شیوه ها نوین در دکوراسیون اداری
18
آبان

شیوه ها نوین در دکوراسیون اداری

شیوه ها نوین در دکوراسیون اداری

چند ترند برتر طراحی اداری در سال!

در سال‌های گذشته، زمانی که در مورد گرایش‌های طراحی دفتر کار می‌نوشتیم، روی روندهایی که رفاه و بهره‌وری کارکنان را افزایش می‌دهند، دقت کرده‌ایم. با الهام از دنیای جدید جنبش کاری، ما بر این واقعیت تأکید کردیم که شرکت‌ها نمی‌توانند اگر بخواهند فرهنگ شادی را پرورش دهند، هیچ کدام از اینها را به شانس واگذار کنند. و این توسط علم پشتیبانی شده است.

اکنون در سال ۲۰۲۱، در راستای روندهای محل کار دوران همه گیری، رفاه و بهره وری کارکنان همچنان مهم است. اما روند طراحی دفتر پیش بینی شده ما برای امسال بسیار تغییر کرده است. در عصر کووید-۱۹، ایمن نگه داشتن کارمندان از خطرات سلامتی، اولویت اصلی در طراحی دفتر است.

«آنچه پس از کووید-۱۹ همه شرکت‌ها مطمئن خواهند بود، تمرکز مجدد بر ایجاد فضاهایی است که ایمن، سالم و دارای اصول و شیوه‌های سلامتی باشند.» – شرکت طراحی HOK، مارس ۲۰۲۰

 

شیوه ها نوین در دکوراسیون اداری

تغییر چیدمان دفتر به شیوه های نوین

همه‌گیری روشی را که کارمندان و شرکت‌ها به چیدمان اداری خود نزدیک می‌شوند تغییر داده است. در حالی که بسیاری از دفاتر اقدامات موقتی را برای اطمینان از سلامت و ایمنی در نظر گرفته بودند، تغییرات طولانی مدت قابل توجهی نیز وجود دارد که حتی زمانی که ترس از شیوع بیماری همه گیر محو شود، ادامه خواهد داشت. سال گذشته افراد بیشتری را از اهمیت اقدامات ایمنی و بهداشتی برای محافظت از رفاه ما آگاه کرده است. یک سال استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، دیدگاه ما را نسبت به ایمنی و بهداشت اداری تغییر داد.

برخی از روش هایی که دفاتر در چیدمان اداری خود تطبیق می دهند عبارتند از:

  • غلاف های میز های اداری: در حالی که سپرهای پلاستیکی یک محیط بهداشتی را فراهم می کنند، می توانند برای همکاری و کار تیمی مضر باشند. غلاف های روی میز که به سه تا چهار کارمند اجازه می دهد تا در عین فاصله گذاری با یکدیگر همکاری کنند، جایگزینی است که بسیاری از شرکت ها برای تشویق ایمنی و کار تیمی از آن استفاده می کنند.
  • فاصله گذاری میز اداری: رهبران ممکن است در مورد اهمیت فاصله گذاری اجتماعی با کارمندان صحبت کنند، اما چیدمان اداری که فاصله گذاری را تشویق می کند مؤثرتر است. بسیاری از دفاتر میز و فضاهای کاری متناوب هستند و آن ها را رو به روی یکدیگر قرار می دهند تا کارمندان بتوانند فاصله خود را راحت تر حفظ کنند.

دفاتر در فضای باز تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت‌های خارج از منزل با تهویه زیاد خطر ابتلا به کووید-۱۹ را نسبت به داخل خانه کمتر می‌کند. در حالی که برای همه شرکت ها در همه شرایط آب و هوایی امکان پذیر نیست، بسیاری از دفاتر در حال راه اندازی دفاتر در فضای باز برای کمک به بهبود ایمنی هستند.

مناطق کنفرانس کوچکتر اتاق های کنفرانس کوچکتر، گروه های کوچک را تشویق می کنند تا از آن ها استفاده کنند. به جای اینکه دو یا سه نفر در یک اتاقک کوچک چت کنند، که ممکن است خطرآفرین باشد، آن ها می توانند بدون گرفتن یک اتاق کنفرانس بزرگ، فاصله ای سالم را حفظ کنند. چیدمان های اداری می تواند به تشویق رفتارهای سالم کمک کند و باعث شود کارمندان در بازگشت از کار از راه دور احساس راحتی بیشتری کنند. آن ها همچنین می توانند به تشویق یک محیط مشارکتی کمک کنند و در عین حال اقدامات ایمنی را برای کارمندان خود حفظ کنند.

