طراحی داخلی پارچه فروشی
14
آبان

تاریخچه تولید مبلمان

تاریخچه تولید مبلمان

همان طور که می دانید امروزه اکثر خانه ها دارای مبلمان هایی با شکل ها و طرح های مختلف می باشند، اما باید بدانید که این مبلمان ها از چه تاریخی وارد طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی منزل شده اند و چه تاریخی پشت آن ها می باشد.

هر شخصی با هر سلیقه و سبکی برای دکوراسیون داخلی خود از مبلمان هایی با سلیقه و علاقه خود در خانه و یا هر فضایی استفاده می کند.

برای این که درباره تاریخچه مبلمان ها بیشتر اطلاعات داشته باشید می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید، و اطلاعات جدیدی را بیاموزید که بسیار سرگرم کننده و جذاب می باشد.

مقاله ی تاریخچه تولید مبلمان را به صورت اختصاصی در وبسایت شرکت دکوطرح بخوانید.

 

خواندن نوشته های زیر نیز به شما توصیه می شود:

 

تاریخچه تولید مبلمان

اولین آثار مبلمان

می توان این گونه مطرح کرد که محلی برای خوابیدن و یا نشستن اولین بار به عنوان مبلمان حساب می شود که بشر با این وسیله توانسته ارتباط برقرار کند.

اولین اثری که توانسته بشر به این راز پی ببرد مجسمه زنی می باشد که به حالت نشسته بوده استو این مجسمه از قدیمی ترین آثاری می باشد که تا کنون پیدا شده است که قدمت مبلمان ها را مشخص می کند، این محسمه به نام Çatalhöyük می باشد.

این مجسمه قدیمی ترین مجسمه ای می باشد که قابل لمس بوده و می تواند تاریخچه مبلمان ها را بیان کند.

می توان این گونه بیان کرد این مجسمه نشان دهنده یک الهه زن بزرگ می باشد که احتمالا باردار می باشد و در حال فرآیند زایمان می باشد، این مجسمه به قدمت ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می باشد و هنرمند آن ناشناخته می باشد.

این مجسمه در سال ۱۹۶۱ در ترکیه در Çatalhöyük کشف شده است و این مجسمه مبلی را نشان می دهد که دسته های آن از سر پلنگ یا ببر می باشد که این الهه روی آن نشسته است.

یکی دیگر آثار قدیمی که نشان دهنده استفاده از مبلمان می باشد مجسمه ونوس می باشد، که یک الهه بوده و بر روی صندلی نشسته است و قدمت آن به دوران باستان می رسد و می توان گفت این مجسمه در شهر گاگارینو در روسیه کشف شده است.

اما فقط از این دو مجسمه وجود مبلمان ها آشکار نیست بلکه آثار دیگری مانند نقاشی های دیواری بر روی دیوار غارها و یا نوشته ها و نقاشی های درون کتیبه ها می وان این را فهمید که بشر از سی هزار سال پیش از وسایلی استفاده می کرده اند که شما امروزه آن ها را به نام مبلمان ها می شناسید.

از اولین تلاش هایی که بشر برای ساخت صندلی و مبلمان ها استفاده کرده است از اشیاء طبیعی می باشد که می توان به سنگ، استخوان حیوانات بزرگ جسته و چوب پی برد.

 

ساخت اولین مبلمان

می توان این گونه بیان کرد که اولین مبلمان ها از دوران پارینه سنگی کشف شد که همان طود که مشخص می شود از سنگ ساخته شده اند.

در بخش های اسکاراربراء (Skara Brea) که در اسکاتلند می باشد کاوش هایی انجام شد که این خانه ها این موضوع را آشکار ساخت که در خانه هایی که قدمت آن ها ۳۲۱۵ سال به قبل از میلاد مسیح می رسد، در هر خانه وسایلی نشان داده شد که می توان مبلمان های سنگی، تخت های سنگی و صندلی های سنگی را نشان می دهد که این مبلمان ها از چه تاریخی می باشند.

یکی از احتمالاتی که وجود دارد این می باشد که زمانی که که مردم توانستند در یک جای دائم زندگی کنند برای همین شروع به ساخت وسایلی می شوند که این مبلمان ها هم جزو آن ها بوده است.

کشاورزانی که در این نقاط زندگی می کرده اند خانه هایشان را با سنگ ها می ساختند و برای سقف از چوب و سنگ استفاده می کرده اند.

 

تاریخچه مبلمان در مصر

می توان گفت که تاریخچه مبلمان ها در مصر به ۲۰۰۰ سال تا ۳۰۰۰ سال به قبل از میلاد باز می گردد.

می توان این گونه بیان کرد که مبلمان در مصر باستان به معنی و نشان دهنده افراد ثروت مند و غنی بوده است.

شما می توانید این موضوع را به وضوح تماشا کنید که مبلمان ها در خانه های ثروتمندان و کاخ ها بوده است و این موضوع را شما می توانید از روی نقاشی های رنگی روی دیوار اهرام مصر و کتیبه های سنگی مشاهده کنید که این افراد بر روی مبلمان ها نشسته اند.

این مبلمان ها در اصل از چوب بوده اند و به جای این که از بالشت های نرم و پارچه ای استفاده کنند از وسایلی مانند بالشت اما از جنس چوب استفاده می کرده اند.

حتی در نقاشی ها به این توجه شده است که مردم عادی چه ثروتمند و چه فقیر از صندلی های سنگی و همچنین از قفسته ها و طبقه بندی های چوبی نیز استفاده می کرده اند.

برای مثال شما می توانید تخت عنح آمون را مشاهده کنید که از جنس طلا می باشد و با نقاشی برجسته و جواهرات این تخت پادشاهی تزئین شده است.

 

تاریخچه مبلمان در آسیا

برای تاریخچه آسیا شما نم یتوانید همانند اروپا از تاریخچه های شفاهی نام ببرید و در آسیا تاریخچه های دقیق و قابل لمس به ندرت پیدا می شود.

شما می توانید مبلمان های با سبک های منحصر به فرد را در کشور هایی چون چین، اندونزی، هند،پاکستان و ژاپن که از زمان های قدیم و دیرباز بوده است را مشاهده کنید.

بعضی از کشور ها که از مبلمان های انحصاری استفاده می کرده اند و سبک خود را داشته اند، مانند کشور های جنوب شرقی و کره و مغولستان می باشد که از سبک های منحصر به فرد خود استفاده می کنند.

شما می توانید مبلمان هایی با قدمت بالا را در ژاپن مشاهده کنید که از جنس چوب های با کیفیت و با سبک مینیمالیستی ساخته شده اند و بر روی آن ها از نقاشی هایی استفاده شده است تا بتوان مبلمان را تزئین کرد.

 

 

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی تاریخچه تولید مبلمان برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]