اجرای نمای لوکس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
23
بهمن

اجرای نمای لوکس

اجرای نمای لوکس

اولین برداشت ما از هر شخص یا جسمی معمولا برداشت اصلی ما می باشد که ذهنیت ما بر آن اساس شکل می گیرد که این برداشت ممکن است در شرایط مختلف در ذهن ما شکل بگیرد و هنگامی که صحبت از یک فضا به میان می آید  نما اولین قسمتی است که یک بازدید کننده قبل از قرار گرفتن در آن فضا با آن مواجه می شود و به همین جهت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و به طور یقین می توان گفت این نما است که شخصیت هر فضا را منعکس می کند و به همین جهت است که طراحان و معماران مبتکر و خلاق همیشه سعی در اطمینان از زیبا بودن نما دارند و در زیبایی آن از مواد و مصالح مختلفی بهره می برند که این مواد و مصالح می تواند از بتن گرفته تا چوب ، سنگ ، آجر ، شیشه یا حتی فلز باشد.

نما یا قسمت خارجی ساختمان شما قسمت مهم آن تلقی می شود و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد چرا که هر بیننده ای در اولین نگاه، درباره نمای ساختمان شما نظر می دهد. همچنین از روی نمای ساختمان، می توان در مورد نمای داخلی ساختمان قضاوت کردن. بنابراین هنگام کار کردن بر روی به این قسمت ، مواردی وجود دارد که باید در ذهن کارفرما و همچنین معمار وجود داشته باشد. برخی از این موارد به شرح زیر است:

 

اجرای نمای لوکس | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت اجرای نمای لوکس

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

اجرای نمای لوکس

 • بیشتر به سراغ خلاقیت در طراحی نما بروید. هرچه خلاقیت بیشتری داشته باشید ، طراحی های شما بهتر خواهد بود.
 • کیفیت و کمیت را به درستی اولویت بندی کنید و به عبارات ساده تر ، کیفیت طراحی شما چیزی است که می تواند کل ساختمان را در مرکز توجه قرار دهد اما این موضوع نمی تواند با زیاده روی در قسمت کمیت صورت بپذیرد.
 • درک الگوی نور. وقتی می خواهید به یک ساختمان خاص با طراحی نما بپردازید ، یکی از نکاتی که می تواند نمای زیباتر و لوکس تری به نمای ساختمان شما بدهد، توجه به نورپردازی و نورهای مناسب در نماست که از ضوابط و قوانین خاصی پیروی می کند.
 • هنگام استفاده از یک سبک نمای اولیه ، تحقیقات مناسب نیز مورد نیاز است. ترفند این است که سبک نمایی را که بیشتر به شما الهام می بخشد پیدا کنید و سپس با بررسی سبک با جزئیات آن بیشتر آشنا شوید.
 • استفاده از طراحی های نمایی که امروزه بیشتر از همه کاربرد دارد و به اصطلاح مد است، شاید به نظر خوب باشد، اما به همان سرعتی که وارد بازار شد، از آن خارج می شود. بهترین کار این است که شما با توجه به سلیقه‌ی خود و همچنین پیشنهاد مشاورین و معماران دکوطرح، بهترین طراحی و سبک نما را برای خانه‌ی خود انتخاب کنید.
 • هنگامی که به سراغ طرحی نمای خانه خود بروید که ساختمان شما در بهترین شرایط ممکن باشد، معیارهای خاصی وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید. مانند موقعیت مکانی ، شرایط فیزیکی ، تاریخچه آن مکان خاص و موارد دیگر. اگر ساختمان شما از بهترین شرایط از نظر خودتان برخوردار بود، سپس برای هزینه کردن برای طراحی نما اقدام کنید.
 • استفاده از فن آوری های مختلف. موسساتی مانند دکوطرح وجود دارند که ایده استفاده از سبک نمای ساختمان به روشی سازگار با محیط زیست را ارائه داده اند. بنابراین ، ساختمانهایی وجود دارند که طراحی خاصی را برای ذخیره انرژی مانند انرژی خورشیدی طراحی کرده اند و برخی حتی از آن برای برداشت آب باران استفاده می کنند. به همین خاطر شما می توانید حداکثر استفاده را از نمای خانه خود بکنید.

