کناف و سقف کاذب
۲۳
بهمن

کناف و سقف کاذب

یادگیری انجام نصب سقف قطره ای در بازسازی می تواند یک تجربه ارزشمند و یک مهارت صرفه جویی در هزینه باشد. با یادآوری های ایمنی ، نکات مفید ، لیستی از ابزارهای مورد نیاز و دستورالعمل های دقیق ، برای نصب خود آماده شوید.

 

پیشنهاد نویسنده: نازک کاری دیوار و ضخامت آن، استفاده از نورگیر در منازل

قبل از شروع: آماده سازی مهم است

قبل از شروع نصب و انجام بازسازی ، دستورالعمل های کامل نصب را بخوانید. دستورالعمل ها را می توان در پایان این نمای کلی یافت. اجازه دهید پانل های سقفی شما با محیط اتاق نصب سازگار شوند.

حداقل ۲۴ ساعت قبل از نصب تمام پانل ها را باز کنید. پانل ها ممکن است در مناطقی با دمای بین ۶۰ تا ۸۰ درجه فارنهایت ذخیره شوند. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که رطوبت نسبی زیر ۷۰٪ است. ممکن است برای این امر در نظر داشته باشید که یک رطوبت گیر با دستگاه رطوبت خوان تهیه کنید.

عایق شل یا بات را نصب نکنید تا مستقیماً روی پانل ها قرار بگیرد.
دست ها را تمیز نگه دارید تا از لکه های سقف تمام شده جلوگیری شود.
همیشه پانل های سقفی را با چاقوی تیز ابزار رو به بالا ببرید
تیرهای اصلی باید عمود بر تیرچه ها نصب شوند.
شبکه نباید بیشتر از ۳ “در تیرچه ها / ساختار با سیم آویز سنتی یا ۲.۵” در تیرچه با قلاب های شبکه QuickHang نصب شود. هنگام نصب در زیر دیوار خشک حداقل ۴ “افت لازم است. این امکان دسترسی به بالای پانل ها را فراهم می کند.

 

کناف و سقف کاذب

 

شرایط سقف و شبکه خود را بدانید.

Border Panel – پانل های سقفی برای ایجاد محیط در اطراف اتاق برش خورده اند
تیر اصلی – تیرهای تحمل کننده سیستم تعلیق که با سیم آویز آویزان شده اند
Cross-Tee – تیرهای فولادی کوتاه تر که به صورت عمود و موازی با تیرهای اصلی حرکت می کنند و دهانه های شبکه ای را که از کاشی ها پشتیبانی می کنند ، تشکیل می دهند.
قالب گیری دیواری – برای حمایت از کاشی ها به دیوار متصل می شود و بصری سازگار را برای تیرهای اصلی و تیرهای متقاطع برای ظاهر کامل ارائه می دهد
سیم آویز – سیم ۱۲ سنجی که برای تعلیق تیرهای اصلی از تیرچه های سقف استفاده می شود
اتصال دهنده ها – سیم آویز را به تیرچه های سقف وصل کنید
سخت افزار QuickHang – جایگزین سیم آویز ؛ روشی سریعتر و آسانتر برای نصب و تسطیح سقف سقوط. سخت افزار شامل قلاب و براکت است.
در مرکز – اصطلاحی برای توصیف فاصله از وسط یک تیر اصلی تا وسط بعدی استفاده می شود

 

تیرچه های مخفی را علامت گذاری کنید.

برای تیرچه هایی که در پشت دیوار خشک پنهان شده اند ، می خواهید از این نکته برای علامت گذاری مکان آنها استفاده کنید:
روی گچ بری بزنید. وقتی به تیرچه ضربه می زنید باید صدای محکم صدای آن را بشنوید. برای کمک به این کار می توانید از یک گل میخ نیز استفاده کنید.
فراموش نکنید که جهت تیرچه ها را نیز تعیین کنید.

نکته مفید: تیرچه ها معمولاً ۱۶ سانتی متر از مرکز فاصله دارند.

مکان هر پانل سقفی را برای چیدمان یکنواخت برنامه ریزی کنید.

اگر نصب سقف قطره ای جدید شما دارای صفحه حاشیه ای است ، اطمینان حاصل کنید که عرض حاشیه طرفین اتاق همان اندازه است. همیشه پانل ها را با چاقوی تیز ابزار رو به بالا ببرید.

تمام مواد سقف و شبکه را در یک مکان قرار دهید. برای کمک به طرح و لیستی از مواد مورد نیاز پروژه خود ، حتماً ابزار محاسبه سقف را بررسی کنید.

