بازسازی و نوسازی
۲۳
بهمن

بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی خانه: گام به گام

شما با چه نظمی خانه ای را بازسازی و نوسازی می کنید؟ پس از یافتن و خرید یک پروژه مناسب برای بازسازی خانه ، باید اطمینان حاصل کنید که توالی مناسب کارهای بازسازی خانه را دنبال می کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. برای انجام بهترین انتخاب از چک لیست ما استفاده کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی زمین، بازسازی حمام

 

۱. ویژگی های دوره تحقیق و حفاظت از آن ها

در طول سال ها ، بسیاری از خانه های دوره ای از چیزهایی که آنها را جذاب می کند محروم شده اند. تیرها پوشانده شده اند ، پنجره های اصلی زیبا با uPVC جایگزین شده و شومینه های اصلی برای گزینه های الکتریکی تعویض شده اند. دیدن خانه هایی که همه شخصیت خود را از دست داده اند غم انگیز است ، اما قبل از شروع به کار “بازیابی” ویژگی های دوره ، به یاد داشته باشید نصب و راه اندازی آنچه در ابتدا وجود نداشته است می تواند برای میراث خانه نیز مضر باشد – همین کار را انجام دهید برخی تحقیقات

خانه خود را بشناسید ، قدمت ساخته شده و نوع افرادی که در آنجا زندگی می کردند – در تراس های متوسط ​​کارگران از یک خانه شهری گرجستان برخوردار نبودند ، بنابراین در کف سازی های تزئینی تزئین شده از گچ کفش نکنید شومینه های پیچیده بهترین روش تعمیر ویژگی های موجود ، خشک و ایمن ساختن خانه و رفع هرگونه اشتباه نیتی است که می تواند وضعیت ساختمان را تحت تأثیر قرار دهد (مانند دیوارهای سنگی قابل تنفسی که با پوشش های ضد آب غیر قابل نفوذ پوشانده شده و باعث ایجاد رطوبت می شود).

 

بازسازی و نوسازی: ویژگی های دوره تحقیق و حفاظت از آن ها
ویژگی های دوره تحقیق و حفاظت از آن ها

۲. هزینه های بازسازی و نوسازی خانه خود را کار کنید

قبل از تحویل گرفتن ملک ، باید کاملاً در مورد هزینه های بازسازی خانه تحقیق کنید تا مطمئن شوید که پروژه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ، اما هنگامی که تصاحب کردید ، به اطراف نگاهی بیندازید و میزان کارها را به درستی ارزیابی کنید ، بنابراین می توانید از نظر مالی دقیق برنامه در محل.

برخی از وام دهندگان وام مسکن به شما کمک می کنند پروژه بازسازی خود را تأمین کنید و پول را در پرداخت های مرحله ای ارائه دهید. اگر در این مسیر قرار دارید ، بدانید که این مراحل چیست و تا چه اتمام هر مرحله از بازسازی انجام دهید ، کار خود را ادامه دهید.

در موارد دیگر ، شما باید واقع بین باشید در مورد اینکه چه کاری می توانید هزینه انجام و چه زمانی را انجام دهید. اگر این ملک در وضعیت قابل سکونت نیست ، اولین اولویت شما باید این باشد که آن را ایمن و خشک ، با آب گرم و گرم کنید ، تا بتوانید به آنجا نقل مکان کنید – به خصوص اگر در حالی که کار ادامه دارد پول برای زندگی در جای دیگر هزینه می کنید. تا زمانی که کارهای مهم از بین نرود ، از جا به جایی خودداری کنید ، اما تا زمانی که اتاقهایی را برای پخت و پز ، شستشو و خواب در آنجا تمام کرده اید ، می توانید در میان تغییرات آرایشی زندگی کنید.

توسعه دهنده املاک و مجری تلویزیون Sarah Beeny می گوید تصمیم گیری دقیق در مورد میزان هزینه شما بسیار مهم است. او می گوید: “قانون شماره یک بودجه در نظر بگیرید و به آن پایبند باشید.” هزینه های هر اتاق را بسنجید ، در کارهای مختلف از جمله کار ساختاری ، مانند زیرسازی ، تا پایان کار ، فاکتور بگیرید ، سپس همه را جمع کنید تا ببینید آیا از پس هزینه های آن برمی آیید.

اگر پیمانکاری در پروژه شما به شما کمک می کند ، باید مبلغ مشخصی به شما بدهد که به شما در بودجه کمک می کند. با این حال توصیه می شود ۱۰ تا ۲۰ درصد شرایط احتمالی داشته باشید تا بتوانید هزینه های غیرمنتظره ای را که می تواند هنگام بازسازی خانه های قدیمی به وجود بیاید ، انجام دهید. همچنین پس از اتمام کار ساختاری لازم است بودجه جداگانه ای برای تزئین و مبلمان منزل ایجاد کنید.

