10 شاهکار نشان دهنده تنوع در معماری هند
26
اردیبهشت

۱۰ شاهکار نشان دهنده تنوع در معماری هند

۱۰ شاهکار نشان دهنده تنوع در معماری هند

هند ، یکی از قدیمی ترین تمدن های کره خاکی ، با متنوع ترین تاریخ فرهنگی و دارای چندین نژاد ، مذهب و زبان ، یک معدن طلا برای مطالعه تکامل معماری در طول تاریخ است. هر انتقال یا شامل شدن فرهنگ جدید ، تأثیری در معماری و هنر هند ایجاد کرده است. به راحتی می توان سبک های مختلف معماری را در ساختمان های سراسر کشور منعکس کرد. این پیشرفت منحصر به فرد در جذب انواع متنوعی از فرهنگ ها ما را قادر می سازد تا یاد بگیریم که چگونه چنین جامعه متنوعی تکامل یافته است.

این مقاله فقط یک تلاش کوچک برای نشان دادن تنوعی است که به موجب آن معماری هند مورد برکت قرار گرفته است. در زیر ده شاهکار برجسته و در عین حال کاملاً مستقل و متفاوت معماری وجود دارد که سبک معماری خاص خود را دارند. این سبک ها با توجه به شرایط زمین شناسی ، گرایش های فرهنگی و همچنین پیشرفت های تکنولوژیکی در دوره خود توسعه یافته اند.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر در کشور ژاپن

معماری هند: چه نوع بناهایی در هند رواج دارند؟

۱. تاج محل

معماری هند | بدون شک تاج محل یکی از برجسته ترین نمونه های معماری نه تنها در هند بلکه در سراسر جهان است. سالهاست که این چهره معماری هند برای مردم در سراسر جهان است. این بنا در سال ۱۶۵۳ به دستور حاکم مغول شاهجهان به عنوان محل استراحت ملکه محبوب خود ممتاژ محل ساخته شده است و این نمادی از عشق است.

بنای مرمر سفید که یکی از بهترین نمونه های معماری مغول محسوب می شود ، از یک ازاره از نوع مربع تشکیل شده است که دارای یک ساختار مرکزی است که در بالای آن گنبدی عظیم قرار دارد و در هر گوشه آن با چهار مناره احاطه شده است.

معماری هند | این یکی از عجایب هفتگانه جهان در دوران مدرن محسوب می شود. هر ساله حدود ۳ میلیون گردشگر را به خود جلب می کند و به همین دلیل برای بازدیدکنندگان در جهان نقطه عطفی است. وب سایت آنلاین تاج محل یکی از مکانهای تاریخی است که تورهای مجازی بصورت آنلاین رایگان ارائه می دهد.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه

 

۲. معبد لوتوس

این یکی از ساختمانهای مدرنی است که در چند وقت اخیر ظهور کرده و توانسته است به منزلت و شهرتی دست یابد که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب کند. این مفهوم که به شکل گل لوتوس مفهوم شده است ، یک عبادتگاه بهایی است که برای همه ادیان باز است و به معنای سکولاریسم و ​​گشودگی کشور است. این سازه توسط معمار ایرانی فریبرز صهبا طراحی شده است و از ۲۷ گلبرگ تشکیل شده است که به صورت گروه بندی شده از سه دسته تشکیل شده اند و بنابراین یک حاشیه دایره ای شکل گرفته اند که با اعتقادات آیینی جامعه بهائی هماهنگ است.

۳. قلعه کهربا ، راجستان | معماری هند

قلعه عنبر یکی از قلعه های تپه ای در راجستان است. نمونه ای از معماری هندو به سبک راجپوتانا ، این قلعه ۱۱ کیلومتر با شهر جیپور فاصله دارد. این سنگ از سنگ ماسه سنگ و سنگ مرمر ساخته شده است و به دلیل ویژگی های خود نگهدارنده مشهور است.

معماری هند | دریاچه مواتا به عنوان منبع آب دائمی و سیستم تهویه بسیار پیشرفته ای که با طراحی درخشان انجام می شود ، کل ساختارها نمایش برجسته حق امتیاز و همچنین میراث فرهنگی غنی راجستان است.

۴. غارهای آژانتا-الورا

معماری هند | در دوره زمانی قرن ۲ قبل از میلاد ساخته شده است. تا قرن ششم هجری ، این غارها بهترین نمونه های غارهای صخره ای هستند. از غده های آتشفشانی بالستیک خارج شده و در حالی که به صورت خطی وجود دارد ، ۳۴ غار وجود دارد که شامل بقایای معابد بودایی ، هندو و جائین است. این دیوارها مجهز به حکاکی هایی هستند که زندگی لرد بودا را نشان می دهند.

