هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در اهواز
14
دی

هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در اهواز

هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در اهواز چقدر است؟

ساخت مشارکتی در اهواز یکی از گزینه‌های ساخت و ساز در اهواز است که طرفداران زیادی دارد و محدود به قشر خاص یا کاربری خاصی هم نمی‌شود. یعنی شما می‌توانید هم برای منزل مسکونی از ساخت مشارکتی در اهواز استفاده کنید و هم برای یک ملک تجاری، رستوران، شرکت و مواردی از این قبیل. بازسازی و ساخت مشارکتی از نگرانی‌های شما درمورد پروژه سنگین بازسازی می‌کاهد و خیالتان را از بابت بودجه و کیفیت کار راحت می‌کند.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در اهواز نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

مزایای ساخت مشارکتی در اهواز

چنانچه‌‌‌ می‌خواهید ساختمان کهنه و قدیمی خود در اهواز یا هرجای دیگری از خوزستان را بدون دردسر نوسازی کنید؛ باید بگوییم که ساخت مشارکتی در اهواز یکی از بهترین، آسان‌‌‌‌‌‌ترین و البته سریع‌‌‌‌‌‌ترین روش‌‌‌‌‌‌‌ها محسوب‌‌‌ می‌شود. نوسازی مشارکتی و بازسازی خانه قدیمی شما در اهواز بسیار سریع‌تر پیش خواهد رفت و تحت نظر متخصصان انجام خواهد شد.

هزینه تمام شده ساخت مشارکتی در اهواز | شرکت معماری دکوطرح

از دیگر مزایای پروژه‌‌‌‌‌‌‌های ساخت مشارکتی در اهواز افزایش زیبایی ساختمان‌‌‌‌‌‌‌ها و نمایی نو است. با این تفاسیر هرچه نوسازی ساختمان به صورت مشارکتی بیشتر شود؛ وضعیت سکونت خانوارها نیز بهبود بیشتری خواهد یافت. اگر با همین روال پیش برویم با گذر زمان خانه‌‌‌‌‌‌‌های کلنگی و قدیمی نوسازی شده و به تبع آن نیز بسیاری از مشکلات شهری رفع خواهد شد.

 

هنگام ساخت مشارکتی در اهواز مراقب موارد زیر باشید!

از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین زنگ خطرهای ساخت مشارکتی در اهواز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحویل ندادن واحدها در موعد مقرر: برای جلوگیری از چنین مشکلی‌‌‌ می‌توان ضمانت‌‌‌‌‌‌‌های اجرایی تعیین نمود. یعنی اگر سازنده واحدها را به موقع تحویل ندهد باید مبالغی را به عنوان خسارت تاخیر بپردازد. حتی مالک‌‌‌ می‌تواند حق فسخ قرارداد را داشته باشد.
  • ایجاد اختلاف در تقسیم واحدها: از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین اختلافاتی که میان مالک و سازنده ایجاد‌‌‌ می‌شود در مورد تقسیم واحدها است. این تقسیمات به شیوه‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی انجام‌‌‌ می‌گیرد که یکی از رایج‌‌‌‌‌‌ترین آنها تقسیم معمولی‌‌‌ می‌باشد. در این نوع تقسیم سهم، مالک و سازنده بر اساس آورده و سرمایه خود در درصدی از کل سهام ساختمان شریک‌‌‌ می‌شوند. به این ترتیب واحدها بین آنها تقسیم‌‌‌ نمی‌گردد. بگذارید این طور بگوییم درصد سهام هر یک از طرفین بر اساس قیمت زمین و هزینه مصالح متفاوت از سایرین خواهد بود. این درصد معمولاً به صورت ۵۰-۵۰ یا ۶۰-۴۰ تعیین‌‌‌ می‌شود.
  • پیش فروش آپارتمان‌‌‌‌‌‌‌ها بدون اطلاع مالک و کلاهبرداری: واگذاری حق پیش فروش واحد‌‌‌‌‌‌‌ها از سوی مالک به سازنده ممکن است مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد. مشروط به این که واگذاری پیش از اتمام پروژه ساخت و ساز، قبل از تحویل واحدها یا تنظیم سند انجام بگیرد؛ چرا که به این ترتیب احتمال دارد سازنده انگیزه خود برای به پایان رساندن ساخت و ساز را از دست بدهد.
  • ورود خسارت‌‌‌‌‌‌‌های مالی و جانی در ملک: گاهی عملیات اجرایی ساخت و ساز خطرات جانی و مالی زیادی برای مالک یا سازنده به همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی به مالکین محترم توصیه‌‌‌ می‌کنیم سازنده را در قرارداد متعهد و ملزم به بیمه کردن ساختمان نمایند.

 

مزایای بیمه کردن ساختمان قبل از ساخت مشارکتی در اهواز

طرفین قرارداد ساخت مشارکتی در اهواز بهتر است پیش از آغاز فرآیند بازسازی و ساخت، برای بیمه کردن ساختمان اقدام نمایند. بیمه ساخت مشارکتی در اهواز در موارد زیر خسارات شما را پرداخت خواهد کرد:

  • هرگونه خسارت وارده به اشخاص ثالث مانند همسایگان، مالکین املاک مجاور و…
  • بیمه مسئولیت پیمانکار در مقابل کارگران ساختمانی
  • بیمه ضمانت کیفیت ساختمان

 

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]