10 مورد از ساختمان های معروف ایتالیا
22
اردیبهشت

۱۰ مورد از ساختمان های معروف ایتالیا

ساختمان های معروف ایتالیا | برای احترام به خدایان ، برگزاری مسابقات تماشایی گلادیاتورها ، به عنوان مقر دولت – ساختمانها در سراسر ایتالیا اهداف مختلفی داشته اند. کشش مغناطیسی ساختمانهای ایتالیا فقط به میراث غنی آنها و چگونگی مقاومت در برابر زمان منجر نمی شود. گردشگران دسته دسته و با دوربین و تلفن های هوشمند در دست می آیند تا از هیبت باشکوه هر کلیسای جامع ، کولوسئوم و کاخ حیرت زده شوند. از ظرافت فلورانس تا عظمت رم ، معماری ایتالیا سبک های کلاسیک ، گوتیک ، رومانسک ، باروک و بیزانس را جشن می گیرد. در هر نما ، در هر گوشه و از پایین به بالا ، تقارن ، درخشندگی و ویژگی های متوقف کننده نمایش را خواهید یافت که ارزش خطوط طولانی و شلوغی را دارد. لیست بهترین ساختمان های معروف ایتالیا که ارزش بازدید را دارند ، بررسی کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر در کشور ژاپن

۱. کولوسئوم

کولوسئوم با طول ۱۸۸ متر (۶۱۷ فوت) ، عرض ۱۵۶ متر (۵۱۲ فوت) و ۵۷ متر (۱۸۷ فوت) طول ، عظیم است. این ساختار تحمیلی بین سالهای ۷۰ و ۸۰ میلادی ، در زمان سلسله Flavian ساخته شده است. به همین دلیل است که در ابتدا آن را آمپ تئاتر Flavian می نامیدند. هنگامی که مجسمه ای از نرو ، “Colossus of Nero” ، در ورودی Domus Aurea ، کاخی که پس از آتش سوزی رم ساخته شد ، به نام فعلی آن تغییر یافت.

کلوسئوم در آن زمان حدود ۶۵۰۰۰ نفر را در خود جای داده بود و از آمفی تئاتر عظیم برای درگیری با گلادیاتورها ، تفریحات در نبردهای معروف ، تولیدات نمایشی ، اعدام زندانیان و شکار حیوانات استفاده می شد. برای بیش از ۵۰۰ سال ، با استفاده از آخرین بازیهای ضبط شده در قرن ۶ ، همچنان فعال بود. امروز ، کولوسئوم تمایز خود را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان مدرن برگزار می کند و سالانه پذیرای شش میلیون گردشگر است. بنابراین ، به شدت شلوغ می شود ، این بدان معنی است که شما می خواهید زودتر به اینجا برسید یا بلیطی دریافت کنید که به شما امکان می دهد از صف های طولانی عبور کنید.

۲. کلیسای سنت پیتر؛ یکی از ساختمان های معروف ایتالیا

کلیسای سنت پیتر با توجه به سبک های معماری رنسانس و باروک ساخته شده است ، یکی از مهمترین مکانهای زیارتی در جهان است. این مکان در شهر واتیکان ، مقر ایمان کاتولیک ها واقع شده و در محل دفن پیتر رسول بنا شده است. در داخل ، آثار هنری از میکل آنژ را می یابید ، که طراحی اولیه گنبد با شکوه را انجام داده و “Pieta” را مجسمه سازی کرده است. این کلیسا می تواند حدود ۲۰،۰۰۰ نفر را در خود جای دهد. هنگام بازدید ، لباس مناسب بپوشید – بدون شورت برای مردان ، و هیچ شانه برهنه یا دامن کوتاه برای زنان.