 

 

بازسازی و نوسازی: هزینه های بازسازی و نوسازی خانه خود را کار کنید
هزینه های بازسازی و نوسازی خانه خود را کار کنید

 

۳. قبل از شروع ، محدودیت های مربوط به بازسازی و نوسازی را بررسی کنید

اگر خانه شما در لیست است باید در محل فروش برای شما آشکار می شد ، اما اگر مطمئن نیستید ، باید بررسی کنید ، زیرا انجام کار غیرمجاز در یک خانه ذکر شده جرم کیفری است. بسیاری از ساختمانهای ساخته شده در حدود سال ۱۸۴۰ یا قبل از آن احتمالاً لیست می شوند – و بیش از نیم میلیون در انگلیس هستند. شما می توانید بررسی کنید که آیا خانه شما در ساختمانهای بریتانیایی ذکر شده است یا نه ، در صورت وجود آن ، برای تغییرات باید به رضایت نامه ساختمان اشاره کنید. حتی رنگ آمیزی یک خانه ذکر شده با رنگ پلاستیک یا استفاده از گچ کاری غیر مجاز است ، بنابراین همیشه قبل از شروع کار بررسی کنید.

خانه ای که در یک منطقه حفاظت شده واقع شده است دارای یک وضعیت محافظتی دیگر است که می تواند بر کار آن تأثیر بگذارد. محدودیت ها در مناطق حفاظت شده عموماً فقط نمای خارجی ملک را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا هدف این است که “شخصیت یا شکل ظاهری” یک منطقه را حفظ یا ارتقا دهد ، اما حقوق توسعه مجاز شما (کارهایی که معمولاً می توانید بدون اجازه برنامه ریزی انجام دهید) تحت تأثیر قرار خواهد گرفت به این معنی که شما ممکن است برای کارهایی که در جای دیگری مجاز هستند ، به رضایت برنامه ریزی نیاز داشته باشید

 

۴. درخواست “رضایت برنامه ریزی” کنید

پس از برنامه ریزی خود ، باید مشخص کنید که کدام یک از جنبه های نوسازی پیشنهادی شما به رضایت قانونی احتیاج دارد.

Hugo Tugman معمار توصیه می کند: “اطمینان حاصل کنید که رضایت های مختلفی را که باید برای آن بپردازید درک کرده اید.” ‘آیا شما اجازه استفاده از ساختمان به عنوان مسکن را دارید یا برای تغییر کاربری مادی نیاز به رضایت دارید؟ آیا این یک ساختمان ذکر شده است ، آیا در یک منطقه حفاظت شده است ، آیا شما حتی به مجوز برنامه ریزی نیاز دارید؟ حتی اگر این کار را نکنید ، مطمئناً باید مقررات ساختمان را رعایت کنید و ممکن است به یک توافق نامه مهمانی با همسایگان نیاز داشته باشید. یک معمار می تواند شما را در این میدان مین راهنمایی کند. ‘

اگر می خواهید بلافاصله کار خود را شروع کنید ، با مقامات محلی خود مشورت کنید و پروژه هایی را انتخاب کنید که از نظر توسعه مجاز (PD) طبقه بندی شده اند ، مانند تبدیل یک گاراژ یا فضای سقف موجود. اگر برای همه یا بخشی از کارهای پیشنهادی خود به رضایت قانونی احتیاج دارید ، میزان تعیین شده برای برنامه را در نظر بگیرید. تصمیمات برنامه ریزی قرار است هشت هفته و یک برنامه کامل مقررات ساختمان پنج تا شش هفته طول بکشد.

 

۵. یک بررسی برای وجود خفاش ها انجام دهید

خفاش ها گوشه و کنارهای تاریک و آرام در خانه های قدیمی را دوست دارند – حتی اگر آن خانه ها برای مدتی خالی از سکنه مانده باشند ، حتی بیشتر.  بنابراین بررسی کنید که در گوشه و کنار خانه خفاشی نباشد و بفهمید که آیا لازم است اقدامات ویژه ای با پروژه خود انجام دهید یا خیر.

نظرسنجی خفاش ها می تواند گران باشد ، اما جریمه هایی که به دلیل عدم رعایت احتیاط و خفاش های مزاحم اعمال می شود ، بیشتر است ، بنابراین تحقیقات خود را به خوبی انجام دهید زیرا انجام یک نظر سنجی خیلی دیرهنگام می تواند کارهایی را طولانی کند.

