روش‌های طراحی یک ویلای چوبی
16
اردیبهشت

بازسازی مشارکتی در لواسان

صفر تا صد بازسازی مشارکتی در لواسان

منطقه‌ی لواسانات واقع در شمال استان تهران یکی از محبوب‌ترین تفرجگاه‌ها برای گذران آخر هفته و از خوش‌آب‌وهواترین مناطق نزدیک به شهر تهران است که طرفداران زیادی میان پایتخت‌نشینان دارد. افراد زیادی در تعطیلات و روزهای آخر هفته به این بخش می‌روند تا کمی استراحت کنند. در حین رفت و آمدها، بسیاری به این فکر می‌افتند که خانه‌ای کوچک برای اقامت موقتی خود در لواسان داشته باشند اما بودجه‌ی کافی ندارند. بازسازی مشارکتی در لواسان نوعی قرارداد ساخت و ساز است که برای برای این عزیزان توصیه می‌شود، اما بازسازی مشارکتی در لواسان چیست و چه مزایایی دارد؟ این نوشته را از دست ندهید!

 

به اطلاعات بیشتری درمورد بازسازی مشارکتی در لواسان نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

بازسازی مشارکتی در لواسان چیست؟

بازسازی مشارکتی در لواسان قراردادی است که به وسیله‌ی آن طرفین سازنده و مالک متعهد می‌شوند که پروژه‌ی مذکور را در لواسان با هم پیش برده و در سود آن شریک شوند. در هنگام تنظیم قرارداد بازسازی مشارکتی در لواسان، توجه به نکات مهم حقوقی برای طرفین ضرورت دارد. در واقع بازسازی مشارکتی در لواسان توافقی است که میان مالک (می‌تواند مالک یک ساختمان فرسوده یا زمینی کلنگی یا هر نوع ملک دیگری باشد) و فرد سازنده منعقد می‌شود. در چنین قراردادی ساختمان کهنه یا قطعه زمین در حکم سرمایه و آورده مالک است. از آن سو سازنده یا پیمانکار نیز هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌های ساخت و ساز را عهده دار می‌شود.

ساخت مشارکتی در لواسان

خیلی‌ها به خاطر قراردادهای بازسازی مشارکتی در لواسان نگران می‌شوند و از آن اجتناب می‌کنند اما با رعایت مفاد قرارداد به صورت صحیح هیچ یک از طرفین متضرر نخواهد شد. مشارکت در ساخت برای پروژه‌های مختلف از جمله ساختمان‌های مسکونی و تجاری قابل اجرا می‌باشد. در این نوع قرارداد طرفین ملزم به رعایت مسائل حقوقی هستند که مطرح می‌شود. در نهایت با انعقاد این قرارداد، هر کدام از طرفین می‌توانند سهمی را که از واحدهای موجود دارند به صورت پیش فروش ارائه دهند.

بازسازی مشارکتی در لواسان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

البته در این امر توجه به بندهای قرارداد اهمیت دارد. در امر بازسازی مشارکتی در لواسان ممکن است دو سازنده وجود داشته باشد. در این صورت باید به طور دقیق مشخص شود که مسئولیت سازندگان در مقابل ملک چگونه است. جهت بازسازی مشارکتی در لواسان و عقد قرارداد باید به صورت دقیق همه نکات موجود مطالعه و بررسی شود.

ساخت مشارکتی در لواسان

همه جزئیات موجود که سازنده برای ساخت ملک در نظر گرفته باید به صورت دقیق و با جزئیات کامل به نظر مالک برسد. در این مورد همه مصالح کاربردی و همه مفادی که قرار است اجرا شوند باید به شکل دقیق معین گردند. یک قرارداد اصولی و صحیح از ایجاد مشکلات آتی ممانعت خواهد کرد.

 

چگونه قرارداد بازسازی مشارکتی در لواسان ببندیم؟

سهم هر یک از طرفین، زمان تحویل، مالکیت پارکینگ، انباری، حق فسخ، ضمانت اجرایی، شروط ضمن عقد و… همگی بر اساس توافق طرفین تعیین و در قرارداد قید می‌گردد. به این ترتیب مالک به خانه نوساز و ایده آل خود خواهد رسید و سازنده نیز سود قابل توجهی دریافت می‌کند.

