دکور کناف
06
مهر

دکور کناف

دکور کناف

تاریخچه کناف

می توان گفت که کناف ها از سال ۱۹۳۲ که توسط یک خانواده آلمانی بنیان گذاری شد که نام خانوادگی خود را روی آن قرار دادند.

این شرکت می توان گفت مصالح ساختمانی چون پیش سازه های گچی، که آن ها درست شده از گچ و سیمان بودند و ماشین آلات و تجهیزات تولید کننده این مصالح بودند را تولید می کردند.

بعد از مدتی که این شرکت شروع به کار خود کرد توانست یکی از معروف ترین شرکت ها در عرصه بین المللی شود.

که این شرکت توانست با استفاده از کناف امروزه در ۳۷ کشور جهان فعالیت خود را ادامه دهد و یکی از کشور های مورد نظر ایران می باشد.

توانسته این شرکت در عرصه ساخت و ساز یکی از پیشگامان و به روز ترین محصولات تولیدات صنایع ساختمانی را به دنیا ارائه دهد.

 

نمای خانه و نمای ساختمان

 

دکور کناف

کناف چیست ؟

کناف ها به صفحاتی گفته می شود که روکش آن از گچ بوده و وزن آن ها فوق العاده کم می باشد، وزن کناف ها نسبت به سازه هایی که تماما از کچ و سیمان بوده اند بسیار پایین تر می باشد.

به دلیل کم وزن بودن کناف ها حمل و نقل آن ها و نصب آن ها بسیار راحت تو می باشد و خطر آن ها کمتر می باشد که در استفاده از موارد نورپردازی و تزئینی می توان به راحتی استفاده نمود.

 

مزیت های کناف

  • نورپردازی
  • سرعت نصب بالا
  • صرفه جویی مواد اولیه
  • طرح متفاوت و منحصر به فرد
  • مقاوم در برابر حرارت و صدا
  • قابلیت اجرا در سطوح مختلف

 

نورپردازی در دکور

همان طور که می دانید در دکوراسیون های سنتی می توانستید سقف را رنگ آمیزی کرد و یا از چراغ ها و لوستر های سقفی استفاده نمود، و یا می توانستید از مدل ها و طرح های گچ بری بر روی سقف استفاده کرد که در امروزه این کار در معماری مدرت استفاده نمی شود.

با استفاده از کناف ها شما می توانید شما این امکان را دارید که بر روی دیوار ها و سقف از طرح های مورد نظر خود استفاده کنید، و می توانید با استفاده از چراغ ها و نور های مخفی بر روی آن ها جلوه دیوار و سقف را چند برابر کنید.

و می توانید با این نورپردازی نور خانه و محل کارتان را زیباتر و یکنواخت تری در همه بخش ها داشته باشید.

 

سرعت نصب بالا در دکور

همان طور که به جز زیبایی که این محصول برای دکوراسیون انجام می دهد می توان به این اشاره کرد که نصب آن ها بسیار سریع و راحت بوده است.

در نصب کناف ها نیاز نیست که چند نفر در چند روز برای شما این کار را انجام دهد تا شما نتیجه آن را مشاهده کنید، در این کار شما از تعداد نفرات کمتر و در زمان کمتری می توانید به نتیجه کار خود برسید و دیگر نیاز به گچ کار وافراد این چنین نیازی ندارید.

 

صرفه جویی مواد اولیه در دکور

در روش های سنتی باید از مصالح و موار اولیه زیادی برای ساخت و ساز استفاده می شود ولی در استفاده از کناف دیگر شما نیاز به گچ، سیمان و فولاد نیاز ندارید و آن ها به صورت آماده برای شما ارسال می شود.

مصالحی که در کناف به کار می رود ۷۵ درصد قابل بازیافت می باشند.

 

طرح متفاوت و منحصر به فرد در دکور

این محصول را طوری طراحی کرده اند که شما بتوانید با استفاده از طرح و سلیقه خود آن را برش دهید و فرم دهی کنید، این کار باعث شده شما طرح خود را با سلیقه و علاقه منحصر به فرد خود به وجود آورید.

 

مقاوم در برابر حرارت و صدا در دکور

کناف ها بسیار محصولات عایقی می باشد که اگر بین آن ها را به خوبی عایق کنید می توانید تا میزان فوق العاده بالایی از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید.

کناف ها نسبت به دیوار های سنتی بسیار جذب صدای بالایی دارند، و اگر در بین آن ها از محصولات جاذب صدا و صوت استفاده شود می تواند عایق بسیار خوبی برای صدا نیز باشد.

 

قابلیت اجرا در سطوح مختلف در دکور

شما می توانید کناف ها را برای سطوح مختلفی اجرایی نمود و از آن ها می توانید برای پوشاندن قسمتی از دیوارها، سقف و یا می توانید با کناف ها فضای جدیدی را ایجاد کنید و یا نورپردازی را روی آن ها انجام دهید.

شما می توانید با استفاده از ایجاد فضا می توانید چراغ های سقفی را اضافه کنید یا برخی از سوراخ های به وجود آمده در سطح را حذف کنید و این کار را در زمان بسیار کمی انجام دهید و دکوراسیون را به راحتی تغییر داد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی دکور کناف برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]