7 مرحله از روند طراحی پروژه
18
فروردین

۷ مرحله از روند طراحی پروژه

۷ مرحله از روند طراحی پروژه

شرکت ها دائماً در حال یافتن راه حل برای مشکلاتی هستند که مصرف کنندگان حتی نمی دانستند آنها چه مشکلی دارند. ممکن است در حال مرور فروشگاه یا وب سایت باشید و محصولی را مشاهده کنید که کارها را آسان می کند ، فرآیندهای روزمره را ساده می کند یا عملکردهای دستی قبلی را خودکار می کند و تعجب می کنید که چطور فکر شده است. پاسخ این مسئله در فرآیند استفاده شده توسط تیم طراحان ، معماران و مهندسان این شرکت برای یافتن مشکلات و ارائه راه حل هاست. این فرآیند ، فرآیند طراحی است و این مقاله فرآیند را با جزئیات توضیح می دهد تا به شما کمک کند پروژه بعدی خود را به راحتی و با موفقیت انجام دهید.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی خانه

مراحل طراحی چیست؟

فرایند طراحی یک راهنمای مدیریت پروژه است که برای نظارت بر اجرای یک پروژه بزرگ استفاده می شود ، به طور معمول شامل تجزیه آن به قطعات کوچکتر و ارزیابی پیشرفت در چند مرحله مشخص است. دامنه راه حل هایی که ارائه می دهند برای پاسخگویی به معیارهای مشخص شده در تعریف مسئله یا انجام یک کار خاص لازم است.

 

۷ مرحله از مراحل طراحی پروژه

روند طراحی با پرسیدن چند سوال در مورد نقطه دردی که می خواهید حل کنید آغاز می شود. این امر برای تعیین نیاز خاص برای دستیابی به یک راه حل مناسب بسیار مهم است. مراحل کلی فرآیند طراحی باید مانند مراحل زیر باشد که به پروژه شما سفارشی شده است:

مشکل را تعریف کنید
تحقیق انجام دهید
ایده پردازی و ایده پردازی کنید
یک نمونه اولیه ایجاد کنید
محصول خود را بسازید و به بازار عرضه کنید
تجزیه و تحلیل محصول
بهتر کردن

 

 

۱. مسئله را تعریف کنید

۷ مرحله از روند طراحی پروژه | برای شروع تولید محصولات مفید ، شما باید یک نقطه درد را شناسایی کنید که باید مورد توجه قرار گیرد و فرصت ها و نیازها را برای برآورده ساختن آن نیاز تعریف کنید. تعریف فرصت های گفته شده نیازمند پرسیدن سالاتی برای تصمیم گیری در مورد نیاز خاص ، اهداف شما برای این پروژه و چگونگی رقابت با سایر شرکت های تولیدکننده موارد مشابه است. اساساً ، شما باید بفهمید چه کسی نیاز دارد ، این نیاز چیست و چرا باید آن را حل کنید. برای کمک به شما در تعریف مسئله ای که نیاز به راه حل دارد ، به سوالات زیر پاسخ دهید:

اهداف اصلی این پروژه چیست؟
کاربر نهایی این محصول چه کسی است؟
نقطه درد این محصول چیست؟
چگونه این محصول نقطه درد را برطرف می کند؟
برای تکمیل این پروژه به چه منابعی نیاز خواهید داشت؟
موفقیت را چگونه می توان ارزیابی کرد؟
ارزش پیشنهادی منحصر به فرد این محصول چیست؟
آیا محصولات مشابهی در بازار وجود دارد؟
چگونه این وضعیت بهتر از محصولات مشابه در بازار خواهد بود؟

پیشنهاد نویسنده: طراحی خانه

۲. انجام تحقیقات

با در نظر گرفتن کاربر پیش بینی شده و همچنین راه حل های موجود در بازار ، پروژه های مشابه را مطالعه کنید و نقاط ضعف و نتایج مثبت را یادداشت کنید. این اطلاعات ممکن است الهام بخش پروژه شما و مراحلی باشد که برای جلوگیری از اشتباهات قبلی و بهبود نتایج استفاده خواهید کرد. با تیم های بازاریابی و تحقیق و توسعه خود برای انجام تجزیه و تحلیل رقابتی ، رفتار مصرف کننده و روند بازار برای درک بهتر دامنه بازار کلی کار کنید. در اینجا چند سوال برای کمک به شروع تحقیقات و آشنایی کاربر با شما وجود دارد:

چرا یک کاربر این محصول را انتخاب می کند؟
هر چند وقت یک بار کاربر واقعاً از این محصول استفاده می کند؟
کاربر چه راه حل های دیگری برای رفع این درد ایجاد کرده است؟
کاربران به طور کلی برای محصولات مشابه از کجا خرید می کنند؟
چه تغییراتی باعث می شود که یک محصول موجود بهتر در خدمت کاربر باشد؟

 

۳. طوفان فکری و ایده پردازی کنید

بعد از اینکه اساس پروژه خود و الزامات خاص آن را تعیین کردید ، ایده ها شروع به شکل گیری می کنند. برای تصمیم گیری در مورد بهترین ویژگی برای محصول خود ، با تیم خود همراه شوید و ایده ها را با هم مقایسه کنید. از شخصیت ها ، سناریوها و استوری بورد ها برای کمک به شما در گرفتن دید واضح از دید کاربر استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا رئوس مطالبی را طراحی کنید که بر اساس آن محصول شما در خط مقدم طراحی با کاربر تولید و به بازار عرضه شود.

۴- نمونه اولیه ایجاد کنید

آزمایش مفاهیم شما نیاز به ایجاد نمونه اولیه دارد که از محصول نهایی تقلید کند. طرح کلی شما شروع به پر کردن و گسترده شدن می کند و در طول فرآیند نمونه سازی شما ، به احتمال زیاد زمینه های جدیدی برای بهبود و همچنین اعتبار مفاهیم موجود خود را در مورد تجربه کاربر پیدا خواهید کرد. آزمایش نمونه اولیه شما توسط کاربر ، پاسخ س questionsالات مهم را روشن می کند و همچنین اشکالات یا اشکال آشکار را شناسایی می کند. این بازخورد به شما کمک می کند تا هر چند بار که لازم است برای تولید یک محصول نهایی ، به عقب برگردید و نمونه اولیه خود را تکرار کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون

۵. محصول خود را بسازید و به بازار عرضه کنید

این مرحله مستلزم در نظر گرفتن تمام بازخوردی است که از آزمایش نمونه اولیه برای شروع ساخت محصول “نهایی” جمع کرده اید. (با ادامه روند ، مواردی برای بازگشت مجدد وجود دارد). هنگامی که محصول نهایی شما آماده عرضه به عموم مردم است ، وقت آن است که برای مرحله بعدی یعنی تجزیه و تحلیل محصول آماده شوید.

۶. تجزیه و تحلیل محصول

هنگامی که محصول شما خریداری ، استفاده و بررسی شد ، می توانید اطلاعاتی در مورد چگونگی موفقیت محصول خود در حل مشکل اصلی بیان کنید. بازخورد در مورد تجربه کاربری بسیار مهم است که هنگام تهیه نسخه بعدی محصول خود باید در نظر بگیرید. این به شما خواهد گفت که چه مواردی باید تنظیم شود ، چرا این تنظیمات ضروری است. و چگونه یک نسخه به روز شده نیازهای کاربر نهایی را بهتر تأمین می کند. با گوش دادن به کاربران خود اطمینان حاصل خواهید کرد که تکرارهای بعدی محصول شما در مقابل رقابت رو به جلو خوب خواهد بود.

۷. بهتر کردن

۷ مرحله از روند طراحی پروژه |‌ در طول فرآیند ، قطعاً با موضوعات مربوط به بازارپذیری ، طراحی یا عملکرد مواجه خواهید شد. این مشکلات فرصت هایی را برای بهبود و رشد فراهم می کند تا موفقیت محصول در آینده به حداکثر برسد.

 

 

پیشنهاد نویسنده: مفهوم سطح در معماری، راهنمای مراحل طراحی معماری – بخش اول

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با ۷ مرحله از روند طراحی پروژه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]