۳. Duomo di Milano

ساختمان های معروف ایتالیا | یکی از بزرگترین کلیساهای کاتولیک در جهان ، Duomo di Milano می تواند ۴۰۰۰۰ نفر را در خود جای دهد. ساخت و ساز در سال ۱۳۸۶ با هدایت چشم انداز اسقف آنتونیو دا سالوزو آغاز شد و توسط حاکم میلان جیان گالئازو ویسکونتی پشتیبانی شد. هر دو یک ساختمان دیدنی می خواستند که مطمئناً به آن رسیدند. Duomo di Milano با ۷۰۰ شکل ، ۳۴۰۰ مجسمه و تعداد زیادی گارگویل یکی از کلیساهای منسوخ ترین در جهان است. زمان مناسبی برای دیدار دوشنبه بعد از ناهار خوردن است زیرا در این زمان است که یکی از میخ هایی که در مصلوب شدن عیسی مسیح به کار رفته است به نمایش گذاشته می شود.

۴. قلعه Sforzesco

قلعه Sforzesco که در میلان واقع شده است ، در ابتدا به عنوان قلعه ویسکونتی خدمت می کرد و به خانه ای برای حاکمان میلان تبدیل می شد: Sforzas. این اتاق شامل حیاط های عظیم ، اتاق های دوکایی است که هنرهای باشکوهی را به نمایش می گذارد و یک اتاق گنج. خانواده کارهایی را از لئوناردو داوینچی و دوناتو برامانته سفارش دادند و قلعه زمانی را به قصر دوکال قابل توجه تبدیل کردند. سپس طی چهار قرن اشغال خارجی به عنوان مجموعه نظامی مورد استفاده قرار گرفت. امروز ، مجموعه ای شگفت انگیز از هنرهای زیبا ، از جمله آخرین اثر ناتمام میکل آنژ: Ronda Pieta.

۵. برج ناقوس Giotto

این برج ناقوس به نام معمار آن Giotto نامگذاری شد ، گرچه او فقط سه سال روی آن کار کرد. پس از درگذشت معمار معروف ، آندره پیسانو و فرانچسکو تالنتی ، که بالاترین نقطه برج را طراحی کردند ، جایی که منظره ای عالی از فلورانس خواهید دید ، جای خود را به دست گرفتند. ۴۱۴ پله وجود دارد ، و هیچ آسانسوری وجود ندارد. بنابراین ، به کسانی که مشکلات قلبی ، کلاستروفوبیا و سرگیجه دارند ، صعود به Giotto’s توصیه نمی شود.

در بسیاری از طاقچه های برج ، ۱۶ مجسمه در اندازه واقعی پیدا خواهید کرد. اینها توسط هنرمندان مختلف ساخته شده است که شامل دوناتلو نیز می شود. اما ، این مجسمه ها فقط کپی هستند. چیزهای واقعی در Museo dell’Opera del Duomo به نمایش در آمده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه

۶. Duomo di Siena | ساختمان های معروف ایتالیا

ساختمان های معروف ایتالیا |‌ از نیم تنه مردان مذهبی در گذشته گرفته تا تصاویر پیچیده روی زمین ، Duomo di Siena هر جا که نگاه کنید تحت تأثیر قرار می دهد. غنی بودن در جزئیات و فراوانی شاهکارها ، این ساختمان گوتیک را باید در سفر به ایتالیا ببینید. این بنا به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود ، بین سالهای ۱۲۱۵ و ۱۲۶۳ ساخته شده است. این یک جشن واقعی برای چشم ها از داخل و خارج است. نمای خارجی و داخلی از یک سنگ مرمر سفید و سفید مایل به سبز در نوارهای متناوب برخوردار است. سیاه و سفید رنگ های نمادین سیه نا هستند.

به پایین نگاه کنید و از سنگفرشهای موزاییکی که در ۵۶ صفحه مرمر منقوش و منبت کاری شده حکایت می کند ، تعجب کنید. در مرکز “قتل عام بی گناهان” Matteo di Giovani است. در ورودی ، برخی از قدیمی ترین طرح ها را در کلیسای جامع مشاهده می کنید: “Wheel of Fortune” و “Sienese Wolf احاطه شده توسط نمادهای شهرهای متفقین”. از کلیسای جامع خارج نشوید و بدون دیدن Donatello’s St. John the Baptist و کتابخانه قابل توجه Piccolomini ، که دارای نقاشی های دیواری Pinturicchio از مناظر دقیق ، در میان تصاویر دیگر ، و یک سقف چشمگیر به رنگ های آبی ، طلایی و قرمز است.