 

برترین روند طراحی دفتر در سال چیست؟

ما می‌خواستیم بهتر بفهمیم که چیدمان محل کار – و فناوری‌های درون آن – به دلیل همه‌گیری چگونه تغییر می‌کند. در حالی که موضوع اصلی گرایش های طراحی اداری امروزی ایمنی است، بسیاری نیز در تلاش هستند تا به طور همزمان رفاه و شادی کارکنان را افزایش دهند. بنابراین ما به کی سارجنت، مدیر ارشد – مدیر HOK محل کار و متخصص برجسته استراتژی محل کار، و تیم او برای مشاوره و الهام نگاه کردیم.

در اینجا برترین گرایش‌های طراحی اداری است که انتظار داریم در ماه‌های آینده ظاهر شوند.

 

انعطاف بین دورکاری و کار در دفتر

کار از راه دور بدون شک در طول بحران بهداشتی COVID-19 برای تداوم کسب و کار ضروری شد. اکنون که بسیاری از کسب‌وکارها دوباره باز شده‌اند، به نظر می‌رسد که داشتن انعطاف‌پذیری برای کار از خانه (یا از هر نقطه‌ای) یک اولویت است. در واقع، کار از راه دور می تواند بهره وری و استخدام را افزایش دهد و در عین حال هزینه های شرکت را کاهش دهد. اما از آنجایی که برخی از سازمآن ها متوجه می‌شوند که باید خود را بهتر با کار از راه دور تطبیق دهند، Sargent و تیم HOK تأکید می‌کنند که «فقط به این دلیل که می‌توانید، به این معنا نیست که باید انجام دهید». فقط به این دلیل که سازمان شما ممکن است قابلیت‌های کار از راه دور تمام وقت را در دسترس شما داشته باشد، به این معنی نیست که آماده خداحافظی کامل با زندگی اداری هستید. شما باید ارزیابی کنید که آیا در مورد عواملی مانند فرهنگ شرکت، جمعیت شناسی، سبک کار کارکنان و موارد دیگر منطقی است یا خیر. مهم خواهد بود که به کارمندان اجازه دهیم تعادل مناسب را پیدا کنند: برخی ممکن است ترجیح دهند فقط چند روز در هفته به دفتر کار بیایند. به نظر می رسد راه حل برنده داشتن آن انعطاف پذیری برای پرش از رفت و آمد و همچنین فرصت کار رو در رو با همکاران است. این به تعادل بین کار و زندگی و شادی کلی کارکنان کمک می کند. صرف نظر از چگونگی تعیین این تعادل، تریسی براور، جامعه شناس محیط کار اخیراً در فوربس نوشته است که “دفتر اینجاست که بماند”: کار در یک اداره انسانیت و نوآوری، هدف، انرژی، رفاه، استعداد، فرهنگ و فراتر از آن را تقویت می کند.

 

رویه های بهداشتی دقیق تعبیه شده در طراحی نوین دفتر

سازمآن ها باید رعایت بهداشت مناسب را در دوران COVID-19 برای کارکنان آسان‌تر کنند. به گفته HOK، این ممکن است به معنای اضافه کردن سینک در آشپزخانه ها و اتاق های استراحت یا قرار دادن چند دستگاه ضد عفونی کننده دست در مکان های کلیدی در اطراف دفتر باشد. همچنین انجام تنظیمات دیگر برای کمک به بهداشت اداری، مانند اختصاص کمدها، کشوهای پرونده یا کابینت به افراد، کلیدی خواهد بود. سطل‌های زباله باید در مکآن های مشترک (در مقابل میزهای فردی) قرار داده شوند تا سرویس بهداشتی یکپارچه شود.

 

صندلی هایی با محافظ و مرزهای مشخص شده در دفتر مدرن

نیاز به همکاری موثر در درون تیم ها و در بین بخش ها الهام بخش اشکال جدیدی از فضاهای ملاقات در دفاتر است. این منجر به روند پیش از COVID-19 به نام «میز گرم» شد که فضای کاری شخصی سنتی را از بین می برد و در عوض باعث می شود کارمندان هر روز محل نشستن را بر اساس اولویت اول انتخاب کنند. میز گرم با گنجاندن مناطق مختلف کار مشترک مانند فضاهای فکری، طراحی های قدیمی اداری را مختل می کند. خبر خوب: توانایی کارمندان برای نشستن هر کجا که می‌خواهند (و در نتیجه همکاری بهتر) به جایی نمی‌رسد. در حالی که به نظر می رسد صندلی اختصاص داده شده و نگهداری در فضای شخصی یک گزینه بهداشتی باشد، HOK نشان می دهد که دفاتر با صندلی های اختصاص داده شده معمولا دارای میزهایی هستند که “کثیف تر از بسیاری از توالت ها ثابت شده است.” این به این دلیل است که اغلب به تمیزکننده ها گفته می شود که به اشیاء روی میز افراد دست نزنند. در دفاتر با صندلی‌های تعیین‌نشده، میزها را می‌توان هر شب تمیز کرد و بنابراین بهداشتی‌تر است. طراحی مدرن دفتر همچنین باید شامل مرزها یا موانع بیشتری مانند پرده، دیوار یا سپر باشد تا کارمندان بتوانند صندلی هایی را انتخاب کنند که به آن ها اجازه می دهد از دیگران فاصله بگیرند. همچنین باید صندلی ها طوری قرار داده شوند که همکاران نیازی به مواجهه مستقیم با یکدیگر نداشته باشند. در مورد میزهای مشترک یا اتاق‌های کنفرانس: تیم HOK می‌گوید که ممکن است صندلی‌ها برای ایجاد فضای بیشتر برداشته شوند، یا مبلمان را می‌توان به طور کلی جدا کرد تا «فضای بیشتری به افراد داده شود و نقاط تماس از بین بروند».

