کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089
28
تیر

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی

هوش مصنوعی در طراحی داخلی و کاربردهای شگفت انگیز آن!

به لطف هوش مصنوعی و تاثیرات عجیب آن بر حوزه‌ای مانند طراحی داخلی، طراحان اکنون می‌توانند از داده‌ها و توانایی هوش مصنوعی برای ایجاد فضاهای شخصی، منحصر به فرد و کارآمد استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای شگفت انگیز هوش مصنوعی (AI) در فضای داخلی و کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی، ادامه این مطلب از وبسایت دکوطرح را حتما بخوانید!

 

خوره‌ی تکنولوژی و علاقه‌مند به هوش مصنوعی هستید؟ به طراحی داخلی علاقه دارید؟ اول این نوشته‌ها را بخوانید!

 

هوش مصنوعی در چه زمینه‌هایی به یک طراح داخلی کمک خواهد کرد؟

 • ورودی بدهید، در کمتر از یک دقیقه خروجی بگیرید: یکی از راه‌های اصلی استفاده از هوش مصنوعی در دنیای طراحی داخلی، استفاده از توانایی آن در ایجاد توصیه‌های شخصی‌شده است. با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی طراحی داخلی، طراحان می‌توانند ترجیحات و ایده‌های طراحی خود (و مشتریانشان) را وارد کنند و توصیه‌هایی برای چیدمان مبلمان، طرح‌های رنگی و پالت‌ها و سایر اجزای طراحی دریافت کنند و بخش بزرگی از کار را به لطف هوش مصنوعی، با سرعت بیشتری انجام دهند.
 • برای تجزیه و تحلیل بیش از حد زمان نگذارید: هوش مصنوعی در طراحی داخلی برای تجزیه و تحلیل داده‌های مشتری، پیش‌بینی روندها (از نظر سبک‌ها و محصولات) که در آینده مورد تقاضا خواهند بود، با تجزیه و تحلیل ترجیحات مصرف‌کننده و رفتار خرید استفاده می‌شود.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

 • طراحی فضا و بهینه سازی آن، در بهترین حالت ممکن: وقتی صحبت از برنامه ریزی فضا می‌شود، ابزارهای هوش مصنوعی طراحی داخلی به طراحان اجازه می‌دهد فضاها را بهینه کرده و چیدمان‌های کارآمدتری ایجاد کنند. در این راستا، نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های مربوط به ابعاد و شکل یک فضا، محل قرارگیری پنجره‌ها و درها و همچنین نیازها و ترجیحات ساکنان را تجزیه و تحلیل کند. سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی همچنین می‌توانند به طراحان کمک کنند تا با بهینه‌سازی سیستم‌های روشنایی، گرمایشی و سرمایشی فضاهای کم‌مصرف‌تری ایجاد کنند. این نه تنها به محیط کمک می‌کند بلکه فضاهای طراحی شده را کاربردی‌تر می‌کند.
 • تجسم‌سازی، AR و VR: یکی دیگر از پیاده‌سازی‌های جالب هوش مصنوعی طراحی داخلی که عموماً توسط جامعه طراحی داخلی مورد استفاده قرار گرفته است، تجسم‌سازی است که شامل ماکت‌ها، AR (واقعیت افزوده) و VR (واقعیت مجازی) می‌شود. هوش مصنوعی در طراحی داخلی، طراحان و معماران داخلی را قادر می‌سازد تا تجربیات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد کنند که به مشتریان اجازه می‌دهد قبل از انجام هر کار فیزیکی، فضای خود را تجسم کنند. ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند مدل‌های سه بعدی فوتورئالیستی از فضاهای داخلی ایجاد کنند که می‌توانند در واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده کاوش شوند.

 

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در طراحی داخلی

برخلاف تصور عموم، مراحل ساده‌ای برای طراحی داخلی به کمک هوش مصنوعی وجود دارد:

 • یک برنامه طراحی داخلی هوش مصنوعی با مؤلفه هوش مصنوعی قوی که با نیازهای شما سازگار است را انتخاب کنید. برای این منظور ادامه مقاله ما را بخوانید و ببینید کدام هوش مصنوعی به شما بهتر کمک خواهد کرد.
 • با تعریف تنظیمات برگزیده خود، پارامترهای واضحی را تنظیم کنید. این می‌تواند شامل اتاق، سبک، رنگ، چیدمان مبلمان، بودجه و هر عنصر کلیدی دیگری باشد که می‌خواهید. دانستن آنچه می‌خواهید و نحوه برقراری ارتباط با آن مهم است. پس هدف خود را مشخص کنید و بعد به سراغ انتخاب یک برنامه بروید.
 • نوع تجسم مورد نظر خود را مشخص کنید، مانند طراحی سه بعدی، CAD، مودبرد، یا پلان طبقه. دانستن این که به چه مقدار جزییات نیاز دارید و فرمت مورد نظرتان چیست، به شما کمک می‌کند بهترین نتایج را دریافت کنید. تجسم‌های سه‌بعدی در قالب افقی معمولاً برای پیمانکاران عمومی عالی است.
 • برای اصلاح تصویر نهایی در مورد طراحی داخلی هوش مصنوعی خود بازخورد ارائه دهید.
 • از آزمون و خطا نترسید و ابزارهای مختلف هوش مصنوعی در طراحی داخلی را آزمایش کنید! ابزارهای مختلف را امتحان کنید تا الهامات بی شماری به دست آورید. برای بهترین نتیجه می‌توانید از ترکیب دو یا چند ابزار استفاده کنید.