 

بازسازی و نوسازی: یک بررسی برای وجود خفاش ها انجام دهید
یک بررسی برای وجود خفاش ها انجام دهید

 

۶. طرحی برای بازسازی و نوسازی خانه خود ایجاد کنید

ارزش این را دارد که وقت خود را برای تکمیل طراحی و اطمینان از برآورده ساختن ملک به پایان رسیده طراحی کنید. به نحوه کارکرد تغییرات با ساختمان اصلی فکر کنید – آیا می خواهید پسوندهایی با خاصیت موجود ترکیب شوند؟ آیا می خواهید ظاهر اصلی آن را بازیابی کنید ، یا طراحی بیرونی خانه خود را به طرز چشمگیری تغییر دهید؟ از خود بپرسید که به چه نتیجه ای می رسید ، سپس با یک طراح معماری مشورت کنید تا همه احتمالات را بررسی کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی تهران، بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن

 

۷. برنامه ای از کارها را بنویسید

قبل از شروع کار ، تعیین روند بازسازی خانه بسیار مهم است. در مراحلی که باید برای بازسازی ملک قبل از شروع قدم بردارید ، واضح باشید و کارهایی را که پوسیدگی بیشتر را متوقف می کنند یا سازه را تثبیت می کنند ، اولویت بندی کنید. ممکن است متوجه شوید که کار در یک اتاق بر سایر اتاق ها تأثیر می گذارد (به ویژه در مواردی که لوله کشی و سیم کشی در آن درگیر است) ، بنابراین برای کل خانه چشم انداز روشنی داشته باشید و برنامه ای از کارها را تهیه کنید که لیست کارها را فهرست می کند – به عنوان مثال ، سیم کشی قبل از جابجایی مجدد دیوارها به پایان رسیده است.

اگر در حال انجام کارهای عمده ساختاری یا تمدید خانه هستید ، ابتدا با متخصصان مربوطه مشورت کنید ، زیرا ممکن است پیامدهایی از آن بی اطلاع باشید. به عنوان مثال ، ممکن است تبدیل انبار یک کار جدا شده از طبقه همکف خانه به نظر برسد ، اما افزودن یک طبقه قابل سکونت اضافی نیازهای مقررات ساختمان را به همراه دارد و ممکن است به درب های آتش نشانی ، سیستم آب پاش و هشدارهای اصلی برق احتیاج داشته باشد. شما باید از اوایل این موارد آگاه باشید زیرا بر بودجه و همچنین زیبایی شناسی ملک شما تأثیر می گذارد.

 

۸. بهترین معامله گران برای بازیابی خود را پیدا کنید

از توصیه های خانواده و دوستان آشنا با نحوه بازسازی خانه استفاده کنید زیرا آنها می توانند در یافتن معمار ، سازنده و در صورت لزوم مدیر پروژه کمک کنند – مگر اینکه خود بخواهید پروژه را مدیریت کنید.

مایکل هولمز ، متخصص بازسازی می گوید: “شما باید در مهارت های همه افرادی که در سایت شما کار می کنند احساس راحتی و اطمینان داشته باشید.” ‘اگر در حال خرید یک پروژه نوسازی هستید ، ارزش دارد که یک متخصص مانند یک سازنده یا معمار را با خود در یک نمایش قرار دهید تا ایده هزینه ها را بدست آورید ، سپس می توانید در پیشنهادی که ارائه می دهید منعکس کنید.

 

بازسازی و نوسازی: بهترین معامله گران برای بازیابی خود را پیدا کنید
بهترین معامله گران برای بازیابی خود را پیدا کنید

 

۹. حق بیمه برای بازیابی خود را دریافت کنید

افراد کمی بیمه بیمه اموال و محتویات آن را فراموش می کنند ، اما بسیاری از آنها نمی دانند که محتویات منزل یا بیمه ساختمان ممکن است کار گسترده ساختمان را پوشش ندهد. اگر بدون پرداختن به این موارد تغییراتی انجام دهید ، ممکن است خط مشی شما باطل شود و در صورت بروز هرگونه خطا ، ادعای خلاف آن غیرممکن است. همچنین لازم به ذکر است که بیمه نامه های استاندارد فقط یک خانه مسکونی را پوشش می دهد ، بنابراین اگر قصد دارید در حین انجام کار از خانه خود خارج شوید ، مطمئن شوید که شرکت بیمه شما از این موضوع مطلع است. بهترین کار این است که بیمه بازسازی تخصصی بگیرید. سطح مورد نیاز به کارهای انجام شده بستگی دارد.

