موتیف
۲۴
اسفند

موتیف

موتیف چیست؟

موتیف و نقاشی و پتینه به طرح هایی گفته می شود که ما غالبا بر روی لبه ی بالایی دیوار ها کشیده می شود. این طرح و نقش ها در شکل های مختفی وجود دارند. نقاشی های از این قبیل را بر روی کاغذ های دیواری هم می توان مشاهده کرد. موتیف ها در واقع طرح های آماده ای هستند که هنگام تزئینات ساخمان داخل آن ها را روی دیوار رنگ می کنند.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: اجرای کناف

 

۵ نقاشی رنگی برای ایجاد اثر در خانه جدید خود

اگر به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید که یک بوم خالی است ، ایده های سرگرم کننده و ساده ای برای ایجاد دیواری داریم که بازدید کنندگان شما را تحریک می کند.

خانه ها غالباً با رنگهای خاموش رنگ آمیزی می شوند تا هنگام فروش فضا را خنثی کنند و خریداران را در تصور اینکه می توانند با فضا چه کاری انجام دهند آزاد کنند. پس از خرید ملک ، وقت آن است که احساسات خود را اضافه کنید. نقاشی های بازیگوشانه ما را امتحان کنید تا به خانه جدیدتان کمک کند شخصیت شما را منعکس کند.

موتیف
موتیف

 

موتیف | ۱. در کشیدن لوزی جرات داشته باشید

خواه به یک پالت پیچیده در اتاق نشیمن بروید و یا از رنگهای تند در اتاق خواب کودک خود استفاده کنید ، دستیابی به جلوه الماس آسان است و به همان اندازه زیبا و همه کاره است.
برای خود یک الگوی کاغذی الماس درست کنید و سپس بارها و بارها در یک شبکه اندازه گیری شده دور آن را بکشید. در امتداد خطوط الماس خود بچسبانید تا اشکال واضح و تمیز ایجاد کنید و نقاشی بگیرید. سپس عقب بایستید تا از شاهکار چشمگیر خود لذت ببرید!

کدوم رنگها؟
H0.04.65 / 70YY 46/053

۲. نقوش با هدف

از نقوش فقط برای زیبایی شناسی برجسته استفاده نمی شود. آنها همچنین می توانند در خانه شما نقش عملکردی داشته باشند.
اجزای ساعت را در دست بگیرید یا یک ساعت موجود را جدا کنید و سپس با رنگ آمیزی صورت ساعت خود روی دیوار خلاقیت کنید. هم ابتکاری و هم معاصر ، با اتاق شما مطابقت دارد و استعدادهای هنری شما را به نمایش می گذارد!

کدوم رنگها؟
U0.20.40 / 50BB 18/216

چرا سعی نمی کنید تقویم دیواری خود را با دایره های متضاد و شابلون شماره ایجاد کنید؟ این برای جلب توجه به دفتر کار منزل شما مناسب است و حتی می توانید از رنگ تخته سیاه برای ایجاد دیوار تابلوی یادداشت شخصی خود استفاده کنید.

کدوم رنگها؟
C3.46.30 / 30YR 14/365

۳. راه راه پیچیده

راه راه راه خوبی برای افزودن شخصیت به خانه جدید و همچنین ایجاد حس فضا و عمق است.
انتخاب ضخامت ، پالت و جهت مناسب می تواند یک اتاق را متحول کند. برای خانه هایی با سقف کم ، راه راه های عمودی برای ایجاد توهم ارتفاع و برای فضاهای کوچکتر ، راه راه های افقی را امتحان کنید تا فضای اتاق بیشتر شود.
شما همچنین می توانید با رنگ آمیزی های مختلف آزمایش کنید. با تناوب بین رنگ مات و براق برای راه راه خود ، به یک ظاهر لوکس دست پیدا خواهید کرد.

کدوم رنگها؟
S0.10.50 / 87BG 27/077
R7.04.78 / 70BG 68/056

موتیف | ۴- با دایره ها شیک بروید

دایره ها یک روش عالی برای ایجاد احساس پویایی در اتاق هستند و یک جایگزین بازیگوش برای قرار دادن قاب روی دیوار هستند. برای ایجاد احساس آرامش ، بیانیه ای با رنگهای تند بیان کنید یا از یک پالت خاموش استفاده کنید. نقاشی روی دایره هایتان آسان است ، کافی است دور یک درپوش یا صفحه ای از اندازه دلخواه خود را مستقیماً روی دیوار بکشید و شروع به نقاشی کنید.
اگر احساس می کنید کمی بلند پروازانه تر هستید ، سعی نکنید الگوی خود را در دیوار مقیاس بندی کنید تا جلوه ای ایجاد کند که بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار دهد.

