پروژه تخریب هفت تیر
۱۴
مهر

مراحل اجرای پروژه هفت تیر

مراحل اجرای پروژه هفت تیر

طراحی ، نظارت و اجرای پروژه مسکونی جناب آقای بهاروند واقع در هفت تیر به متراژ ۱۹۵ متر مربع توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکو طرح.

در این نوشته ویدیوی تخریب پروژه ی هفت تیر شرکت دکوطرح را مشاهده کنید.

 

مراحل اجرای پروژه هفت تیر

مدت قرارداد ۴۵ روز کاری

 

تخریب براى ساختمان ها و سازه ها

تخریب به یک عملیات برنامه ریزى شده براى ویران کردن یک ساختمان و یا سازه  اطلاق می شود که در آن باید همه اقدامات احتیاطى در نظر گرفته شود.

قبل از شروع عملیات تخریب در ساختمان حتماً باید برنامه ریزى دقیق و جامعی انجام شود و باید قبل از شروع انجام تخریب جلسه اى ترتیب داده شود تا خطرات احتمالى ارزیابى شود تا همه افراد و پیمانکاران در هر قسمتی که هستند نسبت به وظایف خود آگاهى پیدا کنند.

در شروع انجام عملیات تخریب ابتدا باید انشعابات تأسیسات اصلی را قطع کرده و ساختمان را از خطر احتمالی ناشی از تأسیساتی که در ساختمان وجود دارد و برای عوامل انسانی مشغول در کارگاه خطرناک است دور می کنیم و در مرحله بعدی در صورت وجود چاه جذبی فاضلاب یا آب باران آنها با مواد مناسب پر می کنیم.

چاه هایی که در معرض تداخل با پی ساختمان و فوندانسیون می باشند باید زیر نظر طراح و ناظر ساختمان پر شوند و آنها باید در این مرحله نظارت دقیق داشته باشند.

پس از مرحلۀ باز کردن تجهیزات تأسیساتی چنانچه دیوارهای ساختمان با آجر فشاری و ملات ماسه آهک کار شده باشد با نیروی انسانی درابتدا اقدام به تخریب دیوارها و سپس جدا کردن آجر از ملات می کنیم واین عمل برای بدست آوردن آجرهای استفاده شده انجام می‌گیرد که بتوان بعد ها در دیوار پارکینگ‌ها و راه‌پله و طبقات منفی استفاده کرد.

عایق رطوبتی روی بام بسیاری از بنا های قدیمی از قیرگونی و آسفالت می باشد و به همین دلیل باید ابتدا آسفالت روی بام جمع شود.

چنانچه ساختمان دارای اسکلت فلزی است از نیروی برش کار برای تخریب آن استفاده می شود که پس از اتمام عملیات تخریب و جمع آوری ضایعات آهن آلات بدست آمده می توان آنها را با قیمت پایین تری به فروش رساند  که در این مرحله معمولاً پس از جدا سازی آهن آلات  از سایر ضایعات ، مواد به دست آمده از تخریب بارگیری و به خارج از کارگاه برده می شوند.

 

ویدیوی پروژه هفت تیر

 

علم تخریب

در مراحل تخریب یک ساختمان به برنامه ریزی دقیق و تجهیزات کامل احتیاج می باشد هم چنین قبل از شروع عملیات باید بررسی هایی صورت بپذیرد و سپس وارد فاز عملیات تخریب شویم.

این بررسی ها برای هر ساختمانی به صورت مجزا می باشد اما به طور کل برای همه ی سازه ها مواردی باید بررسی گردد.

در عملیات تخریب حجم مواد به دست آمده از تخریب باید قبل از شروع بر حسب مترمکعب و تن تخمین زده شود زیرا این امر برای بکارگیری ماشین آلات مناسب و در نظر داشتن زمان مناسب و برنامه‌ریزی اجرایی دقیق وزمانبندی عملیات تخریب می‌باشد.

به طور کلی عملیات تخریب به علت حساسیت بالا باید توسط پیمان کاران با تجربه انجام شود و در حین انجام این عملیات باید ناظر و معمار ، نظارت دقیق داشته باشد و در این مرحله باید موارد ایمنی به صورت جدی انجام شود.

بازسازی منزل یکی از تخصص های اصلی تیم دکوطرح می باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]