طراحی محل کار
19
فروردین

۷ اصل برای طراحی محل کار

طراحی محل کار | هنگامی که فضای کاری فیزیکی را تغییر می دهید ، نحوه رفتار افراد را تغییر می دهید ، و این می تواند تفاوت در سلامتی کارکنان ، عملکرد ، بهره وری و نتایج سازمانی را ایجاد کند.

Davenport Campbell ، یکی از ابتکاری ترین شرکت های طراحی داخلی و معماری سیدنی ، فلسفه تفکر طراحی انسانی را توسعه داده است که مردم و فضای کار آنها را همسو می کند تا اطمینان حاصل شود که خلاقیت بهینه شده و ارتباطات معنی داری برقرار شده است.

اما قوانین طلایی یا اصول راهنمای طراحی عالی دفتر چیست که به کارمندان کمک می کند بهترین کار خود را انجام دهند؟

Davenport Campbell هفت اصل اساسی را که طراحی عالی محل کار را تشکیل می دهد بیان کرده است که ما در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی خانه

۱. همه به یک روش کار نمی کنند | طراحی محل کار

همه کارمندان به یک روش کارآمد کار نمی کنند – بعضی از افراد دوست دارند بی سر و صدا بنشینند و با جزئیات کار کنند ، برخی دوست دارند در همان لحظه با همکاران خود طوفان فکری کنند در حالی که دیگران دوست دارند چند ذهن خوب جمع کنند و با هم کار کنند.

محل کار عالی امکان انواع مختلف روانشناسی محل کار را فراهم می کند. تهیه یک محل کار که کارمندان بتوانند نحوه و بهترین کار را انتخاب و انتخاب کنند ، به حفظ و نگهداری و بهره وری کارکنان و همچنین خوشبختی کارکنان کمک می کند.

 

۲. انسان ها به یک چرخه طبیعی کار می کنند، نه ۹-۵

طراحی محل کار | افراد در چرخه کار می کنند ، نه در یک جدول زمانی مستقیم ، مثلاً از ۹ تا ۵. تفکر طراحی انسانی امکان جریان طبیعی فیزیولوژی انسان را از فعالیت با ضربه زیاد تا استراحت و بهبود فراهم می کند.

وقتی افراد در فضاهای مختلف جابجا می شوند ، احساسات افراد تغییر می کند ، به عنوان مثال از جلسات شلوغ جلسات به فضای کار کوچک و آرام و به محیط های آرام ، راحت و خصوصی برای جوان سازی و شارژ مجدد.

۳. یک مکان کار خوب ایجاد کنید، نه یک فضای معمولی | طراحی محل کار

بسیاری از افراد هنگام گردهم آمدن برای همکاری بهترین کار خود را انجام می دهند. فراهم آوردن فضاهای کاری که افراد را به ملاقات ، اشتراک و تعامل در سطح شخصی و یک به یک ترغیب کند ، برای سلامت روحی و کاری کارمندان ضروری است.

فضاهای اجتماعی با مناطق مشترک متفاوت است. فضاهای مشترک ، مانند آشپزخانه ها و اتاق های شکن ، مناطق خنثی ای هستند که کارمندان می توانند در آن در مورد موضوعاتی که مربوط به وظایف کاری یا مشتری نیستند ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

طراحی باید سیلوها و سلسله مراتب را خراب کند ، در حالی که از حریم خصوصی محافظت می کند. طراحی انسان در مورد حمایت از نیاز ذاتی افراد به محل کار و معاشرت بین بلوک های کار فشرده است.

۴- برای افراد حاضر در مجموعه فضایی فراهم کنید تا بهترین خودشان را نشان دهند.

 

طراحی محل کار | بهترین تفکر دور از میز انجام می شود ، بنابراین محل های کار باید از طریق خلاقیت و نوآوری با قرار دادن فضاهایی برای هکاتون ، تفکر طراحی ، huddles و طوفان مغزی در طرح دفتر ، خود را متمایز کنند.