کدوم رنگها؟
U1.09.60 / 50BB 39/104
V7.11.16 / 30RB 07/107

موتیف | ۵. یک ظاهر طراحی رایگان با گلدان های تستر

اگر احساس شجاعت و جسارت می کنید ، اشکال نقاشی شده با دست یک روش عالی برای مهر زدن بر روی اموال جدید شماست. و اگر در حین جابجایی چند گلدان تستر به همراه خود خریده اید یا برای خانه جدید خود پالت انتخاب کرده اید ، رنگ باقی مانده یک روش عالی برای خلاقیت است. از روشن کردن قفسه ها تا ایجاد یک شاهکار دیواری با ویژگی ، همه چیز در مورد افزودن لمس شخصی شماست.

کدوم رنگها؟
R9.05.84 / 69BG 77/076

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: هزینه طراحی داخلی، گچ بری مدرن

 

موتیف یک تصویر است که اغلب برای ایجاد یک الگوی تکرار شونده استفاده می شود. عناصر یک نقوش می تواند اشکال انتزاعی ، خطوط منحنی یا مستقیم باشد که طرح ها را تشکیل می دهد ، یا ترکیبات ساده ای که ایده یا مضمونی را پیشنهاد می کنند. مضمون یا موتیف ساخته شده از ترکیبی از عناصر هنری ، در اشکال مختلف تکرار می شود و حس ریتم و حرکت را در فضا ایجاد می کند.

ساده ترین راه برای ورود نقوش به خانه نصب کاغذ دیواری است. این روش های درمانی دیواری نسبتاً مقرون به صرفه و با دوام هستند. و شما می توانید طیف گسترده ای از طرح های موجود در بازار را انتخاب کنید.

یک مرحله جلوتر بروید و با نصب الگوی نقوش برجسته تکراری روی سطح ساده آن ، به دیوار خود کمی عمق و بافت دهید. وقتی لمس های محرمانه کمی از نقش و نگار در جای دیگر تکرار می شوند ، آنها یک فضا را هماهنگ کرده و عناصر آن را بهم می کشند. اشلی ها نقوش برجسته و روکش نقره ای را روی دیواری کم رنگ و صاف چسباندند و فضایی مجلل را در این منطقه غذاخوری ایجاد کردند که با لوستر مطابقت داشت. چگونگی پژواک نقوش در پایه های میز ناهار خوری و برجسته های صندلی را از دست ندهید.

 

آیا شما عاشق طراحی داخلی هستید و علاقه زیادی به ایجاد تغییر در خانه دارید ، اما آیا سرنخی برای شروع کار ندارید؟

این ۱۴ مضمون طراحی داخلی نه تنها مد هستند ، بلکه به شما کمک می کنند سبک های داخلی را بیشتر دوست دارید و برای الهام گرفتن بیشتر باید از کجا حفاری کنید.

ما می توانیم کلماتی مانند بوهمی ، معاصر ، صنعتی ، اواسط قرن مدرن ، روستایی و Scandi را دور بزنیم تا زمانی که گاوها (یا طراحان داخلی!) به خانه بیایند ، اما اگر نمی توانید تصور کنید که همه آنها برای شروع کار مشکل است.

موتیف | ۱. آرت دکو

اگر عناصر پررنگ و پررنگ و چشمگیر The Great Gatsby از دهه ۱۹۲۰ را کانال کنید و به جای مد به طراحی داخلی فکر کنید ، Art Deco را درک خواهید کرد.

از ویژگی های این سبک طراحی داخلی می توان به اشکال هندسی و الگوهای گرافیکی ، کروم یا برنج صیقلی ، وسایل چوبی براق ، شیشه و آینه ها و نور پردازی چند لایه اشاره کرد. این شامل بیان جسورانه و هنری با لمس عجیب و غریب است. آرت دکو که از پاریس در سال ۱۹۲۵ سرچشمه می گیرد ، همزمان یکه تاز و زیبا است. برای کسب نکات بیشتر در مورد طراحی داخلی Art Deco ، در HouseBe Beautiful اوج بگیرید.

۲. زیبایی Bohemian

اگر خیالتان راحت تر است ، طراحی داخلی Boho دوست شماست. این سبک به طور ناخوشایند ، بی نظیر – با الهام از جهانی ، یادداشت های سفر و یافته های فروشگاه – فضای گرم را فراهم می کند.

این ترکیبی از بافت و مواد مختلف از طبیعی به متالیک است و رنگ های گرم قرمز و بنفش و لایه های زیادی را هنگام استفاده از بالش ، فرش و پتو در بر می گیرد. تزئینات منجوق ، منگوله و پرده های قلاب بافی همه از موارد اضافه شده غریب به سبک دکوراسیون داخلی Boho است.