 

کناف و سقف کاذب

نصب پانل های سقفی ۲ در ۴

۱. اندازه صفحات حاشیه ای را تعیین کنید

برای بدست آوردن طول صفحات حاشیه ای خود ، عرض اتاق را به طول یک صفحه جدا کنید ، باقیمانده را به طول یک صفحه واحد اضافه کنید و بر ۲ تقسیم کنید. عرض صفحات حاشیه ای خود ، طول اتاق را به عرض یک صفحه واحد تقسیم کنید ، باقی مانده را به عرض یک صفحه واحد اضافه کنید و بر ۲ تقسیم کنید.

۲. نصب دیوارپوش

ارتفاع سقف جدید مورد نظر را برای بازسازی روی دیوار مشخص کنید. برای ایجاد این راهنما ، ابزار خط گچ را ضربه محکم و ناگهانی کنید. این کار را روی همه دیوارها تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام خطوط در سطح اتاق مطابقت داشته و مطابقت دارند. اگر سطح لیزر دستی دارید ، می توانید از این روش برای راهی سریعتر برای مشخص کردن محل قرارگیری قالب استفاده کنید. بعد ، قالب دیواره ناخن را به گل میخ ها بزنید. برای دیوارهای بتونی یا سنگی از بستهای مناسب استفاده کنید یا با آویختن یک تیرآهن اصلی از تیرچه نزدیک به دیوار ، قالب دیوار را جایگزین کنید.

 

۳. قلاب های شبکه آویز یا QuickHang را نصب کنید

موقعیت هر تیر اصلی را با یک خط گچ علامت گذاری کنید ، که عمود بر تیرچه های سقف اجرا می شود. تیرهای اصلی باید ۴ سانتی متر از مرکز فاصله داشته باشند.
برای سیم آویز: اتصال دهنده های سیم را پیچ کنید و سیم آویز را ۳ بار محکم به دور خود بپیچید. برای تعیین محل خم شدن سیم آویز ، یک رشته تسطیح را بین دو میخ معلق کنید. هر میخ باید از پایین قالب دیوار ۷/۸ “بالا باشد (بیشترین قالب دیوار سقف آرمسترانگ در حال حاضر ۷/۸” ارتفاع دارد.) هر سیم آویز را ۹۰ درجه در جایی که سیم با رشته قرار دارد خم کنید. برای هر بخش این کار را تکرار کنید و پس از اتمام رشته ها را حذف کنید.
برای قلاب های شبکه QuickHang: براکت ها را با اتصال دهنده ها وصل کنید و قلاب های از قبل خم شده را وارد کنید. همه قلاب ها را به موازات تیرچه ها در یک جهت بچرخانید.

 

 

کناف و سقف کاذب
نصب دیوارپوش

۴. تیرهای اصلی را آویزان کنید

اولین تیر اصلی را ببرید تا مطمئن شوید یک سوراخ سه راهی متقاطع وجود دارد که قرار است اولین راه عبور متقاطع از قبل تعیین شده شما باشد. اولین سوراخ متقاطع در هر ردیف از تیرهای اصلی باید به صورت خطی قرار داشته باشد. همیشه انتهای بریده شده تیر اصلی را بر روی قالب دیوار قرار دهید. برای آویزان کردن ، کافی است هر سیم آویز یا قلاب QuickHang را از طریق یکی از سوراخ های گرد کوچک در تیر اصلی قرار دهید. این مراحل را برای پرتو دوم اصلی تکرار کنید.

 

۵. Cross Tees را نصب کنید

شما باید سه پایه حاشیه را به اندازه صفحه حاشیه اندازه گیری و برش دهید. انتهای برش خورده را روی قالب دیوار قرار دهید و انتهای بریده نشده را به تیر اصلی متصل کنید. حالا دو تی اس متقاطع اول بریده نشده را در راستای سه راهی های عرضی مرزی قرار دهید. هنگام اتصال دو سه راهی متقاطع در یک سوراخ مستطیل شکل در یک تیر اصلی ، سه راهی را با عبور از سمت راست سه راهی که قبلاً نصب شده است ، وارد شکاف کنید.

 

۶. مربع دادن شبکه

برای دستیابی به بهترین نتیجه نهایی ، مهم است که شبکه خود را در این مرحله مربع کنید. برای بررسی اینکه شبکه شما مربع است ، مورب های دهانه ۲’x4 را اندازه بگیرید. در صورت مربع بودن شبکه ، اندازه گیری ها یکسان خواهد بود. اگر اندازه گیری ها یکسان نیست ، یکی از پرتوهای اصلی را بیشتر اصلاح کنید تا مورب ها برابر شوند.