۷. برج پیزا | ساختمان های معروف ایتالیا

این تنها ناقوس برج ناقوس ایتالیا نیست. برج ناقوس در کلیسای St. Michele dei Scalzi و دیگری در کلیسای St. Nicola وجود دارد. اما برج پیزا ، با هفت زنگ موسیقی تنظیم شده ، مطمئناً مشهورترین برج است. بخشی از یک مجموعه کلیسای جامع به نام Field of Miracles را تشکیل می دهد که دارای یک دستگاه تعمیدگاه ، یک قبرستان ، برج ناقوس و کلیسای جامع است.

ساخت برج در سال ۱۱۷۳ آغاز شد و در آن مرحله ، سازه شروع به لاغر شدن کرد. این را به زمین نرم نسبت دادند ، که شروع به جابجایی می کند ، بنابراین بنیان را بی ثبات می کند. ساخت و ساز در سال ۱۳۰۰ به پایان رسید. طی ۸۰۰ سال آینده ، برج پیزا با سرعت یک تا دو میلی متر در سال “سقوط” کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۸. کاخ دوژ

ساختمان های معروف ایتالیا | کاخ Doge یک نقطه عطف در ونیز است و به عنوان محل اقامت رسمی Doge (رهبر منتخب) خدمت می کند. این بنا بین قرن ۱۰ و ۱۱ به عنوان یک هسته مرکزی مستحکم ساخته شده است. در قرن ۱۲th ، آن را به یک کاخ زیبا تبدیل کردند ، و در قرن های بعدی از جمله زندان های جدید در قرن ۱۷ به موارد اضافی اضافه شد. امروزه این شاهکار گوتیک ونیزی موزه ای است با تورهای ویژه که شامل گنجینه های پنهان دوج است.

۹. کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

این اثر باشکوه معماری کلیسایی که به احترام سانتا ماریا دل فیوره ، باکره گل ساخته شده است ، از بین چندین معمار گذشت. در ابتدا توسط آرنولفو دی کامبیو درست در اواخر قرن سیزدهم طراحی شد و در قرن نوزدهم با امیلیو دو فابریس به پایان رسید. این گنبد توسط فیلیپو برونلسکی در قرن ۱۵ طراحی شده است.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره در جایی ساخته شد که کلیسای سانتا رپاراتا در قرن ۷ ساخته شده بود. بقایای آن در سرداب دیده می شود. کلیسای جامع به عنوان یکی از بزرگترین کلیساهای جهان دارای نقاشی های دیواری چشمگیر است. یکی وجود دارد که آخرین قضاوت را به تصویر می کشد و دیگری صحنه هایی از کمدی الهی را نشان می دهد. اما خود را محدود به کارهای هنری نکنید. به سایر ویژگی ها ، از سنگفرش های موزاییکی که مانند فرش به نظر می رسند ، تا ساعت Paolo Uccelo ، که در سال ۱۴۴۳ طراحی شده و تا امروز نیز کار می کند ، نگاهی بیندازید.

۱۰. پانتئون | ساختمان های معروف ایتالیا

هنگام ورود به پانتئون ، ممکن است از ارتفاع گنبد و گرد بودن آن غرق شوید. گفته می شود که این فضا نماد طاق بهشت ​​و شکل گنبد است ، هدف قرار دادن همه خدایان در یک سطح از اهمیت مهم است.

ساختمان های معروف ایتالیا | پانتئون یکی از بناهای حفظ شده در رم است و شاهدی بر مهندسی و معماری است. این بنا بین سالهای ۱۱۸ و ۱۲۵ میلادی به عنوان جایگزینی برای پانتئون مارکوس آگریپا ساخته شد که در سال ۸۰ میلادی در اثر آتش سوزی تخریب شد. اگرچه در ابتدا به عنوان یک مکان پرستش برای عوام در نظر گرفته شده است ، اما این شگفتی معماری همچنین به عنوان مقبره ای برای چهره های شناخته شده عمل می کند. رافائل ، نقاش دوره رنسانس و نامزدش ، و پادشاهان ایتالیا ویتوریو امانوئل دوم و امبرتو اول نیز در اینجا دفن شده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]