در مورد طراحی ها ، اگر معمار قصد داشته باشد با نمای خود بیانیه ای ارائه دهد ، انتخاب‌های زیادی دارد و می تواند کارهای زیادی برای نشان دادن توانایی خود انجام دهد. برای الهام گرفتن ، نگاهی به ۸ اجرای نمای لوکس خارق العاده ای که در اینجا گردآوری کرده ایم بیندازید.

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی نمای ساختمان مسکونی

 

اجرای نمای لوکس
اجرای نمای لوکس

 

مواد را با هم مخلوط کنید

زیبایی این نمای برنامه ریزی شده، با باغی زیبا و احاطه شده در آن، افزایش یافته است. استفاده از چوب برای ورودی بلند و سنگ برای ستون برجسته در پشت ، تضاد فوق العاده ای با دیوارهای سفید ایجاد می کند.

لعاب خیره کننده کنار درب ورودی باعث ورود نور طبیعی به خانه می شود و شکوه و جلال خود را به نمایش می گذارد. سرسبزی اطراف ، نمایی طبیعی را در خانه ایجاد می کند.

هندسه و سنگ مرمر

استفاده از سنگ مرمر برای نما ، ظرافت زیبایی را به هر خانه ای می بخشد. طرحی که در بالا نشان داده شده زیبا و دارای هماهنگی و هارمونی با سایر قسمت های خانه است و دارای خطوط مستقیم برای ظاهری شیک و معاصر است. اشکال هندسی ، لایه ها و زاویه ها در طراحی خارجی به زیبایی استفاده از سنگ مرمر مجلل را تکمیل می کند.

خطوط مدرن و رنگ های هوشیار

طراحی مدرن با این نمای پیشرفته کاملاً تغییر شکل می دهد. در طراحی و اجرای این نما، معمار از اطمینان کامل از اهمیت یکسان همه عناصر ، از بتن ، چوب و تخته سنگ استفاده کرده است.

آینده نگر و منحصر به فرد

تعداد بسیار کمی از معماران می توانند در نمای ساختمان خود از آیینه کاری استفاده کنند اما برخی ساختمان ها توانایی معمار را در انجام این کار نشان می دهد. آینه ها با لطافت تمام نما را می پوشانند و مناظر بسیار زیبایی را منعکس می کنند.

مکان و ساختار

موقعیت و ساختار کلی خانه نیز هنگام طراحی نما بسیار مهم است. برخی عمارت های مجلل که در کوه ها جای گرفته اند، آن قدر بلند هستند که به نظر می رسد آسمان ها را لمس می کنند. در طراحی نمای این خانه ها ترکیبی از شیشه های خالص ، سقف های نوک تیز و دمدمی ، ویژگی های آب براق و زیبایی سرد سنگ ها استفاده می شود.

چیدمان صندلی های فضای باز ، چراغ های بیرونی درخشان ، استخر و شومینه جذاب ، لمس هایی است که نوعی لذت را به بیننده نوید می دهند.

 

نمای لوکس چوبی

این نمای منحصر به فرد طراحی شده بر روی طراحی مداوم محصور سقف و دیوارهای خارجی متمرکز می باشد.

استفاده از نماهای چوبی و همچنین اجزای چوبی در نما، می تواند زیبایی‌ای منحصر به فرد را به خانه ی شما بیفزاید. اگر به دنبال نمایی طبیعی و همچنین لوکس و شیک برای خانه خود هستید، استفاده از اجزای چوبی در نما می تواند پیشنهاد خوبی باشد.

