تاثیرات تغییرات اقلیمی بر صنعت ساختمان
16
آبان

تاثیرات تغییرات اقلیمی بر صنعت ساختمان

تاثیرات تغییرات اقلیمی بر صنعت ساختمان

وقتی صحبت از تغییرات اقلیمی می شود، برای صنعت ساخت و ساز شاید مورد نگران کننده ای نباشد و فرصتی نیز در نظر گرفته شود که ساختمان ها را قوی تر بسازند. هر کشوری با تغییرات آب و هوایی مانند طوفان، طوفان، گرم شدن کره زمین و غرق شدن مواجه بوده است. صنعت AEC مشتاق است ساختمان ها یا زیرساخت ها را پایدارتر کند، بنابراین نیاز به کاهش گازهای گلخانه ای (GHGs) که تأثیر منفی بر هوا دارند یا انعطاف پذیرتر هستند و در نتیجه نیاز به محافظت از سازه ها در برابر آب و هوای شدید وجود دارد. مشکوک شدن به اشتباهات در صنعت ساخت و ساز به خودی خود موانعی برای ریسک است و گاهی اوقات رفع آن خارج از کنترل شماست. یکی از نگران کننده ترین تأثیرات تغییر آب و هوا است که به طور کلی صنعت ساخت و ساز را مختل می کند.

ساختمان‌ها به دلیل انرژی مصرفی تأثیر بیشتری بر گرمایش جهانی دارند و گمان می‌رود که در سال‌های آینده، گاز C02 ناشی از ساخت موادی مانند بتن به روشی که ساختمان‌ها هوا را جذب و آزاد می‌کنند، آزاد شود. هر سایت ساخت و ساز برخی از اقدامات مانند تخریب را برای پاکسازی مکانی که منجر به گرم شدن کره زمین شده است، اجرا می کند. مهندسان تغییراتی را پیشنهاد می‌کنند که صورت‌حساب‌های مصرف انرژی را برای صاحبان املاک تجاری در طول ساخت و ساز کاهش می‌دهد. به همین دلیل، آنها باید روش های ساخت و ساز را تطبیق دهند که هزینه ها را در هنگام افزایش دما در سراسر جهان کاهش دهد.

تغییرات اقلیمی مهندسین را مجبور کرده است که روش‌های ساخت و ساز سبز را زودتر در کل پروژه خود اعمال کنند تا به اثرات مثبت زیست‌محیطی کمک کنند. صنعت ساخت و ساز به طور مداوم در حال کار بر روی چگونگی ساخت بتن با C02 کمتر، با استفاده از مواد بازیافتی و ساخت ساختمان هایی است که برای محیط زیست کم خطر هستند. با BIM Services امکان طراحی سه بعدی در نرم افزار Revit برای تمامی رشته ها و کنترل آسیب های اقلیمی و اصلاح آنها به راحتی بدون آسیب رساندن به محیط زیست یا اتلاف وقت در اجرای مجدد پروژه وجود دارد.

 

