اجرای نمای لوکس
۲۳
بهمن

اجرای نمای لوکس

اولین برداشت ها همیشه طولانی هستند ، خواه در حال ملاقات با شخصی باشید یا به خانه ای نزدیک شوید. و وقتی صحبت از خانه است ، به طور طبیعی نما اولین چیزی است که یک بازدید کننده قبل از ورود به محل سکونت خود به آن توجه می کند. معماران مبتکر و خلاق همیشه سعی در اطمینان از زیبا بودن نما دارند. مواد انتخابی آنها برای یک نما ممکن است از بتن گرفته تا چوب ، سنگ ، آجر ، شیشه یا حتی فلز باشد.

در مورد طراحی ها ، اگر معمار قصد دارد با نمای خود بیانیه ای ارائه دهد ، آسمان حد مجاز است. برای الهام گرفتن ، نگاهی به ۸ اجرای نمای لوکس خارق العاده ای که در اینجا گردآوری کرده ایم بیندازید.

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی نمای ساختمان مسکونی

 

 

مواد را با هم مخلوط کنید

زیبایی این نمای کاملاً برنامه ریزی شده با باغی کاملاً برنامه ریزی شده و احاطه شده در آن افزایش یافته است. استفاده از چوب برای ورودی بلند و سنگ برای ستون برجسته در پشت ، تضاد فوق العاده ای با دیوارهای سفید ایجاد می کند.

لعاب خیره کننده کنار در ورودی باعث ورود نور طبیعی به خانه می شود و شکوه و جلال را از خود به نمایش می گذارد. سرسبزی اطراف ، واحه ای طبیعی در قلب شهر ایجاد می کند.

هندسه و سنگ مرمر

استفاده از سنگ مرمر برای نما ، هوای ظرافت غیر قابل تردید را به هر خانه ای می بخشد. طرحی که در بالا نشان داده شده زیبا و زیبا است و دارای خطوط مستقیم برای ظاهری شیک و معاصر است.

اشکال هندسی ، لایه ها و زاویه ها در طراحی خارجی به زیبایی استفاده از سنگ مرمر مجلل را تکمیل می کند. نورافکن هایی که از نظر استراتژیک قرار داده شده اند و لهجه های چوبی را تضمین می کنند که طراحی یکنواخت نمی شود.

خطوط مدرن و رنگ های هوشیار

طراحی مدرن با این نمای پیشرفته کاملاً تغییر شکل می دهد. این معمار از اطمینان کامل از اهمیت یکسان همه عناصر ، از بتن ، چوب و تخته سنگ استفاده کامل کرد.

غنای جفت چوب به طور موثر با خلوص سفید است ، در حالی که شیک بودن روکش تخته سنگ محل اقامت را به سطح کاملا جدیدی می رساند.

آینده نگر و منحصر به فرد

تعداد بسیار کمی از معماران می توانند با استفاده از آینه های نمای ساختمان کار خود را انجام دهند. اما این ساختمان کیک را می برد. آینه ها با لطافت تمام نما را می پوشانند و مناظر واقعاً نفسگیر اطراف را منعکس می کنند.

شکل هندسی تمیز و ساده محل سکونت ، برجسته بودن انحصار آینه را تضمین می کند. علاوه بر اینکه اکتشاف در چمن ها در شب امن است ، نور زمین جذابیت آینده نگرانه ای را به همراه دارد.

مکان و ساختار

موقعیت و ساختار کلی خانه نیز هنگام طراحی نما بسیار مهم است. این عمارت مجلل که در کوه ها جای گرفته است ، به نظر می رسد آسمان ها را لمس می کند. نما ترکیبی از شیشه های خالص ، سقف های نوک تیز و دمدمی ، ویژگی های آب براق و زیبایی سرد سنگ ها است.

چیدمان صندلی های فضای باز ، چراغ های بیرونی با ملایمت درخشان ، استخر بی نهایت جذاب و شومینه بیرونی جذاب ، لمس هایی است که نوعی لذت بی ادعا را نوید می دهد. این شگفتی از یک خانه توسط McClean Design ، معمار از ایالات متحده ارائه شده است.

چوبی

این نمای منحصر به فرد طراحی شده بر روی طراحی مداوم محصور سقف و دیوارهای خارجی متمرکز است. این محوطه از پنجره ها و پنجره های سقفی تصادفی برخوردار است که نمای واقعی خانه را به طرز جادویی در طول روز روشن می کند.

