رنگ نمای ساختمان
۲۵
شهریور

رنگ نمای ساختمان

رنگ نمای ساختمان

اولین قسمت برای بازدید از خانه می توان به نمای بیرونی آن توجه می شود و پیش از فروش می توان گفت همه قبل از ساختمان به نمای بیرونی توجه می کنند.

به عنوان مثال می توان گفت که نمای بیرونی خانه همانند کارت ویزیت عمل می کند که خانه شما را به دیگران معرفی می کند.

می توان گفت که رنگ نمای خارجی ساختمان می تواند کار دکوراسیون نمای بیرونی را انجام دهد و همانند دکوراسیون داخلی تاثیر گذار باشد.

می توان گفت وقتی حرف از رنگ و نمای ساختمان می آید شما بی نهایت رنگ و طرح های مختلف در اختیار دارید تا بتوانید از آن برای نمای خارجی ساختمان استفاده کنید و محیط را زندگی خود را جذاب کنید.

در جایی که خانه شما واقع شده ایت کافی است به آب و هوا دقت کنید تا بتوانید رنگ مناسب را برای ساختمان انتخاب کنید.

به این توجه کرده اید که خانه های ویلایی در کنار ساحل رنگ های شاد تر و روشن تری نسبت به خانه های شهری نیز دارند، و یا این که خانه هایی که در منطقه های سرد قرار دارند از رنگ های بسیار روشنی نسبت به خانه های منطقه گرم می باشد.

هر چند که تصمیم آخر را شما برای رنگ نما می گیرید ولی شای این نکات برای شما مناسب باشد.

 

رنگ نمای ساختمان

نمایی روشن با سقف تیره

برای خانه هایی که در فضای باز قرار دارند و از اطراف به چشم می خورد بهترین گزینه برای رنگ آمیزی این ساختمان ها و خانه ها این است که دیوار های دور خانه را رنگ روشن مانند سفید، زرد ویا نارنجی کرد و برای سقف آن از رنگ های تیره مانند قهوه ای و یا خاکستری تیره استفاده شود.

ایین نوع رنگ کردن باعث می شود تا خانه ی شما جلوه ای کلاسیک به خود گیرد و باعث توجه بسیاری به خود می شود.

 

نمای با رنگ یک دست

اگر سلیقه شما به یک رنگ بودن نزدیک می باشد بهتر است از این نما استفاده کنید.

بعضی از افراد از ترکیب رنگ ها خوششان نمی آید و دوست دارند خانه آن ها یک دست و تنها یک رنگ داشته باشد که می تواند این یک دست بودن باعث سادگی و ساده بودن را جلوه کند.

می توانید برای خانه های یک دست مانند رنگ بژ انتخاب کنید تا بتوانید جلوه فوق العاده ای به خانه تان بدهید، این رنگ باعث آرامش نیز در نمای خانه می شود.

بهتر است درب و پنجره های خانه را سفید کنید تا بتواند خود را نشان دهد .

 

نمای سقف روشن و دیوارهای تیره

برای این کار همه افراد این ریسک را نمی کنند ولی می توان گفت که این کار شجاعت خاصی می خواهد ولی به ریسک آن میارزد و خانه هایی با جذابیت خاص به شما هدیه می دهد به این صورت که شما می توانید خانه ای با دیواره های تیره مانند رنگ مشکی و سقفی با رنگ روشن مانند قهوه ای را طراحی کنید که این باعث جذابیت فوق العاده ای می شود.

اگر خانه ای که می خواهید این طرح را روی آن اجرایی کنید در میان باغ قرار گیرد بهترین گزینه این است که از رنگ های تیره طبیعی استفاده کنید تا بتوانید چهره خانه را با محیط اطراف هماهنگ کنید.

 

رنگ آبی روشن در نما

این رنگ در تمامی نما ها به افراد خانه احساس آرامش را منتقل می کند می توان گفت که شما نیازی نیست که حتما خانه تان در کنار دریا باشد یا نباشد فقط کافی است از این رنگ استفاده کنید و جذابیت را برای خانه خود بخواهید.

از ترکیب رنگ های آبی روشن و آبی تیره می توانید نمایی با جذابیت متفائت را برای خود کنید .

 

نمای قرمز یا آجری

چه رنگ قرمز باشد ویا رنگ آجری باشد این دو رنگ، رنگ تیره به حساب می آیند و می تواند نمای خانه شما را متفاوت کند.

نمایی با این رنگ ها می توان با رنگ های تیره تر و رنگ روشن مانند سفید ترکیب کرد تا بتواند این نما خود را نشان دهد.

برای درک ساده تر این موضوع می توان مثال ساده ای چون خانه ای با نمای آجری را مثال زد که برای جذابیت بیشتر سقف آن را رنگ تیره می کنیم و درب و پنجره های آن را سفید رنگ می کنیم تا بتوانیم نمای ساختمان را زیبا و چشم نواز کرد که بتوانید همگان را حیرت زده کنیم.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]