علت افزایش تقاضای دکوراسیون مدرن
25
مهر

علت افزایش تقاضای دکوراسیون مدرن

علت افزایش تقاضای دکوراسیون مدرن

کار یک طراح داخلی این است که فضاها را کاربردی، هدفمند و ایمن کند و ارزش آن منطقه کار یا زندگی را بهبود بخشد. برنامه ریزی یا طراحی قسمتی از ساختمان چیزی فراتر از یک جذابیت چشم است، این یک فکر هوشمندانه است که فضا را برای ساکنین خوب کار می کند. فضای داخلی خوب طراحی شده، هم کاربرد را بالا می برد و هم احساس خوبی را ایجاد می کند که شخصیت افرادی را که در آنجا اقامت دارند نشان می دهد.

برخی جنبه ها مانند کاربرد، روحیه و مزاج کیفیت طراحی داخلی را تضمین می کند. با هدف نشان دادن فایده یا عملکرد یک فضا با طرح طراحی کامل، امروزه برای مردم ضروری است که طراحان داخلی را بر روی پروژه داخلی یا تجاری خود کار کنند. نکته مهم بعدی روحیه و احساس فضایی است که می خواهد با انتخاب و سبک مناسب نقاشی، بافت و الگوی مبلمان و عناصر مناسب دکوراسیون به طرز ماهرانه ای ایجاد شود. شخصیت یکی دیگر از عوامل حیاتی است که هنگام طراحی داخلی باید در نظر داشته باشید، باید به طور ایده آل با خلق و خوی ساکن مطابقت داشته باشد.

نمودار کسب و کار طراحی داخلی به دلیل رشد اقتصادی، آخرین روندها، مواجهه جهانی و افزایش جمعیت، رو به افزایش است. بیشتر نیازهای طراحان داخلی به طور کلی از بخش مسکونی و محیط اطراف آن ناشی می شود. جابجایی و ساخت و ساز جدید ادارات و خانه ها منجر به افزایش تقاضای طراحان داخلی در بسیاری از نقاط شده است. در سال های اخیر چنین طراحانی حضور چشمگیری در بازار داشته اند. روندهای اصلی که امروزه در بخش شرکت ها دنبال می شوند ساده و در عین حال مدرن هستند و بودجه و سهولت نگهداری را در نظر می گیرند. سبک فضاهای مسکونی بسته به عوامل، مانند میزان فضای در دسترس، دلخواه شخصی و بودجه، مد روز و حتی گاهی شیک نگه داشته می شود.

با این حال، تعداد زیادی از مردم در میان آن ها یک سوال بزرگ وجود دارد که آیا از یک پیمانکار یا طراح حرفه ای برای برنامه ریزی داخلی خود استفاده کنند یا این کار را می توان به راحتی توسط خود و بدون هزینه اضافی انجام داد. بسته به اندازه و سختی پروژه می توان این پاسخ را دریافت کرد. اگر پروژه بزرگ است یا به تخصص خاصی نیاز دارد، طراحان داخلی حرفه ای هستند که باید به بهترین نحو و دکوراسیون فضاها کمک کنند. در حال حاضر بهترین گزینه برای جستجوی چنین متخصصانی از طریق اینترنت در وب سایت های مختلف است، جایی که می توانید مشخصات بسیاری از طراحان داخلی محلی و دارای مجوز را پیدا کنید. حتی می توانید قبل از انتخاب هر یک از آن ها، نظرات و توصیفات را مرور کنید. پس از همه خانه های شاد کلید زندگی شاد هستند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

علت افزایش تقاضای دکوراسیون مدرن

۶ ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

محبوبیت در ویژگی های طراحی داخلی مدرن از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ بیش از سه برابر شده است. در واقع، Statista گزارش می دهد که سبک دکوراسیون منزل برتر ۲۰۲۰ در ایالات متحده مدرن است و سبک های سنتی با ۶ درصد فاصله در پشت آن قرار دارند. سبک های دیگر مانند روستایی، خانه مزرعه ای، هنرهای معاصر، التقاطی، انتقالی و مأموریتی از محبوبیت کمتری برخوردار هستند. به نظر نمی رسد که بینش کاهش پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۱ نیز وجود داشته باشد. روندهای دکوراسیون داخلی، علاقه مستمر به سبک های مدرن را تأیید می کند، اما تأیید می کند که “سبک مدرن در فضای داخلی به تدریج در حال تغییر است” تا متناسب با علایق و سلیقه های ساکنان باشد و نه یک طراحی مجموعه برای همه.

هنگام خرید مبل های چرمی تمپا و سایر سبک های مدرن ، اهمیت فزاینده علاقه و سلیقه خود را در نظر داشته باشید. و در عین حال، با سایر ویژگی های مهم طراحی داخلی مدرن بیشتر آشنا شوید تا از نوسازی خانه شما الهام بگیرید.

 

سبک “مدرن” چیست؟

سبک مدرن را نباید با سبک های معاصر اشتباه گرفت، اما ساده، بی نظم و تمیز به نظر می رسد. ایده پشت طراحی مدرن در بسیاری از خانه ها و مشاغل، حفظ تعادل خاصی بین دکوراسیون و مبلمان و اهداف مورد نظر آن ها است. به عبارت دیگر، اگر هدف عملی در فضا نداشته باشد، نیازی به آنجا نیست.