سقف وافل

در ظاهر به نظر می‌آید که انعقاد چنین قراردادی بسیار آسان است. در حالی که در عمل باید قرارداد بازسازی مشارکتی در لواسان را با دقتی ویژه تنظیم نمایید. به خصوص که اجرای این قرارداد به قوانین خاصی نیاز دارد.

بازسازی مشارکتی در لواسان

در صورت کوچک‌ترین خطا و غفلت نسبت به این قوانین نیز ممکن است دچار ضرر و زیان‌‌‌‌‌‌‌‌های مالی فراوانی شوید. البته معمولاً این مشکلات گریبان مالک را می‌گیرد. تنظیم قرارداد بازسازی مشارکتی در لواسان را در دفاتر اسناد رسمی انجام دهید. به این ترتیب کلیه شرایط بازسازی مشارکتی در لواسان نیز به طور دقیق اجرایی می‌گردد.

بازسازی مشارکتی در لواسان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در مجموع بهتر است کلیه مراحل ارزش گذاری ملک یا زمین را به کارشناسان رسمی و خبره واگذار نمایید. برای این منظور می‌توانید با تماس با گروه معماری و دکوراسیون دکوطرح، از مشاوره‌ی رایگان بهره ببرید. به اضافه این که قیمت در بازار مسکن با نوسانات شدیدی روبرو است. همین موضوع ممکن است توافقات صورت گرفته درباره قدر السهم طرفین را دستخوش تغییراتی کند.

بازسازی مشارکتی در لواسان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

بنابراین در هنگام انعقاد چنین قراردادی حسابی حواستان را جمع کرده و آگاهانه پیش بروید. مهم‌تر از همه این که کلیه مفاد و بندهای قرارداد را به خوبی خوانده و پس از درک کامل اقدام به امضای قرارداد نمایید. با این تفاسیر قرارداد مشارکت باید در نهایت دقت تنظیم شود. به نحوی که کلیه حقوق و تعهدات طرفین در آن پیش بینی گردد. به اضافه این که قوانین و مقررات مختلف با یکدیگر ترکیب شده و در قرارداد منعکس شود.

 

شرایط بازسازی مشارکتی در لواسان

گفتیم که بازسازی مشارکتی در لواسان نوعی قرارداد است که میان مالک یک ساختمان فرسوده یا زمینی بلااستفاده و فرد سازنده منعقد‌‌‌ می‌شود. در چنین قراردادی ساختمان کهنه یا قطعه زمین در حکم سرمایه و آورده مالک است. نوسازی مشارکتی و بازسازی خانه و ساختمان‌‌‌‌‌‌‌های قدیمی موجب احداث ساختمان‌‌‌‌‌‌‌هایی استاندارد خواهد شد.

ساخت مشارکتی در آینه ورزان

سازنده یا پیمانکار نیز هزینه‌‌‌‌‌‌‌های ساخت و ساز را عهده دار‌‌‌ می‌شود. در نهایت نیز توافق به ساخت ساختمانی با تعداد واحد معلوم و ویژگی‌‌‌‌‌‌‌های مشخص‌‌‌ می‌نمایند. در میان انواع قانون مشارکت در ساخت ساختمان یک قانون بیشترین تاثیر را بر قراردادهای مشارکتی‌‌‌ می‌گذارد که عبارت است از قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان.

ساخت مشارکتی در دماوند

در صورت کوچک‌‌‌‌‌‌ترین خطا و غفلت نسبت به این قوانین نیز ممکن است دچار ضرر و زیان‌‌‌‌‌‌‌های مالی فراوانی شوید. البته معمولاً این مشکلات گریبان مالک را‌‌‌ می‌گیرد. با این حساب پیشنهاد‌‌‌ می‌کنیم تنظیم قرارداد مشارکت را در حضور افراد خبره‌‌‌‌ای همچون وکلا یا در دفاتر اسناد رسمی انجام دهید.

ورودی لوکس ویلا

به این ترتیب کلیه شرایط مشارکت در ساخت نیز به طور دقیق اجرایی‌‌‌ می‌گردد. هنگام انعقاد چنین قراردادی حسابی حواستان را جمع کرده و آگاهانه پیش بروید. مهم‌‌‌‌‌‌تر از همه این که کلیه مفاد و بندهای قرارداد را به خوبی خوانده و پس از درک کامل اقدام به امضای قرارداد نمایید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]