رنگ very peri در طراحی داخلی
18
آذر

رنگ very peri در طراحی داخلی

رنگ very peri در طراحی داخلی

همه ما دوست داریم مطابق مد روز و به بهترین شکل ظاهر شویم، حال این ظاهر شدن در لباس پوشیدن ما تجلی پیدا کند، چه در لوازمی که داریم و چه در چیدمان و حس و حال محیط خانه ما! رنگ very peri هم به تازگی به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ انتخاب شد و همه در حال و هوای تازه کردن هر چه که دارند هستند. ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا با هم روش هایی برای طراحی داخلی با رنگ سال ۱۴۰۱ یا همان ۲۰۲۲ خودمان را آموزش دهیم، با دکوطرح همراه باشید!

 

رنگ very peri در طراحی داخلی

طراحی داخلی میانه ترند ۲۰۲۲

ابتدا بیایید با یکی از محبوب ترین سبک های طراحی در دنیای امروز صحبت کنیم. سبک معماری داخلی میانه که بهتر است آن را مدیوم شاد در در طراحی داخلی بنامیم. در واقع طراحی داخلی به سبک کلاسیک بسیار شلوغ بوده و اغلب در زندگی های مدرن امروزی، فاقد آرامش بخشی لازم می باشد. در عوض معماری داخلی میانه پیوند ظریفی با سبک سنتی از طریق حفظ خطوط و اشکال کلاسیک برقرار کرده است. بعلاوه، طراحی میانه استفاده از لوازم تزئینی را به حداقل می رساند. یکی از جنبه های جذاب دکوراسیون داخلی میانه ترکیب جاذبه های زنانه و مردانه با هم است. به این معنا که در آن از عناصری مثل چوب، بامبو، استیل و رنگ لاکی استفاده می شود. بعلاوه در سبک معماری میانه به راحتی می توان شیرآلات بهداشتی مدرن را با دکوراسیون دلخواه ترکیب کرد.

 

طراحی داخلی ۲۰۲۲؛ طراحی داخلی کلاسیک

همیشه وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی به میان می آید، هیچ وقت نمی توان از کنار سبک کلاسیک به سادگی گذر کرد. در این سبک اغلب از لوازمی از جنس چوب تیره رنگ استفاده می شود که کاملا با جزئیات تزئین شده اند. از آنجایی که معماری کلاسیک به قرون ۱۸ و ۱۹ فرانسه و انگلستان باز می گردد، عناصر تزئینی گرانفیمت مانند ابریشم، مخمل و کتان بعنوان پرده حتما بکار برده می شوند. همچنین در خانه هایی به سبک معماری کلاسیک همواره لوسترهای کریستالی برای نورپردازی مشاهده می شوند. پس اگر برایتان هماهنگ کردن تمام وسایل منزل حتی شیرآلات ساختمانی مطابق سبک معماری کلاسیک امکان پذیر نیست، توصیه می کنیم هرگز به سراغ آن نروید.

 

سبک طراحی مدرن در سال ۲۰۲۲

در این بخش ما قصد داریم تفاوت بین اصطلاح مدرن و معاصر را برایتان روشن سازیم. با وجود تشابهات بسیاری که بین این دو سبک معماری وجود دارد، علائم مشخص نیز هستند که معرف معماری داخلی مدرن می باشند. در معماری مدرن ما شاهد استفاده از تمام عناصر بصری ممکن نظیر طراحی اسکاندیناویایی، پست مدرن و میانه قرن بیستم هستیم. بطور مثال، استفاده از لوازم منزل با سطوح صاف و براق یکی از ویژگی های آن می باشد. به ویژه در آشپزخانه و حمام که استفاده از شیرآلات روشویی ساخته شده از جنس کروم براق، بین طراحان داخلی بسیار متداول می باشد. بعلاوه مینیمالیسم بخش جدایی ناپذیر معماری مدرن می باشد، به بیان ساده تر عناصر هنری در این سبک به وفور دیده می شوند.

 

سبک انتخابی برای سال ۲۰۲۲

شاید ابتدا درک سبک طراحی انتخابی کمی برایتان دشوار باشد. در حقیقت تعدادی ویژگی کلیدی در طراحی انتخابی نقش دارند. اساسا اگر قصد استفاده از این مدل طراحی را برای دکوراسیون منزل خود دارید، باید تمام وسایل را با دقت کامل انتخاب نمایید. بنابراین ایجاد تعادل بین رنگ های انتخابی، اجناس خریداری شده، حتی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی تهیه شده، و در نهایت چیدمان آن ها بسیار ضروری است.

 

طراحی داخلی خانه در سال ۱۴۰۱

پیش از هر چیز باید به این نکته توجه کرد که با وجود معضل گسترش ویروس کرونا در جهان، نیاز به بودن در فضای خانه بیشتر از همیشه احساس می‌شود. خانه همیشه باید فضای امن و محیط آن آرامش بخش روح و روان شما باشد. با توجه به این موضوع، متخصصان و طراحان داخلی برای سال جدید ترندهای متفاوتی را معرفی کرده‌اند که در ادامه خواهید دید.

