صداگیری و لق گیری پارکت
۱۴
آبان

صداگیری و لق گیری پارکت

صداگیری و لق گیری پارکت

زمانی که شما می خواهید نظر دیگران را برای کفپوش اتاق خود جلب کنید می توانید از لمینت و پارکت می باشند که می توانید از آن ها برای دکوراسیون فضای خود استفاده کنید.

اگر می خواهید فضای داخلی شما لوکس و بی نظیر باشد می توانید  از لمینت و پارکت های تیره و روشن برای کفپوش فضای داخلی خود استفاده کنید.

در بعضی مواقع بعد از مدتی یک مشکل جدی که برای پارکت ها و لمینت ها به وجود می آید، شنیدن صدا های جیر جیر می باشد که این صدا در زمان راه رفتن بر روی این کفپوش ها اتفاق می افتد که نمی توان این مشکل را نادیده گرفت.

این صدا زمانی آزاز دهنده می شود که شما در شب در حال راه رفتن در خانه می باشید و این صدا باعث می شود آرامش خانواده به هم بخورد.

برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، شما می توانید از راه حل هایی برای این مشکل استفاده کنید که بسیار کاربردی می باشد.

با مقاله ی صداگیری و لق گیری پارکت همراه ما باشید.

 

صداگیری و لق گیری پارکت

صدای جیر جیر زمان راه رفتن

در هر خانه ای کودکی وجود دارد که همیشه در حال بازی کردن و دویدن می باشند، زمانی که کودک در حال بازی و دویدن می باشد همیشه صدای جیر جیر باعث می شود که شما نتوانید این مشکل را تحمل کنید و اصلا قابل تحمل نمی باشد.

لق گیری پارکت
لق گیری پارکت

یکی از ویژگی های لمینت ها بی صدا بودن آن ها می باشد که زمانی که شما بر روی آن ها راه می روید نباید صدای ناخوشایند شنیده شود.

زمانی که صدای جیر جیر و سایش اتفاق می افتد زمانی که شما بر روی پارکت راه می روید اگر صدایی را احساس کنید می توانید به مشکل جدی در زیر سطح و یا در خود پارکت و لمینت می باشد.

زمانی که مشکلی در لمینت و پارکت ها را مشخص کنید به منشا این صدا و چرا این صدا ها از پارکت و لمینت می باشد را مشخص کنید و آن را پیدا کنید.

زمانی که مشکلات را شناسایی می کنید می تواند در آن زمان راه حل مناسب این مشکل را پیدا کنید و دست به کار شوید.

 

ناهمواری در کف ساختمان

در زمان نصب لمینت ها و پارکت ها که به صورت تایل های مستطیل شکل و چهار گوش می باشند را در نظر داشته باشید که این تایل ها به این شکل تولید و عرضه می شوند.

زمانی که شما تایل ها را کنار هم قرار می دهید می توانید آن ها را به صورت کلیک به هم و در هم قفل کنید تا به توانید آن ها را نصب کنید، و در زمان نصب در گوشه های لمینت و پارکت ها از بست و قرنیز استفاده می شود.

پارکت
پارکت

اگر شما لمینت ها را به تازگی نصب کرده اید و بعد از نصب صدا های جیر جیر را می شنوید باید دانید که در زیر سطح کار مشکلی وجود دارد که مشکل ناهمواری در کف می باشد.

نصاب هایی که برای این کار استفاده می کنید اگر حرفه ای باشند می دانند قبل از نصب هر گونه لمینت باید سطح زیر لمینت را بازبینی کند تا اگر مشکلی باشد را بر طرف کند.

اگر اختلاف سطح زیاد نباشد و مشکل جدی در کف وجود نداشته باشد شما نیاز به کندن و یا اصلاح کف را نیازی ندارید زیا شما می توانید برای هر سطحی لمینت را مناسب همان سطح نصب کنید.

 

رفع صدای لمینت

برای این که شما بتوانید مشکل صدا را در لمینت بر طرف کنید کافی است سطح کف را به خوبی مسطح و صاف کنید.

در بعض از اوقات شما می توانید با کندن و اصلاح نمودن کف این مشکل را بر طرف کنید تا دیگر صدای جیر جیر و یا صدا های ناخوشایند ایجاد نشود.

همان طور که گفته شد اگر سطح زیر لمینت مشکلاتی وجود داشته باشد اول از همه این مشکلات بر طرف می شود و بعد از آن نصاب شروع به نصب لمینت ها می کند.

شما باید این را در نظر داشته باشید که اگر یک مشکل جزئی هم در زیر سازی لمینت به وجود آید، این مشکل کوچک باعث می شود صدای ناخوشایند بر اثر راه رفتن روی لمینت اتفاق بیافتد.

شما می توانید لمینت را بر روی سطوح سیمانی، سرامیکی و سنگی و انواع مختلف سطوح نیز نصب کنید ولی باید به مسطح بودن آن نیز توجه داشته باشید.

 

رفع صدای لمینت باد کرده

زمانی که لمینت های شما با کرده و رطوبت دار باشد مشکلاتی به وجود می آید، پس می توان این گونه گفت که رطوبت می تواند عامل اصلی صدا لمینت باشد.

اگر شما در مناطق رطوبتی زندگی می کنید می توان گفت متریالی که از جنس چوب می باشد و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد لمینت می باشد، حتی در این دوره شما می توانید از لمینت های ضد آب استفاده کنید که در برابر رطوبت مقاوم می باشند و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند.

اما هر چند که این لمینت ها ضد آب و رطوبت باشد زمانی که یک لوله آب و یا شوفاژ دچار نشتی و خرابی شود قسمتی که این مشکل به وجود آمده دچار تورم در لمینت در آن قسمت می شود.

زمانی که لمینت دچار باد کردگی می شود باعث می شود به تایل های مجاور خود فشار وارد کند و زمانی که کودکان بازی می کنند باعث صدا در انواع قسمت های لمینت شود.

 

خواندن مقاله های زیر به شما توصیه می شود:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی صداگیری و لق گیری پارکت برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]