روش افزایش نور راهرو
21
اسفند

روش افزایش نور راهرو

روش افزایش نور راهرو

راه های افزایش نور خانه در راهروی تاریک

راهروی ورودی خانه اولین فضایی است که به محض ورود به چشم می آید، پس باید پرنور و دلباز باشد و کمدی برای نگهداری وسایل داشته باشد که با ظرافت از دید مخفی شده. متاسفانه در اغلب موارد راهروهای خانه های ما تنگ و تاریک هستند که فضای کافی برای کمد لباس مناسب ندارند. البته هنوز امید وجود دارد. این ۱۰ ایده که شامل اصلاحات ساختمانی و تغییرات دکوراسیون داخلی می شوند، به شما کمک می کنند در هر راهرویی نور را جذب کرده و انعکاس دهید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

روش افزایش نور راهرو

از آینه کمک بگیرید

ساده ترین راه حل ممکن آینه ای است که استراتژیکی نصب شده، فضا را چند برابر نشان می دهد و تمام نور موجود در محیط را به بهترین نحو ممکن پخش و استفاده می کند. آینه را طوری نصب کنید که هم نور طبیعی و هم در صورت امکان، یک ویژگی دیگر محیط مثل یک اثر هنری را انعکاس دهد. این ایده در هر صورت بسیار کاربردی و مفید است و در هر سبکی اعم از معاصر و غیره به صورت مداوم قابل استفاده است.

 

در ورودی را با شیشه بپوشانید

بهترین راه مقابله با مسائل و مشکلات ناشی از تاریکی، ورود بیشتر و بیشتر نور طبیعی به داخل است. حتی کوچک ترین شیشه ها توی در ورودی یا پنجره های کناری در هم کارساز هستند. اگر پای مسائل امنیتی یا حریم خصوصی در میان است، از شیشه های عقیق یا مات استفاده کنید.

 

به نرده ها رنگ های روشن بزنید

نرده های چوبی با رنگ طبیعی خود چوب به نظر نور محیط را در خود می بلعند. اگر به این نرده ها رنگ سفید بزنید ظاهر کلی پله ها را لطیف کرده و نور روشن را انعکاس می دهد. افرادی که مخالف رنگ کردن وسایل و لوازم چوبی هستند به یاد داشته باشند که چوب رنگ شده همچنان چوب است و جوانب هنری خودش را دارد.

 

از شیشه های شفاف استفاده کنید

اگر پروژه ای بزرگ و پرهزینه در دست دارید، نرده های سنتی خود را با انواع مدرن و شیشه ای شفاف آن ها عوض کنید. این کار حجم بیشتری از نور طبیعی را در محیط پخش می کند.

 

نوری که از بالا وارد می شود را حتما در نظر بگیرید

نوری که از بالا وارد شود قدرتمند و زیبا است. براساس گفته انجمن تولیدکنندگان پنجره های سقفی در بریتانیا، شیشه های کار شده در سقف یا پنجره های سقفی ۳ برابر بیش از پنجره های عادی در عبور دادن نور به داخل خانه نقش دارند. بررسی کنید که آیا پروفیل پشت بام شما آمادگی نصب پنجره سقفی مشرف به طبقه اول را دارد یا خیر. اگر با دکوراسیون منعکس کننده نور ترکیب شود، راهروی طبقه همکف خانه شما را از نور سیراب می کند.

 

 

از کناره های خانه استفاده کنید

اگر خانه شما به دیواری چسبیده نیست، می توانید از کناره‌های خانه کمی نور به داخل بیاورید که فضا را معاصر کرده و مسائل حریم شخصی را هم حل می کند. البته به جای شیشه، آینه هم می توان نصب کرد. شیشه عقیق همین نتیجه را خواهد داشت. اگر چنین گزینه ای در خانه ندارید، می‌توانید پنجره ای در اتاق نشیمن نصب کنید که رو به محیط باشد، باعث می شود نور به داخل بتابد.

 

از اتاق مجاور کمی نور قرض بگیرید.

این ایده کمی شبیه به پنجره داخل اتاق نشیمن است، اما تغییرات ساختاری کمتری لازم دارد. بین راهرو و اتاق های مجاور درهایی با شیشه های شفاف یا نیمه شفاف نصب کنید. این کار کمک می کند نور طبیعی در طبقه همکف به چرخش دربیاید. برای خانه های معاصر و جدید درهای تک پنلی مناسب هستند. در این مورد هم شیشه عقیق یا مات برای رعایت حریم شخصی گزینه بهتری هستند.

 

از ایده های ثابت شده استفاده کنید.

مردم مناطق اسکاندیناوی در رساندن نور به بالاترین حجم استاد هستند. به ما یاد می دهند چطور با عمل ساده رنگ کردن کفپوش های چوبی هر فضا و محیطی را دلباز و روشن کنیم. از بین رنگ های متعدد مخصوص کفپوش، کیفیتی را انتخاب کنید که با گذر زمان بهتر و بهتر شود.

 

با رنگ روشن کار کنید

زمانی که پالت رنگ مخصوص راهروی تاریک خود را انتخاب می کنید، بهترین کار استفاده از رنگ های روشن است. کاشی های کف سفید جادو می کنند. در کل کاشی هایی که درخشندگی کمتری دارند، نور را به زیبایی انعکاس می دهند. حتما جلوی در ورودی یک پادری مخصوص بگذارید تا راهرو کثیف نشود. همچنین می توانید قالیچه های راهرویی دیگری هم اضافه کنید تا کثیفی کفش ها پخش نشود، طرح و رنگ قالی باید برحسب نیاز باشد.

 

از رنگ سفید استفاده کنید

اگر در ورودی از جنس چوب جنگلی باشد، نور را در خود گم کرده و به تاریکی محیط اضافه می کند. سمت داخلی در ورودی را سفید کنید تا نور انعکاس پیدا کند و اتمسفر هر راهرویی را زیبا جلوه دهد. حتی اگر هیچ شیشه ای روی در نباشد هم این روش کارساز است. برای سمت بیرونی در رنگی انتخاب کنید که دوست دارید و حس خوشامدگویی دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]