 

ترکیب very peri  و سبک مینیمالیست افراطی

برای آزاد کردن فضا و در پی آن حذف نظافت دائمی و اضافی از برنامه فعالیت‌های روزانه، وسایل غیرضروری تا حد امکان از دکوراسیون سال جدید حذف می‌شوند. در سال ۲۰۲۲ قرار است شاهد حداقل مبلمان و چیدمان کاملا ساده و مینیمال باشیم.

 

very peri  در مبلمان چند منظوره

به دلیل اجبار برای ماندن در خانه ناشی از همه گیری ویروس کرونا، حضور افراد بیشتر از همیشه در کنار هم بوده و نیاز به عملکردهای مختلف در یک فضای مشترک احساس می‌شود. فضاها باید کاربردهای بیشتری را فراهم کنند و این روزها ابزار و مبلمان چند منظوره به یک نیاز ضروری تبدیل شده‌اند.

 

فرم‌های گرد و خطوط منحنی

در سال جدید برای حفظ آرامش و توجه بیشتر به لطافت روح انسان، مبلمان خشن با لبه‌های تیز و خطوط مدرن جای خود را به فرم‌های گرد و خطوط منحنی می‌دهند.

 

استفاده از مواد و عناصر طبیعی

برای ایجاد تعادل روحی و روانی و همچنین کم کردن اثرات منفی و خشک استفاده طولانی مدت از رایانه و انواع دستگاه‌های الکترونیکی (به دلیل قرنطینه‌های طولانی مدت)، تفکر ورود عناصر طبیعی به درون محیط زندگی، جزو اصلی‌ترین ترندهای سال پیش رو است.

 

پایداری و سازگاری با محیط زیست

با تشدید بحران‌های زیست محیطی در جهان و نگرانی‌های گسترده درباره آینده زمین، مردم شروع به تغییر مسیر زندگی خود به سمت انتخاب‌های مثبت برای حفظ خانه‌شان کرده‌اند. در همین جهت نیز، مبلمان، کف پوش‌ها و سایر عناصر معماری به دنبال پایداری هستند و از مواد و متریال‌های سازگار با محیط زیست تهیه می‌شوند.

 

سازه‌های سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز و انواع سایه‌های آن همچنان به صورت برجسته‌ای ترند است. این رنگ با ماهیت آرامش بخش و تسکین دهنده خود در دنیای غرق در تکنولوژی امروز، به برقراری ارتباط هر چه بیشتر و بهتر با طبیعت کمک می‌کند. به کمک آن می‌توانید زیبایی‌های زندگی را به خوبی احساس کنید.

 

کف پوش‌های روشن در طیف very peri

به سه دلیل مشخص می‌توان گفت که استفاده از کف پوش‌های روشن در سال جدید انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است: رنگ روشن، فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. با توجه به قرنطینه‌های طولانی و به دنبال آن حضور مداوم در خانه، اهمیت این موضوع بیشتر از همیشه است. نور خورشید کمتری را جذب می‌کند و همچنین سازگار با محیط زیست و المان‌های طبیعی درون خانه است. نور طبیعی را به خوبی منعکس کرده و روشنایی بیشتری ایجاد می‌کند.

 

very peri و رنگ سیاه

رنگ سیاه به دلیل کنتراست زیبایی که با مواد و عناصر طبیعی محیط ایجاد می‌کند، یک انتخاب عالی برای سال جدید است. این رنگ به احتمال زیاد برای تزیینات محیطی مانند مبلمان، نورپردازی، چیدمان، قاب و جزییات درها، دیوارها و لوازم آشپزخانه استفاده خواهد شد.

 

استفاده گسترده از رنگ‌های پایه خنثی و طبیعی

بهره‌مندی از پایه رنگ خنثی، به طور گسترده‌ای دست شما را باز می‌گذارد و انتخاب‌های فراوانی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در واقع با استفاده از رنگ‌های اولیه همیشه فضای بزرگ‌تر و ساده‌تری خواهید داشت که به نوعی بوم آماده برای به نمایش گذاشتن هنر و تزیینات شما است. در سال جدید بهتر است برای چیدمان فضای داخلی خود به رنگ‌های خاکستری، سنگی، توسی و سفید کم رنگ فکر کنید.

 

دیوارهای ساده سفید

بعد از شلوغی‌های طرح یک کاغذ دیواری جذاب، در سال جدید به دنبال آرامش بیشتر و پالایش روح هستیم. دیوارهای ساده سفید همیشه کم هزینه‌ترین روش برای جذابیت فضای داخلی شما هستند. در سال جدید برای دیوارهایتان به سراغ هیچ رنگ دیگری نروید.

نظر شما درباره ۱۰ ترند چیدمان داخلی سال ۲۰۲۲ چیست؟ آیا شما هم تصمیم دارید فضای زندگی خود را برای سال جدید تغییر دهید؟ چه ایده‌های جذاب دیگری در سر دارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دکوطرح به اشتراک بگذارید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]