تخته های چوبی موازی و عمودی که در طول طراحی به کار رفته اند ، برجسته بودن سازه را برجسته می کنند. رنگ سفید این اثر را بیشتر تقویت می کند.

 

 

قلعه سنگ و آجر

اگر شما هرگز می خواستید در یک قلعه سنگی در شهر زندگی کنید ، این می تواند بهترین طراحی برای شما باشد. ظرافت سرد سنگ های تقریبا تراش خورده و آجرهای روستایی جذاب به معمار این امکان را داده است تا ترکیبی از اشکال ذهن برانگیز را ایجاد کند.

خانه با پیچ و تاب و پیچ و تابهای مدرن و دمدمی مزاج ، قدرت و ایمنی را در خود جای داده است. طرح های فلزی قاب مانند غول پیکر ، دوز دیگری از منحصر به فرد در کنار نورپردازی هوشمند را اضافه می کند.

مستقیم از آینده

یک قدم از حالت عادی عقب بروید و به خوبی به این نما نگاه کنید. طاق سفید در جلو و دیوارهای سیاه ترکیبی نبوغ آمیز است. نیم طاقی در دیوار سمت راست نما ، توجه بیننده را به سمت پنجره شیشه ای بلند جلب می کند که باعث می شود نور خورشید فضای داخلی را در طول روز غرق کند. این خانه زیبا یک رویای آینده نگرانه است.

آیا از نمای شگفت انگیزی که به تازگی دیدید احساس گیجی می کنید؟ اگر در حال ساخت خانه جدیدی هستید ، با معمار و مهندس خود مشورت کنید تا نمای مورد نظر خود را از این لیست وارد کنید. در اینجا مقاله دیگری وجود دارد که به شما الهام بیشتری از نوعی دیگر می دهد – ۶ ایده عالی برای پاسیو های کوچک.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری، نورپردازی نما

 

 

 

Imperial Avenue

برج جدیدی که از نظر معماری ساخته شده است قرار است سال آینده به خط افق دبی اضافه شود ، خیابان Imperial Avenue به عنوان یک ساختمان مسکونی در معرض نمایش قرار می گیرد که فرم های منحنی و نمای بیرونی براق را در یکی از معتبرترین مقصدهای جهان به نمایش می گذارد. این سازه ۴۵ طبقه با نمایش فرم پویا و مجسمه سازی طراحی شده توسط Arch Group ، دارای ۴۲۴ آپارتمان از واحدهای یک تا چهار خوابه ، دارای پنت هاوس در اندازه های مختلف در سطوح بالاتر و همچنین ویلاهای سفالی با فضای داخلی مدرن در کف تریبون است. – هر کدام باغ و استخر اختصاصی خود را دارند.

 

مهندس کوروش ، مدیر عامل ، توسعه دهندگان املاک بین المللی Shapoorji Pallonji (SP) ، پیمانکار پروژه ، گفت: “بخش عمده ای از طراحی داخلی از منحنی های گسترده معماری الهام گرفته شده است.” “در اینجا ، طراح تصور می کرد که آن را به عنوان یک باد متحرک در یک روز خالص پاییز – دمیدن برگ ها و ایجاد مناظر جادویی در مناطق مختلف ساختمان.” لابی ۱۰۰۰۰ فوت مربعی با سقف نورانی دارای ارتفاع دو برابر احساس خوشایندی ایجاد می کند. این آپارتمان ها – نمایش صنعت گران قیمت مانند Schindler ، Kohler ، Gambini ، Porcellan ، RAK و Jotun – دارای چندین عنصر هوشمند مانند چراغ های اتوماتیک در کمد لباس ها ، چراغ های نوار وظیفه در آشپزخانه ها ، نورپردازی محیط در سقف ها و جزئیات لبه ها هستند. در حمام ، غرورها و پیشخوانهای آشپزخانه.

“طراح از منحنی های پررنگ استفاده کرده است که در مناطق مشترک بزرگ مانند لابی ، سالن چند منظوره و سالن بدن سازی دیده می شود ، در حالی که از تن های گرم بژ ، قهوه ای و سوخته استفاده می کند نارنجی برای مواد ، “مهندس توضیح داد. سرویس های بهداشتی در آپارتمان ها به گونه ای طراحی شده اند که رنگ گرم مواد استفاده شده را برجسته می کنند ، و باعث ایجاد حس آبگرم مجلل می شوند – با طراوت و در عین حال قابل نگهداری. سایر ویژگی های کلیدی طراحی را می توان در آشپزخانه ها یافت ، جایی که ترکیب رنگ های گرم چوب همراه با رنگ های براق و براق لاک سفید تضاد ایجاد می کند. با در نظر گرفتن تمام تجهیزات داخلی ، ظاهری بدست آمده که از زیبایی و عملکرد تمیز برخوردار است.