 

طراحی دفتر بدون نیاز به لمس چیزی با الهام از فناوری

طراحی محل کار و فناوری دست به دست هم می دهند. طراحی دفتر نیاز به تطبیق زیرساخت های یک شرکت دارد. فکر کنید: فناوری چراغ و سیستم های بی سیم برای ارائه یا کنفرانس ویدیویی در محیط های کاری مشترک. یک روند بزرگ طراحی دفتر در سال ۲۰۲۱، اجرای فناوری هندزفری برای محدود کردن تماس با سطوح و در نتیجه انتشار ویروس در محل کار خواهد بود. فن‌آوری هندزفری شامل راه‌حل‌های ورود بدون لمس برای بازدیدکنندگان است که به سادگی یک کد QR را در کیوسک‌های میز جلو یا نقاط کنترل دسترسی مانند درگاه‌ها، چرخ‌گردآن ها یا آسانسورهای ساختمان اسکن می‌کنند.

 

تبلت اسکن کد QR تلفن همراه بدون لمس Check In Proxyclick

همچنین شاهد فعال‌سازی صوتی یا ابزارهای ارتباطی VOIP، هوش مصنوعی و سایر کنترل‌های هندزفری در سراسر دفتر خواهیم بود. هوش مصنوعی و فناوری محیط راه‌حل‌هایی را برای سالم‌تر کردن فضاهای کاری و بهره‌وری افراد ارائه می‌دهند.» – کی سارجنت، مدیر ارشد – مدیر محل کار، HOK

 

 مواد هوشمند و طراحی دفتر متمرکز بر طبیعت برای افزایش کیفیت و گردش هوا

براد لیبمن از HOK می نویسد: «ما باید مواد [هوشمند] را که نگهداری آسان، مقاومت در برابر آلودگی با میکروب ها و ویروس ها و ارتقای کیفیت هوای داخلی خوب هستند، اولویت بندی کنیم. از مواد ضد میکروبی مانند مس نیز می توان استفاده کرد. به‌علاوه، لیبمن می‌گوید، دفاتر باید با هوای بیرون تهویه بهتری داشته باشند «آلاینده‌های موجود در هوا رقیق‌شده و فرصت‌های انتقال کمتر». سیستم های HVAC نیز باید برای بهبود گردش هوا و فیلتراسیون به روز شوند. دفاتر نیز سبز می شوند زیرا طراحان محیط کار با الهام از طبیعت عناصری از فضای باز را به داخل می آورند. هدف طراحی بیوفیلیک ارتباط بصری بین انسان و طبیعت است. از آنجایی که کارمندان بیشتر زمان کار خود را در داخل خانه می گذرانند (به ویژه در طول همه گیری جهانی)، این ارتباطات اغلب از بین می روند. گیاهان اداری مانند Living Walls نیز به بهبود کیفیت هوا کمک می کند و منجر به کیفیت زندگی سالم تری برای کارکنان می شود.

 

آینده طراحی دفتر امن تر (و تاثیر گرفته از فناوری) است!

حتی در میان نیروی کار به طور فزاینده ای از راه دور، شرکت ها از پیشرفت ها و فناوری های جدید طراحی دفتر استقبال می کنند تا ایمنی محل کار، بهره وری و رفاه کلی را افزایش دهند. و همانطور که ما به مبارزه با یک بیماری همه گیر جهانی و پیامدهای آن ادامه می دهیم، می توانیم به آینده ای روشن تر مملو از نوآوری های مخرب طراحی دفتری نگاه کنیم که به کارکنان کمک می کند تا الزامات سلامت و تعادل بین کار و زندگی را بهتر برآورده کنند. یا، همانطور که HOK می گوید، “فضایی طراحی می کنیم که ما را به هم نزدیک می کند و در عین حال ما را از هم دور می کند.”

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]