مکمل رنگ قهوه ای در دکوراسیون
23
آبان

مکمل رنگ قهوه ای در دکوراسیون

مکمل رنگ قهوه ای در دکوراسیون

بهترین مکمل های رنگ قهوه ای در طراحی داخلی

آیا تاکنون به استفاده از رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی فکر کرده اید؟ همانطور که می دانید رنگ قهوه ای یکی از رایج ترین رنگ ها در طراحی داخلی محسوب می شود. این رنگ قدرتمند، رنگی کلاسیک است و باعث ایجاد تفاوت در فضاهای بزرگ و کوچک شده و حسی دنج و صمیمی در آن ها ایجاد می کند. ترکیب رنگ های نارنجی، قرمز یا زرد با رنگ های خاکستری یا مشکی ترکیب رنگ زیبایی ایجاد می کند که در اکثر دکوراسیون داخلی های سنتی و مدرن دیده می شود. چوب طبیعی دقیقاً به رنگ قهوه ای است؛ بنابراین اگر می خواهید این رنگ را به خانه خود اضافه کنید، استفاده از محصولات چوبی راحت ترین روش برای انجام این کار می باشد. در این نوشته از دکوطرح شما با انواع رنگ هایی که در کنار رنگ قهوه ای ترکیبی زیبا ایجاد می کنند آشنا خواهید شد و با استفاده از آن ها می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب نموده و در طراحی دکوراسیون آن را به کار ببرید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

مکمل رنگ قهوه ای در دکوراسیون

چه رنگ هایی با رنگ قهوه ای همخوانی دارند؟

رنگ قهوه ای به راحتی با سایر رنگ ها همخوانی پیدا نمی کند، به همین دلیل انتخاب یک ترکیب زیبا بسیار حائز اهمیت است. با انتخاب یک رنگ مناسب در کنار رنگ قهوه ای می توانید بر اساس سلیقه خود اتاقی مدرن یا سنتی داشته باشید. در انتخاب این رنگ دقت کنید؛ زیرا در صورت انتخاب رنگ نامناسب بعد از تکمیل دکوراسیون منزل احساس پشیمانی خواهید کرد. رنگ های مناسب جهت ترکیب با رنگ قهوه ای به شرح زیر می باشند:

ترکیب رنگ سفید با قهوه ای در دکوراسیون

رنگ قهوه ای وقتی با رنگ سفید ترکیب شود تاثیر عمیق تری بر دکوراسیون خواهد گذاشت. یک دیوارپوش چوبی بلند برای داشتن سایه شکلاتی رنگ در دکوراسیون داخلی کافی می باشد. این رنگ قهوه ای بسیار تیره و خسته کننده است اما وقتی در کنار رنگ سفید قرار می گیرد باعث ایجاد یک نقطه کانونی عالی در فضای اتاق می گردد.

 

ترکیب رنگ مسی با قهوه ای در دکوراسیون

رنگ قهوه ای شکلاتی را در نظر بگیرید که با سایه مسی ترکیب شده است. واقعاً شگفت انگیز است! ته رنگ های قرمز باعث می شوند رنگ قهوه ای بسیار شیک و نرم به نظر بیاید. این ترکیب رنگی نه تنها اتاق را تیره نشان نمی دهد، بلکه دکوراسیونی دنج و مدرن را به نمایش می گذارد.

 

ترکیب رنگ های گرم با قهوه ای در دکوراسیون

رنگ های گرم مانند نارنجی و رنگ زرد که یادآور پاییز هستند با رنگ قهوه ای همخوانی بی نظیری دارند. با انتخاب یکی از این رنگ ها اتاق راحت تر و گرم تر به نظر می آید، زیرا آن ها جزء رنگ های گرم محسوب می شوند. شما می توانید آثار هنری مختلفی که در پالت رنگی آن ها از ترکیب رنگ های گرم با رنگ قهوه ای استفاده شده را در منزل خود قرار دهید و مبلمان و عناصر دکوراتیو را با آن ها هماهنگ نمایید.

 

ترکیب رنگ آبی با رنگ قهوه ای در دکوراسیون

وقتی در مورد رنگ هایی که با رنگ قهوه ای همخوانی دارند فکر می کنید احتمالاً رنگ آبی به ذهنتان خطور نمی کند. ترکیب رنگ قهوه ای با سایه های آبی رنگ فضایی ایده آل و آرام به وجود می آورد. فرقی نمی کند فضای شما اتاق خواب باشد یا حمام، با انتخاب سایه های مناسب آبی و قهوه ای به نتیجه ای شگفت آور دست خواهید یافت. در نظر داشته باشید که رنگ سبز آبی مکمل رنگ قهوه ای است و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی نمای بسیار جذابی ایجاد می کند.

 

ترکیب رنگ های پاستیلی با قهوه ای در دکوراسیون

ممکن است همیشه در ذهن خود این ایده را داشته باشید که رنگ آبی فقط با رنگ های سبز یا صورتی ترکیب می شود، زیرا آن ها رنگ های پاستیلی هستند اما افزودن رنگ قهوه ای به آن ها فضایی کلاسیک در اتاق ایجاد می کند. اگر این رنگ های روشن را دوست دارید بهتر است بدانید اتاق خواب شما با این ترکیب فضایی جوان پسند ایجاد نمی کند، بلکه اگر کمی رنگ قهوه ای به ترکیب صورتی و آبی اضافه کنید فضایی متفاوت خواهید داشت.