تخته های چوبی موازی و عمودی که در طول طراحی به کار رفته اند ، برجسته بودن سازه را بیشتر نشان می دهند. رنگ سفید این اثر را بیشتر تقویت می کند.

نمای لوکس
نمای لوکس

 

قلعه سنگ و آجر

اگر شما می خواستید در یک قلعه سنگی در شهر زندگی کنید ، این می تواند بهترین طراحی برای شما باشد. ظرافت سرد سنگ های تراش خورده و آجرهای روستایی جذاب به معمار این امکان را داده است تا ترکیبی از اشکال زیبا را در چشم بیننده ایجاد کند.

مستقیم از آینده

یک قدم از حالت عادی عقب بروید و به خوبی به نماهایی که برایتان جالب هستند نگاه کنید. طاق سفید در جلو و دیوارهای سیاه ترکیبی نبوغ آمیز است. نیم طاقی در دیوار سمت راست نما ، توجه بیننده را به سمت پنجره شیشه ای بلند جلب می کند که باعث می شود نور خورشید فضای داخلی را در طول روز غرق کند. این خانه زیبا یک رویای آینده نگرانه است.

آیا از نمای شگفت انگیزی که به تازگی دیدید احساس عجیبی می کنید؟ اگر در حال ساخت خانه جدیدی هستید ، با معمار و مهندس خود مشورت کنید تا نمای مورد نظر خود را از لیست خانه های زیبا انتخاب کنید.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری، نورپردازی نما

 

اجرای نما
اجرای نما

 

Imperial Avenue

برج جدیدی که از نظر معماری بسیار دقیق ساخته شده است قرار است سال آینده به دبی اضافه شود ، خیابان Imperial Avenue به عنوان یک ساختمان مسکونی در معرض نمایش قرار می گیرد که فرم های منحنی و نمای بیرونی براق را در یکی از معتبرترین مقصدهای جهان به نمایش می گذارد. این سازه ۴۵ طبقه با نمایش فرم پویا و مجسمه سازی طراحی شده توسط Arch Group ، دارای ۴۲۴ آپارتمان از واحدهای یک تا چهار خوابه ، دارای پنت هاوس در اندازه های مختلف در سطوح بالاتر و همچنین ویلاهای سفالی با فضای داخلی مدرن در کف تریبون است. – هر کدام باغ و استخر اختصاصی خود را دارند.

مهندس کوروش ، مدیر عامل ، توسعه دهندگان املاک بین المللی Shapoorji Pallonji (SP) ، پیمانکار پروژه ، گفت: “بخش عمده ای از طراحی داخلی از منحنی های گسترده معماری الهام گرفته شده است.” لابی ۱۰۰۰۰ فوت مربعی با سقف نورانی دارای ارتفاع دو برابر احساس خوشایندی ایجاد می کند. این آپارتمان ها دارای چندین عنصر هوشمند مانند چراغ های اتوماتیک در کمد لباس ها ، چراغ های نوار وظیفه در آشپزخانه ها ، نورپردازی محیط در سقف ها و جزئیات لبه ها هستند.

“طراح از منحنی های پررنگ استفاده کرده است که در مناطق بزرگ مانند لابی ، سالن چند منظوره و سالن بدن سازی دیده می شود. همچنین برای رنگ های این سازه از تن های گرم بژ ، قهوه ای و سوخته استفاده می کند “. سرویس های بهداشتی در آپارتمان ها به گونه ای طراحی شده اند که رنگ گرم مواد استفاده شده را برجسته می کنند ، و باعث ایجاد حسی ملایم برای کابرها می شوند. سایر ویژگی های کلیدی طراحی را می توان در آشپزخانه ها یافت ، جایی که ترکیب رنگ های گرم چوب همراه با رنگ های براق و سفید تضاد ایجاد می کند. با در نظر گرفتن تمام تجهیزات داخلی ، ظاهری بدست آمده که از زیبایی و عملکرد تمیز برخوردار است.