این فضاها به نمایش تعهد یک سازمان برای ایجاد یک محیط کار شادتر برای کارمندان و در عوض ، نتایج بهتر برای مشتریان کمک می کند.

به طور حتم ، نقش طراحی در محل کار فقط کمک به افراد برای انجام کارهایی که می خواهند بهتر ، سریعتر و آسان تر باشد نیست ، بلکه باید به انسانی سازی فضای کار و گسترش در جامعه وسیع کمک کند.

طراحی برای انسان تشخیص می دهد که فضاهای اداری باید از نیازهای روانشناختی کارمندان پشتیبانی کنند تا خوشبختی و بهره وری را بهینه کنند. این به معنای ایجاد فضاهای شکننده و مناطق آرام برای حمایت و تشویق انواع سبک کار برای همه کارکنان است.

 

۵- همه چیز بر احساسات تأثیر می گذارد | طراحی محل کار

محیط فیزیکی از طریق نور طبیعی ، رنگ ها ، بافت ها ، زاویه ها ، سطح ، بیوفیلی و صدا بر ذهنیت روانشناختی افراد تأثیر می گذارد. تحریک به ویژه برای فضای کار بسیار مهم است ، اگرچه از طرف دیگر ، تحریک بیش از حد می تواند مضر باشد. رنگ های روشن ، موسیقی با صدای بلند و گیاهان با رایحه های غالب ، همه می توانند بر بهره وری و خوشبختی کلی تأثیر بگذارند.

طراحی باید چابکی عاطفی را بهینه کند تا به کارگران اجازه دهد در هر شرایطی بهترین عملکرد را داشته باشند. در کارهای خلاقانه ، همدلی و هوش هیجانی ویژگی های مهمی هستند که می توانند از طریق طراحی فیزیکی تقویت شوند.

رنگ یک عنصر طراحی محبوب است ، اگرچه نشان داده شده است که تمرکز روی مواد طبیعی نتایج موثرتری را در میان کارمندان در محیط امروز ایجاد می کند. انسان ها به طور خودکار در اطراف طبیعت از جمله چوب در معرض ، گیاهان ، هوای تازه و دسترسی به نور طبیعی آرام تر هستند.

برای شکوفایی و ریشه یابی واقعی خلاقیت ، محل کار باید ویژگی های انسانی مانند کنجکاوی ، همدلی ، خوش بینی و انعطاف پذیری را بروز داده و آشکار کند.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون

۶. کاری کنید که افراد به طور متفاوتی احساس امنیت و راحتی کنند

مردم دیگر پشت میز خود نمی نشینند و در طول روز روی صفحه گسترده یا طرح پروژه کار نمی کنند. تجربه کار در حال تغییر است و طراحی مکان کار باید به مردم اجازه دهد و آنها را قادر به سازگاری و تغییر حالتهای مختلف کار کنند. به عنوان مثال ، در یک محیط نوآوری افراد باید بتوانند بین کار فنی و ایده پردازی و آزمایش به راحتی و سریع حرکت کنند. فضاهایی که به بازیکنان امکان بازی و کشف ایده های جدید را می دهند ، تفکر جدید را آزمایش می کنند و ریسک کنترل شده را مجاز می دانند از اهمیت بالایی در نوآوری برخوردارند.

محیط هایی را ایجاد کنید که افراد با انجام انواع مختلف “کار” احساس راحتی کنند بدون اینکه احساس کنند غیر مثمر هستند.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون

۷. فناوری باید انسان را قادر به تعامل کند

طراحی محل کار | فناوری انسان را قادر می سازد تا بهترین تلاش خود را انجام دهد. گاهی این فرض اساسی را فراموش می کنیم. طراحی انسانی می پرسد: چگونه می توانیم فناوری ، مانند برنامه های بهره وری ، تابلوهای پیشرفت ، نرم افزار اتصال اجتماعی را برای تحریک همکاری و خلاقیت ، برای حمایت از افرادی که کار خود را انجام می دهند ، اعمال کنیم.

 

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون اداری، طراحی فضای اداری

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با طراحی محل کار برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]