 

ترکیب رنگ نارنجی با قهوه ای در دکوراسیون

همانند رنگ زرد، نارنجی نیز در کنار رنگ قهوه ای ترکیبی بی نظیر ایجاد می کند. ترکیب این دو رنگ فوق العاده است؛ زیرا هر کدام از آن ها حسی کاملاً متفاوت در فضا به وجود می آورند. برخلاف رنگ نارنجی که رنگی درخشان و زنده است، رنگ قهوه ای تاریک و عمیق می باشد. استفاده از این دو رنگ به تنهایی توصیه نمی شود، بنابراین بهتر است از ترکیب آن ها در کنار هم برای طراحی داخلی استفاده نمائید.

 

ترکیب رنگ فیروزه ای با قهوه ای در دکوراسیون

ترکیب رنگ قهوه ای با فیروزه ای یک ترکیب رنگی بسیار رایج است. اکثر خانم های با ذوق و خلاق برای رنگ اتاق خواب یا اتاق نشیمن از ترکیب قهوه ای و فیروزه ای استفاده می کنند. علارغم این که این ترکیب رنگ با سبک سنتی تطبیق دارد، از آن می توان برای طراحی دکوراسیون به سبک مدرن نیز استفاده نمود.

 

طیف رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

طیف های متفاوتی از رنگ قهوه ای وجود دارند؛ از خیلی تیره گرفته تا خیلی روشن. این که کدام یک از این تن ها را انتخاب می کنید اهمیتی ندارد، زیرا ترکیب آن ها در هر صورت بسیار ایده آل و جذاب است. شما می توانید طیف خیلی روشن یا خیلی تیره را به عنوان رنگ پایه انتخاب نمایید. در هر صورت این ترکیب رنگی نمایی بسیار جذاب خواهد داشت. این نکته را به یاد داشته باشید که برای مکان هایی که نور کافی ندارند استفاده از این ترکیب باعث تیره تر شدن فضا می شود.

 

ایده های استفاده از رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ قهوه ای برای رنگ آمیزی دیوار

اگر وسیله هایی مانند مبلمان که از آن ها در طراحی خانه استفاده کرده اید، رنگ روشنی دارند بهتر است طیف تیره تری از رنگ قهوه ای را مورد استفاده قرار دهید. از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار غالب استفاده نمایید. در هنگام استفاده از این رنگ باید توجه داشته باشید که توازن لازم میان اجزای موجود در اتاق برقرار شود. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ قهوه ای تیره باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق می شود.

 

استفاده از رنگ قهوه ای در فضای رسمی و غیر رسمی

رنگ قهوه ای از جمله رنگ هایی است که می توان از آن در بیش تر طراحی ها، از طراحی دفتر کار گرفته تا طراحی اتاق خواب استفاده کرد. دلیل این امر، وجود رنگ قهوه ای در اکثر فضاهای اطراف می باشد. استفاده از ین رنگ برای صندلی های چرمی و یا در دیگر بافت ها، به راحتی باعث ایجاد نمایی زیبا می شود.

 

استفاده از رنگ قهوه ای در آشپزخانه

از آن جا که رنگ قهوه ای طیف رنگی متنوعی داشته و راه های زیادی برای استفاده از این رنگ در طراحی داخلی وجود دارد، این رنگ به رنگی محبوب در میان افراد تبدیل شده است. استفاده از رنگ قهوه ای در طراحی آشپزخانه نیز کاربردهای فراوانی دارد. برای مثال استفاده از کابینت های چوبی و کانتر قهوه ای رنگ از نمونه ایده هایی است که با استفاده از رنگ قهوه ای در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

استفاده از رنگ قهوه ای در کنار الگوهای مختلف

الگوها می توانند در عین خنثی بودن، نمای جذاب و چشمگیری نیز ایجاد کنند. برای مثال استفاده از شکل های هندسی مانند دایره، مربع، زیگزاگ و غیره که در آن ها از رنگ قهوه ای یا رنگ های تیره استفاده شده است، می تواند از ایده های کاربردی در این زمینه باشد. برای انتخاب رنگ مناسب این الگوها نیز می توانید از رنگ هایی مانند برنز یا رنگ های متالیک استفاده نمایید.

همانطور که گفتیم در طراحی دکوراسیون داخلی، رنگ قهوه ای از جمله رنگ های تاثیرگذار تلقی می شود. این رنگ نمادی از زمین می باشد و استفاده از آن نمایانگر این است که شما فردی مهمان نواز و خون گرم هستید. به علاوه استفاده از رنگ قهوه ای در طراحی داخلی خانه به شما این امکان را می دهد که در کنار آن از رنگ های دیگری هم استفاده نمایید. این رنگ طیف های مختلفی دارد و شما می توانید با توجه به سلیقه خود از میان آن ها یکی را انتخاب کنید. برای مثال شما می توانید از رنگ بژ یا قهوه ای تیره استفاده نمایید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]