ایده های استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون خانه
23
مرداد

ایده های استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون خانه

ایده های استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون خانه

همیشه رنگ روشن بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منزل می باشد زیرا باعث بزرگ تر جلو دادن فضا می شود با این حال افرادی هستند که طرفدار رنگ های تیره هستند وحتی نور‌ردازی های لایت را بیشتر می پسندند. با این حال باید نکاتی را رعایت کنید تا دکوراسیونی دلنشین داشته باشید و پس از مدتی از آن خسته نشوید، همچنین استفاده از رنگ های تیره در بلند مدت در محل زندگی موجب افسردگی می شود.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح با احترام به تمام سلایق با توجه به خواسته های شما و با توجه به استاندارد ها و اصول طراحی، بهترین و مناسب ترین طراحی را در اختیار شما خواهد گذاشت تا اگر رنگ تیره را نیز برای دکوراسیون منزل می پسندید، طرحی را به شما پیشنهاد کند که تا چندین سال از دکوراسیون منزلتان لذت ببرید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ایده های استفاده از رنگ های تیره در دکوراسیون خانه

بهره گیری از رنگ های تیره در دکوراسیون داخلی

همان طور که به آن اشاره کردیم رنگ های روشن فضا را بزرگ تر نشان می دهد ولی رنگ های تیره برعکس باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شوند با این حال استفاده از نورپردازی صحیح و بهره گیری از رنگ های تیره در قسمت های درست باعث شیک شدن فضای مدرن شما می شود.

البته متراژ منزل بسیار مهم است و در متراژ های بالا استفاده از رنگ های تیره بهتر از فضا هایی با متراژ پایین می باشد.

بنابراین طراحی داخلی با استفاده از رنگ های تیره کاری سخت تر و پیچیده تر از رنگ های روشن است و باید کاملا اصولی انجام شود تا پس از مدتی باعث ایجاد افسردگی در افراد نشود.

 

اصول طراحی با بهره گیری از رنگ های تیره

در طرح هایی که قصد استفاده از رنگ های تیره را دارید با به سه اصل اساسی توجه کنید:

  1. نورپردازی
  2. تضاد عناصر
  3. ترکیب لوازم خانه

در صورتی که سه اصل بالا رعایت نشود خانه ای تیره و تاریک خواهید داشت که تحمل آن پس از مدتی غیرممکن و سخت خواهد بود.

رنگ های تیره مانند رنگ خاکستری، قهوه ای و سیاه رنگ های لوکسی هستند که اگر به همراه رنگ های روشن سفید و کرمی استفاده شود به همراه نورپردازی صحیح بسیار شیک و جذاب خواهند شد.

 

طراحی آشپزخانه با رنگ های تیره

در صورتی که تم رنگی منزلتان را تیره انتخاب می کنید بهتر است از رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید برای کابینت های آشپزخانه استفاده کنید. کابینت های هایگلاس سفید به خاطر درخشندگی که دارد سبب بزرگ تر جلوه دادن فضا می شود همچنین برای شروع یک صبح دل انگیز و شاد انتخابی مناسب است البته اگر تم خاکستری را برای دکوراسیون منزلتان انتخاب میکنید می توانید برای آشپزخانه نیز از ترکیب رنگ سفید و خاکستری به صورت پله ای استفاده کنید.

ولی اگر تم خانه روشن است و به رنگ های تیره علاقه دارید می توانید تم آشپزخانه را تیره در نظر بگیرید البته برای کابینت های تیره هم باید کنتراست ایجاد کنید و برای این کار می توانید صفحه ی روی کابینت و بین کابینتی را روشن در نظر بگیرید.

 

استفاده از گل و گیاه در طراحی داخلی

رنگ سبز گیاهان انرژی مثبتی را در خانه پخش می کند که می تواند انرژی رنگ های تیره را خنثی کند. از گیاهان رنگی نیز برای ایجاد کنتراست می توان استفاده کرد. همچنین رنگ گلدان نیز مهم است مثلا در فضایی که رنگ های تیره غالب است از گلدان سفید می توانید استفاده کنید.

