چگونه جهیزیه ای لوکس داشته باشیم؟
20
شهریور

چگونه جهیزیه ای لوکس داشته باشیم؟

چگونه جهیزیه ای لوکس داشته باشیم؟

ازدواج شروع یک زندگی تازه است و گاهی عروس خانم ها دوست دارند بهترین و لوکس ترین جهیزیه را برای منزل نو خود تهیه کنند. در شرایط دیگر زمانی که آقای داماد یک آپارتمان با متراژ بالا را برای زندگی در نظر گرفته است عروس خانم هم دوست دارد وسایلی در شأن آن خانه تهیه کند در این دو شرایط خرید جهیزیه متفاوت تر می شود.

دقت کنید وسایل زیاد نشانه لوکس بودن و خاص بودن نیست در دکوراسیون داخلی قوانین و قواعدی وجود دارد که با رعایت آن می توانید چیدمانی لاکچری داشته باشید.

ما در این مطلب نکاتی را بیان خواهیم کرد تا با توجه به آن ها خانه ای شیک داشته باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

چگونه جهیزیه ای لوکس داشته باشیم؟

انتخاب سبک معماری مناسب

عموم مردم سبک کلاسیک را به عنوان سبکی لاکچری می شناسند اما آیا سبک کلاسیک برای یک تازه عروس و دوماد گزینه ای مناسب است؟

سبک نئوکلاسیک گزینه ای مناسب برای خانه هایی با متراژ بالا می باشد.

سبک نئوکلاسیک تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است به این معنا که شما شلوغی و گچبری های سبک کلاسیک را ندارید ولی در عین حال به سادگی سبک مدرن نیست و یک سری المان ها که به سبک کلاسیک نزدیک تر است را در این سبک دارید.

در سبک مدرن شما تنها از مبل های راحتی در چیدمان منزلتان استفاده می کنید اما در این سبک می توانید دو دست مبل تهیه کنید یک ست راحتی برای جلوی tv و یک ست هم مبل استیل برای فضای پذیرایی ولی منظور از مبل استیل، مبل های نئکلاسیکی هست که امروزه ترند شده است.

 

نحوه ی چیدمان اصولی در دکوراسیون داخلی

مهم تر از این که شما چه وسایلی را برای جهیزیه خود تهیه می کنید نحوه ی چیدمان آن هاست.

شما اگر گران ترین مبل بازار را خریداری کنید اما آن را به شکل اتوبوسی دور تا دور منزل بچینید هیچ زیبایی ندارد و کسی که وارد منزل شما می شود بیش تر حس آشفتگی پیدا می کند تا حس آرامش بنابراین به این چند نکته توجه کنید:

  • تمام وسایل باید متناسب با فضا خریداری شوند.
  • تمام وسایل باید باهم تناسب داشته باشند.
  • قبل از خرید یک لیست تهیه کنید.

 

لیست وسایل مورد نیاز

منزلتان را به چند قسمت تقسیم بندی کنید.

  • بخش آشپزخانه
  • پذیرایی
  • نشیمن
  • اتاق خواب ها
  • سرویس های بهداشتی

و با توجه به لیست خریدتان را انجام دهید.

 

مشاوره با یک طراح داخلی مجرب

شما ۱۰۰ ها میلیون تومان باید برای خرید جهیزیه کنار بگذارید اما اگر هزینه ای کم بابت مشورت با یک طراح در نظر نگیرید بعد ها پشیمان خواهید شد. مشورت با اعضای خانواده و دوست و آشنا کمکی به شما نخواهد کرد زیرا یک طراح با دانش و تجربه ای که دارد کل فضای شما را در نظر میگیرد و با زدن طرح های سه بعدی طرحی که در ذهن دارد را در غالب تصویر به شما نشان میدهد و شما تصمیم خواهید گرفت که دیزاین فضای منزلتان را چگونه انجام دهید.

یک طراح ماهر با توجه به استاندارد ها و قواعد معماری فضای شما را طراحی میکند تا علاوه بر فضایی کاربردی، منزلی زیبا داشته باشید.