 

  1. دوستدار محیط زیست

ویژگی های مدرن سازگار با محیط زیست نقش مهمی در روندهای سال های آینده خواهند داشت. در حال حاضر آگاهی از نام تجاری سازگار با محیط زیست افزایش یافته است. گزارشات بارون نشان می دهد که ۷۰ درصد از مصرف کنندگان در ایالات متحده و کانادا معتقدند که یک مارک پایدار یا سازگار با محیط زیست است. ناگفته نماند طراح صنعتی دیتر رامز زمانی آن را در اصول طراحی خوب خود اجرا کرد و اظهار داشت: “طراحی خوب سازگار با محیط زیست است.” مهم تر از همه، موادی مانند چوب در تقاضای بالا برای منابع انرژی تجدیدپذیر طبیعی خود در خط مقدم قرار دارد. برخی حتی استدلال می کنند که چرم نیز سازگار با محیط زیست است به شرطی که “به طور طبیعی بدون استفاده از مواد شیمیایی برنزه شود.

می توانید با مبلمان مانند صندلی دریاسالار بدون استرس و زیرپایی که زیبایی مدرن چرم را با پایه چوبی ترکیب می کند، اظهار نظر کنید.

 

  1. مواد و عناصر طبیعی

علاوه بر جذابیت آشکار سازگار با محیط زیست، مواد و عناصر طبیعی نیز دارای مقدار خاصی از “شخصیت” هستند که در بین بسیاری از مبلمان دیده نمی شود (به جز مبلمان چرمی که نمی توان آنها را به کمال تغییر داد). از لوله کشی روی سقف و دیوار گرفته تا اثاثیه چوبی و فلزی، اتمام صنعتی در بسیاری از خانه های سبک مدرن جلوه می کند.

به گفته اینسایدر، سبک داخلی صنعتی، که شامل سنگ کاری ، سقف های بلند، عناصر چوبی و فلزی و رنگ های خنثی است، ممکن است روند بزرگ بعدی در سال ۲۰۲۱ باشد. کوبی کارپ، طراح اصلی معماری و طراحی داخلی کوبی کارپ، به اینسایدر گفت که جذابیت آن به دلیل “ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی و آثار داخلی است که باید به عنوان مکانی برای زندگی، کار و بازی عمل کند.”

 

  1. نورپردازی باز و طبیعی

یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی مدرن استفاده از نور طبیعی در فضای شما نسبت به نور مصنوعی است. این نه تنها یک صرفه جویی در انرژی است، بلکه یک روش عملی و کاربردی برای روشنایی و بازکردن اتاق است. پنجره های بزرگ اغلب این ویژگی را در خود جای می دهند، بسیاری از صاحبان خانه ها سعی می کنند آن را در برنامه های طراحی خود قرار دهند.

 

  1. دیوارها و بافت های خنثی

یک طراحی کامل مدرن بدون هماهنگی دیوارهای خنثی مناسب نخواهد بود. آن ها کاملاً در دسته مدرن کاربردی و کاربردی قرار می گیرند. آنها نه تنها ظاهری تمیز دارند بلکه با هر طرح داخلی طراحی داخلی که می توانید انجام دهید مطابقت دارد. رنگ های خنثی هنگام تزئین امکانات بی حد و حصر را در اختیار شما قرار می دهند.

حرکت من نکته مهم دیگری را در مورد دیوارهای خنثی بیان می کند، “عناصر بافتی یک اتاق اغلب نادیده گرفته می شوند یک پس زمینه خنثی هنگامی که با بافتهای گرم مانند عناصر چوبی تراش خورده، کاشی های براق، کتانی های تمیز و مخملهای برس دار. ” بافت ها نیز یک ویژگی مهم هستند و می توانند به صورت نرم یا سخت و یا خشن یا صاف اجرا شوند. ایده این است که محیط اتاق را تنظیم کرده و واکنش های احساسی را برانگیزد.

 

  1. خطوط ساده، تمیز و مبلمان ساده

ایده خطوط ساده، بدون تزیین و تمیز در طراحی داخلی مدرن از معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناوی نشأت می گیرد. این یک “شیوه طبیعی زندگی” در نظر گرفته می شود و عملکرد و شکل را در هم ریخته و تزئینات اضافی در بر می گیرد. به طور خاص، مبلمان چرمی مانند مبل و صندلی به یک افزودنی مهم مدرن در فضای شما تبدیل شده است، به ویژه هنگامی که طرح های چرم از سایزهای بزرگ و بزرگتر به خطوط مدرن و ساده با خطوط ساده و تمیز تبدیل می شوند.

 

  1. کاربردی

کاربردی و کاربردی بودن دو ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن است. کل حرکت حول محور قطعات تزئینی برای عملکرد است، نه برای نمایش. همانطور که توسط دکوطرح بیان شد، اگر “هدف عملی نداشته باشد، می توان آن را حذف کرد”.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]