بازسازی آپارتمان مسکونی
02
شهریور

بازسازی آپارتمان مسکونی

بازسازی آپارتمان مسکونی

خانه ای که در آن زندگی می کنید به مرور زمان کهنه می شود و زیبایی و تازگی خود را از دست می دهد و باگذشت زمان برای ساکنین آن یکنواخت و کسل کننده می شود و زمانی به خود می آییم و می بینیم که هر چه قدر خانه تکانی می کنیم، خانه ما همانند روز های اول دارای تازگی و زیبایی خود نمی باشد.

ترک های ریز، پوسته شدن رنگ ها، کدر شدن رنگ دیوار و کهنه شدن متریال های به کار رفته در خانه با هیچ کدام از مواد شوینده از بین نمی رود و در این مقطع است که مالک و ساکنین خانه دو راه حل در پیش روی دارند عده ای به فکر فروش منزل خود و جابجایی به مکانی دیگر می افتند و عده ای دیگر به فکر بازسازی منزل و بازسازی ساختمان، تغییر دکوراسیون داخلی و تعمیر می افتند.

بازسازی آپارتمان مسکونی

فروش خانه

فروش خانه و نقل و انتقال به خانه ای دیگر دم دست ترین و ساده ترین راه حل استو از کار های پر دردسر باز سازی خانه و تعمیرات آن نجات پیدا خواهید کرد اما باید به این نکته توجه داشته باشید چه هزینهای را باید صرف خرید خانه و جابجایی و خرید المان های جدید متناسب با خانه جدید و تزیینات آن خواهید کرد و آیا این هزینه ها نسبت به باز سازی خانه خود مطابق با سلیقه تان نتیجه قابل قبولی خواهد داد.

اینها همه گزینه هایی هستند که قبل از خرید خانه جدید و یا بازسازی خانه قدیمی خود باید به آنها فکر کنید و با توجه به هزینه ها و دردسر های جابجایی و یا بازسازی بهترین تصمیم را بگیرید.

بعد از انجام عملیاتهای هزینه بر بازسازی شاید خانه شما از نظر ظاهر رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته باشد اما فقط این یک طرف قضیه می باشد و از طرف دیگر شما باید به فکر مقاوم سازی و رفع خرابی های عناصر و المان های اساسی خانه باشید که به مرور زمان کارایی های خود را از دست داده اند و دائما مشکلاتی را برای مالکین و ساکنین به وجود می آورند.

به طور کل افرادی که تصمیم به فروش خانه می کنند و از تصمیم خود ناراضی نمی شوند درظ شرایط زیر می باشند:

خانه و آپارتمانشان بسیار فرسوده است و عمر مفید خود را کرده است و از طرفی به لحاظ ساختار مقاومت خود را از دست داده است و باز سازی آن مقرون به صرفه نمی باشد.

بخش های اصلی مانند تاسیسات برق ، آب و فاضلاب از کار افتاده اند و یا دچار مشکل اساسی شده اند.

دیوار ها و سقف های آنها بسیار فرسوده شده است و باز سازی و تعمیر آنها توجیح اقتصادی ندارد.

 

بازسازی آپارتمان

اما آن دسته از افرادی که تصمیم به بازسازی خانه و آپارتمان خود می کنند و قصد ماندن و زندگی کردن در آنجا را دارند و از طرفی نیز می خواهند به قیمت خانه خود بیفزایند بای این مساله را بدانند که باز سازی خانه و آپارتمان طیف وسیعی دارد و فعالیتهایی که می توانند در امر باز سازی و دکوراسیون داخلی انجام دهند بسیار متنوع و پیچیده میباشد.

این پیچیدگی میتواند از مواد و مصالح اولیه در امر بازسازی تا خرید تزیینات داخلی را به لحاظ کیفیت، هماهنگی آ ن با چیدمان داخلی و هزینه تعریف شده برا ی آن را در بر بگیرد که این المان ها و متریال با توجه به طرحی که طراح بر اساس سبک و بودجه کارفرما و با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی هر منطقه که در طرح خود لحاظ کرده است، متفاوت می باشد.

در برخی از باز سازی ها و تغییرات در خانه و آپارتمان، قدیمی بودن و مشکلات زیر ساختی آن ملاک نیست بلکه صرفا سلیقه صاحب خانه و ساکنین آن این مساله را به وجود آورده که به فکر باز سازی و تغییر چیدمان فضای مسکونی خود بیافتند و از متریال و المان های روز استفاده کنند و سبک دکوراسیون داخلی خود را عوض کنند.

 

مواردی که باید قبل از بازسازی خانه بدانیم:

 • قدمت خانه و آپارتمان
 • استحکام زیرساخت های بنا
 • میزان فرسودگی و آسیب
 • نقشه و محل عبور تاسیسات و لوله ها ی برق و آب (در صورت وجود)
 • میزان تغییراتی را که می خواهیم انجام دهیم
 • بودجه ای را که برای باز سازی و تعمیرات اختصاص داده ایم
 • فضا های مرتبط با هم و نحوه بازسازی این فضاها
 • آنچه را که از این تغییرات و باز سازی انتظار داریم
 • میزان مقاومت اجزا
 • میزان آشنایی و تسلطمان بر مواد و مصالح
 • شیوه ها و روش های استعلام قیمت به روز
 • المان ها و تزیینات فضای مسکونی
 • کیفیت و نوع مواد و مصالح

با برداشت کردن لیست و فهرست بها از این موارد می توانیم هزینه تقریبی باز سازی خود را به دست بیاوریم.

اما همانطور که در مطالب قبلی ذکر شده است قبل از هر گونه بازسازی بهتر است فضای ما طراحی شود و با توجه به طرح و سبک به کار رفته در دکوراسیون داخلی می توانیم مسیر باز سازی منزل مسکونی خود را هموارتر کنیم و بهتر میتوانیم هزینه تقریبی را محاسبه کنیم و آن را متناسب با بودجه در نظر گرفته شده پیش ببریم.

 

پیشنهاد نویسنده: آینه کاری، بازسازی خانه‌های قدیمی 

 

پروژه های مرتبط با بازسازی آپارتمان مسکونی که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی بازسازی آپارتمان مسکونی برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۸]