طراحی داخلی بلوار پاکنژاد
14
اردیبهشت

بازسازی مشارکتی در فشم

آیا بازسازی مشارکتی در فشم توصیه می‌شود؟

بازسازی مشارکتی در فشم یکی از گزینه‌های ساخت و ساز در فشم است که طرفداران زیادی دارد و محدود به قشر خاص یا کاربری خاصی هم نمی‌شود. یعنی شما می‌توانید هم برای منزل مسکونی از بازسازی مشارکتی در فشم استفاده کنید و هم برای یک ملک تجاری، رستوران، شرکت و مواردی از این قبیل. بازسازی مشارکتی از نگرانی‌های شما درمورد پروژه سنگین بازسازی می‌کاهد و خیالتان را از بابت بودجه و کیفیت کار راحت می‌کند.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد بازسازی مشارکتی در فشم نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

مزایای بازسازی مشارکتی در فشم

چنانچه‌‌‌ می‌خواهید ساختمان کهنه و قدیمی خود در فشم را بدون دردسر نوسازی کنید؛ باید بگوییم که بازسازی مشارکتی در فشم یکی از بهترین، آسان‌‌‌‌‌‌ترین و البته سریع‌‌‌‌‌‌ترین روش‌‌‌‌‌‌‌ها محسوب‌‌‌ می‌شود. نوسازی مشارکتی و بازسازی خانه قدیمی شما در فشم بسیار سریع‌تر پیش خواهد رفت و تحت نظر متخصصان انجام خواهد شد.

بازسازی مشارکتی در فشم | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

از دیگر مزایای پروژه‌‌‌‌‌‌‌های بازسازی مشارکتی در فشم افزایش زیبایی ساختمان‌‌‌‌‌‌‌ها و نمایی نو است. با این تفاسیر هرچه نوسازی ساختمان به صورت مشارکتی بیشتر شود؛ وضعیت سکونت خانوارها نیز بهبود بیشتری خواهد یافت. اگر با همین روال پیش برویم با گذر زمان خانه‌‌‌‌‌‌‌های کلنگی و قدیمی نوسازی شده و به تبع آن نیز بسیاری از مشکلات شهری رفع خواهد شد.

 

هنگام بازسازی مشارکتی در فشم، مراقب موارد زیر باشید!

از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین زنگ خطرهای بازسازی مشارکتی در فشم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحویل ندادن واحدها در موعد مقرر: برای جلوگیری از چنین مشکلی‌‌‌ می‌توان ضمانت‌‌‌‌‌‌‌های اجرایی تعیین نمود. یعنی اگر سازنده واحدها را به موقع تحویل ندهد باید مبالغی را به عنوان خسارت تاخیر بپردازد. حتی مالک‌‌‌ می‌تواند حق فسخ قرارداد را داشته باشد.
  • ایجاد اختلاف در تقسیم واحدها: از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین اختلافاتی که میان مالک و سازنده ایجاد‌‌‌ می‌شود در مورد تقسیم واحدها است. این تقسیمات به شیوه‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی انجام‌‌‌ می‌گیرد که یکی از رایج‌‌‌‌‌‌ترین آنها تقسیم معمولی‌‌‌ می‌باشد. در این نوع تقسیم سهم، مالک و سازنده بر اساس آورده و سرمایه خود در درصدی از کل سهام ساختمان شریک‌‌‌ می‌شوند. به این ترتیب واحدها بین آنها تقسیم‌‌‌ نمی‌گردد. بگذارید این طور بگوییم درصد سهام هر یک از طرفین بر اساس قیمت زمین و هزینه مصالح متفاوت از سایرین خواهد بود. این درصد معمولاً به صورت ۵۰-۵۰ یا ۶۰-۴۰ تعیین‌‌‌ می‌شود.
  • پیش فروش آپارتمان‌‌‌‌‌‌‌ها بدون اطلاع مالک و کلاهبرداری: واگذاری حق پیش فروش واحد‌‌‌‌‌‌‌ها از سوی مالک به سازنده ممکن است مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد. مشروط به این که واگذاری پیش از اتمام پروژه ساخت و ساز، قبل از تحویل واحدها یا تنظیم سند انجام بگیرد؛ چرا که به این ترتیب احتمال دارد سازنده انگیزه خود برای به پایان رساندن ساخت و ساز را از دست بدهد.
  • ورود خسارت‌‌‌‌‌‌‌های مالی و جانی در ملک: گاهی عملیات اجرایی ساخت و ساز خطرات جانی و مالی زیادی برای مالک یا سازنده به همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی به مالکین محترم توصیه‌‌‌ می‌کنیم سازنده را در قرارداد متعهد و ملزم به بیمه کردن ساختمان نمایند.

 

مزایای بیمه کردن ساختمان قبل از بازسازی مشارکتی در فشم

طرفین قرارداد بازسازی مشارکتی در فشم بهتر است پیش از آغاز فرآیند بازسازی و ساخت، برای بیمه کردن ساختمان اقدام نمایند. بیمه بازسازی مشارکتی در فشم در موارد زیر خسارات شما را پرداخت خواهد کرد:

  • هرگونه خسارت وارده به اشخاص ثالث مانند همسایگان، مالکین املاک مجاور و…
  • بیمه مسئولیت پیمانکار در مقابل کارگران ساختمانی
  • بیمه ضمانت کیفیت ساختمان

 

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]