علت افزایش تقاضای نمای مدرن
29
مهر

علت افزایش تقاضای نمای مدرن

علت افزایش تقاضای نمای مدرن

اهمیت نمای ساختمان در معماری و علت افزایش تقاضا برای نمای مدرن چیست؟

نمای ساختمان

نمای ساختمان به یک طرف و معمولاً قسمت جلویی سازه ساختمان اشاره دارد. این یکی از اجزای جدایی ناپذیر در طراحی کلی ساختار است، زیرا شخصیت و شخصیت منحصر به فردی به آن می بخشد. نمای ساختمان می تواند دارای چندین شکل و اندازه باشد، در واقع این یکی از آن قطعات سازه است که به معمار این شانس را می دهد تا استعداد خود را آزمایش کرده و به نمایش بگذارد و خلاقیت های آن ها را زنده کند. هر از گاهی، مردم نما را با ساختمان های قدیمی تر یا ساختمان های معتبر مرتبط می دانند، اما امروزه هر ساختمان می تواند نمای قابل تشخیصی ایجاد کند. علاوه بر این، مردم حتی یک نمای ساختمان را با چیزی مرتبط می کنند که فقط به عامل زیبایی ساختمان ساختمان می افزاید. اما این تنها کاری نیست که انجام می دهد! بله، اهمیت نما در معماری بسیار بیشتر از این است. به همین دلیل، ما در دکوطرح دوست داریم اهمیت واقعی نمای ساختمان را فاش کنیم و دلایل افزایش تقاضا برای نمای مدرن را با شما بررسی نماییم. ادامه مطلب را بخوانید !!!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

علت افزایش تقاضای نمای مدرن

نما به بنای شما شخصیت می افزاید

خوب، این باید شماره یک باشد که نمای ساختمان فرصتی است برای تأکید بر طراحی. تعداد زیادی ساختمان وجود دارد که با طرح های استاندارد مطابقت دارند و کاملاً از مقررات ساختاری پیروی می کنند اما همیشه فاقد هویت، شخصیت و شخصیت خود هستند. یک نما می تواند نقش بزرگی در این زمینه ایفا کند، زیرا منحصر به فرد بودن ساختار را نشان می دهد که اثر مخرب ساختمان را فاقد آن چیز خاص می داند.

 

نما نقش مهمی در بهره وری انرژی دارد

نمای ساختمان علاوه بر زیبایی، نقش محوری در بهره وری انرژی و پیوند دادن نمای بیرونی به فضای داخلی ساختمان دارد. نما می تواند در کاهش چشمگیر قبض های انرژی کمک کند. ممکن است فکر کنید که چگونه یک نما، بهره خورشیدی را به حداقل می رساند، که به نوبه خود بارهای خنک کننده ساختمان را کاهش می دهد که در نهایت منجر به حداقل صورتحساب انرژی می شود.

 

نما، سپر در برابر عناصر طبیعی!

نما از سرنشینان در برابر باد و باران و افراط دما و رطوبت محافظت می کند. نماها به دلیل مقاومت در برابر درجه حرارت، آب و هوا و خوردگی بسیار محبوب هستند، که طی چندین دهه ویژگی مهمی است. نما در اصل پوست خارجی ساختمان است. و حفاظت ارائه شده توسط پوست خارجی، تهویه طبیعی را تأیید می کند. این امر از طرق مختلف مانند جنبه های طراحی، پوست حفره ای و پنجره های مکانیزه به دست می آید. همچنین، نمای ساختمان تضمین می کند که راحتی سرنشینان در شرایط آب و هوایی سخت مانند باد، باران و برف به خطر نمی افتد.

 

نما یک عایق صوتی است

یک نمای خارجی با طراحی خوب، در مقایسه با نمای معمول ساختمان، راحتی صوتی بالایی را برای سرنشینان آن فراهم می کند. راحتی آکوستیک به هیچ وجه تهویه مورد نیاز، تبادل هوا و ارتباط بصری با نمای بیرونی را به خطر نمی اندازد.

 

راحتی و بهره وری را افزایش می دهد

یک سیستم نمای ساختمان با موفقیت طراحی شده است که به ساکنین این امکان را می دهد تا نفوذ نور را با روش های مختلف مانند کرکره یا وسایل سایه دار تنظیم کنند. علاوه بر این، همچنین می توان حرکت و دمای هوا را با پنجره های قابل تنظیم تنظیم کرد، که باعث افزایش سطح کلی ساختمان ها می شود. هنگامی که سطح راحتی به حداکثر می رسد، بهره وری بهتر از کار کاملاً مشهود است.

 

خدماتی برای امنیت ارائه می دهد

یک سیستم نمای خوب یک روش نسبتاً غیر قابل توجه برای دستیابی به امنیت ساختمان با برنامه ریزی صحیح و برخورد با دهانه های ساختمان در مقایسه با سیستم معمولی کوره ها و میله ها فراهم می کند.

 

حس سرزندگی را به ساختار بتنی و سیمانی در شهر اضافه می کند

نماها نتیجه فناوری پیچیده و فرآیندهای پیشرفته تولید هستند که به این معنی است که در برابر محیط بیرونی بسیار مقاوم هستند. در مقایسه با رنگهای خارجی که معمولاً استفاده می شود، ممکن است کدر به نظر برسد، خاک و گرد و غبار را به خود جلب کند ، نما را محکم و در برابر آب و هوا مقاوم کند، این قدرت آنها را بسیار بادوام می کند، بنابراین برای چندین دهه دوام می آورند. علاوه بر آن با نوآوری های جدید در مصالح، ایده ها و طراحی، نمای ساختمان همچنان به گشودن چندین فرصت برای ساختمان ها ادامه می دهد.

 

انتخاب نمای ساختمان مناسب

درست ساختن نما بسیار مهم است زیرا آن ها می توانند تأثیر قابل توجهی در روشنایی، گرمایش و تهویه سازه ها داشته باشند. در حالی که عوامل زیادی وجود دارد که باید در نمای ساختمان مورد توجه قرار گیرد، یکی از عوامل دلهره آور این است – انتخاب مصالح مناسب. همچنین، تصمیم شما در مورد مصالح نمای مناسب باید پس از در نظر گرفتن طیف وسیعی از عوامل مانند:

  • مقاومت آب
  • بهره وری انرژی
  • زیبایی و بافت
  • تطبیق پذیری
  • سازگار با محیط زیست
  • دوام
  • هزینه

نما با دقت طراحی شده می تواند ساختمان را برای مالکان، ساکنین و محیط کار کارآمدتر کند. علاوه بر این، این قدرت را دارد که عملکرد یک ساختمان موجود را کاملاً تغییر دهد. نما یک رابط بین فضای داخلی و محیط بیرونی است، به عنوان یک پوست ساختمان، نقش مهمی در تبادل حرارت، نور و هوا دارد. با این حال ، عملکرد آن بستگی به انتخاب مواد مناسب و نصب صحیح آن دارد. برای صحیح نصب نما با ما تماس بگیرید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]