دکوراسیون در دفتر کار
۰۸
مهر

دکوراسیون در دفتر کار

دکوراسیون در دفتر کار

حتما شما هم این جمله را بسیار شنیده اید که می گویند محل کار شما حکم خانه دوم شما را می کند.

این جمله بسیار درست می باشد زیرا شما بیشتر زمان خود را بعد از خانه و محل زندگیتان را در محل کارتان سپری می کنید، و این که شما باید همان طور که در خانه احساس آرامش دارید باید در محل کار خود نیز همین حس را داشته باشید.

همان طور که این محیط باید برای شما راحت باشد باید برای شما نیز زیبا و با شکوه به نظر برسد، تا بتوانید شما بازدهی مناسب و خوبی را نسبت به کار کردن داشته باشید.

 

نوشت های زیر را نیز مطالعه کنید:

 

دکوراسیون در دفتر کار

نکات مهم برای ایجاد دفتر کاری آرام

 • فضای داخلی را طوری طراحی کنید که بتوانید حس خوبی به کار خود داشته باشید.
 • دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین اصل های کار در دفتر کار می باشد.
 • فضای کاری خود را چیدمان کنید که بتوانید وسایل خود را به راحتی در اختیار و در دسترس داشته باشید.
 • نورپردازی که در محل کار شما می باشد یکی از اصول مهم دفتر کار به حساب می آید.
 • همیشه برای محل کار خود از رنگ های مناسب استفاده کنید که از دیدن آن حس خوبی به شما بدهد.
 • در نمای داخلی محل کار خود از گل و گیاهان طبیعی استفاده کنید.

 

نحوه طراحی محیط

یکی از مهم ترین و موثر ترین کار ها در طراحی نحوه طراحی محیط شما می باشد.

در مورد ما دچار چند حالت می شویم و به دو دسته تقسیم می شویم:

درحالت اول شما همان اول کار بر روی طراحی و نقشه ساختمانی کار می کنید که بینای آن کاربردی اداری دارد، و می توان گفت که در طمان طراحی پلان های نقشه کشی شما نظارت کامل را بر ساختمان دارید.

در این زمان اگر ما ایده ای به نظرمان می رسد را باید به طراحی ساختمان گفته تا بتواند محل کار ایده آل ما را فراهم کند، و طراحی که توانسته طرح ما را از قبل فراهم کند نیز با درخواست های ما می تواند توقعات ما را در قالب نقشه ای جدید در طراحی نیز پیاده سازی کند.

در حالت دوم ما قبل از ورود به ساختمان، این ساختمان ها ساخته شده اند و بعد از ساخت ما در آن جا شروع به کار می کنیم.

در این ساختمان ها تنها کاری که می توانیم انجام دهیم چون اتاق کار از قبل ساخته شده است این است که بتوانیم محیط کاری را برای خودمان دلپذیر تر کنیم ولی نمی توان در کل دفتر تغییری ایجاد کنیم.

 

نکات مهم درباره دسته اول
 • در زمانی که با طراح گفت و گو می کنید بهتر است تعداد افرادی که قرار است در محیط کار با شما کار کنند را بگویید تا بتواند برای هر شخصی متراژ محیط کار مناسبی را فراهم کند.
 • زمانی که طراح شما در حال طراحی دفتر کار شما می باشد بهتر است از او بخواهید که محیط کار شما از نور طبیعی بهرمند شود، زیرا نور های مصنوعی باعث می شود که شما به سرعت خسته شوید و بازه فعالیت شما در کار کردن نیز کم شود.
 • در طراحی داخلی ساختمان کاری خود دقت و خلاقیت را به خرج دهید.

 

دکوراسیون داخلی دفترکار شما

دکوراسیون داخلی دفتر کار می تواند یکی از مهم ترین عوامل محیط کار شما باشد.

مهم ترین نکته ای که باید در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود رعایت کنید ایجاد فضای مفید و حفظ آرامش برای انجام دادن کار می باشد.

بهترین گزینه این می باشد که از رنگ های زننده و طرح های عجیب و غریب برای محیط کار خود خوداری کنید، تا بتوانید محیط کار حرفه ای و آرامش بخشی داشته باشید.

در محیط کار شما باید از خلاقیت در کار خود استفاده کنید تا ارباب رجوع هایی که به دفتر کار شما وارد می شوند باعث حیرت و تبحر داشتن شما در کار شما شوند.

 

چیدمان محیط کار

تاثیر چیدمان وسایل در دفتر کار می تواند برای دفتر کار شما بسیار موثر باشد، همچنین شما باید به رنگ و مدل مبلمان های خود در دفتر کار دقت لازم را داشته باشید.

 • میزان فاصله مناسب بین مبلمان ها و طریقه چیدمان مبلمان ها برای دفتر کار شما بسیار مهم و اساسی می باشد.
 • بهتر است در فضا هایی که شما جای کمتری دارید از مبلمان هایی با طرح های چوب و استیل به رنگ های تیره استفاده کنید این کار باعث می شود تا فضای کاری شما بزرگ تر به نظر برسد.
 • در ادارات قدیمی همان طور که دیده اید میز رئیس با بقیه کارکنان متفاوت بوده است ولی در امروزه و در طرح های مدرن بهتر است از میز های یکسان و یک شکل استفاده شود که می تواند بسیار زیبا باشد و می توانید فقط در رنگ آن نسبت به بقیه میز ها تغییر ایجاد کنید.
 • حتما به شکل قفسه ها برای نگه داری اسناد و مدارک دقت کنید بهتری گزینه این می باشد که ظاهر قفسه ها با ظاهر مبلمان ها یکسان باشد و بتوان به قفسه های دسترسی راحت تری نسبت به بقیه داشت.
 • برای این که بتوانید برای ارباب رجوع احترام خاصی قائل شوید این گونه است که برای او صندلی جداگانه ای در نظر گرفته شود تا به او حس احترام را منتقل کنید.

 

نورپردازی اتاق کار

یکی از عوامل تاثیر گذار در طراحی دفتر کار شما می توان گفت نورپردازی می باشد. بهترین کار این می باشد که نور طبیعی را نسبت به نور مصنوعی در فضای کاری رعایت کنید.

اگر بخواهید در دفتر کار خود فقط از نور مصنوعی استفاده کنید باعث می شود شما بعد از مدتی سردرد و خستگی چشم را به همراه داشته باشید، پس به نور محیط کار خود اهمیت دهید.

 

استفاده از طبیعت در محیط کار

ما در این دوره به دلیل کار و مشغله نمی توانیم از محیط های طبیعی در طبیعت استفاده لازم را ببریم پس بهترین کار این می باشد تا قسمتی از طبیعت را به خانه های خود راه دهیم.

اگر در دفتر کار خود احساس کسل بودن و ناراحتی و خستگی را حس می کنید بهتر است از گل و گیاهان مختلف در محیط کار خود بهره ببریم تا از آن ها حس نشاط و شادابی و طراوت را دریافت کنیم.

همیچنین با شیوه های جدیدی چون بام سبز و روف گاردن این طبیعت را به محیط کار خود منتقل می کنیم.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]