 

۷. شبکه را تمام کنید

مراحل شماره ۴ و ۵ را برای سایر تیرهای اصلی و تیرهای مختلف تکرار کنید. در صورت لزوم بر روی تیرهای اصلی اصلی و تیرهای متقاطع کلیک کنید. هنگام اتصال عناصر شبکه به یکدیگر ، هنگام اتصال صحیح ، یک کلیک قابل شنیدن می شود.

 

 

کناف و سقف کاذب
شبکه را تمام کنید

۸. نصب پانل ها

کاشی را از داخل دهانه شبکه به صورت زاویه دار بلغزانید. با احتیاط در جای خود قرار بگیرید. کاشی های حاشیه ای یا دهانه های مورد نیاز را با چاقوی کمکی که پانل آن به سمت بالا است برش دهید

 

 

کناف و سقف کاذب
نصب پانل ها

 

این مراحل یکی از روند های پیشنهادی است. روند دیگری که شما می توانید از آن پیروی کنید در زیر آمده است.

 

پیشنهاد نویسنده: نکات مهم طراحی دکوراسیون رستوران

 

۱. مقیاس اتاق را بکشید

ابعاد دقیق اتاق را برای مقیاس زدن روی کاغذ نمودار رسم کنید. از الگوی ۲ “x 2” یا ۲ “x 4” انتخاب کنید. اندازه الگوی مورد نیاز مواد برای سقف را تعیین می کند. برای الگوی ۲ “x 4” ، الگوها را به صورت الگوی معکوس یا استاندارد نصب کنید. هر الگو ظاهر متفاوتی را ارائه می دهد.

طرح های مختلف طرح بندی برای سقف برنامه ریزی شده. فاصله دادن به تیزهای عرضی مهم است بنابراین صفحه های حاشیه ای در انتهای اتاق برابر و تا حد ممکن بزرگ هستند. با یک الگوی ۲ “x 4” ، کراس ۴ فوت را با فاصله ۲ فوت فاصله دهید. برای الگوی ۲ “x 2” ، تی های متقاطع ۲ فوت را بین نقاط میانی سه راهی متقابل ۴ فوت اضافه کنید.

 

۲. مکان روشنایی را انتخاب کنید

اگر سقف فرو رفته و نور داخلی تعبیه شده است ، تصمیم بگیرید که صفحات نور را در کجا قرار دهید و آنها را به وضوح روی نقاشی مشخص کنید.

ارتفاع دقیق نصب سقف معلق را مشخص کنید. حداقل فاصله ۳ تا ۴ اینچ را برای فاصله بین سقف قدیمی و سقف جدید بگذارید. بخاطر داشته باشید که در صورت استفاده از روشنایی فرورفتگی ، نیاز به ترخیص اضافی خواهید داشت.

 

۳. زاویه های دیوار را وصل کنید

پس از تعیین موقعیت دقیق سقف معلق ، از تراز استفاده کنید تا خطی کاملاً در اطراف اتاق ترسیم کند که نشان می دهد زاویه دیوار به کجا اعمال می شود. سقف اصلی را تراز فرض نکنید.

زاویه های دیوار را در همه نقاط به طور محکم ببندید. آنها را به گل میخ بزنید یا از لنگرهای پیچ یا سایر اتصال دهنده ها روی دیوارهای آجری یا سنگ تراشی استفاده کنید. زاویه دیوار را به گونه ای قرار دهید که فلنج پایین روی خط ترازی که روی دیوار کشیده اید قرار گیرد. زاویه دیوار را از گوشه های داخلی همپوشانی کنید ، و زاویه دیوار را از گوشه های خارجی جدا کنید. در صورت نداشتن جعبه میتر چوبی موقت. با استفاده از تیرهای برش فلز یا اره برقی زاویه های مورد نیاز را برش دهید.

 

۴. سیم کشی را نصب کنید

در صورت نصب چراغ های فرورفتگی ، سیم ها را قبل از قرار دادن سیم های تعلیق در جای خود قرار دهید. برای روشنایی فرورفتگی ، از چراغ های روشنایی افتادگی “۲” x 2 “یا ۲” x 4 “استفاده کنید ، که مخصوصاً برای این منظور طراحی شده اند. وسایل نوری فلورسنت همچنین می توانند روی پانل ها متمرکز شوند و می توان به جای پانل سقفی معمولی از یک صفحه درخشان نور استفاده کرد.

 

۵. سیم های تعلیق را وصل کنید

سه شاخه اصلی همیشه باید از زاویه سمت راست تیرچه های اتاق اجرا شوند. موقعیت کشش سه راهی اصلی را با کشیدن یک خط محکم از لبه بالایی زاویه دیوار در هر طرف اتاق در هر موقعیتی که قرار است تی های اصلی قرار گیرد ، تعیین کنید.