 

۳. تأملات کلاسیک

کلاسیسیسم در اروپا در قرنهای ۱۷-۱۹ با هنر امپرسیونیست ، موسیقی ، ادبیات و معماری آن زمان الهام بخش این سبک خاص است.

امروزه دوستداران سنت که از تنظیمات نرم و براق لذت می برند به تقارن ، پیچیدگی ، سادگی و قابلیت اطمینان طراحی کلاسیک جلب می شوند. به قاب های طلاکاری شده ، پارچه های سنگین و کارهای چوبی تزئین شده فکر کنید.

موتیف | ۴. تشویق معاصر

مضامین مدرن و مدرن طراحی داخلی اغلب اشتباه گرفته می شوند. نکته اصلی این است که به یاد داشته باشید که “مدرن” به یک دوره خاص (اغلب اوایل و اواسط قرن ۲۰) اشاره دارد در حالی که معاصر به طرح های امروزی اشاره دارد. اینجا و اکنون

این سبک طراحی داخلی برای کسانی است که دوست دارند روند مد را دنبال کنند و با زمان تغییر کنند. در حال حاضر در دنیای هنر و طراحی معاصر ما عاشق سادگی سفید پوستان ، خاکستری ها و بورها با هیجان رنگ های گاه به گاه هستیم.

 

۵. هالیوود گلم

این سبک داخلی خانه برای کسانی است که عاشق اظهارنظر هستند. گلم هالیوود با مبلمان مجلل و برجسته ترین لهجه ها مانند مخملی ، فلزی و پالت های رنگی غنی که شامل قرمز ، بنفش و بلوز است ، مظهر تجملات است.

یک فرش قرمز را در هر اتاق ، کوسن و آباژور دوخته شده و چراغ های اطراف آینه دستشویی خود استفاده کنید تا از این موضوع طراحی داخلی نهایت استفاده را ببرید…

 

۶. لبه صنعتی

در حالی که اغلب به نظر مدرن و بد بو می رسد ، طراحی صنعتی در واقع کاملاً روستایی و معقول است. از مزایای استفاده از فولاد ، چوب و آجر در معرض دید برای ایجاد فضای زندگی پرتحرک و پر از شخصیت استفاده می شود.

این طراحی با بهترین کیفیت در پایان قرن بیستم را حفظ می کند و تمام زیبایی خشن و جذابیت جیوه ای آن را به نمایش می گذارد. مضامین طراحی داخلی صنعتی ، حال و هوای تک جنسیتی را ارائه می دهد که متناسب با فضاهای بزرگتر ، چه در خانه و چه در محل کار است.

 

۷. Mid Century Modern

در حالی که اواسط قرن مدرن یک سبک طراحی داخلی عملی تر در نظر گرفته می شود ، چیزهای بیشتر از عملکرد خالص آن است. ممکن است سرگرم کننده نباشد ، اما هنوز شخصیت با عناصر نوستالژیکی که از دهه ۱۹۵۰ و ۶۰ درخشیده اند ، چکه می کند.

همه چیز کوچک و ساده است ، اما با برخی از سبک های یکپارچه سازی با سیستم عامل پرتاب در داخل.

 

موتیف | ۸. موسیقی مینیمالیستی

پدهای لیسانس اغلب از طراحی مینیمالیستی استقبال می کنند. شاید به این دلیل است که تمیز نگه داشتن آن آسان است ، اما در واقع یک سبک طراحی داخلی با افتخار یک خانه است مانند هر سبک دیگر که توسط وسایل ساده ، پالت های رنگ خنثی و خطوط تمیز تعریف شده است.

با این حال ، این بدان معنا نیست که فاقد سبک است. کاملاً برعکس وقتی هنر با دقت انتخاب می شود ، ذهنیت “کمتر بیشتر است” به خلاقیت احترام می گذارد ، اما از افراط و تفریط پر زرق و برق و نابسامانی های غیرقابل کنترل اجتناب می کند.

 

۹. فرار دریایی

با الهام از رنگ آبی عمیق ، مضامین دریایی در طراحی داخلی اغلب در خانه های ساحلی و آپارتمان های ساحلی و همچنین رستوران ها و کافه ها دیده می شود تا حس ماجراجویی و آرامش را ایجاد کنند.

با طراحی مبلمان روستایی ، نقوش قایقرانی ، پالت های رنگی آبی و زیور آلات قایقرانی ، تم طراحی داخلی دریایی منطقه لرزاندن همه است.

 

موتیف | ۱۰. طرز فکر شرقی

فضای داخلی به سبک آسیایی اغلب تلفیقی از سبک نیست ، با بیان ژاپنی و چینی پیشگام موضوعات محبوب طراحی داخلی است.