این آسمان خراش که در حال ظهور است همچنین از امکانات کلوپ های بهداشتی مانند سالن ورزشی ، اتاق بازی ها و اتاق AV برخوردار است که همگی در طبقه ۹ و ۲۶ در کنار یک استخر بی نهایت و عرشه استخر چشم انداز بزرگ واقع شده اند و منظره ای پویا و مشرف به مرکز شهر دبی را به ساکنان ارائه می دهند. این برج با ارائه عنصری پایدار ، از صفحات خورشیدی در نمای شیشه ای درخشان مجهز شده است.

 

۱. چرا من به یک نما نیاز دارم؟

دلایل عملکردی

نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عناصر: برف ، باران ، باد و خورشید است. از آنجایی که پدیده های شدید آب و هوایی در دهه های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند ، آماده سازی برای شرایط مختلف آب و هوایی است.

نمای ایده آل با عمل به عنوان عایق حرارتی ، مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین آب و هوای داخلی مطبوعی را فراهم می کند ، محافظت در برابر آتش را بهبود می بخشد و در برابر صدا و سر و صدای خارجی عایق بندی می کند. با این حال ، بسیاری از این عملکردها تنها با عایق بندی مناسب قابل اطمینان هستند.

دلایل زیبایی شناسی

علاوه بر کارکرد ، انتخاب روکش نما نیز شکل ظاهری و خصوصیات خانه را تعیین می کند. نما قسمت قابل مشاهده پوسته ساختمان است که می تواند توسط صاحب خانه سفارشی شود. به عنوان مثال ، با نمای رندر شده ، می توان از لهجه های مختلفی استفاده کرد که در غیر این صورت با پانل های نمای آلومینیومی با اندازه بزرگ یا پروفیل های نمای چوبی امکان پذیر است.

 

 

 

اجرای نمای لوکس

هم برای بازسازی نما و هم برای ساختمان های جدید ، انتخاب گسترده ای از مواد مختلف برای روکش دیوار خارجی وجود دارد. ماده ای که انتخاب می کنید از یک طرف سلیقه ای است. با این حال ، شما باید مزایا و معایب مواد مختلف را مقایسه کنید تا بهترین راه حل برای پروژه خود پیدا کنید.

محبوب ترین مواد برای اجرای نمای لوکس شامل موارد زیر است:

ارائه دادن
چوب
فلز یا ورق (به عنوان مثال آلومینیوم ، روی ، مس ، روی تیتانیوم)
سنگ (به عنوان مثال ماسه سنگ ، سنگ طبیعی)
سنگ لوح
پانل های الیاف سیمان
شیشه

 

اجرای نمای لوکس یا قسمت بیرونی ساختمان شما مهم تلقی می شود زیرا این قسمت اصلی اخلاقی است که از هر طریقی به شما جذابیت یا جرقه ای را به ساختمان شما می بخشد. بنابراین هنگام رفتن به این قسمت ، مواردی وجود دارد که باید در ذهن هر فرد وجود داشته باشد. بیشتر به سراغ خلاقیت در طراحی نما بروید. هرچه خلاقیت بیشتری داشته باشید ، طراحی های شما بهتر خواهد بود.

 

۱. کیفیت را به جای کمیت اولویت بندی کنید. در عبارات ساده تر ، کیفیت طراحی شما چیزی است که می تواند کل ساختمان را به خود جلب کند اما این نمی تواند با زیاده روی در قسمت کمیت انجام شود.

۲. درک الگوی نور. خوب ، هنگام مراجعه به یک ساختمان خاص طراحی شده برای نما ، می توان جلوه نوری را که به قسمت داخلی خانه می آورد ، ایجاد کرد. بنابراین هنگام طراحی برای طراحی نما ، روش نورپردازی می تواند قسمت بیرونی و داخلی ساختمان یا م .سسه را بلند کند.

 

۳. هنگام استفاده از یک سبک اولیه نمای ، تحقیقات مناسب نیز مورد نیاز است. ترفند این است که سبک نمایی را که بیشتر به شما الهام می گیرد بدست آورید و سپس با گذر از سبک با جزئیات بسیار بیشتر در مورد آن درک کنید.