بررسی کنید که پیمانکار اصلی شما دارای بیمه سایت باشد. اگر در حال استخدام پیمانکارهای فرعی هستید (و در نتیجه نقش پیمانکار اصلی را بر عهده می گیرید) ، باید بیمه سایت را مرتب کنید تا تحت پوشش مسئولیت عمومی ، مسئولیت کارفرما ، هزینه های حقوقی و خسارات موجود در محل قرار گیرد. اگر تصور غیرقابل تصور اتفاق بیفتد ، بیمه نشدن تأثیر عمده ای در پروژه شما خواهد داشت.

 

۱۰. سایت را ایمن کنید ، سپس آن را پاک کنید

مایکل هولمز می گوید: ” ایمن بودن سایت اولویت بعدی شما است و به دنبال آن اقدامات پاکسازی یا تخریب انجام می شود.” ‘سلامت و ایمنی به عهده مالک ساختمان است ، بنابراین ارزیابی خطر و بیانیه روش تخریب ، که شامل برخورد با زباله های خطرناک است ، ضروری است. برای یافتن آزبست و سایر خطرات ، یک بررسی زباله های خطرناک نیز ضروری است.

هوگو توگمن می گوید: “مهم نیست که برای تخریب عجله کنید.” ‘من دیده ام که مردم با از بین بردن بافت داخلی که فکر می کردند غیرمهم است ، فقط بدلیل اینکه مرتکب یک عمل مجرمانه شده اند ، نسبت به موافقت ساختمان ذکر شده به زندان افتادند. مراقب باشید که سرویس هایی مانند گاز و برق با خیال راحت قبل از شروع کار محدود شوند. ‘

هنگامی که می خواهید از ساختمان خلاص شوید ، همه چیز را فراموش نکنید – نه تنها این سازگار با محیط زیست نیست ، بلکه ممکن است درآمد خود را از لوازم و اتصالات ناخواسته از دست بدهید. یک حیاط نجات ممکن است با پرداخت هزینه مواد قدیمی موافقت کند و حذف آن را بخشی از معامله قرار دهد.

هرچیزی را که می توانید استفاده کنید مانند وسایل بهداشتی قدیمی نجات دهید ، در صورت لزوم می توانید آن را تمیز کرده و دوباره لعاب کنید.
چیزهایی را بفروشید که در شرایط خوبی هستند ، اما نیازی به آنها نیست – حیاط های نجات از پنجره های قدیمی به کاشی های سقف اضافی می رسند. eBay و Facebook Marketplace نیز مکان های خوبی هستند که فروش را آسان می کنند.
با دادن آن به شخص دیگری ، فروشگاه های خیریه (هنگام باز شدن مجدد آنها) یا سازمان هایی که به مردم در تأمین خانه خود کمک می کنند ، وسایلی را که هنوز می توانند مورد استفاده قرار گیرند ، بازیافت کنید.
چیزهایی را که سطل زباله دارند فقط در صورت آسیب دیدگی قابل تعمیر قرار دهید. این هزینه های جست و خیز و تأثیرات محیطی شما را کاهش می دهد.

 

بازسازی و نوسازی: سایت را ایمن کنید ، سپس آن را پاک کنید
سایت را ایمن کنید ، سپس آن را پاک کنید

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ایران

 

پروژه های مرتبط با بازسازی مسکونی که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

طراحی پروژه سعادت آباد+ویدیو

روند پروژه ی سعادت آباد + ویدیو

اتمام پروژه ی سعادت آباد + ویدیو

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با بازسازی و نوسازی

منظور از بازسازی چیه ؟

به مجموعه عملیاتی که برای احیا و بالا بردن عمر مفید یه سازه انجام میشه بازسازی میگن

آیا بازسازی همون مرمته ؟

خیر مرمت برای آثار تاریخی انجام میشه ولی شما تو بازسازی ممکنه یک ساختمان به سن کم رو مورد بازسازی انجام بدین

چی زمانی نوسازی انجام میشه ؟

زمانی که شما ساختار اصلی خونه رو دوست دارید و قصد دارید خونه مسکونی خودتونو کمی مدرن و نو کنید

فرق نوسازی و بازسازی چیه ؟

هزینه پروژه ، زمانی مورد نیاز برای انجام پروژه ، میزان تغییراتی که تو پروژه انجام میشه و تغییراتی که در کاربری فضا انجام میشه

آیا میتونیم بدون داشتن مجوز بازسازی کنیم ؟

اگه مجوز داشته باشین می تونین با خیال راحت وند بازسازی رو انجام بدین ، اگه شاکی خصوص داشته باشین و به شهرداری گزارش بدن کار متوقف میشه و تا وقتی که جریمه پرداخت نشه اجازه ادامه کار نمیدن حتی ممکنه قسمت های اجرا شده توسط معمورین شهرداری تخریب بشه

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]