طرح ژاپنی مینیمالیستی است (فکر می کنید ذن است) و رنگ های دنیای طبیعی به پالت رنگ اطلاع می دهند در حالی که طرح چینی با استفاده از رنگ های غنی تر ، مجلل مانند طلاها ، قرمزها ، یشم ها و بنفش ها از زیبایی بیشتری برخوردار است.

 

۱۱. یکپارچه سازی با سیستم عامل

هنر روانگردان امروز علی رغم اینکه از دوران روان روان روان دهه شصت الهام گرفته است ، به داروهایی بسیار کمتر نیاز دارد.

طراحی یکپارچهسازی با سیستمعامل سرگرم کننده خوب و تمیز است. استفاده از رنگهای روشن در هنر ، وسایل و وسایل تزئینی باعث بالا رفتن روحیه و تحریک شادی می شود. و به عنوان یک سبک طراحی داخلی کمی سکسی است. آره عزیزم آره

۱۲. پیچ وخم روستایی

وقت آن است که بدون اینکه حتی از خانه خارج شوید ، بیرون بروید!
طراحی روستایی به معنای بیرون آوردن فضای باز است ، اما بدون اشکالات گزنده و خطرات آب و هوای نامساعد. به چوب های خام ، بازیافت شده ، تیرهای در معرض و سنگ های ناتمام که امروزه در بین کافه ها و رستوران های هیپستر محبوب هستند ، فکر کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید این سبک طراحی داخلی را در خانه از نو بسازید.

موتیف | ۱۳. طعم اسکاندیناوی

با الهام از سادگی زندگی اسکاندیناوی ، طراحی اسکاندیناوی به خودی خود به یک شکل هنری تبدیل شده است. برای ساختن چیزی شیک و لبه برش کارکردی و ساده لازم است.

به همین منظور ، پالت های رنگ سفید و بلوند از نوع Scandi با پاشیدن عناصر از طبیعت مانند خز ، چرم و الیاف طبیعی است.

حال می خواهیم به موضوعات مختلف درباره موتیف و نقاشی بپردازیم.

آموزش نقاشی موتیف

برای یادگیری نقاشی موتیف، فیلم ها و مقاله های زیادی ساخته و نوشته شده است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

نقاشی موتیف ساده

این مدل از موتیف شامل طرح های ساده مانند دایره ها و لوزی های منظم، و یا هر طرح ساده دیگری می باشند.

اجرای موتیف روی سقف

موتیفی است که بر روی سقف خانه انجام می شود و برای مکان های خاص کاربرد دارد.

نحوه اجرای موتیف و طراحی موتیف

۱. مواد مورد نیاز: استنسیل (DIY یا Etsy ، آمازون و غیره) ، برس ، نوار ، مداد ، رنگ ، رنگهای برجسته رنگ و کاغذ.
۲. روی شابلون نقاشی کنید.
۳. رنگ را روی شابلون بزنید.
۴- الگو را در جای خود نگه دارید.
۵. نقاط علامت گذاری را بررسی کنید.
۶. استنسیل را حرکت دهید.
۷. مراحل را تکرار کنید.
۸. ادامه پچ کردن بر روی لبه های دیوار.

 

موتیف گچبری چیست؟

این نوع از موتیف به وسیله گچ و به صورت برجسته انجام می شود.

 

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: طراحی تزئینات معماری، انواع سبک های معماری

 

پروژه های مرتبط با اجرای پتینه کاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با موتیف

موتیف چیست ؟

یکی از انواع پتینه کاریه که در سقف کاربرد بسیار زیادی داره که در اجرای اون میشه از ورق طلا هم کمک گرفت و یک طرح خاص خلق کرد

نقاشی موتیف به چند صورت انجام میشه ؟

به دو روش انجام میشه که در روش اول از شابلون استفاده می کنن و در روش دوم به صورت دستی بر روی کار انجام میشه

قبل از انجام موتیف باید به چه نکته ای توجه کنیم ؟

نکته مهم قبل از انجام موتیف سقف یا دیوار ، زیر کار هستش که باید به اون توجه مهمی داشته باشیم

هزینه موتیف در ساختمان و دکوراسیون داخلی چطور محاسبه میشه ؟

بستگی به سبک طراحی و ابعاد فضای مورد نظر داره که پیمان کار با توجه به این موارد به شما قیمت میده

آیا شرکت شما دراین زمینه فعالیت داره ؟

بله ، شما میتونید بعد از دریافت مشاوره به طور مستقیم با پیمانکاران ما در که در این زمینه فعالیت میکنن در تماس باشید و در صورت تمایل با اونها همکاری کنید

 

گالری تصاویر موتیف

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]