۴. سبک رایجی که از طراحی های نمای امروزی پیشی گرفته است ، طراحی های شفاف است. اما داشتن انبوهی از سبک شفاف به خوبی باعث خراب شدن سبک مناسب هم در نمای خارجی و هم در قسمت داخلی ساختمان نمی شود.

۵. هنگامی که به سراغ طرحی می روید که به بهترین وجه مناسب ساختمان شما باشد ، معیارهای خاصی وجود دارد که می توانید روی آنها مانند مکان ، شرایط فیزیکی ، تاریخچه آن مکان خاص و موارد دیگر تمرکز کنید.

۶. استفاده از فن آوری های مختلف. موسسات بسیاری وجود دارند که ایده استفاده از سبک نمای ساختمان به روشی سازگار با محیط زیست را ارائه داده اند. بنابراین ، ساختمانهایی وجود دارند که طراحی خاصی را برای ذخیره انرژی خورشیدی طراحی کرده اند و برخی حتی از آن برای برداشت آب باران استفاده می کنند.

۷. انتخاب لیوان مناسب. بنابراین اگر می خواهید سبک نمای خود به طور هم کلاس و دوستدار محیط زیست باشد ، انواع مختلفی از عینک وجود دارد که به وفور در بازار موجود است. بنابراین انتخاب شیشه ایده آل برای سبک نمای خود نکته بسیار مهمی است.

۸. انتخاب شیشه مناسب. بنابراین اگر سبک نمای خود را به طور همزمان درجه یک و سازگار با محیط زیست می خواهید ، انواع مختلفی از عینک وجود دارد که به وفور در بازار موجود است. بنابراین انتخاب شیشه ایده آل برای سبک نمای خود نکته بسیار مهمی است.

۹. به دنبال بهترین ها باشید اما در حد بودجه بروید. درست نیست که هیچ یک از طرح هایی که هزینه بالایی دارند خوب به نظر نمی رسند اما حتی در طرح های ساده و ظریف نیز می توان در بودجه پیش بینی شده به همان جذابیت دست یافت.

۱۰. سرانجام مدیریت وقت خود را. رفتن به یک طراحی نما یک تکه کیک نیست و بنابراین باید زمان خاصی را برای هر فرآیند در نظر بگیرید. در نتیجه آن می توان نتایج سرزنده را به موقع دریافت کرد.

داشتن یک طراحی نما که با تلاش زیاد و برنامه ریزی دقیق انجام شود قطعاً نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای نمای لوکس: طراحی نمای تجاری، طراحی نمای اداری

 

پروژه های مرتبط با طراحی نمای لوکس که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای نمای لوکس

آیا معنی نمای لوکس، گران قیمت بودن آن است؟

برخلاف تصور عموم که لوکس بودن به معنای بالا بودن ارزش ریالی آن است در لغت نامه معنی لوکس آرامش و آسایش است. پس مهم‌ترین مسئله‌ در طراحی یک نمای لوکس مدرن، راحتی و آرامش خاطر ساکنین ساختمان است.

آیا نمای یک ساختمان لوکس تنها برای ساکنین آن اهمیت دارد؟

نمای ساختمان فقط برای ساکنین اهمیت ندارد ،ساکنین محله و تمام کسانی که به نوعی با ساختمان سر و کار دارند هم جزئی از آن خواهند بود.

در ایران لوکس ترین نما ها را به چه سبکی طراحی میکنند؟

امروزه یکی از نما هایی که به عنوان نمای لاکچری باب شده است نمای رومی است. البته با زیاد شدن این نما در شهر هایی مثل تهران سخت تر مجوز چنین نما هایی داده میشود.

برای ساخت نما های لوکس چه متریالی استفاده میشود؟

سنگ یکی از متریال های محبوب برای ساخت نما های لوکس است که از متری ۱۰۰ تومان تا متری ۵۰۰ تومان متغییر است.

آیا اجرت نصب چنین نما هایی بیشتر از سایر نما ها است؟

به خاطر زحمت بیشتری که نصب اینگونه نما ها دارد اجرت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

برای ساخت نمای لوکس مدرن از چه متریالی میتوان استفاده کرد؟

چوب ترموود به دلیل قیمت بالایی که دارد تنها در نما های لوکس استفده میشود.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]