رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی
14
آذر

رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

به مدت دو دهه است که شرکت پنتون، رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند و بسیاری از افراد هم برای اینکه مطابق ترند روز باشند، دکوراسیون منزل، لباس و… خود را متناسب با آن رنگ تنظیم می کنند. امسال هم مثل هر سال دیگر، رنگی جذاب با نام ویوا مجنتا به عنوان رنگ سال انتخاب شد؛ رنگی که ریشه در طبیعت دارد و مفهوم جدیدی از قدرت، جسارت، شور و هیجان و توانمندی را روایت می کند.

در روانشناسی رنگ ها، هر رنگ مظهر و نماد چیزی است؛ رنگ ها تاثیر مستقیمی روی روحیه ی انسان می گذارند و این اثر بخشی اثبات شده است. رنگ سال ۲۰۲۳ هم نماد شجاعت است و نترس بودن را به افراد القا می کند. اگرچه شاید سلیقه ها باعث تفاوت معنای درک شده از یک رنگ شوند اما مرجع جهانی رنگ، ویوا مجنتا را منبع انرژی، شور و نشاط می بیند. حال سوال این است: چگونه می توانیم این رنگ را در طراحی داخلی خانه های خود بگنجانیم؟ با دکوطرح همراه باشید!

Viva Magenta برگرفته از طبیعت است؛ متخصصان پنتون در انتخاب این رنگ، تمایل فزاینده ی مردم به نگهداری گل و گیاه در خانه را هم مد نظر داشته اند. این شرکت باور دارد پایان بیماری همه گیر و خطرناک کرونا بار دیگر فرصتی را به وجود آورده تا انسان با طبیعت آشتی کرده و به سرزندگی و حیات اهمیت بیشتری بدهد. این رنگ همچنین یک کشش قدرتمند بین انسان و طبیعیت به وجود می آورد و به او یادآور می شود که زندگی همچنان در جریان است و باید امیدوار بود و از این نعمت بزرگ به خوبی مراقبت کرد. امید است با حس و حالی که این رنگ در ذهن و وجود انسان ایجاد می کند، او به این آگاهی برسد که باید رابطه ی بهتری با طبیعت ایجاد کرده و به خوبی از آن مراقبت کند.

رنگ های انتخابی سال پنتون بر توسعه ی محصول و تصمیمات خرید در انواع صنایع از جمله مد، طراحی صنعتی و بسته بندی محصول تأثیر می گذارند و از اهمیت و جایگاه ویژه ای نیز برخوردار هستند. ویوا مجنتا هم به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳، قرار است قدرت، نشاط، سرزندگی، امید به زندگی، حس طبیعت دوستی و ایجاد تعادل بین زندگی دیجیتالی و طبیعی را با ورود به صنایع مختلف در سال ۲۰۲۳ در ما زنده کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

رنگ Viva Magenta در طراحی داخلی

طراخی داخلی با رنگ Viva Magenta

رنگ های زیادی وجود دارد که می توانید با Viva Magenta در طراحی داخلی ترکیب کنید. از آبی تیره گرفته تا رنگ های سفید و خاکستری کم رنگ، در اینجا شش رنگ وجود دارد که می توانید با این رنگ ترکیب کنید.

 

ترکیب رنگ Viva Magenta و رنگ سفید

Viva Magenta رنگی شگفت انگیز و بسیار زیبا است که می تواند به تنهایی در طراحی داخلی استفاده شود، اما به همان اندازه، این پتانسیل را دارد که به روش های مختلف برای ایجاد ظاهری بسیار متفاوت جفت شود. رنگ سفید را با رنگ Viva Magenta ترکیب کنید. رنگ سفید را غالب نگه دارید و به صورت نقطه ای از رنگ Viva Magenta استفاده کنید. از جلوه های رنگ راه راه، هندسی یا بلوک رنگ استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید با انتخاب طرح های گلدار و ملایم برای پارچه ها و لوازم جانبی، پتانسیل رمانتیک و عجیب Viva Magenta را در خانه بیدار کنید!

 

طراحی داخلی رنگ Viva Magenta با رنگ صورتی

کیتی توماس، موسس شرکت طراحی داخلی KTM Design می گوید: «رنگ صورتی با Viva Magenta یک نمای داخلی منسجم ایجاد می کند. این به این دلیل است که آنها رنگ های مشابهی دارند، آن را با رنگ روشن تر یا سایه صورتی هماهنگ کنید که به متمایز شدن آن در خانه شما کمک می کند.

برای ایجاد تاثیری جسورانه، Viva Magenta را با سایه روشن و صورتی پررنگ ست کنید. با این حال، باید این سایه ها را با رنگ های خنثی تر تکمیل کنید تا مطمئن شوید که آن ها به طور کلی، یک جفت رنگ هماهنگ ایجاد می کنند. اگر می خواهید حالت ظریف تری ایجاد کنید، رنگ های Viva Magenta و صورتی را در وسایل تزئینی کوچک تر مانند کوسن ها و گلدان ها اضافه کنید. کتی اضافه می کند که این ها کنتراست بیشتری را به خانه شما اضافه می کنند و در عین حال رنگ های قوی را به ارمغان می آورند.

 

ترکیب Viva Magenta و بژ

طراح سوفی کانران می گوید که Viva Magenta برای فضای داخلی بسیار خوب عمل می کند زیرا “آرامش آبی را متعادل می کند، به عنوان یک رنگ برجسته برای کوسن ها، آباژورها و شمع ها عالی است.

 

ست کردن Viva Magenta با رنگ آبی

ناتاشا بردلی، سرپرست رنگ لیک، اظهار داشت: من خوشحالم که Viva Magenta لحظه ای برای درخشیدن دارد، این رنگی است که مردم اغلب از آن دوری می کنند. سایه پنتون مقدار زیادی رنگ آبی در خود دارد که به عنوان آرام بخش و مفید برای ذهن شناخته می شود و آن را به رنگ مناسبی برای تزئین راهرو، اتاق خواب یا دفتر کار شما تبدیل می کند.

در خانه، از Viva Magentaبه عنوان رنگ اصلی خود استفاده کنید و سپس از رنگ آبی در لوازم جانبی و مبلمان خود استفاده کنید. ناتاشا پیشنهاد می کند: برای مثال، اگر در اتاق نشیمن خود با رنگ Viva Magenta کار می کردید، می توانید یک مبل سرمه ای داشته باشید.

 

ترکیب رنگ Viva Magenta با نارنجی و زرد

ترکیب رنگ های نارنجی و زرد با Very Peri می تواند به روشن تر نشان دادن هر یک از این رنگ ها کمک کند، زیرا مکمل یکدیگر هستند و روی چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

 

Viva Magenta و خاکستری در طراحی داخلی

خاکستری رنگی همه کاره است و تقریباً با هر رنگی می آید و به طرز شگفت انگیزی با رنگ Viva Magenta جفت می شود. می توانید رنگ غالب در خانه را رنگ Viva Magenta قرار داده و از سایه های خاکستری استفاده کنید یا بالعکس، در هر صورت با توجه به سلیقه ی شما، نتیجه خارق العاده خواهد بود!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]