هزینه تمام شده بازسازی در ظفر بازسازی در شیراز
19
بهمن

بازسازی در شیراز

بهترین راهنمای بازسازی در شیراز

زندگی در فضایی نو با دیزاین جدید، همیشه حس خوبی برای ساکنین منزل دارد، همچنین با قدیمی شدن دکوراسیون داخلی، به تدریج فضا برای ساکنین تکراری و خسته کننده می‌شود. ولی با توجه به شرایط اقتصادی و یا راضی بودن از محل زندگی فعلی، بهترین گزینه می‌تواند نوسازی و بازسازی آپارتمان باشد. حتی اگر قصد فروش ملک خود را داشته باشید، خانه‌های بازسازی شده فروش بهتری خواهند داشت.

 

اگر به دنبال بازسازی در شیراز هستید، اول این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

بازسازی ساختمان چیست و روش‌های بازسازی ساختمان کدام‌اند؟

تعمیرات و تغییرات ساختمان به دو روش بازسازی و نوسازی انجام می‌گیرد که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. پروژه‌های طراحی و بازسازی آپارتمان اکثرا با تغییر پلان همراه هستند مثلا شما می‌توانید درخواست کم یا اضافه کردن اتاق خواب، جا‌‌به‌جایی آشپزخانه را داشته باشید. ولی در پروژه‌های نوسازی خانه قدیمی، تغییر در نقشه کلی نداشته و اغلب تغییرات دکوراسیون داخلی مانند رنگ، کاغذ‌‌دیواری و تعمیرات جزئی ساختمان و تغییرات دکوراسیون خارجی مانند تعویض درب ورودی ساختمان یا نوسازی نمای ساختمان است. مراحل بازسازی منزل که باید در نظر بگیرید به شرح زیر هستند:

  • چک لیست بازسازی ساختمان را بنویسید: یعنی قسمت‌هایی که می‌خواهید بازسازی کنید را مشخص کرده و همچنین اولویت‌ها را تعیین کنید.
  • متریال‌های مورد استفاده را مشخص کنید: تعیین نوع متریال، کیفیت و برند متریال در هزینه‌ی بازسازی منزل بسیار تاثیرگذار است و بایستی از قبل مشخص شود.
  • پیدا کردن پیمانکار: طراحی بازسازی منزل را با کمک معمار یا فرد متخصص انجام دهید.
  • بودجه: میزان بودجه بازسازی کامل منزل را تعیین کنید و هزینه تمام شده بازسازی در شیراز را با شرکت مورد نظر بررسی کنید.

بازسازی در شیراز | شرکت معماری دکوطرح

لازم به ذکر است که بهتر است انجام کار را به یک گروه، تیم یا شرکت طراحی و بازسازی ساختمان بسپارید.

 

تعمیرات اساسی ساختمان چیست؟

ساختمان شما همواره در معرض عوامل طبیعی خارجی مانند باد، باران، برف و آفتاب است؛ این رویدادهای طبیعی با گذشت زمان باعث ایجاد تغییرات در ظاهر ساختمان و فرسوده کردن آن می‌شوند. تعمیرات کلی و جزئی ساختمان روشی هوشمندانه و پیشگیرانه برای سرپا نگه داشتن یک سازه است.

بازسازی در شیراز | شرکت معماری دکوطرح

یکی از مراحل بازسازی خانه قدیمی تهیه لیست تعمیرات ساختمان است. تعمیرات و بازسازی آپارتمان اگر بصورت جزئی باشد نیازی به اخذ مجوز از مراجع قانونی نداشته و شامل مواردی از قبیل تعویض تجهیزات برقی، تعویض درب ورودی یا پنجره، نوسازی کف خانه و در تعمیرات منزل قدیمی تعویض لوله‌کشی‌ها و… هستند و اشخاص خود می‌توانند آن‌ها را انجام داده و یا به شرکت‌های بازسازی بسپارند.

بازسازی در شیراز | شرکت معماری دکوطرح

تعمیرات و بازسازی ساختمان بصورت اساسی در واقع تغییر بافت و مصالح ساختمان و یا تخریب، ساخت و بازسازی ساختمانهای قدیمی است که اکثرا به طور کلی نقشه ساختمان یا کاربری ملک عوض می‌شود و نیاز به اخذ مجوز از مراجع قانونی دارد.

 

بازسازی دکوراسیون خارجی

نمای ساختمان، اولین بخش از هر ساختمان است که مخاطب می‌بیند و نشان‌ دهنده‌‌ی هویت ساکنانی است که در آن‌جا زندگی می‌کنند. اما پس از گذشت چند سال از عمر ساختمان، نما فرسوده شده و جلوه و زیبایی اولیه‌‌ی خود را از دست می‌دهد و همچنین فرسودگی نما خطر سقوط مصالح نما را نیز در پی خواهد داشت.

بازسازی در شیراز | شرکت معماری دکوطرح

در چنین شرایطی بعضی از ساکنین تصمیم به تعویض محل زندگی خود می‌کنند. اما تعویض خانه در شرایط اقتصادی فعلی شاید مقدور نباشد و به همین دلیل عده‌‌ای تصمیم به بازسازی و نوسازی منزل می‌گیرند. در نتیجه بازسازی نمای ساختمان قدیمی و تعویض پنجره‌ها و درب ورودی منزل امری ضروری و اجتناب ناپذیر در نوسازی خانه‌های قدیمی است.

 

اهمیت در و پنجره در بازسازی در شیراز

در و پنجره خانه علاوه بر زیبایی ساختمان، در امنیت و کاهش مصرف انرژی بسیار تاثیرگذار است. تعویض درب حیاطی و درب پارکینگ قدیمی به نسل جدید درب فلزی ریلی و یا درب فلزی اتوماتیک می‌تواند علاوه بر ظاهری زیبا، ارزش ملک را نیز افزایش دهد. همچنین پنجره‌های دو‌جداره در کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی صوتی کمک بسزایی خواهد کرد.

 

نکات پایانی بازسازی در شیراز

  • طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن فضای خانه می‌باشد، خصوصا در خانه‌های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد.
  • یکی از نکات بازسازی داخل آپارتمان این است که شما تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید زندگی کنید؟ آیا سبک سنتی را برای خانه خود در نظر گرفته‌اید یا سبک مدرن و یا تصمیم دارید یک فضای آرام و پر از آرامش داشته باشید و یا خانه‌ای با دکوراسیون رسمی را ترجیح می‌دهید؟ تعیین این فاکتور می تواند خیلی چیزها را تغییر دهد.
  • بازسازی داخلی ساختمان مسکونی یا تجاری به طریق‌های مختلفی انجام می شود که می‌تواند شامل دیوارها، کف پوش، سقف، کمد و کابینت و وسایل خانه باشد. طراحی داخلی دکوراسیون منزل برای بازسازی کار آسانی نیست و بایستی توسط افراد متخصص و کارشناس انجام دهید. حتما با آنها سلیقه و هدف خود را به اشتراک بگذارید تا یک طراحی داخلی خوب و منحصر به فرد برای شما انجام دهند.
  • اگر خودتان خلاقیت طراحی دارید، بهتر است حتما نمونه‌های مختلف طراحی داخلی منزل را مشاهده کنید تا با دیدن قبل و بعد بازسازی منزل دیگران، ذهن شما برای ایده دادن آماده شود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]