متریال نمای ساختمان سیاه
12
بهمن

متریال نمای ساختمان سیاه

بهترین متریال نمای ساختمان سیاه

انتخاب متریال مناسب برای طراحی نما عوامل مختلفی را شامل می‌شود؛ از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به زیبایی، مقاومت و هزینه تهیه و اجرای ماده مورد نظر اشاره کرد. مواد زیادی برای طراحی متریال نمای ساختمان سیاه وجود دارد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی هستند. دانستن این خصوصیات و نقاط قوت و ضعف هر یک از مواد موجود می‌تواند در انتخاب بهترین متریال برای طراحی نما موثر باشد.

 

قبل از خواندن مقاله‌ی متریال نمای ساختمان سیاه، این مقالات را بخوانید!

 

 

انتخاب متریال نمای ساختمان سیاه

انتخاب یک متریال مناسب برای ساختمان نیازمند آن است که به فاکتورهای مهمی توجه کنید. متریال‌های بسیار زیادی برای طراحی نمای ساختمان وجود دارند که شما باید به زیبایی، مقاومت متریال و هزینه‌‌ای که بابت تهیه و اجرای آن متقبل می‌شوید را در نظر داشته باشید. آشنایی با ویژگی‌های هرکدام از این متریال‌ها و نقاط ضعف و قوت آن‌ها شما را برای انتخاب مناسب راهنمایی خواهد کرد.

 

متریال نمای ساختمان سیاه لوکس

واضح و مشخص است که استفاده از مصالح ساختمانی باید از نظر استحکام، تحمل حرارت و آتش سوزی ایمن باشند. در طول تاریخ متریال‌‌های ساختمان نیز دچار دگرگونی‌های بسیاری شده ‌است که در ادامه مطلب شما را با لیستی از متریال‌‌های ساختمانی که امروزه کاربرد بیشتری در ساختمان سازی دارند آشنا خواهیم نمود.

 

متریال نمای ساختمان سیاه چوبی

امروزه با افزایش تکنولوژی می‌توانیم ظاهر ساختمان را زیبا و متفاوت کنیم. نمای چوبی یک متریال زیبایی است که با انتخاب آن می‌توان ظاهر متفاوتی به نمای ساختمان خود بدهیم. نگهداری در این نوع نما، با متریال‌های دیگر تفاوت خواهند داشت.

متریال نمای ساختمان سیاه | شرکت معماری دکوطرح

نمای چوبی نیازمند نگهداری با مواد محافظتی مناسبی باید باشد تا در برابر عوامل بیرونی و محیطی حفظ شود. با گذشت زمان نیز این نوع محافظت باید تمدید شود. وجود طرح و رنگ‌های متنوع چوب، از خصوصیات مثبت این متریال محسوب می‌‌شود.

 

متریال نمای ساختمان سیاه فایبر سمنت

در نمای فایبر سمنت مقاومت آن به مقدار قابل توجه‌‌ای در مقایسه با چوب و سیمان بیشتر است. استفاده از این نمای ساختمانی در برابر آتش‌سوزی و خوردگی حشرات مقاوم خواهد بود و به همین دلیل با داشتن ظاهری زیبا و مناسب این نمای ساختمانی توانسته است نسبت به متریال‌های دیگر متمایز باشد.

متریال نمای ساختمان سیاه | شرکت معماری دکوطرح

این متریال چون به صورت پنل است برای اجرا نتیجه تمیز‌‌تر و زمان کمتری خواهد برد.

 

متریال نمای ساختمان سیاه کامپوزیت آلومینیوم

در چند سال اخیر استفاده از این نمای ساختمانی با استقبال بیشتری مواجه بوده است. از ویژگی‌‌های منحصر به فرد این نمای ساختمانی تنوع رنگ بسیار بالای آن بوده است که شما می‌‌توانید از میان رنگ‌های بسیار وسیع و گسترده این متریال، انتخاب مورد نظر خود را بیابید.

متریال نمای ساختمان سیاه | شرکت معماری دکوطرح

از دیگر ویژگی‌های این متریال که باعث استقبال از آن شده است وزن کم آن و و بالا بودن سرعت اجرایشان بوده است. قیمت این متریال نیاز با توجه به ویژگی‌های بسیار مثبت آن مقرون به صرفه است. این متریال نیز بدون اشکال نبوده و از معایب آن به مقاومت آن می‌‌توان اشاره نمود که در برابر سوختگی و ضربه شدید تغییر شکل می‌دهند و عایق مناسبی نمی‌توانند باشند.

 

متریال نمای ساختمان سیاه استیل گالوانیزه

در کشورهای خارجی که به به نماهای خاص توجه می‌کنند، انتخاب این نما نوعی متریال نمای مدرن شناخته می‌شود و استفاده از این متریال بیشتر است.

متریال نمای ساختمان سیاه | شرکت معماری دکوطرح

اجرای این متریال به صورت ورق است و می‌توان آن را در شکل و اندازه‌های مورد نیاز استفاده کرد. در برابر حرارت نیز این متریال مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

 

متریال نمای ساختمان سیاه شیشه‌ای

در متریال شناسی نمای خانه و ساختمان اگر اشراف مناسبی به بیرون داشته باشید انتخاب نمای شیشه‌ای بهترین گزینه می‌‌تواند باشد. رویای داشتن یک ساختمان شیشه‌ای برای همه افراد وجود دارد. برای داشتن یک نمای شیشه‌‌ای به چارچوبی نیاز است که صفحات شیشه را در خود نگه دارد.

متریال نمای ساختمان سیاه | شرکت معماری دکوطرح

اگر در سطح وسیعی از نمای شیشه‌ای استفاده می‌‌کنید کیفیت شیشه به گونه‌‌ای خواهد بود که در برابر شکسته شدن، عایق بودن و جلوگیری از ورود اشعه‌های مضر ایمن خواهد بود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]