اکنون سیم های تعلیق را به طول مناسب برش دهید. سیمها باید ۱۲ اینچ بیشتر از فاصله سقف قدیمی و رشته راهنمای جدید باشد. اولین سیم تعلیق را برای هر سه راهی اصلی مستقیماً بالای نقطه ای که اولین سه راهی متقابل با سه راهی اصلی قرار دارد ، قرار دهید. برای تعیین این مکان ، طرح اصلی اتاق را بررسی کنید. مطمئن شوید سیم های تعلیق به طور محکم بسته شده اند. آنها را با چشم پیچ ، قلاب های پیچ ، میخ یا با سوراخکاری روی سقف قرار دهید. در امتداد راهنمای سطح هر ۴ فوت یک سیم تعلیق وصل کنید. هر سیم را بکشید تا گره هایی از بین برود و در جایی که سیم تعلیق از خط سطح عبور می کند ، ۹۰ درجه خم شوید.

 

۶. Tees های اصلی را بچرخانید

برای تعیین فاصله از دیوار تا اولین سه راهی متقاطع ، به صفحه طرح مراجعه کنید. این فاصله را در امتداد فلنج بالای سه راهی اصلی اندازه بگیرید و محل قرارگیری شکاف را دقیقاً فراتر از این نقطه قرار دهید. از این شکاف ، همان فاصله را اندازه بگیرید ، ۱/۸ “را کم کنید و سه راهی اصلی را در آن نقطه ببینید. تفریق ۱/۸” برای ضخامت زاویه دیوار است. اگر زاویه های دیوار مربع نیستند ، شکاف های متقاطع را به ترتیب قرار دهید. هنگامی که سه راهی اصلی در اتاقهایی با عرض کمتر از ۱۲ فوت نصب می شود ، سه راهی اصلی را برای اندازه گیری دقیق اتاق برش دهید ، تا ۱/۸ “برای ضخامت زاویه دیوار اجازه دهید. برای اتاق های با عرض کمتر از ۱۲ فوت ، سه راهی اصلی می تواند حتماً اتصالی را مرتب کنید تا سیم های تعلیق به درستی قرار بگیرند. با دقت چسب بزنید ، در غیر این صورت همه سه شاخه های اصلی از بین می روند.

 

۷. Main و Cross Tees را نصب کنید

سه پایه های اصلی را نصب کنید تا همه آنها با زاویه دیواری که از قبل نصب شده هم تراز باشند. برای این کار از یک سطح طولانی استفاده کنید. با قرار دادن انتهای تی اس های عرضی در شکاف های سه راهی اصلی ، کراس تی را نصب کنید. از دستورالعمل های سازنده برای قرار دادن پیچ های متقابل در موقعیت استفاده کنید. با استفاده از الگویی که انتخاب کرده اید محل قرارگیری عرضی های تیر را تعیین کنید

 

 

کناف و سقف کاذب

۸. پانل های سقف را قرار دهید

پانل های سقف را کمی کج کرده و به سمت بالا بیاورید و اجازه دهید در جای خود قرار بگیرند.

 

پیشنهاد نویسنده: آسایش حرارتی و طراحی اقلیمی، کاربرد مصالح پیش ساخته

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

پروژه هامیلا

پروژه طراحی داخلی اکبری

پروژه دکوراسیون داخلی سعادت آباد

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با بازسازی

سقف کاذب چیه ؟

یک پوشش اصلی برای سقفه که ضمن زیبایی میتونه تاسیسات ساختمانی رو پوشش بده

مزایای سقف کاذب چیه ؟

از مزایای سقف کاذب می تونیم به تعمیرات راحت ، زیبایی ، قابلیت جذب صوت و اجرای زیبای نور پردازی اشاره داشته باشیم .

معایب سقف کاذب چیه ؟

از معایب سقف کاذب می تونیم به کاهش ارتفاع ، کم شدن جلالیت رنگ به مرور زمان و مقاومت کم این سقف نسبت به سقف اصلی اشاره داشته باشیم .

نحوه برآورد هزینه کناف چطور انجام میشه؟

تو قسمتهایی که پنل ها به طور یکنواخت نصب میشه به صورت متر مربع محاسبه میشه و تو قسمت هایی که نور مخفی اجرا شده بر حسب متر طول محاسه میشه

بهترین کناف چه نوع کنافی هستش ؟

بهترین کناف ، کناف ایران هستش که خود این کناف هم دارای تیپ بندی جداگونه ای هست

تو فضا هایی که رطوبت بالاست از چه نوع کنافی استفاده میشه ؟

در فضا هایی که دارای رطوبت بالایی هستن از کناف ام آر استفاده میشه و لایه ای که بر روی پنل پرس شده باعث میشه که رطوبت از اون عبور نکنه و مقاومت کناف بالا میره

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]