اشتباه رایج مردم ایران به خاطر عدم آگاهی الگو برداری از تصاویر اینترنت است. شما برای طرح آشپزخانه یک عکس را می پسندید برای اتاق خواب عکس دیگر بدون توجه به این که آیا عکسی که می پسندید قابلیت اجرا در فضای شما را دارد؟ آیا عکس هایی که از سایت های مختلف پسندیده اید با هم تناسب دارند؟

ولی یک طراح کل فضا را متناسب با هم طراحی می کند تا دچار آشفتگی در فضا نشوید و فضایی لوکس تر داشته باشید.

 

طراحی tv wall

یکی از قسمت هایی که خانه ی شما را لوکس تر می کند و جهیزیه شما بیشتر به چشم می آید طراحی دیوار پشت تلویزیون است که فضای شما شکیل تر و زیبا تر نشان می دهد. این قسمت هم باید متناسب با فضا و در قسمت درست که به آن دیوار کانونی گفته می شود اجرا شود.

 

استفاده از المان های طلایی رنگ در تزئینات داخلی

یکی دیگر از المان هایی که منزل را لوکس تر نشان می دهد المان های استیل طلایی رنگ هست اما استفاده از این المان ها باید به اندازه باشد و نباید بیش از اندازه از آن استفاده شود برای مثال در حد پایه های آیینه و کنسول و یا پایه های مبل ها کافی است. همان طور که گفتیم استفاده ی زیاد از این رنگ زیبایی ندارد.

 

استفاده از اکسسوری های شیک

اکسسوری های لوکس تاثیر به سزایی در زیبایی فضای شما دارد. انتخاب ساعت مناسب و گلدان های شیک در لوکس نشان دادن فضا بی تاثیر نمی باشد.

 

پر کردن فضا های خالی با وسایل مناسب

برای پر کردن گوشه های خالی از وسایلی که کاربرد و زیبایی ندارند استفاده نکنید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج پر کردن فضا ها با وسایل نامناسب است. دلیلی ندارد تمام قسمت های خانه پر از وسایل باشد تا منزل شما لوکس به نظر برسد قرار دادن یک آباژور شیک و یا یک گلدان بزرگ فضای شما را لوکس خواهد کرد.

 

تهیه لیست جهیزیه لوکس

با توجه به تقسیم بندی فضا ها یک لیست تهیه کنید و پس از خرید وسایل کنار آن یک تیک بزنید تا وسیله ای از قلم نیوفتد.

 

سایر اشتباهات رایج در چیدمان جهیزیه عروس

انتخاب نقطه ی کانونی لوکس

یکی از اشتباهات رایج انتخاب فضای مناسب برای نصب تلویزیون است.

یک راه کار ساده برای پیدا کردن دیوار مناسب این روش است که شما باید دیواری را انتخاب کنید که هیچ عنصر اضافه ای مثل در و پنجره بر روی آن قرار نداشته باشد البته باز هم اگر از یک متخصص راهنمایی بخواهید بهتر است زیرا فضا با فضا فرق میکند و یک طراح با ورود به منزل شما در اولین نگاه دیوار کانونی منزل شما را تشخیص خواهد داد.

 

چیدمان آشپزخانه لوکس

قطعا یک آشپزخانه ی لوکس فضا را شیک تر نشان می دهد اما معمولا عروس خانم برای این که جهیزیه خود را نشان دهند وسایل برقی را روی کابینت های زمینی و یا بالای کابینت های هوایی قرار می دهند که این کار کاملا اشتباه است. گذاشتن وسایل برقی روی کابینت فضا را لوکس تر نمی کند.

 

چیدمان اتاق خواب لوکس

یکی از قسمت های مهم دیگر اتاق خواب است.

قرار دادن تخت در جای مناسب و شلوغ نکردن اتاق خواب بسیار مهم است. زیرا اتاق خواب محل استراحت است و قرار دادن وسایل چوبی بزرگ اتاق شما را لوکس نمی کند.

 

کلام آخر

لوکس بودن فضا هیچ ارتباطی با شلوغ بودن فضا ندارد. مهم ترین نکته انتخاب درست وسایل و نحوه ی چیدمان اصولی است که فضای شما لوکس نشان می دهد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]