هدف این غارها فراهم آوردن محرابی برای مراقبه راهبان بود. الورا به ویژه به دلیل بزرگترین کاوش یکپارچه جهان که منجر به کشف معبد بزرگ کایلاسا می شود ، مشهور است.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

 

۵. بنای Chand Baori:

این عمیق ترین گام در جهان است. این محل در ایالت راجستان واقع شده است و در قرن نهم به عنوان منبع آب برای مردم در روستاهای همسایه ساخته شده است. کل ساختار یک ساختمان مربع شکل ، ۱۰۰ فوت عمق با ۳۵۰۰ پله و یک حاشیه ۱۴۰ متر است. این هوش هندسی معماران و صنعتگران محلی آن دوران را نشان می دهد. این گام به عنوان یک مثال عالی نشان می دهد که نشان می دهد معماری Vernacular از نظر مردم ، و توسط مردم چیست.

۶. معبد خورشید ، Konark:

معماری هند | که در ساحل خلیج بنگال واقع شده است ، یکی از بهترین نمونه های معماری Dravidian محسوب می شود. همچنین به عنوان بتکده سیاه شناخته می شود و یکی از بزرگترین معابد هند محسوب می شود. این بنا در قرن سیزدهم ساخته شده است و دارای شکلی از یک ارابه غول پیکر با دوازده چرخ پیچیده ساخته شده به رهبری هفت اسب است. یک شگفتی واقعی که صنعتگری پیشرفته و همچنین عشق و ارادت آن دوران به هنر را نشان می دهد.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

 

۷. سانچی استوپا | معماری هند

این بنا در قرن ۳ پیش از میلاد ساخته شده است ، نمونه ای برجسته از هنر و معماری بودایی ، یکی از بناهای برجسته هند باستان است. استوپا به طور کلی یک ساختار گنبد نیم کره ای است که حاوی یادگارهای لرد بودا است. در این استوپای خاص ، لرد بودا به طور نمادین با رد پا ، تاج و تخت ، چرخ و غیره نشان داده شده است و همه آن‌ها کاملاً تزئین شده اند.

۸. بنای یادبود ویکتوریا

این یادبود یادبودی است که در هنگام مرگ ملکه ویکتوریا توسط نایب السلطنه هند ، لرد کرزون بزرگداشت شد و در سال ۱۹۲۱ برای عموم افتتاح شد. طراحی شده توسط سر ویلیام امرسون ، رئیس موسسه سلطنتی معماران انگلیس ، به صورت هندو-ساراسنیک است. سبک احیاگرایی. به گفته لرد کرزن ،

“بنابراین ، اجازه دهید ما یک ساختمان ، باشکوه ، جادار ، با بنای بزرگ و بزرگ داشته باشیم که هر تازه واردی در کلکته به آن روی خواهد آورد ، تمام جمعیت ساکن ، اروپایی و بومی به آن سرازیر خواهند شد ، جایی که همه طبقات دروس تاریخ را فرا می گیرند ، و شگفتی های گذشته را در مقابل چشم آن‌ها زنده می کنند. “

معماری هند | این موزه از سنگ مرمرهای ماکرانا از راجستان ساخته شده و مجموعه گسترده ای از بقایای مربوط به دوره حکومت امپراتوری انگلیس در هند را در خود جای داده است. از عناصر معماری مانند گنبد بزرگ ، چهار خوشه فرعی ، گنبدی هشت ضلعی ، درگاه های بلند ، تراس و برج های گوشه ای گنبدی با دقت بسیار زیادی استفاده شده است.

۹. IIM احمدآباد | معماری هند

این بنا توسط معمار آمریکایی لوئیس اول کان ساخته شده است ، یکی از بهترین ساختمانهای سازمانی در کشور است. این ساختمان به عنوان یک مثال عالی در مورد اینکه چگونه معماری مدرن می تواند به طور یکپارچه با معماری سنتی زندگی کند ، در نظر گرفته می شود ، تنها چیزی که لازم است خلاقیت و اراده.

هندوستان معماری بومی را به راحتی می توان در انتخاب مواد و همچنین استفاده از ترکیبات هندسی برای شکل دادن به چیزی تحریک کننده مشاهده کرد. همچنین استرس ناشی از نه تنها محدود کردن یادگیری در کلاس ها باعث می شود فضاهایی مانند راهرو ها و میدان ها بسیار بارزتر شوند. همچنین استفاده از فضاهای خالی در نمای ساختمان یکی از بهترین ویژگی های آن است.

۱۰. صومعه Thikse

معماری هند | این صومعه بودایی در دامان دره سند قرار دارد. طبیعت مبارک است و بر روی یک تپه ساخته شده است. کل ساختمان با توجه به اهمیت آن‌ها به قطعات تقسیم می شود. بنابراین ساکنان در قسمت های پایین زندگی می کنند در حالی که امامزاده ها در اوج هستند. جدا از آن ، در ارتفاع ۳۶۰۰ متری قرار دارد. این صومعه با ۱۲ طبقه بزرگترین صومعه در منطقه لاداخ است.

همچنین می توان برخی از استوپاها ، مجسمه ها ، تنگکاها ، نقاشی های دیواری و شمشیر های کمیاب و گرانبها را در صومعه یافت. از نظر معماری ، شگفت انگیزترین ویژگی ها استفاده از تکنیک های بومی در هر عنصر از ساختمان ها است ، اعم از دیوار ، ستون یا سقف ، بنابراین اثبات می شود که یک منبع عالی دانش است.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]