این آسمان خراش که در حال ساخته شدن است همچنین از امکانات کلوپ های بهداشتی مانند سالن ورزشی ، اتاق بازی ها و اتاق AV برخوردار است که همگی در طبقه ۹ و ۲۶ در کنار یک استخر و چشم اندازهایی بزرگ واقع شده اند و منظره ای پویا و مشرف به مرکز شهر دبی را به ساکنان ارائه می دهند. این برج با ارائه عنصری پایدار ، از صفحات خورشیدی در نمای شیشه ای درخشان مجهز شده است.

۱. چرا من به یک نما نیاز دارم؟

دلایل عملکردی

نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عناصر: برف ، باران ، باد و خورشید است. از آنجایی که پدیده های شدید آب و هوایی در دهه های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند ، آماده سازی برای شرایط مختلف آب و هوایی است.

نمای ایده آل با عمل به عنوان عایق حرارتی ، مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین آب و هوای داخلی مطبوعی را فراهم می کند ، محافظت در برابر آتش را بهبود می بخشد و ساختمان را در برابر سر و صدای خارجی عایق بندی می کند. با این حال ، بسیاری از این عملکردها تنها با عایق بندی مناسب قابل اطمینان هستند.

دلایل زیبایی شناسی

علاوه بر کارکرد ، انتخاب نما نیز شکل ظاهری و خصوصیات خانه را تعیین می کند. نما قسمت قابل مشاهده پوسته ساختمان است که می تواند توسط صاحب خانه سفارشی شود. هم برای بازسازی نما و هم برای ساختمان های جدید ، انتخاب گسترده ای از مواد مختلف برای روکش دیوار خارجی یا همان نما وجود دارد. ماده ای که انتخاب می کنید از یک طرف سلیقه ای و از طرف دیگر وابسته به نوع و موقعیت سازه شماست. با این حال ، شما باید مزایا و معایب مواد مختلف را مقایسه کنید تا بهترین راه حل برای پروژه خود پیدا کنید.

محبوب ترین مواد برای اجرای نمای لوکس شامل موارد زیر است:

 • چوب
 • فلز یا ورق (به عنوان مثال آلومینیوم ، روی ، مس ، روی تیتانیوم)
 • سنگ (به عنوان مثال ماسه سنگ ، سنگ طبیعی)
 • سنگ لوح
 • پانل های الیاف سیمان
 • شیشه

اجرای نمای لوکس یا قسمت بیرونی ساختمان شما مهم تلقی می شود زیرا این قسمت اصلی است که از هر طریقی به خانه شما جذابیت می بخشد. بنابراین هنگام رفتن به این قسمت، مواردی وجود دارد که باید در ذهن هر فرد وجود داشته باشد.