تاثیرات تغییرات اقلیمی بر صنعت ساختمان

اثرات تغییر اقلیم در صنعت ساختمان

  • ساختمان ها باید قوی تر باشند: – رویدادهای تغییر آب و هوا بیشتر در سراسر جهان رخ می دهند. به همین دلیل، نیاز به قوانینی برای اجرا در صنعت ساخت و ساز برای ایجاد ساختمان های پایدار و مستحکم وجود دارد. مناطق مستعد سیل، نیاز فزاینده ای به متخصصان ساخت و ساز ماهر در مکانیزم ساخت و ساز برای دفاع در برابر سیل وجود دارد. در جایی که طوفان ها بیشتر اتفاق می افتد، نیاز روزافزونی برای متخصصان ساخت و ساز به استفاده از مواد قوی تر با عناصر وجود دارد.
  • بر نوآوری تاکید شده است: – شرکت های ساختمانی در این محیط سختگیرانه ساختمانی باید خلاقیت بیشتری داشته باشند زیرا در تلاش هستند از استانداردها در هنگام ساخت و ساز استفاده کنند. با ظهور فناوری‌ها و نوآوری‌ها، استفاده شرکت‌ها از آن فناوری‌ها و جذب نیرو و آموزش آن‌ها برای پیاده‌سازی این فناوری‌ها در پروژه‌های خود ضروری می‌شود تا ساختمان را قوی‌تر، پایدارتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر کنند.
  • استاندارد سازی ساختمان سبز: – با متمرکزتر شدن قوانین ساخت و ساز، شرکت ها استانداردهای ساختمان سبز را اتخاذ می کنند. آن ها زباله های ساختمانی کمتری را اجرا می کنند، انرژی کمتری مصرف می کنند و بیشتر. روش های ساخت و ساز سبز برای کمک به محافظت در برابر تابستان، بارندگی و زمستان استفاده می شود.
  • افزایش دما: – به دلیل افزایش دما، فصل طولانی تابستان و زمستان وجود دارد که باعث طولانی شدن فصل ساخت و ساز برای تمامی شرکت ها در سراسر کشور شده است. در ماه ژانویه، بسیاری از کشورها مانند بریتانیا، ایالات متحده و بسیاری دیگر کارگران خود را به دلیل آب و هوای شدید اخراج کردند.
  • نیاز به کارگران ماهر: – برای اعمال تغییرات در رویدادهای شدید آب و هوایی، استخدام کارگران ماهر بیشتر برای انجام به موقع پروژه ها ضروری است. مشکل کمبود نیروی کار در سراسر صنعت وجود دارد و دستورالعمل های جدید ساختمان برای افزایش فشار در صنعت آماده شده است. اقدامات پایدارتر توسط شرکت های ساختمانی برای حل مسائل زیست محیطی مانند آسیب به محیط زیست تا تغییر آب و هوا برای از بین بردن خدمات آنها انجام می شود.
  • ایمنی محل کار: – نگرانی عمده در تغییرات آب و هوایی بر ایمنی محل کار تأثیر می گذارد زیرا باران و سیل می تواند چوب و سطوح لغزنده را خراب کند، خطر صدمات را افزایش داده و شرایط کاری ناایمن را برای کارگران ساختمانی ایجاد کند. افزایش دما می تواند باعث استرس گرمایی و گرمازدگی شود که می تواند منجر به مرگ شود. همچنین عمل آوری بتن زمان زیادی می برد که باعث تاخیر در پروژه های ساختمانی و افزایش هزینه ها می شود.
  • مصالح ساختمانی محل کار: – تغییرات آب و هوا به شدت بر مصالح و سازه های ساختمانی تأثیر می گذارد. به دلیل دمای بالاتر، موادی مانند آجر و چوب می توانند سریعتر پوسیده و آسیب ببینند. به همین دلیل، تقاضای زیادی برای تولید مصالح جدید و ساخت و ساز پایدار برای کاهش تغییرات وجود دارد.

 

در حین ساخت یک پروژه، مکان می تواند نگرانی اصلی باشد زیرا رویدادهای آب و هوایی شدید مانند طوفان، سیل و موارد دیگر می تواند پروژه ساخت و ساز را تحت تاثیر قرار دهد. این ماده باید به تغییرات آب و هوایی پایبند باشد. آینده ساخت و ساز به طور کامل به سفارشی سازی بستگی دارد. هر پروژه با مجموعه ای منحصر به فرد از خطرات آب و هوایی همراه است. از این رو، حفاظت سفارشی ضروری است. مدت زمان حفاظت از آب و هوا ممکن است به مکان، ماهیت پروژه، مواد مورد استفاده در پروژه و آب و هوای منطقه آن بستگی داشته باشد. برنامه ریزی و اجرای یک پروژه ساختمانی باید به دقت اندازه گیری شود. آینده ممکن است برای شرکت های ساختمانی از نظر رویدادهای آب و هوایی و شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت تغییر کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]