمغان بیاورند.

عامل دیگری که در چیدمان و طراحی خانه های بزرگ بسیار باید به آن توجه داشت رنگ و نوع ترکیب آنها با یکدیگر است.

در خانه های بزرگ به علت وسعت زیادی که در فضا ها وجود دارد دست طراح در انتخاب رنگ باز است ولی باید انتخاب وترکیب این رنگ ها به گونه ای باشد که تناسب را به وجود بیاورد تا فضای دکوراسیون داخلی منزل شما دچار آشفتگی و هرج و مرج نشود.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]