 • کیفیت را به جای کمیت اولویت بندی کنید. در عبارات ساده تر ، کیفیت طراحی شما چیزی است که می تواند چشم بینندگان ساختمان را به خود جلب کند اما این نمی تواند با زیاده روی در قسمت کمیت صورت بگیرد.
 • درک الگوی نور. هنگام طراحی برای نما ، روش نورپردازی می تواند قسمت بیرونی و داخلی ساختمان ما تحت تاثیر زیادی کند.
 • هنگام استفاده از یک سبک اولیه نما ، تحقیقات مناسب نیز مورد نیاز است. ترفند اصلی این است که سبک نمایی را که بیشتر به شما احساس زیبایی می دهد برگزینید و سپس با تحقیق و بررسی بیشتر آن، جزئیات ان را بشناسید.
 • سبک رایجی که از طراحی های نمای امروزی پیشی گرفته است ، طراحی های شفاف است. اما داشتن انبوهی از سبک شفاف باعث خراب شدن سبک زیبای شما هم در نمای خارجی و هم در قسمت داخلی ساختمان می شود. پس سعی کنید از هرچیزی به اندازه در نمای خود استفاده کنید.
 • هنگامی که به سراغ طرحی می روید که به بهترین وجه مناسب ساختمان شما باشد ، معیارهای خاصی وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید مانند مکان ، شرایط فیزیکی ، تاریخچه آن مکان خاص و موارد دیگر.
 • استفاده از فن آوری های مختلف. موسسات بسیاری وجود دارند که ایده استفاده از سبک نمای ساختمان به روشی سازگار با محیط زیست را به شما ارائه می دهند.
 • انتخاب لیوان مناسب. بنابراین اگر می خواهید سبک نمای خود به طور هم کلاس و دوستدار محیط زیست باشد ، انواع مختلفی از عینک وجود دارد که به وفور در بازار موجود است. بنابراین انتخاب شیشه ایده آل برای سبک نمای خود نکته بسیار مهمی است.
 • انتخاب شیشه مناسب. اگر سبک نمای خود را به طور همزمان درجه یک و سازگار با محیط زیست می خواهید ، انواع مختلفی از شیشه وجود دارد که به وفور در بازار موجود است. انتخاب شیشه ایده آل برای سبک نمای خود نکته بسیار مهمی است.
 • به دنبال بهترین ها باشید اما در حد بودجه تان پیش بروید. ممکن است علاقه داشته باشید نمایی را برای خانه تان انتخاب کنید که هزینه ی زیادی برای شما دارد. بهتر این است که با توجه به بودجه تان برای نمای خانه هزینه کنید.
 • در آخر مدیریت وقت. طراحی یک نما کار آسان و کوتاه مدتی نیست و بنابراین باید زمان خاصی را برای هر فرآیند در نظر بگیرید.

 

داشتن یک طراحی نما که با تلاش زیاد و برنامه ریزی دقیق انجام شود قطعاً نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

شما عزیزان می توانید در پروژه های دکوطرح نمونه کارهای طراحی نمای و اجرای نمای ساختمان را مشاهده کنید.

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی نمای تجاری، طراحی نمای اداری

 

پروژه های مرتبط با طراحی نمای لوکس که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای نمای لوکس

آیا معنی نمای لوکس، گران قیمت بودن آن است؟

برخلاف تصور عموم که لوکس بودن به معنای بالا بودن ارزش ریالی آن است در لغت نامه معنی لوکس آرامش و آسایش است. پس مهم‌ترین مسئله‌ در طراحی یک نمای لوکس مدرن، راحتی و آرامش خاطر ساکنین ساختمان است.

آیا نمای یک ساختمان لوکس تنها برای ساکنین آن اهمیت دارد؟

نمای ساختمان فقط برای ساکنین اهمیت ندارد ،ساکنین محله و تمام کسانی که به نوعی با ساختمان سر و کار دارند هم جزئی از آن خواهند بود.

در ایران لوکس ترین نما ها را به چه سبکی طراحی میکنند؟

امروزه یکی از نما هایی که به عنوان نمای لاکچری باب شده است نمای رومی است. البته با زیاد شدن این نما در شهر هایی مثل تهران سخت تر مجوز چنین نما هایی داده میشود.

برای ساخت نما های لوکس چه متریالی استفاده میشود؟

سنگ یکی از متریال های محبوب برای ساخت نما های لوکس است که از متری ۱۰۰ تومان تا متری ۵۰۰ تومان متغییر است.

آیا اجرت نصب چنین نما هایی بیشتر از سایر نما ها است؟

به خاطر زحمت بیشتری که نصب اینگونه نما ها دارد اجرت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

برای ساخت نمای لوکس مدرن از چه متریالی میتوان استفاده کرد؟

چوب ترموود به دلیل قیمت بالایی که دارد تنها در نما های لوکس استفاده میشود.

 

گالری تصاویر اجرای نمای لوکس

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۵]