 

بهترین ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در طراحی داخلی در یک نگاه

 • بهترین برنامه طراحی داخلی کلی: Midjourney
 • بهترین طراح داخلی هوش مصنوعی شخصی: Decorilla
 • برترین ابزار طراحی اتاق هوش مصنوعی: Bing Image Creator
 • بهترین برنامه طراحی داخلی هوش مصنوعی آفلاین: DiffusionBee
 • همه کاره‌ترین مولد AI طراحی داخلی: OpenArt

در ادامه این نوشته، دو مورد از ابزارهای هوش مصنوعی مناسب برای طراحی داخلی را به دقت بررسی خواهیم کرد.

 

Midjourney و استفاده از هوش مصنوعی در طراحی داخلی

شما به راحتی می‌توانید پروژه‌های طراحی داخلی را با هوش مصنوعی خیره کننده را از طریق دستورات دقیق خود در Midjourney ایجاد کنید. ابتدا ثبت نام کنید، سپس پس از وارد کردن /imagine، دستور خود را در این ابزار تایپ کنید. پس از این مرحله، Midjourney چهار تصویر هوش مصنوعی تولید می‌کند و شما می‌توانید تصویر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

می‌توانید از این به عنوان نقطه شروع برای نسخه‌های دقیق‌تر و بهتر استفاده کنید یا این که از Midjourney بخواهید که تصویری با وضوح بالاتر به شما بدهد. اگر هیچ یک از پیشنهادات Midjourney را دوست نداشتید، می‌توانید از ربات هوش مصنوعی Midjourney بخواهید دوباره امتحان کند و چهار تصویر به شما بدهد.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

از طرف دیگر، در Midjourney می‌توانید URL نمونه تصویر را به عنوان مرجع تولیدکننده هوش مصنوعی در چت جای‌گذاری کنید. این مدل هوش مصنوعی بر روی تصاویر موجود از اینترنت آموزش داده شده است، بنابراین اگر درخواست شما چیزی عام و رایج و در دسترس باشد، معمولا نتایج خیره کننده‌ای ارائه می‌دهد که از دقت آن تعجب می‌کنید. اما اگر به دنبال چیزی هستید که کمتر رایج باشد یا طراحی بسیار خاصی داشته باشد، ممکن است کمی به مشکل بخورید.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

به این نکته توجه کنید که افزودن کلمات کلیدی مانند “عکس از”، “۴K”، و مشخص کردن نسبت تصویر “–ar 16:9” نتایج بسیار بهتری به شما خواهد داد. حتی می‌توانید زاویه دوربین، برند مبلمانی که سبک مورد نظر شما را دارد و نوع نورپردازی را مشخص کنید تا نتایج طراحی داخلی هوش مصنوعی شما را اصلاح کنید! به خاطر داشته باشید که Midjourney V5 بهترین عملکرد را با زبان انسانی دارد. بنابراین از جملاتی برای توصیف آنچه می‌خواهید برای دقیق‌ترین تصویر استفاده کنید.

 

طراحی داخلی آنلاین با ابزار Decorilla

Decorilla یا دکوریلا تمام ویژگی‌های مثبت ابزارهای طراحی داخلی را در خود گردآوری کرده و یک شاهکار تمام عیار است. Decorilla ابزارهای هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و فناوری واقعیت مجازی را در رویکرد منحصر به فرد خود ادغام می‌کند. و همراه با طراحان داخلی خبره، مدل ترکیبی طرح‌های مجازی فوتورئالیستی ایجاد می‌کند. Decorilla پس از شروع با یک پرسشنامه تعاملی، فضاهای داخلی را با الزامات دقیق تنظیم می‌کند و به شما نشان می‌دهد.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

با طراح داخلی Decorilla AI، مشتریان مدل‌های سه بعدی دقیق، الهام از چندین طراح، راهنمایی حرفه‌ای، یک پالت رنگ، یک پلان طبقه، و یک لیست خرید آنلاین با تخفیف‌های عالی برای طراحان دریافت می‌کنند. پس از مشخص کردن اولویت‌های شما، لیستی از طراحان حرفه‌ای به شما پیشنهاد می‌شود که در سبک مورد نظر شما تخصص ویژه دارند. شما می‌توانید طراح مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به صورت آنلاین با آنها کار کنید. طراح داخلی منتخب شما با شما همکاری خواهد کرد تا فضای شما را کامل کند. در پایان، رندرهای مجازی واقعی از اتاق خود دریافت خواهید کرد.

کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی داخلی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

به‌روزرسانی‌های اخیر Decorilla شامل ادغام هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در پلتفرم آن است. اضافات هیجان انگیز شامل الگوریتم‌های پیشرفته برای تجزیه و تحلیل ترجیحات طراحی، سبک و تعاملات گذشته مشتریان است. این بینش‌ها به طراحان داخلی اجازه می‌دهد تا سبک‌ها و الزامات منحصر به فرد مشتری را برای نتایج بسیار مناسب درک کنند. دکوریلا همچنین از طراحی داخلی هوش مصنوعی برای تضمین کیفیت مشتری، ابزارهای طراحان شخصی‌سازی شده و آموزش، و تجزیه و تحلیل روندهای صنعت استفاده می‌کند تا بتواند بینشی در مورد سبک‌های طراحی نوظهور و محصولات محبوب به مشتریان ارائه دهد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]