 

ترکیب رنگ های مناسب کنار رنگ تیره

مهم ترین امر در دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب است که باید با تمام تزئینات داخلی همخوانی داشته باشد. یکی از اصل های مهم در انتخاب رنگ مناسب استفاده از تضاد رنگی است.

از رنگ های مکمل نیز می توان استفاده کرد.

همچنین اگر یک رنگ را رنگ غالب در نظر گرفتید می توانید از همان رنگ در تناژ های روشن تر استفاده کنید برای مثال اگر از رنگ خاکستری برای دیوار ها استفاده کردید مبلمان منزلتان را طوسی کم رنگ در نظر بگیرید و برای جلوه بخشیدن به فضا می توانید از کوسن های رنگی استفاده کنید.

رنگ خاکستری رنگ خنثی است که با تمام رنگ ها ترکیب می شود ولی رنگ های صورتی، آبی رنگ های خیلی شیکی برای ترکیب با رنگ خاکستری می باشند.

 

نقش اکسسوری ها در طراحی داخلی

اکسسوری ها از عناصر مهمی هستند که در دکوراسیون داخلی غوغا می کنند.

برای مثال اگر از رنگ سورمه برای دیوار ها استفاده می کنید می توانید با استفاده از تابلو های لیمویی و سفید حس اقیانوس را در منزل القا کنید که این ترکیب رنگی برای خانه هایی به خصوص با تم ساحلی بسیار شیک و جذاب می شود. البته برعکس آن نیز امکان پذیر است یعنی دیوار را لیمویی و یا سفید کنید و از تابلو های سورمه ای استفاده کنید.

همچنین اکسسوری های استیل با ترکیب رنگ طلایی باعث ایجاد حس گرمی در منزل می شود.

 

استفاده از رنگ سیاه جسارت می خواهد

قبل از این که رنگ سیاه را به عنوان رنگ غالب در نظر بگیرید خوب فکر کنید و حسابی طرح های مشابه را ببینید و به این فکر کنید که آیا حاضر هستید زمان زیادی را در فضایی با دیوار های سیاه سپری کنید حتی می توانید از کسانی که این تجربه را داشتند پرس و جو کنید و ببینید از زندگی در فضایی تیره راضی هستند البته روحیه افراد با هم بسیار متفاوت است باید این سوال را از کسانی بپرسید که روحیه ای نزدیک به شما دارند.

 

طراحی اتاق کودک و نوجوان به رنگ تیره

حتی اگر فرزند نوجوان شما به رنگ های تیره علاقه مند است و دوست دارد اتاقی تیره رنگ داشته باشد رنگ های تیره به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود بهترین کار این است که او را متقاعد کنید که رنگ های تیره مناسب سن او نیست و در روحیه او تاثیر گذار خواهد بود.

از رنگ های آرامش بخش مثل سفید، صورتی و یا آبی برای دکوراسیون اتاق فرزندانتان استفاده کنید زیرا فرزند شما در سن رشد است و روحیه او در این سن بر آینده اش تاثیر می گذارد.

 

نورپردازی

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم نورپردازی در فضا های تیره بسیار مهم است.

یکی از نورپردازی های جالب که به فضای شما جلوه ی خاص و شیکی می دهد استفاده از نورپردازی های خطی است که وقتی روی یک رنگ تیره قرار می گیرد کنتراست ایجاد می کند.
همچنین نورهای هالوژن وقتی روی دیوار تیره می تابد خود را بیشتر نمایان می کند.

البته تزریق نور طبیعی به داخل خیلی مهم است و نباید از پرده های تیره استفاده کنید بهترین انتخاب تور های نازک سفید رنگ هستند که مانع ورود نور نمی شوند البته در کنار تور های سفید می توانید از والان هایی متناسب با رنگ فضا استفاده کنید البته پیشنهاد ما به شما استفاده از والان هایی به رنگ کوسن های مبلمانتان است تا یک ترکیب رنگی درست در منزل ایجاد شود.

شما برای مشاوره در مورد ترکیب رنگی مناسب فضای منزلتان می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را رهنمایی بفرماییند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]