نقطه کانونی منزل
08
مهر

نقطه کانونی منزل

نقطه کانونی منزل

اگر در خانه خود از نقطه کانونی استفاده کنید باعث می شوید تا حس چشم نواز بودن و شیک و منظم بودن خانه به شما القا شود.

اما چگونه نقطه کانونی منزل خود را پیدا کنید؟

و از کجا بدانید که این نقطه می تواند نقطه مرکزی خانه شما باشد؟

در این مقاله به شما نشان می دهیم که نقطه مرکزی و کانونی شما چگونه بدست آید و چه کار هایی برای یافتن آن باید انجام دهید.

 

نوشت های زیر را نیز مطالعه کنید:

 

نقطه کانونی منزل

نقطه کانونی در دکوراسیون چیست ؟

می توان گفت که نقطه کانونی هر خانه ای در قسمت هایی از معماری داخلی مانند شومینه، پنجره و دیوار ها می باشد و یا در قسمت های جزئی از خانه که دکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی از مواردی چون لوستر، کتابخانه و تابلو و از این قبیل وسایل استفاده شده است که هر کسی بعد از ورود به خانه شما متوجه این موارد می شود و این وسایل باعث می شود تا نظر افراد را به خود جلب کنند.

این نقطه می تواند برای دکوراسیون داخلی منزل شما بسیار کاربردی باشد.

اگر بخواهیم دقیق تر نقطه کانونی را توضیح دهیم این گونه است که نقطه کانونی که دکوراسیون به طرف آن چیده می شود و خط های دکوراسیون به سمت آن همگرا می شود، یا در تعریفی کوتاه تر می توان گفت نقطه کانونی در خانه نقطه ای می باشد که به آن توجه زیادی می شود.

 

مزایای نقطه کانونی

یکی از مزایای نقطه کانونی در دکوراسیون خانه ها این می باشد که شما می توانید از وسایلی که خوشتان می آید و به آن ها علاقه بیشتری دارید توجه بیشتری نشان دهید و بر روی آن تاکید طیادی داشته باشید، و از وسایلی که خوشتان نمی آید و زیاد به سلیقه شما نزدیک نیست دور شوید و توجه دیگران را از آن ها دور نگه دارید.

شما می توانید با داشتن نقطه کانونی در خانه خود همراه با دکوراسیون به خانه تم و شخصیت دهید و می توان گفت به آن روح زنده و جدیدی بدمید، با این کار شما فضایی راحت را برای مهمانان خود می توانید پیاده سازی کنید که بعد از ورود به خانه شما احساس صمیمیت و راحتی را داشته باشند.

 

وجود نقطه کانونی در خانه

هر شخصی که وارد هر فضایی می شود چشم آن به دنبال سمت و سوی خاصی برای احساس نیاز خود می چرخد تا بتواند احساس خوبی را برای خود پیدا کند، این گشتن ها نیز برای یافتن نظم و الگوی حاکم بر فضا می باشد.

اگر شما نتوانید نقطه کانونی را برای خانه خود پیدا کنید باعث می شوید که کسی که وارد خانه شما شود احساس خستگی و کلافگی به او دست دهد و احساس خوب و راحتی در خانه شما نداشته باشد و یا به اصطلاح راحت تر می توان گفت خانه شما دلنشین و خوشایند برای او نمی باشد.

 

تشخیص نقطه کانونی منزل

اغلب معماران و طراحان خانه در زمانی که مشغول به طراحی و ساخت خانه هستند به بخش هایی از خانه که می خواهند به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرند توجه می کنند.

بنابراین برای فضا های مختلفی که در خانه وجود دارد نسبت به کاربری بودن آن فضا می توان هویت و نقش خاص را به این قسمت ها داد، برای مثال می توان به این اشاره کرد که اتاث نشیمن در هر خانه ای محلی برای جمع شدن افراد درو هم می باشد و در این حل نیز از تلویزیون استفاده می شود پس طراحان در طراحی و ساخت اتاق نشیمن جایی را برای تلویزیون در نظر می گیرند.

 

ایجاد نقطه کانونی

اگر خانه ای که تحویل گرفته اید معماری آن اشتباه بوده و خانه برای شما نقطه کانونی ندارد بهترین کار این می باشد که برای آن نقطه کانونی ایجاد کنید.

با استفاده از فاکتور های بصری مانند بافت و نور، رنگ و استفاده از وسایل و اشیاء مختلف می توانید این نقطه را برای خانه خود ایجاد کنید.

برای مثال می توان گفت که با استفاده از رنگ هایی که باعث جلب توجه می شوند و یا استفاده از لوستر های خاص به سقف می توانید نقطه کانونی چشمگیری ایجاد کنید.

یا می توانید از فرش های زیبا برای کف اتاق استفاده کنید و اتاق را نقطه کانونی خود سازید.

یا این که می توانید با نورپردازی بر روی دیوار های خانه خود باعث شوید تا بافت جدیدی از خانه را به نمایش دربیاورید، و دیوار ها را تبدیل به محیطی خیره کننده و جذاب برای بیننده تبدیل سازید.

برای مثال می توانید از کار های ساده تری برای ایجاد نقطه کانونی استفاده کنید این است که از یک آینه بزرگ با قابی ساده بر روی دیوار استفاده کنید که می تواند نور را در خود منعکس کند و زیبایی محیط شما را چند برابر سازد.

 

پیشنهاد نویسنده: چیدمان

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]