سبک کلاسیک اروپایی در طراحی داخلی
27
خرداد

سبک کلاسیک اروپایی در طراحی داخلی

سبک کلاسیک اروپایی در طراحی داخلی

در مقالات قبلی برای دکوراسیون داخلی ساختمان ها و همچنین خانه ها و محل کار خود سبک های مختلف نیز معرفی شد و شما می دانید برای دکوراسیون داخلی ساختمان خود از چه مواردی استفاده کنید و چه معماری و طراحی را نسبت به سلیقه خود به کار ببرید.

زمانی که حرف از معماری و طراحی می شود می توان به مواردی چون سبک کلاسیک و یا سبک مدرن و یا سبک های مختلف جهانی اشاره کرد سبک کلاسیک اروپایی یکی از مواردی می باشد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید و دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی فضای خود را با آن زیبا سازید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

سبک کلاسیک اروپایی در طراحی داخلی

سبک کلاسیک

اما باید بدانید که سبک کلاسیک در چه دوره ای ظهور کرده و چه ویژگی هایی داشته است برای چنین مواردی می‌ توان گفت این معماری توانست خود را در دهه های ۱۷ تا ۱۹ میلادی در اروپا خود را نشان دهد و از ویژگی های آن می توان به جزئیات و زیبایی های منحصر به فرد آن اشاره کرد.

یکی از مواردی که می‌ توان به آن اشاره کرد در سبک کلاسیک زمانی که در معماری استفاده می شود شما می توانید کهنگی و همچنین پیچیدگی و آنتیک بودن وسایل و تقارن بین آن ها را تشخیص دهید و یکی از ویژگی های مهم این معماری می تواند رنگ های روشن و شفاف آن باشد.

افرادی که می‌ خواهند معماری داخلی و آن ها شاهانه و مجلل باشد می‌ توانند از این سبک استفاده کنند و جزئیات و تزئینات زیادی را در آن به کار ببرند که باعث نشان دادن شاهان بودن معماری داخلی می شود.

 

ویژگی سبک کلاسیک

از ویژگی‌ های سبک کلاسیک انتخاب متریال و مصالح می باشد زمانی که شما دکوراسیون داخلی و یا معماری داخلی فضای خود را می خواهید به سبک کلاسیک طراحی کنید بهترین کار این است از کفپوش ها و یا رنگ آمیزی دیوار ها و یا کاغذ دیواری آن ها از رنگ های روشن و یا رنگ های زرق و برق دار استفاده کنید.

زمانی که شما از متریال ها و وسایل درست در دکوراسیون کلاسیک استفاده می کنید باعث می شود جذابیت آن دو چندان شود و همچنین رنگ ها باعث می شوند شما انعکاس نور و همچنین زیبایی بیشتری را در فضای کلاسیک داشته باشید.

ویژگی ها:

  • انتخاب فرم کلی مبلمان ها
  • به کار بردن رنگ های زرق و برق دار
  • استفاده از وسایل آنتیک و کهنه
  • جزئیات در معماری سقف و ستون ها
  • فرم های جذاب حکاکی بر روی مبلمان ها
  • راحتی در عین حال زیبایی

 

گرایش سبک کلاسیک در معماری

یکی از گرایش های سبک کلاسیک در معماری، معماری گوتیک می باشد که یکی از رایج ترین سبک ها در سبک کلاسیک می باشد و می توان گفت به نوعی سبک کلاسیک خوانده می‌ شود و شما می‌ توانید این معماری را در کشور های ایتالیا مشاهده کنید و بدانید که چه جایگاهی را برای خود در معماری رقم زده اند.

یکی از گرایش هایی که این سبک در خود دارد می توان گفت از نور و رنگ و همچنین نقشه ها و طرح های زیبا و ویترای که همان نقاشی بر روی شیشه ها می باشد استفاده می کنند که این از ویژگی‌ های منحصر به فرد و خاص چنین طراحی می باشد شما می توانید در دکوراسیون داخلی از چنین ویژگی های استفاده کنید و با بازی آن ها دکوراسیون داخلی خود را جذاب کنید.

یکی از مواردی که شما باید در سبک معماری کلاسیک و آن دقت داشته باشید این است که این سبک در متراژ های بالا استفاده می‌ شود و یکی از ویژگی های منحصر به فرد در آن سقف های بلند می باشند که فضای بسیار زیادی را می خواهند و به این نکات توجه داشته باشید.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]